Zaloguj się, aby obserwować  
BYCZEK7

Massey ferguson 7490-4 Dyna VT

Polecane posty

mirasek    13

Czekamy na zdjęcia sprzętów Byczka w galerii... Siedzimy czekamy, będzie dobrze, sobie rade damy, będzie dobrze... :rolleyes:

 

Napisz nam troche o skrzyni Dyna, jakie ma zakresy, jak sie nią pracuje i wogóle. I daj fotki, choćby samego MF'a :)

 

EDIT:

Odnośnie Twojego PW, aparatu Ci nie dam ale moge co najwyżej pożyczyć ;) Swoją drogą, masz takie wypasione sprzęty a nie stać Cie na zwykłą cyfrówke czy choćby telefon z aparatem?

 

To jak z tą skrzynią, napiszesz coś o niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BYCZEK7    0

no co wam moge napisać o tej przekładni

przekładnia daje mojej pracy tym traktorem pełen komfort

ma dwa stopnie roboczy i drogowy

jest jak wiecia całkowicie zsynchronizowana posiada taką fajną dźwigienke pod kierownicą do takiego czegoś jak zmiana kierunku jazdy np.

z przyczepą pełną buraków

gdy se jade do przodu to moge bez zgrzytnięcia ani samoczynnego spadku obrotów silnika cofnąć do tyłu

bardzo wraz z ojcem chwalimy sobie to rozwiązanie trzy tryby 'mocy' 'ekonomiczny' ,' paszowy'

dają dużo lżejszą prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

:rolleyes: na czym ten tryb paszowy polega????


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BYCZEK7    0

pioter chciałeś wiedzieć na czym polega ten tryb

to jest po to aby maszyny np.prasa rolująca albo agregat uprawowy miał takie same obroty WOM i jednakowe obroty silnika

czyli nie zminne obroty wałka odbioru mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Jarolek19, kolega Byczek7 nie wie ile ten MF ma lat ani ile MTH bo go poprostu nie ma ;)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no tutaj sporo takich dzieciakow znajdziesz i zapewne bede nowi tacy przybywali, naszym zadaniem jest ich zniechecic do takiego procederu.

mi ta sytuacja przypomina ta reklame o pedofilu co siedzi po drugiej stronie monitora ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekNH    0

Ten temat chyba będzie sie nadawał do usunięcia. Kolega byczuś mały przedstawił nam już wszystko. Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
to po jakiego grzyba pisze takie posty??

Może niektórzy myślą że aby zyskać uznanie na forum trzeba mieć super sprzęty za setki tysięcy złotych... Oczywiście na wejściu takie coś przyciąga userów i rodzi zainteresowanie wokół "nowego" ale nie wystarczy zabłysnąć, trzeba jeszcze potrafić świecić a to już nie od posiadanych maszyn zależy... ;)

 

Czy usunąć temat? Myśle że nie, traktuje sporo o laniu opału do MF'a i kilku użytkowników wyraziło tu swoje opinie na ten temat. Dalej jest wyjaśnienie marnej ściemy Byczka7 więc "alles klar" ;) Taka jest moja opinia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

No tak każdy się chce pochwalić sprzętem i przyciągnąć zainteresowanie a czy ktoś ma Papaja czy JD to nie ma różnicy ważne ile wie o rolnictwie i ile może wnieść przez swoje posty bo widać kto pisze bzdury a kto prawdę nawet jeśli da zdjęcia niby swojego sprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
no tutaj sporo takich dzieciakow znajdziesz i zapewne bede nowi tacy przybywali, naszym zadaniem jest ich zniechecic do takiego procederu.

mi ta sytuacja przypomina ta reklame o pedofilu co siedzi po drugiej stronie monitora ;)

 

No następny ściemniacz jest ,,rozpracowywany" przeze mnie . Jak będę pewny na 100% to wystawię go na odstrzał ;)^_^ . Ale to raczej po nowym roku. Chyba że ktoś będzie szybszy odemnie :) .

Porównanie @brzozak pierwsza klasa.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Uznanie mozna zyskac tylko poprzez posiadana wiedze i przekazanie jej w taki sposob aby mozna sie bylo czegos dowiedziec. Mozna miec nie wiem jakie drogie maszyny a nie wiedziec nic i jak tu zdobyc uznanie. Chociaz sa wyjatki np. robertbara- chlopak zna sie na rzeczy i ma super maszynki; wojtek3222 - tak samo jak robert ;)

 

P.S @deer widze, ze zaczyna sie robic oblawa na wszystkich sciemniaczy ;) nic tylko pomagac w takim dzialaniu :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak przeglądałem ten temat i widzę że ktoś tu pisze o laniu opału do ciągnika...czemu nie?... moim zdaniem to może lać ale najpierw ja ma nowy ciagnik niech go dotrze tak jak należy na dobrym paliwie a potem może lać i opał.. u nas był DF Agrotron 260...on całe życie jeździł na opale dolewali do opału takiego ulepszacza i szedł no ale oni mieli 2000 ha i ten ciągnik w d*pę dostawał no i to żeby jeden kierowca był a tu było 3 i go zajeździli...tamte widoki zraziły mnie do DFa...wtedy poczciwy URSUS 1614 z biegusem zaorał chyba ze 40 ha przez 3 dni a tym DFem 8 ha nie zaorał przez 3 dni...więc wyciągnołem z tego wniosek...ja tam wiem tyle moja "trzydziestka na opale idzie lepiej niż na ropie...a znowu mój MF jak mu zaleje ruskeij ropy to ni czorta...fitry zabija i padaka sie robi:/ nie podoba mi sie podejście "wielkiego znawcy" brzozaka2... nie raz można pomyśleć co sie pisze a nie od razu uznawać sie za nie wiadomo kogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Na opale to wogule wszystkie Mf źle chodzą mój 3512 na opale się dusi, muli nie ma siły kiedyś wracaliśmy z pola i zabrakło nam paliwa i znajomy odlał nam dwie litry opały jechaliśmy z dwiema przyczepami zboża to ciągnik nie miał siły wyjechać pod górkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0

to może zależy od paliwa

że nie ma siły u mnie 3512 elegancko pracuje na opale i C-330 też niektóre rodzaje tego paliwa są do bani tata sie przekonał raz kupił od jednego gościa opał to tak jak u Ciebie @Kamyk514 też dusiło ferdka ale innym razem kuoił od innego gościa i ferdek śmigał jaby na ropie jechał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Dzieki lysyrolnik . Ja jezdziłem na opale do momentu gdy przeszlismy na Vat . Teraz się to nie opłaca ,a poza tym musiałbym go lac tylko do c-330 bo do JD i Zetora oczywiście od poczatku leję dobrą choć nad tym mozna polenizowac bo wiadomo jakie palwia mamy na stacjach :angry: Zetorem 7211 ,którego sprzedalismy w tym roku na opale jezdziło sie kilka ładnych lat ( zrobil na nim około 5tys. mth) i praktycznie bez awarii bo tylko pompa paliwowo dwa razy była poddana regeneracji i wymienione tłoki oraz tuleje ,ponieważ zaczoł brac olej ,ale to z powodu przegrzania silnika bo swojego czasu duzo się z praso kostkujaco jezdziło na usługach. Ciągnik poza tym chodził jak zegarek na tym opale choć wiadomo 7211 to czołgi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

Przydało by się zmienić nazwę tematu np "Czy opłaca się lać opał do Massey Ferguson 7490-4 Dyna VT?". :P BYCZEK7 wkręcał wała także by się przydało zmienić, aha nie zapomnijmy o jego wiernym kompanie @chrismo, który wszystkie jego głupoty potwierdzał. :)

Wracając do lania opału do nowego ciągnika. Ja bym nie maił serca. :) To tak jakby przesiąść się z Ursusa do np. MF, a dym zostaje ten sam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

JA. Ale o co ci chodzi o BYCZKA7 czy o lanie opału? Jeżeli chodzi ci o pierwsze to przecież chwalił go za to nie będę. A jeśli chodzi od drugą sprawe, to jaki sens ma lanie opału do nowego ciągnika, moim zdaniem żaden, dla mnie to głupota. Kogoś stać na nowy ciągnik, a nie stać na ropę. Jeśli chodzi ci o to kopcenie, to jak ciągniki na opale nie kopcą??? Mi się zdaje, że tak. Nie wiem, o co ci dokładnie chodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
czy ty w ogóle pomyślałeś nad tym co napisałeś....

A ja Ci radze poczytać nieco o oleju opałowym, jego rodzajach, właściwościach, itd... Chcesz to lej opał, tak samo możesz też pić spirytus od ruskich rozrobiony z kranówką, daje taki sam a nawet lepszy efekt jak wódka a ile taniej wychodzi :P ja jednak wole napić sie dobrej markowej czystej :) ot taka subtelna różnica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris017    2

Według mnie to dobry ciągnik, ale jak każda maszyna ma prawo sie psuć.. Mój sąsiad ma MF 6495 i jak narazie to były drobne problemy z elektryką a po za tym śmiga bez zarzutów... A przy skrzyni Dyna VT będzie nie do pokonania :P


Nie ma lepszego od John deere-a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj