rolnik330

Filtr oleju hydrauliki

Polecane posty

Pablo30    2

Jutro jeszcze posprawdzam co i jak i dam znac czy sie polepszyło czy nie narazie dzieki za pomoc


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

No jak się nie odpowietrzy sama konstrukcja podnośnika w c330 temu sprzyja. Ale jak pompa zasysa cały czas powietrze to inna sprawa. Trzeba sprawdzić połączenie blok tylnego mostu a pokrywa podnośnika ten oring może być uszkodzony i wtedy będzie się zapowietrza może jeszcze przez filtr powymieniać wszystkie gumki. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Remontuje właśnie 328 (bynajmniej tył od niego jest) wymieniam cylinder tłok bo są strasznie porysowane. W oleju wyraźnie widać opiłki. Pompa również będzie nowa i teraz zastanawiam się jak zabezpieczyć się przed sytuacją jak teraz. W układzie tym jak wiadomo niema filtra, chce dołożyć filtr podłączony do rozdzielacza w miejscu "pętli" na rozdzielacz na błotnik bo w zasadzie innego miejsca nie widzę do tego celu. Od czego można by zastosować filtr wraz z obudową ? Pytałem w sklepach rolniczych nic takiego nie mieli . Warunek jest taki żeby do tej obódowy były wejścia na wąż. Szukałem w internecie i jak na razie znalazłem tylko taki

http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/24/79/31/86/2479318643

tylko że tam jest dekielek z tworzywa. Fakt że teoretycznie tam niema ciśnienia jednak lepiej by było coś metalowego.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Mam co prawda c330 ale to chyba to samo ? Jeśli tak to filtr jest pompa ssie przez niego olej i opiłków nie zassie . trzeba go czyścić czasem tylko , no i olej czasem wymienić nie zaszkodzi .... ;)

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

właśnie o to chodzi że w tej kwesti jest inaczej. W 328 podnośnik ma własny zbiornik oleju (taka miska pod siłownikiem) i z niego "zaciąga " olej bez żadnych filtrów.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Remontuje właśnie 328 (bynajmniej tył od niego jest) wymieniam cylinder tłok bo są strasznie porysowane. W oleju wyraźnie widać opiłki. Pompa również będzie nowa i teraz zastanawiam się jak zabezpieczyć się przed sytuacją jak teraz. W układzie tym jak wiadomo niema filtra, chce dołożyć filtr podłączony do rozdzielacza w miejscu "pętli" na rozdzielacz na błotnik bo w zasadzie innego miejsca nie widzę do tego celu. Od czego można by zastosować filtr wraz z obudową ? Pytałem w sklepach rolniczych nic takiego nie mieli . Warunek jest taki żeby do tej obódowy były wejścia na wąż. Szukałem w internecie i jak na razie znalazłem tylko taki

http://img07.allegro...1/86/2479318643

tylko że tam jest dekielek z tworzywa. Fakt że teoretycznie tam niema ciśnienia jednak lepiej by było coś metalowego.

Jaki producent tłoka i tulei zapytam z ciekawości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

te filtry widziałem nawet tylko ta cena... teoretycznie te filtry są do montażu za pompą więc są przystosowane do wysokich ciśnień jak zamontuje na powrocie z rozdzielacza to nie potrzeba takiej wytrzymałości

Jaki producent nawet nie wiem bo kupowałem na miejscu coby nie przedłużać wiec i wyboru nie było. Roki212 jak się spisuje Twój patent z uszczelniaczem na tłoku ? Jak mam rozgrzebane to może warto by to zastosować...

Edytowano przez ukasz

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Spisuje się dobrze, teraz jest ok z opadaniem. Właśnie do tego chciałem nawiązać do opadania bo też brałem kilku producentów części i opadał. Nowe tuleje a na starcie były bublem bo był duży luz tłoka w tulei i luźno opadał na dno to raz, a na dodatek tam gdzie masz wyfrezowany otwór na mały oring to tak było zrobione że było takie głębokie że ten oring z katalogu ja go wsadziłem to był całkiem równo z płaszczyzną nic nie wystawał to jak to miało uszczelniać?

Jak możesz zrobić foto tej tulei i tłoka od góry i od boku? i na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

zgodnie z życzeniami zdjęcia...

 

p7200324.jpg[/url]

p7200323.jpg[/url]

p7200322.jpg[/url]

p7200319.jpg[/url]jak widać tłok przygotowany pod uszczelniacz

u mnie w tulei też za głęboko wywiercili gniazdo pod oring. Co do średnicy to tłok się nie mieścił, wystarczyło na tokarni troszkę papierkiem przetrzeć. Jako Ciekawostkę dodam że ponoć od kupna ciapka w latach 70 tłok pompa i cylinder nie były ruszane jedynie pierścienie zmieniano

Nikt niema pomysłu jaki filtr ( w miarę tani) zastosować... jeszcze pera rzeczy mi zostało i Ciapuś do malowania będzie się nadawał więc wcześniej chciałbym go zamontować


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Umyj wszystko dokładnie i zalej świeży olej, tam nie ma prawa wytworzyć se większej ilości opiłków, które zniszczą tuleje! Chyba że się coś posypie. Bez sensu zakładać filtr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuki27    0

witam a ile wchodzi do hydrauliki oleju? i do skrzyni biegów poniewaz zamierzam wymenic chodzi o ciagnik c-328

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

SipmaZ22 wszystko już wymyte. teoretyczne nie powinno być opiłków jednak skądś sie wzięły i przez to że filtra nie ma wszystko zupełnie się posypało. Wystarczy przecież że na szybkozłączu przeniesie się kilka ziaren piasku będą krążyć w koło i rysować stąd tez wezmą się opiłki które jeszcze bardziej będą rysować. Dlatego też filtr musi być.

kuki27 co do ilości oleju to jeżeli nie używasz do kiprowania to 5L spokojnie wystarczy. W skrzynie właśnie też nie wiem ile trzeba, do 330 23L, a tutaj chyba miej bo przecież na podnośnik nie idzie

Edytowano przez ukasz

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

ale tu mowa o 328


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

korek spustu jest od spodu podnośnika ( patrz zdjęcia wyżej) Więc żeby nie sciagać całości musiałbyś odessac ten olej. Ja zawsze wymieniam przy okazji zdejmowania podnośnika


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

:D pewnie że ładny, bardzo miło jak ktoś rasę poznaje mojego szczeniaczka siedemdziesięciokilogramowego

p7030248c.jpg

A co do filtra to dokupiłem korpus do filtra wspomagania od 385 do tego pasuje filtr jak do oleju do silnika do 330/360 teraz jeszcze dorobić mocowanie i przewody i będzie pasować

Edytowano przez ukasz

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Od pewnego czasu zauważyłem, że moja c330m slabo podnosi. Olej jest.
      Nigdy nie byly robione rozdzielacze. Pytanie, który rozdzielacz odpowiada za podnoszenie Ten na dole pod siedzeniem z prawej strony czy ten co na blotniku ?  
      Proszę o jakies sugestie, czy moze przed naprawą jakies inne rzeczy sprawdzic ? 
      Prosze też o ewentualne polecenie firmy do regeneracji bo nowy to za duze koszty.  
       
       
    • Przez Motocyklista
      Witam mam problem z moim Deutz dx90 podnośnik powoli podnosi gdy ma zapiętą maszynę Nowa pompa i przy podnoszeniu słychać jakby sykot tam gdzie jest rozdzielacz lub śruba bezpieczeństwa ciśnienia może ktoś miał z tym problem a nie chce wymieniać niepotrzebnych rzeczy
    • Przez Krzyszt0f
      W moim ciągniku gniazda (jak wcisnę wąż) są luźne i jak włączę posów w rozrzutniku to cieknie z nich olej. Wystarczy wymienić uszczelniacze czy lepiej wymienić gniazda?
      a jak wymienić to polećcie jakieś gniazda co są dobre? 
      Ciągnik to Massey Ferguson 5445 tier 3  
    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez mon
      Witam! Mamy problem z ursusem c330. Otoż nie chce podnosić. Zastanawiamy sie co to moze byc. Myślicie ze to moze byc zwiazane z popsuciem pompy hydraulicznej?? Jezeli tak to ile ona kosztuje?? Licze na pomoc. Czekam na pytania i istotne informacje na ten temat. Dziekuję z góry
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj