Polecane posty

FarmerB    12

u kogo i jakie warunki odbioru? podstawiają samochody pod kombajn?

 

BM Kobylin o szczegóły nie pytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dddpp    2

Dziś Wawrzyniak w Kaliszu płacił 520 netto i 10zł za %, wczoraj było 530 i 11 za %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy    0

Wiecie może czy gdzieś skupują suchą kukurydzę konsumpcyjną? Najlepiej w Kujawsko-Pomorskim.

Edytowano przez Bialy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy    0

Przecież robi się mąkę kukurydzianą, płatki kukurydziane dlatego się pytam, bo może większą cenę da się uzyskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

@akuku u kogo i kiedy taka cena?

 

@Bialy zarówno mąka kukurydziana, płatki i kukurydza konserwowa to specjalne odmiany i cała produkcja pochodzi z kontraktacji a nie z wolnego rynku, chociaż lokalnie pewnie można coś upchnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy    0

Dzięki nie wiedziałem że nie można za bardzo sprzedać bez kontraktu. A wiesz może czy dodają coś za niższy % wilgotności? Bo trochę kupuję i sam suszę, a różne już wersje słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wszystko zależy od umowy, zazwyczaj wartość potrąceń za każdy punkt procentowy wilgotności powyżej 30 jest równa wartości dopłaty za każdy punkt procentowy poniżej 30 (zazwyczaj 10-20zł), dzisiaj odwoziłem końcówkę zbioru do elewatora i operator suszarni twierdził, iż na 50ton wsadu zużywa średnio 2tys litrów OO, a Ty czym suszysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja na 30t mokrej qq zużywam ok 800-900 m3 gazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy    0

Na 20 zasypu mokrej potrzebuję od ok. 300 do 400 litrów OO zależy od czynników zewnętrznych jak i wilgotności qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@mlodyy suszysz gazem ziemnym? jaką masz suszarnię?

@Bialy dobry wynik, a Ty jakiego typu masz suszarnię?

 

 

 

tak, gazem ziemnym, a suszarnie mam antii z 2008r, prawdopodobnie będzie zmieniana (weszły nowe technologie) w tym roku ją ociepliliśmy, i częściowo wygłuszyliśmy ( sąsiedzi mają pretensje po 4 latach ;p )

dokładnie modelu nie pamiętam, ale jak wejdziesz na google i wpiszesz suszarnia antii, to pokażą Ci się zdjęcia jak ją zakładalismy, wstawił je Tumek, zresztą one są gdzies na af, co do zdjęć to bardzo dużo się od tamtej pory pozmieniało ;p

 

a tu masz link do filmiku, gospodarstwo 1998-2012.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jakie nowe technologie masz na myśli (i jaką suszarnie teraz byś wybrał)? ta suszarnia wygląda na bardzo profesjonalną ile potrzebuje energii elektrycznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przede wszystkim chodzi o powrót ciepłego powietrza, jak narazie to ciepłe powietrze wylatuje wentylatorami, i palnik musi ogrzewac (nowe powietrze) teraz to weszło, że jest jakis obieg i to powietrze krąży w koło, przez co nie traci ciepła,

po 2 to robią to teraz w ładnej bryle, co z pewnością wygłuszy suszarnie , no i oczywiscie redlery szybsze, tak 120t/h powinno wystarczyc, a wybrał bym antii, lub araja - też ma ciekawą propozyjce,

 

co do tej to jest profesjonalna :P ma możliwosc automatu, czyli sama sobie pobiera z kosza, suszy , i wysypuje,

co do energii to napisze Ci jutro, bo teraz nie jestem zorientowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

rekuperacja może być bardzo efektywna przy suszarni,

 

mi średnia wilgotność na mokrej wyszła 32%, plon 11,5t/ha a cena 470zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

my wczoraj zaczęliśmy kosić kukurydze, odmiana Delitop, pole po wymarzniętej pszenicy, ziemia klasa 3a,b

 

plon miedzy 14-15 t/ha (dokładnie podam jak wszystko skoszę bo dopiero połowa pola) wilgotność 34%... dość sporo ale dłużej już nie czekamy

 

cena 475zł/t z transportem firmy skupującej lub 495zł/t z własnym transportem

Edytowano przez BARABUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

Witam. Mam pytanie czy uważacie, że warto ususzyć(usługa płatna nie wiem ile) i poczekać albo sprzedać suchą. Czy jest w tym sens całej pracy i inwestycji w czasie? Zaczynam dopiero mam ok 33ha kukurydzy proszę o wyrozumiałość.

 

Sąsiad skosił kukurydzę dała mu 12t wilgotność 30 za kombajn płacił 350 zł. Wyglądała na suchą a w rzeczywistości żadna rewelacja.

 

kuj.Pom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

sucha to niestety nie w naszym klimacie, musisz skalkulować czy opłaca się suszyć, cena suchej to 800-900zł/t, czyli przy 30% wilgotności, przy koszcie suszenia 15zł za t/% za mokrą powinieneś dostać odpowiednio 430-516zł/t, jeśli suszenie do 14% będzie tańsze to satysfakcjonować Cię powinna odpowiednio wyższa cena mokrej, algorytm wymyśliłem taki

 

cena suchej kukurydzy = [cena mokrej kukurydzy + (cena suszenia o t/% x (wilgotność -14))] / [100 - wilgotność + 14]

 

czyli dla moich szacunków:

800 = [430 + (15 x (30-14))] / [100 - 30 +14]

jeśli zamiast = wystąpi < lub > opłaca się odpowiednio sprzedać mokrą bądź suchą (ceny i poziomy wilgotności musisz wprowadzić zgodne z okoliczną sytuacją)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj