Polecane posty

PawelWlkp    726

Wiele firm szuka kontraktów na kukurydze. Dziś już nawet słyszałem o cenie 550 za mokrą, ale to przy dużym hurcie. 520 to już norma w moim rejonie. Jak u was kontraktacja wydląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

niewiem ale kukurydza hyba bedzie tania w tym roku bo ludzie ktorzy nigdy niesieli kukurydzy zasiali i ogolnie u mniew terenie jest bardzo duzo kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzich    1

ceny kukurydzy na światowych rynkach będą pnąc się w gore ma to wiazek z susza w Stanach, jakie nie widziala od 50 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

Wiele firm szuka kontraktów na kukurydze. Dziś już nawet słyszałem o cenie 550 za mokrą, ale to przy dużym hurcie. 520 to już norma w moim rejonie. Jak u was kontraktacja wydląda?

możesz napisać kto tyle proponuje w WLKP??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

N kukurydze mokrą 10 VII proponowano mi kontrakt po 480 zł netto AgroChest

PawełWlkp napisz jaka firma daje 520-550 zł bo hasło rzuciłeś, ale bez konkretu

Sprawdź pocztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

ja mam ofertę za 30% na 480 brutto za każdy % 15zł w górę lub w dół,


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

A jaka jest cena na zeszłoroczną suszoną?? Miesiąc temu sprzedałem dwa auta to dostałem 900 brutto. Tydzień temu miałem ofertę na 950 brutto, ale się wstrzymałem jeszcze. Nie wiem czy nie stracę na tym interesie. Bo po 950 już była jakoś pod koniec maja i potem klapła. A o tegorocznych zbiorach nie ma co za dużo gdybać, bo pogoda w naszym kraju może spłatać jeszcze różne figle. Fakt, jest nasiane dużo kukurydzy i ceny może nie być w tym roku po żniwach kukurydzianych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kukurydza w tym roku będzie droga, w stanach są ogromne susze, to samo w rumuni, na węgrzech, z kontraktami trzeba uważac , bo można trafic w dołek i wtedy się dużo straci, albo po prostu sprzedac kuku w żniwa " za cene dnia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może i jest susza w stanach ale akurat na niej najwięcej zarobia pośrednicy, wątpię żeby cena była aż tak wysoka. kupujacy raczej będa się patrzeć na podaż a ta zapewne będzie duza... osobiście nie mam kuku ale wam zycze jak najlepiej :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c2aja    0

Słyszałem, że pośrednicy już łapią duże kontrakty. Będą dawać dobre ceny i krótki termin płatności by ściągnąć jak najwięcej do swoich magazynów. Oczywiście najlepiej wyjdą na tym ci co mają suszarnie i przetrzymają kuku do lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybka2485    1

Witam, ja dzisiaj podzwoniłem troszkę popytać się za qq mokrą więc tak;

firma z opola płaci 520zł przy wilgotności 30% (za każdy 1% wilgotności => 2% ceny czyli ~10zł) transport własny

WS Trade 510zł z własnym transportem

 

a jak u Was...

mnie najbardziej interesowałoby coś z lubelskiego....

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

u mnie zarówno ceny się wyrównały do 500zł/t przy 30% wilgotności, przy wyższej potrącają 17zł za każdy punkt, podobnie pośrednicy (HaGe) z ich odbiorem, jak również mieszalnie, do których już kukurydzę należy dowieźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskazujcie proszę chociaż lokalizację jeśli już pomijacie odbiorców, ja w piątek obdzwoniłem pośredników i cena mokrej oscyluje wokół 500zł/t netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekw    2

550+vat za 30% , 11 złotych w dół lub w góre za procent .Kalisz . a jaka jest cena w zachodniopomorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj