mlody4564

Tusk przejął stery nad rolnictwem. Co to oznacz dla polskiego rolnika?

Polecane posty

tommot003    0

Ostatio czytałem w gazecie że ma być wprowadzony podatek od dochodów w rolnictwie. Panowie chyba musimy wybrać się do warszawy w z beczkowozami i zrobić tam pożądek :ph34r: ;[ :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak dla mnie podatek dochodowy będzie lepszy,niż ten obecny gruntowy,ponieważ mimo że trzeba będzie płacić państwu te 18% dochodów to paliwo,części itd. będziemy mogli sobie odliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Dla mnie podatek to podatek..... Jak cie przeliczą doliczą rozliczą to i tak zapłacisz.....

Ile ???18%??? Moj wojek ma firme budowlaną i płaci 5,5 % dochodowego...

Edytowano przez konrad82

kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Kto powiedział wam, że gruntowy podatek zniosą. To są póki co pobożne życzenia rolników i co niektórych polityków. Podatek gruntowy płacą wszyscy nawet ci mali jadący na minusie. Jak sobie wyobrażacie skąd gminy wezma kase na realizacje budżetów gdyby ewentualnie znieśli gruntowy Prowadzący działaność usługową też płacą od metra i dochodowy. Dlaczego rolnik miał by tego nie płacić. Oczywiście lepiej było by gdyby gruntowy znieśli ale róznie to może być w czasach kiedy minister finansów szuka dodatkowej kasy w dziurawym budżecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FOX2    16

Dla mnie podatek to podatek..... Jak cie przeliczą doliczą rozliczą to i tak zapłacisz.....

Ile ???18%??? Moj wojek ma firme budowlaną i płaci 5,5 % dochodowego...

Podatków dochodowych jest kilka rodzajów. Twój wujek prawdopodobnie płaci podatek dochodowy zryczałtowany liczony od przychodu, a nie od zysku. 18% o których mowa, to stawka innego rodzaju podatku, liczonego od zysku.

Edytowano przez FOX2

"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Dla mnie podatek to podatek..... Jak cie przeliczą doliczą rozliczą to i tak zapłacisz.....

Ile ???18%??? Moj wojek ma firme budowlaną i płaci 5,5 % dochodowego...

Może to zryczałtowany podatek dochodowy od przychodów, a nie podatek dochodowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

nie wiem na jakiej to jest zasadzie, ale mi mowił ze ma 5.5% od tego roku a wczesniej miał 4,5% podatku dochodowego.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommot003    0

Widać, że biedny nie jesteś jak się boisz podatku dochodowego...

 

podatku gruntowego z 17 ha płace 600 zł rocznie, co roku sprzedaje 5 byków za które biore ok 25000zł 19% z 25000 to 4700 zł i tyle mam zapłacić państwu? ja mam uchować 1 byka na tych darmozjadów co siedzą w rządzie i nic nie robią? <_< ;[ to ja mam gdzieś taki interes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hej nie wiem czy dobrze myślę,ale podatek dochodowy to PRZYCHÓD-WYDATKI=DOCHÓD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

 

podatku gruntowego z 17 ha płace 600 zł rocznie, co roku sprzedaje 5 byków za które biore ok 25000zł 19% z 25000 to 4700 zł i tyle mam zapłacić państwu? ja mam uchować 1 byka na tych darmozjadów co siedzą w rządzie i nic nie robią? <_< ;[ to ja mam gdzieś taki interes.

I co zrobisz z tymi 25tys? Jak przepijesz to zapłacisz, a jak kupisz jakąś maszynę czy zrobisz jakąś inną inwestycje to sobie to odliczysz i będziesz miał spokój :P


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A skąd wiesz czy kolega nie chcciałby po prostu się tymi pieniędzmi nacieszyć ? a może i przepić ? :D

A Ty od razu-kupuj, inwestuj bo...

Ciekawe jak będą wyglądały Twoje posty za lat kilkanaście ?Czy dalej będziesz zwolennikiem PO i ciągłych inwestycji ?-śmiem wątpić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A czy po tym poście widać że jestem ich zwolennikiem? Zwolennikiem to ja jestem ludzi pokroju Putina a nie p*** pokroju Tuska.

Co do tego podatku to jak zasady będą jakie powalone to chyba jedynym wyjściem będzie chwila odprężenia przy wodeczce :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A-znaczy już nie jesteś :D (no bo z tego co pamiętam to byłeś...).Ale ok.-co do szklaneczki to popieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Cos słabą pamięć masz bo na wyborach nigdy ich nie skreśliłem, bo tak ich skreślam ale w innym znaczeniu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Jaro ja nie wiem z czego Ty sie cieszysz , jak to trzeba płakać.... :P


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Panowie podatek dochodowy wcale nie musi oznaczać takiego samego systemu jaki obowiązuje w działalności gospodarczej. Kiedyś był taki pomysł, że policzyli, że rolnik ma 2500 dochodu z 1 ha i taką wartość nalezy przyjąć do obliczania podatku z 1 ha. potem pomnożyć wysokość podatku razy ilość ha i wychodzi podatek do zapłacenia.

Nazwało się, że jest to podatek dochodowy i bylby spokoj. To że jest to nieco inna forma podatku gruntowego to nieistotne. wazne zeby ludziom w miescie powiedziec, że wprowadzono podatek dochodowy dla rolników.

 

Mając na uwadze powyższe trzeba poczekac az te gamonie określą się co wymyślili. inaczej to gorzej niz wrozenie z fusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jak oceniacie zmiany po zielonej strony mocy? Pawlak w poniedziałek odejdzie z rządu, ciekaw jestem czy Kalemba również zostanie pogoniony, ciężko w tej chwili ocenić jak zmiana lidera PSL odbije się na resorcie rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3020

z tonacego okretu pierwsze uciekaja szczury, wiec wyglada na to ze jak zawsze w historii PSL[ a wczesniej zsl] czuje koniec kolalicji i wymyslilo sposob jak sprytnie odciac sie od PO i potem zwalic wine za zmarnowane lata na koalicjanta,pawlaka i spolke-oczywiscie do wyborow jeszcze troche zostalo wiec na raz tego nie zrobia, tylko powoli tak zeby po rozpadzie koalicii PO nie zdazyla usunac ze stanowisk wszystkich pociotkow PSL-parenascie tysiecy urzedasow nie tak latwo wywalic.

zamiast walczyc o unijny budzet na 7 lat to beda walczyc miedzy soba, choc jesli znowu nie przekupia czyms anglikow to o nowych maszynach mozna zapomniec przynajmniej na 2 lata.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

a moim zdaniem podatek dochodowy bedzie sensownym rozwiazaniem dla duzych gospodarstw.

Przeciez one i tak nie zaplaca ani 1zl bo i tak inwestuja a mniejsze gospodarstwa zmusi do inwestycji lub podjecia decyzji do rezygnacji z produkcji co być może spowoduje wieksza podaż ziemi i nizsze ceny


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

I gdzie ci ludzie pójdą ?-statek -czy wam dużym rolnikom ciągle jest mało ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj