Skocz do zawartości
domguralesku

Kujawsko pomorskie!!! Kiedy ruszamy? a może Ktoś już ruszył?

Polecane posty

Witam serdecznie wszystkich agrofotowiczów:D z Kujaw:)

Moi drodzy kiedy rozpoczynamy w pełni sezon i jakie prognozujecie zbiory w tym roku oraz ceny zbóż w naszym regionie?:D

i jaka jest cena za kombajn i za prasę za godzinę pracy w naszych stronach:)

Mattti    405

Kolego, nasze województwo pisze się z myślnikiem :P

-Co do zbiorów to u mnie(okolice Inowrocławia) wszystkie zboża zielone

-Co do cen to na razie wiem tylko tyle że pszenica konsumpcyjna w naszym regionie stoi po około 900zł/t

Myślę że żniwa u nas zaczną się za jakieś 2 tygodnie ;)

Ps. Każdy pryska a w Chemirolu w Mogilnie tylko randap został a te wszystkie tańsze zamienniki wykupione :(

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez mrursus7
      A wieć mam mały no moze i duzy problem bo jak wiadomo kosimy poto aby mieć jak najwiecej. Z roku na rok jak zakiszam kukurydze to po otwrciu jest duzo odpadów , probowalismy juz chyba wszystkiego. Rozumiem jakby było tam gdzie dziura np myszy ale to takie warstwy są na srodku z boku na dole pryzmy , i tak co roku. W poprzednim roku kosilismy podść późno cała była sucha tak przełom połowy wrzesnia a ziemie mamy slabsze wiec wiecie troche suszy i juz zaczeła schnąc ( powodem było popsucie sie sieczkarni). Tniemy jednorzędówką , wczesniej Forshnittem i tak samo było czy wiecie moze co zrobic aby tak dużej ilosci sie nie pozbywać ? Dobre 2 małe rozrzutniki zawsze wylecą z 2 pryzm. Może wy macie jakis konkretny sposób
    • Przez deer20
      Witam, założyłem ten temat ponieważ myślę że ten okres jest jak najbardziej słuszny, gdyż jeżeli pogoda dopisze to u mnie w okolicy za jakieś 2 tygodnie, będzie można wjechać w jęczmień ozimy. Wiem że nie jest to odpowiednia kategoria, lecz odpowiednia nie została jeszcze utworzona i dlatego został założony właśnie tutaj. Piszcie jak wyglądają u was zboża na chwilę obecną, jakie prognozy plonowania itp. Pozdrawiam
    • Przez konrad1166
      Witam chcialem sie Was spytac jak wam sypie w tym roku. Pozdrawiam
    • Przez RYZYNH
      Mam pytanie czy w waszych okolicach koszą gdzieś kukurydzę na ziarno,bo w mojej okolicy już zaczęli i to spory kawałek.Chyba się ludzie się na pieniądze nie mogą doczekać.
    • Przez RdzaPietruszka
      Znalazłem fajne filmy :

http://www.youtube.com/user/2505piotr