husqvarna

Prawidłowe ciśnienie dla opony ciężarowej 825 R 20 ?

Polecane posty

husqvarna    0

Cześć,

Poproszę o podpowiedź jaka jest prawidłowa wartość ciśnienia powietrza w oponie 825 R 20 ?

Opony są wykorzystywane w przyczepie jednoosiowej ładowności ok. 2,5 - 3 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ze 4 atm albo coś koło tego.Ja pompuje w "dziewięćsetki" 4 w przyczepach


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

Przy tej ładowność 4 atm w zupełności wystarczająco jest, możesz troszkę mniej nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Balonówki pompuję 4-5 bar, a 8,25 i większe 7-9 bar. Jeszcze nigdy mi żadna nie wyszczeliła, i nie grzeją się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Na nowych Wieltonach pisze na każdy kole 9 bar, więc jaka przesada.

Kolega mało pompuję i często koła robi lub opony zmienia.

Jak jest duże ciśnienie to opona się nie ugina, nie grzeję i nie zużywa się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ale nowe wieltony to masz przyczepy 8,10,12 tonowe to tam musi być ciśnienie bo jest ciężar.Pompuje się więcej atmosfer kiedy mamy do przewiezienia cięższy ładunek.Jak za duże ciśnienie w oponie to się zużywa środek bieżnika, ponieważ nie przylega całym czołem bieżnika do powierzchni.

 

Jak się za mało napompuje to wtedy opona się też zużywa bo kant obręczy koła będzie ocierał o bok opony i będą zużywać się kanty bieżnika po obu stronach opony.Tak będzie wyglądało jak była było złe ustawienie zbieżności kół.

 

 

 

Ja pompuję w D-47A i w D-46A w 8,25 i 900 po 4 atm i jakoś nic nie strzela.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

w d47 ok. 3.5-4 bar, zalezy jak sie trafi, 4t + ciezar przyczepy, lekko sie uginaja diagonalne, R-ki wiadomo ze bd siadac

do 15" jw. opona szeroka i niska, szybko sie grzeje, lubia strzelac, mozesz nawet bic ponad 4 bar


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
...Poproszę o podpowiedź jaka jest prawidłowa wartość ciśnienia powietrza w oponie 825 R 20 ?

Opony są wykorzystywane w przyczepie jednoosiowej ładowności ok. 2,5 - 3 ton.

w autosankach d46 czy d47 wg mnie powinny być nabite do 4,5-6atm w zależności od tego co wieziesz i po jakich dziurach ;)

W tej swojej jednoosiówce to ile masz tych opon na oś? 2 czy 4 (bliźniaki)?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
husqvarna    0

w autosankach d46 czy d47 wg mnie powinny być nabite do 4,5-6atm w zależności od tego co wieziesz i po jakich dziurach ;)

W tej swojej jednoosiówce to ile masz tych opon na oś? 2 czy 4 (bliźniaki)?

 

mam 2 opony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid381010    1

mam przyczepę jedno osiową na takich balonach 10.0/75-15.3 ładowność ok 6 ton i pytanie jakie powinno być atmosfer przy takim obciążeniu ?

Edytowano przez Dawid381010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

ile plocien ma opona?

nie cielkawi mi sie to widzi, opony moga strzelac

min. 4.0 bar


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

odnośnie ciśnienia - u nas w d47a od ponad 30 lat było ciśnienie na poziomie 2 -2,3 atmosfery. w sumie jak byłem młodszy to się nie przejmowałem, ale poczytałem troche o tym, ile powinno wynosić i pojawia się pytanie - czy po takim okresie można dobić chociaż do 3 atm, aby troszke mniej siadały przy obiążeniu? przy zakładkach 30cm wożąc żużel to felga prawie dotykała drogi. czy tak stara opona wytrzyma takie ciśnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytrzyma spokojnie nic się nie bój. Macie jakiś sposób na bezpieczne składanie tych pierścieniowych felg? Znam przypadek że kolesia zabił pierścień podczas pompowania.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

Takie koła powinno się pompować w specjalnych klatkach lub zakładać "spinkę". U jednego gościa widziałem przyspawane nakrętki na końcach pierścienia skręcone szpilką. Też słyszałem o kilku śmiertelnych przypadkach podczas pompowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

moim zdaniem taki pierścień trzeba prawidłowo założyć i obserwować podczas pompowania jak układa się pierścień jak źle to spuścić powietrze i poprawić a nie zostawić przypadkowi że może sam wskoczy , albo próbować go wbić młotkiem kiedy zaczyna wyłazić a w oponie jest ciśnienie . jak to się robi z głową to nie powinno się nic stać . a najlepiej koło odkręcić od piasty i położyć na leżąco wtedy najlepiej widać jak układa się pierścień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Raz byłem świadkiem jak u jednego gospodarza koleś pompował takie koło które leżało na ziemi to jak pierścień wystrzelił to spadł dopiero po 10 sekundach 15 metrów dalej.Można?! Można.

 

Z takimi rzeczami to trzeba ostrożnie i z głową


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

oczywiscie ze z glowa,

te pierscienie przy przyczepach sa jeszcze w miare bezpieczne, gorsze sa wszelkiego rodzaju pojedyncze, jak przy wozach


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Sąsiad po takim od woza to już rok się kuruje a w szczególności jego ręka.

 

Odnośnie pompowania kół to zakłady wymieniające opony są wyposażone w specjalne klatki do pompowania kół : https://www.google.pl/search?q=klatka+pompowania+k%C3%B3%C5%82&client=firefox-a&hs=avv&rls=org.mozilla:pl:official&channel=sb&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=dT1KU5vvDY7n7AbwxIDYCQ&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1143&bih=674&dpr=0.9


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas    7

Jeżeli nie ma klatki do pompwania, to koło należy pompować kładąc je na ziemi, pierścieniem do dołu.


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj