Skocz do zawartości

Polecane posty

martinn94    0

Witam.Mam pytanie w jaki sposób smarowana jest sprężarka w MTZ 80 86r. ? I ile oleju tam się wlewa?.Z góry dziękuje za odpowiedź : )

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sprężarka smarowana jest olejem silnikowym. Nic się nie dolewa.

seweryn20    573

Dokładnie. Od strony pompy wtryskowej jest pokrywka łożyska, do niej jest wkręcony przewód dostarczający olej.

Wiadomość z agroFakt.pl

martinn94    0

W tym mtz sprężarka jest przy skrzyni biegów i do niej idzie tylko przewód od powietrza i tam jest taka śruba wygląda jak do wlewu oleju.Czy jeżeli sprężarka jest przy skrzyni i idzie tam jeden przewód od powietrza to też jest smarowanie olejem silnikowym?

seweryn20    573

W mtz sprężarka powietrza jest koło pompy wtryskowej. W skrzyni to jakaś opcja.

Edytowano przez seweryn20

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na rynek niemiecki i ogólnie na Europę zachodnią wszystkie Iwany miały sprężarkę przy skrzyni.

seweryn20    573

Bardzo możliwe. Ja w tym miejscu mam biegi pełzające. Ciągnik z niemiec sprowadzony.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Proponuję skończyć dyskusję na temat chłodnicy oleju, bo polecą ostrzeżenia, a wszystkie posty wywalę w kosmos. To jest temat o sprężarce.

seweryn20    573

Pierścienie, cylinder poleciały. To samo się dzieje ze sprężarką przy silniku. Zjada olej silnikowy.

kamil496    39

Korzystając z tematu, chciałbym się dowiedzieć czy w zaznaczonym miejscu znajduje się jakiś oring ?? Zawsze gdy zrobię rundkę z rozrzutnikiem na pole i po powrocie do domu zawsze okolica sprężarki- wymiennik, pompa wtryskowa  są ochlapane olejem. Doraźnie utykałem jakąś szmatą ale ileż można :D  Gdy jest wyłączona jest wszystko ok.post-17710-0-42384400-1446578406_thumb.jpg

seweryn20    573

Tak jest oring. Niestety sprężarkę trzeba wyjąc żeby go wymienić.

Na tym wałku kręci się pośrednie kółko zębate. jak pracuje sprężarka to wywala olej. Załóż grubszy oring a sama ośkę osadź na kleju do mocowania łożysk lub śrub. I spokój na lata.

kamil496    39

Dobra, wielkie dzięki :) Ja będzie więcej wolnego czasu, to na pewno tak zrobię jak napisałeś.

kamil496    39

Dokładnie, z racji tego, że tylko ciąga rozrzutnik a trochę on waży załadowany to jak ma się hamulce to czemu ich nie używać ;) Jedno że czuć wyraźną różnicę w hamowaniu a drugie to oszczędzamy tarcze w ciągniku ( mimo że są w kąpieli olejowej ).  

kamil496    39

Na początku sam się zdziwiłem, gdyż w żadnej charakterystyce ani przy zakupie ciągnika sprzedawca nic nie wspominał m. in o mokrych hamulcach czy skrzyni 24/12 <_< Po obu stronach wchodzi z litr oleju, olej wymieniam przy okazji wymiany oleju w silniku czyli tak ok 200 godzin

seweryn20    573

MTZ nie ma ale już belarusy  niektóre egzemplarze od 9xx wzwyż mają zalane olejem i trzytarczowe.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się