Zaloguj się, aby obserwować  
rafal88

Zamiana...

Polecane posty

rafal88    13

Co myslicie o tym zeby zamienic MF 255 na zetora 5245?? Z ktorego bede bardziej zadowolony?? Ferdek pracuje u mnie glownie przy ciezszych pracach,do nawozu,pryskania i siana mam ciapka :lol: A odnosnie spalania to sa tysiace tematow,ale wydaje mi sie ze kazdy ciagnik potzrebuje troche "wypic" zeby zrobic robote...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

miałem 360 3p i zmieniłem na 5245 spalanie prawie to samo może w lekkich pracach zetorek pali więcej ale ma duzo lapszy uciąg np. w orce czy agregacie no i komfort w kabinie plus wspomaganie kierownicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

tyle ze ja nie potrzebuje 7211 :P nie mam az tyle pola,spokojnie obrobie swoje niespelna 30ha. Ale czesto jezdze zima i przedni naped czasem jest mi potrzebny :lol: no i jakas ogrzewana kabina bo nie chce mi sie przerabiac kabinki w ferdku

 

MOD:h to godzina a ha to hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1
tyle ze ja nie potrzebuje 7211 :P nie mam az tyle pola,spokojnie obrobie swoje niespelna 30h. Ale czesto jezdze zima i przedni naped czasem jest mi potrzebny :rolleyes: no i jakas ogrzewana kabina bo nie chce mi sie przerabiac kabinki w ferdku

no to zamień ferdka na 5245 jak kupisz w dobrym stanie napewno nie pożałujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Wlasnie dzisiaj jade ogladac jednego z 1992roku:) Nie jest drogi,tyle ze chodzil w lesie,jak dzwonilem gosc mowil ze trzeba wymienit opony i jakies trzy szyby wstawic,a tak poza tym to wszystko idealnie(chyba kazdy sprzedawca tak mowi :lol: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Co myslicie o tym zeby zamienic MF 255 na zetora 5245?? Z ktorego bede bardziej zadowolony?? Ferdek pracuje u mnie glownie przy ciezszych pracach,do nawozu,pryskania i siana mam ciapka :lol: A odnosnie spalania to sa tysiace tematow,ale wydaje mi sie ze kazdy ciagnik potzrebuje troche "wypic" zeby zrobic robote...

 

4x4 przy cięższych pracach sie przyda,zetor na pewno spali więcej ale nie przesadzajmy ze tak strasznie dużo ale jak wymienisz MF na Zetora to będziesz zadowolony ;]

 

Z lasu bym nie brał wiesz jak to jest kto wie co oni z nim tam robili ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

niewiem ale jak ciągnik chodzi pracach leśnych to przeważnie jest bar dzo poobijany od gałęzi itp. i jak piszesz że brakuje mu kilka szyb to właśnie od tych gałęzi a nieraz dostanie jakimś drągiem po masce ,napisz jak przyjedziesz od tego gościa jak ten traktor wyglądał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Wlasnie dzisiaj jade ogladac jednego z 1992roku:) Nie jest drogi,tyle ze chodzil w lesie,jak dzwonilem gosc mowil ze trzeba wymienit opony i jakies trzy szyby wstawic,a tak poza tym to wszystko idealnie(chyba kazdy sprzedawca tak mowi :lol: )

 

albo zrób jakąś fote i wstaw


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1
4x4 przy cięższych pracach sie przyda,zetor na pewno spali więcej ale nie przesadzajmy ze tak strasznie dużo ale jak wymienisz MF na Zetora to będziesz zadowolony ;]

 

Z lasu bym nie brał wiesz jak to jest kto wie co oni z nim tam robili ;]

teżbym z lasu nie brał można czasami nie poznać jaka to marka taki poobijany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

wlasnie mialem taki zamiar zeby zrobic fotke i Wam pokazac :lol: Tez mysle ze w lesie to roznie bywa,z reszta pojade zobaczyc to bedzie wszystko jasne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Fotki niedlugo powinny byc w galerji,tylko zrobilem (przez plot) bo nie bylo goscia,bylem tez u innego handlarza chcial mi "wetknąc" 6245 z 1982r. tyle ze z silnikiem od 7245 jego zdjec nie mam bo aktualnie jest rozebrany,niby naprawiaja skrzynie,no ale powiedzial mi 28tys. i jeszcze moze cos zejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=35440

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=35441

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=35442

i jak?? wydaje mi sie jakby kiedys byla malowany,nawet nie jest za mocno pogiety :P Nie widac tez zeby silnik byl ulany czy tez wymyty,wiecej nie potrafie powiedziec,w tygodniu dopiero bede mial mozliwosc jazdy nim,aha jeszcze fotel jest podarty :lol: chyba duzo przezyl....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=35440

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=35441

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=35442

i jak?? wydaje mi sie jakby kiedys byla malowany,nawet nie jest za mocno pogiety :P Nie widac tez zeby silnik byl ulany czy tez wymyty,wiecej nie potrafie powiedziec,w tygodniu dopiero bede mial mozliwosc jazdy nim,aha jeszcze fotel jest podarty :lol: chyba duzo przezyl....

 

gdzie te zetorki stoją? tera zaówazyłem ze też jesteś z Łódzkiego ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
adikpl1- niestety nie zobacze tego filmu :lol: nie ma go moze na youtubie??

 

też go nie moge zobaczyc ale chyba go widziałem już ;] chyba pamientam że go strasznie męczyli

z tym drzewem aż na tylnich kołach stawał ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

tez widzialem kiedys filmik co robili zetorkiem w lesie :lol: no ale coz...takie sa uroki :) Musze zobaczyc jak to w ogole pracuje,choc ciezko bedzie wejsc w "srodek" tego sprzetu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Oj chłopacy to żeście w lesie chyba ciągniakmi nie rypali?

to że po obijany to pikuś, las to przede wszystkim bagno nigdzie takj ciągnik nie będzie sponiewierany jak w lesie, nie razidziałem jak na boku ciągnik leżał, cały dzień pracy to kopanie się po osie w błocie torfie i na bagnie dlatego 5211 jest idelany bo na godz nie dużo pali jest lekki a ma 4x4, te ciągniki w lesie szarpią się po majgorszych bagnach po pnikach kożeniach zaczepiają o korzenie zawieszają.

 

Obczaj dokłądnie jak wygląda pod spodem czy nie jest nic urwane wgięte czy podpawane?

 

Ja bym ciągnika z lasu raczej nie chciał bo jest w okolicy dużo lasu to się nasłuchałem co ludzie wyczynają (np. w 7245 zrobili lebiodkę z koła spox było dopuki koło się nie urwało) naszarpie sie na bagnie wykołysze i przewraca na pniakach, albo narypie z przyczepami załadowanymi konkretnie drzewa po polnych drogach, to jest ciągnik skatowany transportem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Ja swoim zetorkiem nie chce wjeżdżać do lasu tylko wjeżdżam ciapkiem bo mi szkoda zetora ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Ale mu dawał klient szkołę :lol: Ja 2 sezony jeżdziłem w SKR, zetorem 7211 i jakoś się delikatnie obchodziłem mimo, że nie był to mój sprzęt. W lesie zazwyczaj każdy pracuje tak jak ten na filmie, dlatego ja też nie jestem zwolennikiem traktorów z lasu, na twoim miejscu jak już chcesz koniecznie 5245 to dołożył bym te 3,4 tysiące i kupił z polskiego gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Ferdek-popieram Twoje zdanie na temat ciagnikow z lasu. Ale to jest tak,z jednej strony kusi cena,a z drugiej odstrasza to ze bede mial powazne problemy :lol: Musze najpierw go dokladnie obejrzec,przynajmniej zobacze jak wyglada wizulanie z bliska,czy nie ma luzow,jak sie tym ogolnie jezdzi no i wtedybede cos mogl powiedziec na temat tego ciagniczka,ale gdybym kupil,w dobrej cenie to moze nie stracilbym na nim za duzo?? Zobaczymy jak to bedzie,jak narazie mam ferdynanda w idealnym stanie,ktory nigdy mnie nie zawiodl,ale jednak przydaloby sie cos lepszego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

A tak wogóle to w jakiej cenie chcesz sie zmieścić?

i najlepiej woj.łódzkie? znalazłem pięknego wizualnie ciekawe jak pod maską ;] http://www.allegro.pl/item271676192_zetor_...lny_.html#photo

 

http://www.allegro.pl/item269109083_zetor_7245.html#photo albo 7245 cena nie taka straszna ;] tylko że dalekawo


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilb1996
      Witam, mam pytanie do posiadaczy Massey Ferguson 29xp. Po odpaleniu załącza się unicontrol i zaczyna piszczeć. Świeca się wtedy 2 błędy w górnym rzędzie druga i trzecia kontrolka od lewej. Odlicza od 20 i po 20 sekundach gaśnie. Czytałem coś w tym temacie i niby że to kontrolka od ciśnienia oleju hydraulicznego. W którym miejscu znajdę czujnik? Jeden jest w zbiorniku oleju a myślę że musi być jakiś drugi? Ewentualnie czy posiada ktoś instrukcje obsługi w pdf ? Myślę ze tam też mógłbym coś znaleźć . Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez Robert452
      Witam, czy roztaczał ktoś kiedyś kule od cięgła i czy się da to zrobić, albo czy wiecie czy są może kule które mają  w środku 52mm od kat.4 a na zewnątrz 64mm od kat.3.
    • Przez Michalekk
      Witam mam taki problem ponieważ mój MF 255 ciągle się zakleszcza gdy pociągnę za lewarek do góry kupiłem już sprężynę do lewarka ale nie wiem czy do jej wymiany muszę odkręcić całą pokrywę czy tylko sam lewarek 
    • Przez calverdu
      Witam. Posiadam traktor MF 5435 od nowości z 2010 roku. Problem zaczął się na wiosnę 2020, podczas siewów kukurydzy. Ciągnik podczas zimnych poranków nie chcę jeździć/zmieniać kierunku jazdy/w trakcie jazdy rozłącza się układ jezdny. Występowało to tylko rankami po czym przestawało i ciągnik całe dnie pracował bezawaryjnie. W lato problem w ogóle nie występował z racji wysokich temperatur w ciągu całego dnia. Przyszła jesień, zimne noce i poranki - problem powrócił. Traktor potrafi ruszyć po czym po chwili przestaje jechać i trzeba czekać... Czasami moment, czasem 5-10 minut i tak w kółko. Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ ciągnik pracuje z turem... Wyświetlają się komunikaty na skrzyni biegów ( migająca 1 i 4). Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać ? 
    • Przez BenQ
      Witam . Oryginalne wspomaganie w mf 255 
      Jest straszny luz na kierownicy mimo tego że jest wymieniony nowy wałek w kolumnie z nowymi kulkami….dalej jest luz dość duży 
      wspomaganie jest na jakimś serwomechanizmie i też późno siłowniki reagują na ruch kierownicą . Na zaworze jest jakaś regulacja ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj