MrTraktorzysta330

Mały nowy kombajn?

Polecane posty

Fendzior    237

pewnie szukasz używki tak? Tak szczerze to można sobie zakładać że taki kombajn chcesz i go szukasz ale znaleźć to nie tak prosta sprawa :)) My kiedyś szukaliśmy claasa a został kupiony DF :) jeśli byś brał nowy to problemu nie ma :) a jeśli masz wybierać między tymi dwoma to raczej NH ... prosty i solidny kombajn do tego części tańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim12    2

Deutz Fahr z tego co wiem to raczej jest dobry, u mojego sąsiada śmiga używka i nie było z nim raczej problemów ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc28    0

pewnie szukasz używki tak? Tak szczerze to można sobie zakładać że taki kombajn chcesz i go szukasz ale znaleźć to nie tak prosta sprawa :)) My kiedyś szukaliśmy claasa a został kupiony DF :) jeśli byś brał nowy to problemu nie ma :) a jeśli masz wybierać między tymi dwoma to raczej NH ... prosty i solidny kombajn do tego części tańsze

 

 

Części to akurat to NH ma najdroższe - wykonajcie sobie kilka telefonów do dilera z pytaniami to sie przekonacie.

Kiedyś w Grene rozmawiałem która maraka ma najdroższe części a która najtańsze - to NH najdroższe a ........ FENDT najtańsze. (chodziło o ciągniki)

 

 

Jeśli kupowałbyś nowy kombajn ja bym rozważył Fendta 5180 E - największy kombajn za najniższe pieniądze

dzis era kombajnów 4 klawiszowych juz przechodzi do lamusa. A 1 ha / godz to robi stari BIZON

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Ja miałem Deutz-fahra 5445H . Jest to cztero cylindrowy silnik 130KM. 4 klawisze . Kiedy nim zaczęliśmy kosić naprawde byliśmy zdziwieni jego wydajnością :) Ceny jego części są na pewno tańsze od NH, gdyż porównywaliśmy je <_<


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

U nas jeden gospodarz kupił new hollanda takiego mniejszego to nim więcej nie zrobi więcej niż 8/9 ha dziennie, bo nie przyspieszysz bo nie młóci dobrze i leci wszystko w słomę.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Nowego NH tc 5070 kupisz za 420-450tyś netto. Co do części to drogawe są. Ja posiadam Cx6090 i sprawuje mi sie wspaniale jest z 2010roku.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Za 470tyś brutto to 5070 kupi z stołem do rzepaku.Ja teraz kupiłem 5060 za 445 tyś brutto.Na szerokich oponach, stół do rzepaku.Zaletą jest że ma zwykły silnik, bez CR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

To tez zależy od wyposażenia kombajnu. To tanio dałeś według mnie za tc5060 .Claas avero w jakiej cenie jest?


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kameleont25    75

Jak chcesz nowego to ci powiem że dominatora 150 już nie produkują ja polecam claas avero 240

 

Może i nie produkują ale dominator 150 stoi w Agromie w Przasnyszu i to nowy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendzior    237

Nawet takich głupot nie pisz ze Fendt ma najtańsze części :) praktycznie do każdej zachodniej maszyny oryginalne częsci są drogie ^^ a i czy Fendt 5180 jest taki tani to ja nie wiem... droższy niż tc5070 ;) a teraz jeśli jakiś region ma pieniadze z unii to nie ma co się bawić w używki.. lepiej wziąć troche kredytu i kombajnem na usługi to sam się spłaci , nie to co ciągnik bo nim ciężej jest zarobić.. i kupować kombajnu akurat też się nie opłaca , lepiej jest mieć zapasu troche wydajności na pogode i zarobek :P Teraz też jak bym miał brać nowego to coś ze stajni Fendta lub MF bo na claasa to szkoda troche przepłacać ... A DF to te serie większe 6+++ są dobre a te mniejsze troche nie wypały , tak powiadał przedstawiciel Jaryszków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam chciałbym ostrzec wszystkich przed sprzedającym z okolic Wandowa woj. wielkopolskie, który specjalizuje się w sprzedaży kombajnów marki claas dominator, maszyny są wyszykowane tylko powierzchownie często gęsto ściągane w beznadziejnym stanie, niestety ja złapałem się na jego haczyk. Zakupiłem u szanownego pana kombajn marki claas, który był w stanie wręcz idealnym, z racji szybkiego ukończenia żniw zdecydowałem się na szybki zakup i to był mój błąd, według zapewnień sprzedającego maszyna gotowa do pracy, w rzeczywistości po zakupie rozleciała się w drobny mak sieczkarnia, po przeanalizowaniu przez autoryzowany serwis Claasa okazało się, że wał był złożony z dwóch elementów, w obudowach były łożyska zużyte, po głębszej analizie okazało się, że brakuje w znacznej części czujników a dużo elementów dorobione były na wzór. Przestrzegam wszystkich forumowiczów przed szybkim i pochopnym kupowaniem maszyn rolniczych, naprawdę warto wydać te 200-500zł na serwisanta, która przejrzy sprzęt prze zakupem. Próbowałem sprawę załatwić osobiście ale sprzedający śmiał się ironicznie i powtarzał cytuje NIE JEST PAN PIERWSZYM I OSTATNIM.... skorzystałem z pomocy adwokata i dzięki jego pismom i groźbą skierowania sprawy do sądu udało mi się wymienić wadliwy element jakim była sieczkarnia, cały proces trwał od lipca 2013 do stycznia 2014. Także szanowni forumowicze uważajcie i sprawdzajcie bo dużo jest nieuczciwych handlarzy, którzy tylko czekają.Sprawa zakończyła się mam nadzieję pozytywnie chociaż ostateczna próba maszyny odbędzie się w te żniwa i to zadecyduje czy zostanie w moim gospodarstwie.
    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj