Polecane posty

nikolas29    450

mam pytanie czemu nie dostalem jescze decyzji o kupnie kwoty z ARR....kupowalem 2 razy za pierwszym byla juz po tygodniu a teraz miesiac i nic..wie ktos co tak dlugo rozpatruja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

mi chodzi o to czy ojciec moze otrzymac ten zwrot 7% czy musi go oddac do US. Na pewno ja moge go odliczyc? bo np. maz z zona nie moga tak robic ale tu jest troszke inaczej bo ja nie mam gospodarstwa ani nie uzyskuje dochodu z produkcji rolnej. jestem tylko posrednikiem. To nie zboze tylko owoce. i niekoniecznie 14 dni, z ojcem fakture wystawimy na 60 dni ale to akurat nie ma znaczenia. Kwestia czy ojcu nalezy sie 7% i czy ja moge go odliczyc?

 

To się teraz tak nazywa ta branża  :D  :D  :D

 

 

no przeciez skoro mam tu konto na forum to mam tez gospodarstwo i mam tez pewne plany co do niego. Wlasciwie mamy bo sam sie nim nie zajmuje. Nie wiem co w tym dziwnego? Tu chodzilo o to ze mialem w planach zalozenie firmy jednoczesnie uslugi informatyczne i handel plodami co optymalizuje koszty bo tylko jeden zus placisz. Z reszta nie musze ci sie tlumaczyc z tego. Pisz na temat.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shottle    1

prezes mlekpolu wymysil ze rolnicy maja zdekralowac produjcje mleka z dokladnoscua do jednego procenta. za nadprodukcję i niedoprodukcje. kara. kozej jak z limitami. ciekawe co będzie jak dla mleczarni zacznie brakowac mleka.

 

To test złodziejska i rozbujnicza praktyka, chyba w żadnej innej spółdzielni rolnicy by na cos takiego się nie zgodzili. Jak mleczarni zacznie brakowac mleka to odbije sobie na karach.  Co tu ustalać na zebraniach, trzeba być idioto aby dyskutować i negocjować o czymś co godzi w wolny rynek i interes właścicieli spółdzielni trzeba sie poprostu niegodzić (do tygryska). A czemu miała by taka kontraktacja służyć bo nie rozumiem. Pierwszym i podstawowym celem spułdzielnczości jest wg. wikipedia: Celem istnienia spółdzielni jest prowadzenie wspólnej działalności gospodarczej w interesie zrzeszonych członków. A to chyba interes prezesa zeby karać za nadprodukcję skoro brakuje mleka i importują z litwy i rosji. Jeżeli wasza rada nadzorcza złożona z was samuych zgodzi się na taką kontraktację to znaczy ze jest przekupiona i za niezłą kasę.

Edytowano przez shottle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

kierownik na tym zebraniu poruszył temat  co mam zrobic z nadprodukcja jak nagle mi skup urosnie o 30%   ?  wszedzie rozplanowane tyle i tyle mozna przerobic  proszkownie zarezerwowane a tu nadwyzka o to im chodzi przewidywac  ile sie sprzeda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

stek bzdur, mleczarnie większe w każdej chwili są w stanie zwiększyć przerób, daj do mlekovity 30% surowca więcej to sie jeszcze prezes ucieszy, myślę że mlekpol podobnie by zareagował tylko takie ustalanie jest prostym sposobem na to żeby zapłacić mniej za surowiec- dla mnie to jest jedyne logiczne wytłumaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shottle    1

To jak już się tak ten Mlekpol boi ze nie przerobi (taka ściema) to niech puści rolników do piątnicy, która jest co najmniej dwa razy mniejsza i sobie i z 50% nadwyżki poradzi. To jest idiotyczne zeby blokować rolników z powodu, ze nie przerobią, bo ktoś inny przerobi, samemu niewziąć i drugiemu nie dać.  Mimo embarga eksport wzrósł o 15% w stosunku do porzedniego roku. dopłaty do mleka było tyko 10gr za grudzień, a zarząd zastanawia co zrobić z 2mld nadwyżki za poprzedni rok.....

 

A co do przewidzenia to prezes bierz nie poto 100 tyś na miesiąc zeby nie wiedził jak przewidzieć. Oni już przewidzą lepiej niż chłopy. A chodzi o to ze zrobili inwestycje za miliony, boją się ze cena na mleko spadnie nikt nie bedzie wyrywał się do zwiekszania produkcji, bo sie słabo bedzie opłacało, ale jak zakontraktują to bedą musieli wyprodukować bo inaczej pujdą z torbami. A naiwni myślą ze chodzi zeby za dużo niewyprodukować.

Edytowano przez shottle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

he jaka nadwyzka mleka u nas na zebraniu podali kawe, cukier, jakies tam ciastka a zgadnijcie czego niebyło????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

hehe dokłdnie, dopiero  kiedy jeden rolnik z sali zapytal co to za nadwyzka jak nawet mleka do kawy nie ma, kierownik skupu polecial i przyniósł dwie butelki :D:D

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

wiem że mlekpol w 2014 r nadwyżkę mleka co nie mógł przerobić sprzedawał innym mleczarniom, i żałuje że w Mrągowie już 2 lata temu nie zaczął budowy nowej proszkowni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

dzwoniac wczoraj do ARR powiedzieli ze oddadzą mi 5% kwoty ktorą mi zabrano przy zakupie kwoty..a tą co teraz kupilem nie potrącą....sami nie wiedza jak sie mają.....od 1 kwietnia mleczarnia ma ustalac z nami ilosc surowca...co i jak nie wiadomo.....po co te zmiany? mogly juz byc sobie te kwoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aras8593    7

z kwotami rynek był stabilniejszy... po co się teraz zalewać mlekiem? Czy takiemu dużemu rolnikowi ciągle mało i mało? Jest sens powiększać produkcję bez końca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    401

jak zalewać skoro jest ppyt trzeba wypełnić tę lukę :) no chyba że wolisz żeby z niemiec sprowadzali mleko do nas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

no i tu dochodzimy do sedna sprawy... zachód przoduje w duzych fermach mlecznych i to oni mogą nas zalewać mlekiem i będzie ono tańsze więc od nas też nikt nie zabierze mleka po wyższych stawkach, albo dotacje państwowe do produkcji albo produkować dużo żeby nie dać się wygryźć zachodowi. to tak samo jak z wieprzowiną... u nas tanio ale z zachodu da się taniej przywieźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Wiosna jak wiosna ale uwolnienie kwot i "odkucie" się na kary może być tragiczne w skutkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

szczerze mówiąc to osobiście zmiezam się z decyzja lijwidacji produkcji mleka. to co proponuje nam teraz mlekpol nie zachęca do dalszej przodukcji mleka. trzeba by zmienić mleczarnie ale nie wiadomo co czeka całą branże. Narazie czekamy. i strajkujemy. może trzeba stajkowac przed mleczarnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

no nie ma. bo szkoda sie z tym rozstawać. wszystkie maszyny i obora bardzo piękne stado. czlowiek się przyzwyczaił do tej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

szczerze mówiąc to osobiście zmiezam się z decyzja lijwidacji produkcji mleka. to co proponuje nam teraz mlekpol nie zachęca do dalszej przodukcji mleka. trzeba by zmienić mleczarnie ale nie wiadomo co czeka całą branże. Narazie czekamy. i strajkujemy. może trzeba stajkowac przed mleczarnia.

 

Żartujesz? Takie stado, piękne maszyny/budynki i czemu likwidacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

no właśnie Łukasz w Twoim przypadku to by było "trochę" szkoda likwidować, tak na oko to tam musiałeś zainwestować... za dużo żeby rzucić to teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

kurczę i weź inwestuj jak nawet tacy rolnicy jak rolstudent się zastanawiają...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

zastabawiam się bo niedosc że cale życie przy tym zasuwasz znosisz te wszystkie obostrzenia to pezestajesz na tym zarabiać. Do dypy taki interes ani kasy ani wolnego. zacznę uprawiać rzepak i pszenicę. co sie zbierze to będzie. może mniej zrobię ale będę mial wiecej czasu dla siebie rodziny i przyjaciół. a nie tylko krowy i krowy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj