Polecane posty

Zagzagel    1

Tutaj jest link do aktualnych informacji https://www.bgz.pl/downloads/Dla_rolnictwa/AgroTydzien/agro_tydzien.pdf, 1,2 zł kary za przekroczony kilogram mleka to cena wyssana z palca ( ktos kiedys w telewizji rzucil i kazdy teraz to powtarza), dodatkowo dzisiaj mialy byc prowadzone rozmowy z ministrem na temat miedzy innymi postulatow zlozonych w tamtym tygodniu podczas Pikiety Mlecznej. Wiec nie ma co panikowac i placic dla kogos 60gr za kilogram kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

@james, przykładowo taki @Rolnik1973, który jak widzę jest za wspieraniem Polskich produktów pewnie wolałby zapłacić nawet równowartość kary(przyjmijmy te 80 gr) i kupić/wydzierżawić kwotę tylko dlatego, aby zostawić kapitał w rękach jakiegoś gospodarza i nie finansować Brukseli...

na jakim świecie żyjesz? mamy utrzymywać nierobów (nawet jeśli to Polacy) co produkcję zakończyli bo to patriotyczne? z Brukseli to chociaż moze uda się jakieś dofinansowanie wyrwać a taki nierób co liczy na łatwą kasę dorzuci mi się do sprzętu?

analogicznie jeśli tacy wszyscy patrioci to co z nich za patrioci jak chcą oskubać  drugiego polaka narzucając takie ceny kwot? ogarniaj trochę temat bo patriotyzm w obie strony działa a nie tylko w stronę na korzyść nierobów.

ja osobiście ograniczam produkcję do minimum (jedyne co dokupuję to witaminy, zużywam tylko pasze z gospodarstwa, zasuszam wcześniej krowy, spajam mleko cielętami nawet trochę starszymi i ładniej rosną) w obecnej chwili a przekroczene będę miał na znikomym poziomie (5 tys l prawdopodobnie analizując produkcję), jak mam gnać na mleko, sponsorować wytwórnie pasz, potem nierobów sprzedających kwoty za niedorzeczne sumy to ja wolę ograniczyć produkcję a niech sobie frajer z tą kwotą zostaje i niech sie cieszy że ma, czy zapłącę karę w wysokości 4000 zł (80 gr/l) czy 3000 zł (60 gr/l) to mi to wisi- o drobne sie kłócił nie będę

 

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecio123    0
DarekD Ty jestes mądrzejszy czy ARR ??

a moze wiesz cos wiecej niz my wszyscy?? no i wiecej tez niz Agencja Rynku Rolnego ??

 wejdz na strone www.arr.gov.pl pozniej w zakładke kwotowanie produkcji mleka i przeczytaj sam sobie bo byc moze myslisz ze wyssałem to sobie z tego małego palca.

Juz tu kilka osob pisało ze nie warto kupic po 50gr gdy kara moze byc 60gr.  lepiej obrócic kasą teraz, pozniej od kwietnia zwiększyc produkcje po likwidacji kwot, spłacić kare i produkowac wiecej= wiecej zysku. Dziekuje. to wszystko w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

nie wiem co masz na myśli, ja zwiększał będę produkcję właśnie pod koniec marca, początek kwietnia bo akurat sporo krów ma mi sie cielić i jeszcze jałówki akurat do tego dojdą, dlatego nie wie o co ci chodzi.

a odnośnie bycia mądrzejszym od agencji... to nie jest trudne :) chociaż dalej nie mogę wydumać o co tu na mnie naskakujesz, może i wyjaśnisz? ja jedynie napisałem objektywną opinię z uzasadnienie a ty? ja jedynie powiedziałem że mi nie różnica tysiąc w tą a w tą to co ja mam się przejmować? patrzę że to ty bardziej tematu nie ogarniasz i nie uiesz racjonalnie myśleć, przeczytałeś wogóle dokłądnie to co napisałęm czy tylko zobaczyłeś nick i pomyślałeś: a porzucam się do tego. przeczytaj jeszcze raz (tym razem ze zrozuieniem) to co napisałem i wtedy może dotrzesz do tego że moje myślenie jest logiczne, no chyba że twierdzisz że lepiej sprzedawać mleko poniżej kosztów produkcji (efekt albo kar albo kupowania drogich kwot) czyli dokładając do tego. wyjaśnij mi gdzie jest ta twoja logika? bo jakoś jej nie widać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

On to nie napisał do ciebie, zobacz na zbieżność nicków kilka postów wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@daremw jak ty nierobem nazywasz kogoś, kto zmienił branże  to masz fajne podejście. Posiadana kwota nie znaczyła obowiązku produkcji...Kwota ma swoją wartość i normlene jest , że w takiej sytuacji rośnie.Za darmo nie dostaniesz nic. Jako rolnik z Polski też nie jesteś równo traktowany jak. np Niemiec, nawet jak chętnie zapłacisz karę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
james    0

@daremw  krecio mówił o tym darkud z gimnazjum bez prawa jazdy a nie o tobie 

@mnmireczek kwota teraz ma wartość , za 4 miechy wartość zerowa , w przypadku  spełnienia żądań protestujących wartość spadnie wcześniej ,  zmniejszenie produkcji -spadek , (zwiększenie- wzrost)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

krecio 123 , weź to co Piszesz na logikę :4%to50-60gr ,6% 60-70-gr , więc  8%  to ile ma być ?  Może nie Ty się pomyliłeś a ten kto piasał na stronie ARR a Ty  tylko powielasz ?

Nieroby  ,co chcą kwotę sprzedać,  zaś zdrugiej strony cwaniaczki co chcą za marne grosze kupić - tak to można w kółko się obrzucać epitetami. Tylko  jakby te nieroby dalej doiły  to ile byłoby ogłoszeń sprzedaży i po jakiej cenie?

 
 
 
 
 
 

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

No ile ma być ? 1,20 zł ?

Te ponad 10 przekroczenia to chyba wziołeś przez pomnożenie togo co oddane było przez 6 pierwszych miesięcy razy 2, bo arr takich danych nigdy nie podawała, nie wiesz, że w wielu gospodarstwach jest sezonowość ?

0.60zł za kwote i więcej to jak co roku sztucznie napędzanie ceny przez media i straszenie przekroczeniem by zarobić mógł ktoś bo to niezły biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

On to nie napisał do ciebie, zobacz na zbieżność nicków kilka postów wyżej

dobra mój błąd, co nie zmienia mojego podejścia do takiej ceny kwoty i logiki jaką się niektórzy kierują

@daremw jak ty nierobem nazywasz kogoś, kto zmienił branże  to masz fajne podejście. Posiadana kwota nie znaczyła obowiązku produkcji...Kwota ma swoją wartość i normlene jest , że w takiej sytuacji rośnie.Za darmo nie dostaniesz nic. Jako rolnik z Polski też nie jesteś równo traktowany jak. np Niemiec, nawet jak chętnie zapłacisz karę.

są tacy co zmienili branżę, ale to wbrew pozorom niewielki odsetek, w mojej okolicy to właśnie takie leniwce które wolą sprzedać kwotę, oddać ziemię w dzierżawę za 1000 jeszcze wziąć dopłaty, położyć sie, leżeć i patrzeć jak idioci na niego robią. kwota ma swoją wartość ale w przypadku gdyby jeszcze obowiązywała kilka lat, za parę miesięcy traci całkowicie wartość i tyle- to już chyba lepiej ograniczyć produkcję zamiast przez kary lub kupno kwoty spaść zdrowo poniżej granicy opłacalności. ja sam osobiście w czasie kiedy mleko miało największą wartość wykorzystałem bardzo dużo kwoty w porównaniu do poprzednich lat (tak się złożyło) więc na tym zarobiłem chociaż, a teraz mogę spokojnie ograniczać bo i tak ceny spadają, to i produkcja mało opłacalna. mi na życie spokojnie wystarczy z pieniędzy zarobionych w okresie górki cenowej :)

teraz kwota trzyma cenę głównie ze względu na rozgłos który temu towarzyszy, nie ma to nic wspólnego z jej realną wartością, ceny są po prostu sztucznie napędzane ale jest to celowe działanie... rządu.

nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na cały system chociażby płatności bezpośrednich? zapewne niewielu. większość raczej ma pretensje trochę że dopłaty bezpośrednie nie obowiązują do produkcji tylko do powierzchni upraw, wielu osobom się to nie podobało ale dlaczego przez tyyle lat tego nie zmieniono mimo że nasz kochany rząd od dawna doskonale sobie zdaje sprawę z tego że pseudorolnicy po prostu wyłudzają dopłaty,bo tak to można nazwać jeśli nie uprawiają ziemi. podobnie te programy z przyszłego prow, dużo pieniędzy jest skierowanych do tych którzy chcą się rozstać z rolnictwem...

jaki jest tego powód? zwykła polityka... żeby te za przeproszeniem dziadostwo rozleniwione nie szło do opieki społecznej i nie zalegało w urzędzie pracy jako bezrobotni, dla wielu nie są to dopłaty bezpośrednie tylko dopłaty... socjalne. powód prosty- zmniejszenie oficjalnego bezrobocia, zmniejszenie ubustwa na terenach wiejskich itp pokrewne.

 

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Według mnie każdy ma swoje zdanie i każdy robi tak jak uważa to za słuszne. Więc te kłótnie są bezsensu bo każdy ma prawo robić to co chce. 

Z tego co ja wiem to minimalnie przekroczenie spadłowedług danych ARR ale minimalnie co bedzie dalej nie wiadomo. Ja juz dawno lecę ponad limit, we wrześniu miałem do kupienia limit za 35gr od handlarza. Powiedziałem ze za duzo i maksymalnie mogę dać 30gr i nie dogadalismy się. Ale powiedziałem sobie że więcej niż 30gr nie dam za limit i tyle, jak nie kupię to trudno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

cenę podbijają ludzie którzy uwierzyli w kary ponad 1zł i płacą już po 50gr albo więcej. Według mnie 30-40gr to uczciwa cena i więcej nie zapłacę. Jak się uda to kupię a jak nie to karę zapłacę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

dobra mój błąd, co nie zmienia mojego podejścia do takiej ceny kwoty i logiki jaką się niektórzy kierują

są tacy co zmienili branżę, ale to wbrew pozorom niewielki odsetek, w mojej okolicy to właśnie takie leniwce które wolą sprzedać kwotę, oddać ziemię w dzierżawę za 1000 jeszcze wziąć dopłaty, położyć sie, leżeć i patrzeć jak idioci na niego robią. kwota ma swoją wartość ale w przypadku gdyby jeszcze obowiązywała kilka lat, za parę miesięcy traci całkowicie wartość i tyle- to już chyba lepiej ograniczyć produkcję zamiast przez kary lub kupno kwoty spaść zdrowo poniżej granicy opłacalności. ja sam osobiście w czasie kiedy mleko miało największą wartość wykorzystałem bardzo dużo kwoty w porównaniu do poprzednich lat (tak się złożyło) więc na tym zarobiłem chociaż, a teraz mogę spokojnie ograniczać bo i tak ceny spadają, to i produkcja mało opłacalna. mi na życie spokojnie wystarczy z pieniędzy zarobionych w okresie górki cenowej :)

teraz kwota trzyma cenę głównie ze względu na rozgłos który temu towarzyszy, nie ma to nic wspólnego z jej realną wartością, ceny są po prostu sztucznie napędzane ale jest to celowe działanie... rządu.

nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na cały system chociażby płatności bezpośrednich? zapewne niewielu. większość raczej ma pretensje trochę że dopłaty bezpośrednie nie obowiązują do produkcji tylko do powierzchni upraw, wielu osobom się to nie podobało ale dlaczego przez tyyle lat tego nie zmieniono mimo że nasz kochany rząd od dawna doskonale sobie zdaje sprawę z tego że pseudorolnicy po prostu wyłudzają dopłaty,bo tak to można nazwać jeśli nie uprawiają ziemi. podobnie te programy z przyszłego prow, dużo pieniędzy jest skierowanych do tych którzy chcą się rozstać z rolnictwem...

jaki jest tego powód? zwykła polityka... żeby te za przeproszeniem dziadostwo rozleniwione nie szło do opieki społecznej i nie zalegało w urzędzie pracy jako bezrobotni, dla wielu nie są to dopłaty bezpośrednie tylko dopłaty... socjalne. powód prosty- zmniejszenie oficjalnego bezrobocia, zmniejszenie ubustwa na terenach wiejskich itp pokrewne.

W 100% procentach popieram twoją wypowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

też to zauważyłem ci którzy gospodarują stale są nękani jakimiś kontrolami. A ten co dopłaty to jego cały kontakt z rolnictwem ma spokój nikt go nie kontroluje. Do tego dochodzi że ludzie dają w dzierżawę przez gminę a o dopłaty sami składają bo nie mają pojęcia że tak nie wolno bo niby skąd mają o tym wiedzieć jak rolnictwo ich wcale nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

daremw masz racje ,likwidacja bezrobocia to jedno, ale ilu wielko-obszarowców z miasta bierze dopłaty za nic ,wykupili ziemie za bezcen i teraz z niej żyją? Znam kilku takich cwaniaków ,a dopłaty do produkcji od początku wejścia do uni  są tylko dla hodowców bydła , ja hoduję trzodę i na nią nie dostałem jeszcze ani złotówki ,więc lepiej obsiać albo ugorować niż się narobić i oddać za bezcen .Czy racji nie mam?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

nie ma dopłat dla chodowców bydła miała byc a nie ma..ma byc teraz a nie wiadomo czy bedzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

no właśnie nie ma i prawdopodobnie nie będzie (znaczy w większej części polski), nie wiem jak teraz było ale w przyszłych planowane jest wsparcie (dopłaty do sztuki) do bydła w południowo wschodniej części kraju... dlaczego tylko tam to ja nie wiem, jakiś nonsens...

obecnie też chyba w terenach górskich jest ta dopłata ale ręki uciąć nie dam... w każdym razie gdzieś na stronce widziałem kwotę 5.. zł do sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

w Małopolsce nie ma ale ja nie z gór ciekawe lepiej żeby ktoś z gór się wypowiedział 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Moim zdaniem nie warto płacić za kwotę po 50gr po 30gr to też bardzo dużo z tego co wiem kara nie powinna być większa jak 50 groszy za każdy kg i najprawdopodobniej będzie rozłożona w czasie więc po co nabijać kieszeń spekulantom ja nie kupuje kwoty od wczoraj daje w paszowóz pasze na maksa i zwiększam litry mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

To akura głupio postepujesz. W sytacji kiedy przekraczamy karę powinniśmy dążyć do tego aby te przekroczenie było jak najmniejsze. Wtedy to ogólnie jako kraj możemy przekroczyć mniej i wówczas kary będą niższe.

 

Nie wpadajmy też w te trochę błędne koło produkowania ile sie da po zniesieniu kwot. Bo może okazać się że rynek mleka zostanie szybko wysycony i cena za mleko drastycznie spadnie.Producenci świń znają ten proces bardziej i chyba doskonale wiedza co to górki i dołki wieprzowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

wcześniej widziałem troszkę coś innego ale tutaj widać żę coś w tym kierunku dopłat do bydła robią

http://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/doplaty-20152020-minister-odkrywa-karty/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

no właśnie nie ma i prawdopodobnie nie będzie (znaczy w większej części polski), nie wiem jak teraz było ale w przyszłych planowane jest wsparcie (dopłaty do sztuki) do bydła w południowo wschodniej części kraju... dlaczego tylko tam to ja nie wiem, jakiś nonsens...

obecnie też chyba w terenach górskich jest ta dopłata ale ręki uciąć nie dam... w każdym razie gdzieś na stronce widziałem kwotę 5.. zł do sztuki

masz rację   nie wiesz , więc po co te głupoty wypisujesz 

co innego mieć własne zdanie i tu całkowicie się  z Tobą nie zgadzam .. ale ok to Twoje poglądy 

co innego pisać o faktach a co innego pisać bzdury wyssane z palca 

 

rynek kwot jest jaki jest , kwota to towar który ma swoją wartość ...kogo nie stać żeby zakupić kwotę ( a produkuje ponad limit ) idzie po bandzie i tak naprawdę kopie sobie dół ...kary raczej nie będą mniejsze niż 30 gr (za tyle można było kupić ) , ale wiadomo jet ryzyko jest zabawa - najważniejsze żeby tylko rozłożyli na raty  :D  :D  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Moim zdaniem nie warto płacić za kwotę po 50gr po 30gr to też bardzo dużo z tego co wiem kara nie powinna być większa jak 50 groszy za każdy kg i najprawdopodobniej będzie rozłożona w czasie więc po co nabijać kieszeń spekulantom ja nie kupuje kwoty od wczoraj daje w paszowóz pasze na maksa i zwiększam litry mleka.

no to powodzenia, jak po zapłąceniu kar wyjdzie ci żee zarobiłeś na ponadprogramowych litrach po 20-30 gr to wtedy sie może ockniesz, produkuj jak najwięcej i dokładaj do interesu, ja się pośmieję :) czas pokaże jak wyjdzie, ja bym nie był takim optymistą, ale wolna droga, to ty będziesz płacił, mi to lotto, za te drobne co będę musiał zapłacić to daruję sobie parę imprez, a ty w zależności na jaką skalę produkujesz pozbawisz się powiedzmy jakiejś maszyny, bo ty wielki pan, musisz dużo mleka oddawać... po 30 gr przy kosztach prodkucji (sam wpisz kwotę), jak takie proste równanie nie dociera to powiem śmiało że nie wszyscy rolnicy są inteligentni :)

 

masz rację   nie wiesz , więc po co te głupoty wypisujesz 

co innego mieć własne zdanie i tu całkowicie się  z Tobą nie zgadzam .. ale ok to Twoje poglądy 

co innego pisać o faktach a co innego pisać bzdury wyssane z palca 

możesz się ze mną nie zgadzać, możesz twierdzić że piszę głupoty ale..

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131006/KRAJSWIAT/131009659

artykuł z 2013 roku, proponuję spojrzeć pod koniec artykułu, ja mówię co przeczytałem, nie wiem kto te dopłaty do krów otrzymywał (ja nie) ale jasno jest napisane:

wyższa będzie dopłata do hodowli krów – 602,6 zł/szt. (584,79 zł za sztukę w 2012 r.)

kolejny:

http://funduszeue.info/blog/2012/10/05/stawki-poszczegolnych-platnosci-bezposrednich-za-2012-r-plan/

Lub jeśli dla kogoś te strony to niawiarygodne źródła to może jakąś pewniejszą stronę podam...

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/sa-juz-znane-stawki-platnosci-bezposrednich-za-rok-2012-doplaty-w-polsce-beda-przeliczane-w.html

tam jest taki podpunkt: "płatność do krów - 584,79 PLN/szt.;"

stawki za rok 2012- strona agencji chyba wystarczająco wiarygodna?

 

Kozulek, na przyszłość sprawdź informacje przez kogoś podawane zanim na niego naskoczysz że głupoty pisze, czasami przydało by się żebyś sam się zorientował w temacie bo tatuś wszystko chyba za ciebie robi

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

 to co podajesz to  nie aktualne już człowieku , widać jak śledzisz bieżące sprawy i udajesz że wiesz 

 

przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i jak to się ma do rzeczywistości  , bo raczej prawdopodobnie będą dla wszystkich 

 

;;no właśnie nie ma i prawdopodobnie nie będzie (znaczy w większej części polski) ;;

 

 dopłaty do bydła i krów  będą od 215 roku   

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/PB_2014_-2020/PDFy/c/Platnosci_powiazane_z_produkcja.pdf

 

 

 

wróćmy do tematu , kwoty niestety zabraknie i ceny raczej nie będą spadać ...ale powodzenia dla tych co żyją nadzieją .

 

 

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

dopłaty były do 10 szt krów (ok.600zł/ sztuka) ale nie we wszystkich województwach i nie dla tych co mieli powyżej 10 szt,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj