Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła

DarekD    56

zauważ Mati10 ,że zaliczki na poczet kary już są pobierane , więc kara też będzie . Poza tym przed wyborami  politycy duuuuużo obiecują ...... nawet zniesienie kar :D

PATr    238

To że niektóre mleczarnie pobierają zaliczki to tylko ich interes, zawsze łatwiej odzyskać pieniądzę w dłuższym okresie czasu

Wiadomość z agroFakt.pl

qatro44    2

To 1kg. wyszedł Ci po ok.27gr...trochę mało...tak u was płacą? Ja wczoraj sprzedałem

5000kg po 45gr. Tylko tyle mi zbywało a klient chciał jeszcze z 20000kg.

Czyli powinienem być zadowolony-chyba...

damian40000    85

nie wiem jaką macie cenę ja mam ledwo 1.30 tak że kupując kwotę po 40gr jestem pod kreską. Jest w okolicy kilka osób co chcą po 40gr i drugi miesiąc sprzedać nie mogą tak że myślę że w styczniu po 30gr będzie można kupić.

qatro44    2

Też mam taką cenę za mleko i gdybym musiał kupić kwotę raczej bym zwlekał.

Ale jeśli kary będą po 70gr. to jeszcze bardziej będziesz pod kreską-czego nie życzę.

I tu zagadka - po ile tak naprawdę wyjdą te kary? Trudno wyczuć, na razie produkcja

hamuje...

damian40000    85

dwa lata temu do ostatniego dnia straszyli kara 1.20 ludzie płacili po 30gr za dzierżawę po 60gr kupowali a okazało się że to było oszustwo i kara była 3gr. Tak że to co podają to może być manipulacja. U mnie w mleczarni jest załamanie dostaw ludzie sprzedają dobre krowy na rzeź.

qatro44    2

I to jest Polska właśnie...mało że jesteśmy rolnikami to jeszcze trzeba

być jasnowidzem-żeby jakoś przetrwać.

• Like 1

pawelol111    713

dwa lata temu do ostatniego dnia straszyli kara 1.20 ludzie płacili po 30gr za dzierżawę po 60gr kupowali a okazało się że to było oszustwo i kara była 3gr. Tak że to co podają to może być manipulacja. U mnie w mleczarni jest załamanie dostaw ludzie sprzedają dobre krowy na rzeź.

Ale jak to załamanie? Przekroczyliśmy kwotę troszkę. Co za tym idzie ludzie chcą ograniczyć produkcję więc wyprowadzają krowy, ograniczają pasze. Teraz będą produkowali powiedzmy 5% mniej niż rok temu żeby nie płacić kar. No i gdzie to załamanie? Chyba że Twoja mleczarnia jest jedną z tych gdzie dostawcy poszli na całość, nastawili obór, zapomnieli o kwotach a dziś płaczą że bronią im mleko produkować...

damian40000    85

no i nie chcą ujawnić co po zniesieniu limitów jak będą wyglądać te kontrakty. My zwiększyliśmy produkcję o dobre 20% niż w tamtym roku. Trochę limitu kupiłem resztę będę musiał kupić.

Edytowano przez damian40000

pawelol111    713

Jeśli kupujesz limit a zysk pokrywa jego koszt i jeszcze coś zostaje to ok ale jak robisz aby na limit starczyło to trochę bez sensu....

damian40000    85

dlatego na ogłoszenia 50gr albo więcej wcale nie dzwonię bo szkoda czasu. O sprzedawaniu dobrych krów czy jałówek też nie myślę bo od kwietnia trzeba będzie produkować na maksa.

damian40000    85

okaże się później kto lepiej zrobił ten co 1/3 obory wycioł a zanim to odbuduje miną 2lata czy ten co przetrzymał i za rok wyprodukuje tyle co teraz albo więcej.

pawelol111    713

Ten co wyciął 1/3 obory zrobił to bo miał o 1/3 za dużo krów w stosunku do posiadanej kwoty. Jeśli przy delikatnej nadprodukcji jaką mieliśmy ceny mleka drastycznie spadły to co będzie jak zniosą kwotowanie i rolnicy pełną parą zaczną produkcję? Co do tych 2 lat na odbudowanie stada - bujda kolego. Jałówki już pozacielane, stada odmładzane i to na kolejny rok można spodziewać się rekordów w produkcji mleka.

donweter1989    181

Tyle, że suszę to my mieliśmy na północy, a południe na brak opadów nie narzekało, wręcz przeciwnie przeglądając temat ,,anomalia pogodowe,,

pawelol111    713

Kiszonek z trawy jest w opór. Zboża też pięknie sypały. Kukurydza słabsza ale nie wszędzie. Trawa miała wody na styk stąd bardzo dobre plony. Są rejony bidne ale skala mała.

damian40000    85

u nas tylko zboże i pierwszy pokos był dobry. Drugi to 30%pierwszego a trzeci i czwarty to 3-4 bele z ha. Pastwiska nie odrastały. Kukurydza na piachu nie miała wcale kolby. Gdyby nie zapas kukurydzy z poprzedniego roku to było by cienko.

PawelWlkp    333

Też Rypin tak ładnie płaci z powodu tej suszy. Ludzie ogarnijcie sie, susza w kilku powiatach, czy nawet w województwie ma taki wpływ na ceny mleka i innych produktów rolnych jak przymrozki w listopadzie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dawid141413
      Witam, potrzebuje bariere tylna na hale udojowa delaval rybia osc 30. Prosilbym o pomoc w znalezieniu kogos kto moze posiadac takie cos. Konkretnie chodzi o takie cos jak na zdjęciu 

• Przez adeq15
      witam ma do was pytanie mam znajomego który chce miec obore pod oczena co musi zrobic a by to uzyskac ja slyszakem ze musi kupic jaluwki zacielone i musie miec ih conajmniej cztery na doplaty a 20 zeby miec obore pod oczena czy to prawda??
    • Przez Ferdek07
      W temcie "ceny mlekaw klasie extra" poruszane są watki z sytuacją na rynku mleka na rynkach światowych i perpektywach dlatego uważam ze potrzebny jest nowy temat, a temat o cenach niech będzie tylko o cenach.
      Więc jak mamy rozumieć sytuację obecną na rynku mleka, zapotzebowanie na surowiec na świecie jest, nowe rynki w chinach i indiach więc dlaczego tak drastyczny spadek cen mleka w proszku i sera na światowych giełdach?\
      osobną sprawą jest zmowa cenowa hipermarketów i największym problemem mocna złotówka ktra raczej nie osłabnie za bardzo aż wstąpimy do strefy euro więc najbliższych kilka lat to walka o byt dla mleczarzy, więc czy jest sens dalej produkować mleko?
    • Przez Ursusc36099
      Witam chcę was zapytać o opinie która mleczarnia jest lepsza Mlekpol czy OSM Piątnica.
      Względem cen skupu surowca i jakością produktów.
    • Przez vygi
      - poprawi wydajność mleczną
      - poprawi zawartość tłuszczu
      - poprawi płodność córek