Polecane posty

andrzej2110    535

Możesz kupić ale to ilość ci odejmą od przyznanej. Najpierw weź za darmo a potem dokup.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Wie ktoś kiedy będą jakieś decyzje w sprawie przyznawania kwot z rezerwy w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek7    0

Czytałem w Poradniku rolniczym że z rezerwy będą w tym roku przyznawać jeśli dobrze pamiętam 0,54 kwoty składanej we wniosku. Np, jak ktoś składał we wniosku o 10000kg to przyznają 5400.Sam również czekam na decyzję.


...być kimś, będąc jednocześnie sobą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Trochę mało wniosek złożyliśmy na 30000kg, więc chyba trzeba będzie jeszcze coś dokupić jak będzie zastosowany taki przelicznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

1.Czy kupując teraz kwotę będzie to miało wpływ na co przyzna arr za przekroczenie kwoty za rok 2008/2009

 

2.Czy zakup kwot mlecznych możliwy jest już teraz lub czy są jakieś terminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Jest możliwy chyba już teraz(ale głowy nie dam) a można kupować do ostatniego lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Minister rolnictwa określił współczynnik redukcji wielkości wnioskowanej kwoty mlecznej t.j. 51%.

Oznacza to przydział połowy tego co chcieliśmy. Kupno kwoty przed formalnym przydziałem z rezerwy oznacza odrzucenie wniosku o pulę z krajowej rezerwy.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

No to oby jak najszybciej de decyzje rozsyłali i przydzielali ta kwotę to może jeszcze się zdąży coś dokupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A czy można kupić kwotę z innego województwa?


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Czy minimalne wykorzystanie kwoty pozostało na poziomie 70%?

Mówiono o 85%


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

W tej chwili nie ma już rejonizacji przy kupnie lub sprzedaży kwot mlecznych.

 

Dla zainteresowanych kupnem kwoty - proszę przeczytac moją sygnaturkę ;)


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nickfrey    0

Mając na uwadze szereg wątpliwości związanych z interpretacją przepisu art. 72 ust. 2, Rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 z dnia 22 października 2007 r. ustanawiającego wspólną organizację rynków rolnych oraz przepisy szczegółowe dotyczące niektórych produktów rolnych („rozporządzenie o jednolitej wspólnej organizacji rynku”) zmienionego rozporządzeniem Rady (WE) nr 72/2009, który stanowi, że jeżeli producenci nie wprowadzą do obrotu ilości równej przynajmniej 85% ich kwoty indywidualnej podczas co najmniej jednego dwunastomiesięcznego okresu, państwa członkowskie mogą zdecydować, czy i na jakich warunkach całość lub część niewykorzystanej kwoty zostanie przekazana do rezerwy krajowej, Agencja Rynku Rolnego informuje, że stosownie do uzyskanego stanowiska, Komisja Europejska, potwierdza swobodę decyzyjną w zakresie implementacji ww. przepisu art. 72 ust. 2.

 

Oznacza to, iż cytowany przepis umożliwia państwu członkowskiemu UE zastosowanie progu niższego niż określony w przepisie. W związku z powyższym Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie przewiduje dokonywania zmian w obecnie obowiązujących przepisach ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych, wdrażających postanowienia tego artykułu.

 

Oznacza to, że w roku kwotowym 2009/2010 producent obowiązany jest do wykorzystania limitu będącego jego własnością na dzień 1 kwietnia 2009 w 70%, podobnie jak to miało miejsce w ubiegłych latach kwotowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Decyzja o przyznaniu kwoty doszła dziś, ale jak to bywa z takimi decyzjami nie jest ona w pełni zadowalająca,

i teraz moje pytanie czy mając już decyzję można dokupywać już kwotę bez jakichkolwiek negatywnych konsekwencji

oraz w takim przypadku byłbym zainteresowany zakupem kwoty w ilości ok 20tys kg najlepiej w odległości ok 100km od Grajewa jakby ktoś miał na sprzedanie prosiłbym o kontakt na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

Mam pytanie może jest ktoś w stanie mi pomóc a więc chciałbym zakupić na siebie kwotę mleczną ale nie mam jeszcze ukończonych 18 lat dopiero kończę we wrześniu czy jest taka możliwość żeby na siebie kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

Właśnie jeszcze nie po prostu chciałem zakupić tylko kwotę aby nie przekroczyć 150tyś kg ze względu na pieniądze dla mleczarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baza18    9

Zgadzam się z qazi-m jeżeli nie masz gospodarstwa to nie dostaniesz zaświadczenia z gminy bez którego nie kupisz kwoty ... wiem bo wczoraj sprzedawałem 20 000 l ... ;]


Baza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

Chyba wczoraj w agrobiznesie coś mówili o jakiś dofinansowaniach dla rolników co posiadają od 50-150 tys kg. O co w tym chodzi dokładnie, na co można liczyć jakieś dofinansowania ? Sam posiadam kwotę mleczna 48 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj