Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła

janek82    3

meg ma racje jak napisala reszte kwoty mozesz sprzedac ale dopiero po marcu 2013 roku lub zrezygnowac z tej kwoty to dostaniesz jakas rekompensate ale nie wiem czy to jeszcze dziala zadzwon do arr tam ci odpowiedza

Witek2010    32

Kolego Witek 2010 ,nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałam ale to wygląda tak ... W roku kwotowym który trwa od 1 kwietnia 2012 - 31 marca 2013 można sprzedać tylko tą część kwoty ,którą się nie wykorzystało . Natomiast wykorzystaną część kwoty będzie można sprzedać dopiero w nast. roku kwotowym czyli 2013-2014 .

No dokładnie o to mi chodziło tylko pewnie nie jasno opisałem.

Tramp    0

" Według najnowszych analiz przekroczenie kwoty krajowej dostaw ma wynieść ok. 2%. (...) Pomimo starań producentów mlecznych o wyhamowanie produkcji mleka, ryzyko przekroczenia krajowej kwoty dostaw nie oddaliło się od Polski. By do tego nie doszło, skup w ostatnich miesiącach musiałby spaść do poziomu znacznie niższego niż ten odnotowany w zeszłym sezonie.

Analitycy są zdania, że jeśli dotychczasowa tendencja w skupie utrzyma się do końca tego sezonu, przekroczenie kwoty krajowej dostaw może wynieść ok. 2%"

20.12.2012 Top Agrar Polska: http://www.agrofoto.pl/TopBydlo/To-pewne-Kwoty-mleczne-przekroczymy.html

Wiadomość z agroFakt.pl

Wiktor1    1

Zdrowych, spokojnych,rodzinnych oraz pełnych optymizmu Świat Bożego Narodzenia i oby nie chamowali nam produkcji mleka karami za przekroczenie limitu tego Wam drodzy rolnicy życzę.

dcnt    9

ja tam kupilem kwote nawet z malym zapasem i napewno nie bede musial kar placic o ile beda :)

ysy    32

Gdzie się kogo nie spytać to brakuje kwoty pytam się kierowców od mleka jak tam w terenie z kwotą twierdzą że ciężko znaleźć takiego co by nie brakło no to nie widzę tego dobrze

Krzyss    0

Na stronie ARR pojawila sie informacja o skupie po 8 miesiącach. Skup mleka spadł tak jak wszyscy przewidiwali ale dale grozi przekroczenie 2 %.. Wie ktos czy komisja europejska zgodzila sie na przeniesienie tej kwoty bezpośredniej na hurtową?

subiektywny    4

no właśnie, było głośno, że nasz minister rolnictwa zwrócił się o zgodę na przeniesienie kwoty bezpośredniej na hurtową i na tym sie zatrzymało.....

Krzyss    0

niby czekaja na odp K. Europejskiej..Minister zapewnial, ze sie zgodzą ale to tylko slowa.. tylko zeby nie bylo tak jak z renatmi str., ostatnim naborze ludzie czekali czekali na odp komisjii az do marca i sie nie zgodziła na przesiniecie środków...

kotwczapce    26

Na stronie ARR pojawila sie informacja o skupie po 8 miesiącach. Skup mleka spadł tak jak wszyscy przewidiwali ale dale grozi przekroczenie 2 %.. Wie ktos czy komisja europejska zgodzila sie na przeniesienie tej kwoty bezpośredniej na hurtową?

Czyli jedziemy tak jak w roku 2008-2009

Krzyss    0

kotwczapce masz moze jakis wykaz poszczegolnych okresow ktory podawala ARR w 2008/2009 ?

kotwczapce    26

Notuję te dane od 2008, ale część straciłem po awarii kompa.

Kolejno:68,76,84,91 i 99% po 12 miesiącach. Nie jestem jednak pewien czy nie nastąpiły przekłamania z powodu ww awarii i odzyskiwania danych

Edytowano przez kotwczapce

Krzyss    0

Znalazłem tylko info, ze w 2008/09 kwota była wykorzystana 99 %.. z wposzczegolnych miesiecy nie udalo mi sie znalesc.. Jakby ktos mial takie dane gdzies na kompie prosze o podzielenie sie na forum :) a co do kar to w 2005/06 znalazlem takie info, ze za 1 litr przekroczenia płacone było 39 groszy.

kotwczapce    26

W poprzednim poście podałem wykorzystanie kwoty w ostatnich 5 miesiącach. W zeszłym roku pomyliłem się w moich prognozach o jakieś 0,5 % na ostatni miesiąc. Jednak końcowy wynik trudno przewidzieć lub obliczyć. Gdy trolle "z góry" informują o prawdopodobnym DUŻYM przekroczeniu kwoty, część rolników rolników którym zabraknie kwoty redukuje koszty i ogranicza produkcję.Najwięksi gracze na pewno mają swoje lobby "na górze" i to kontrolują. Gdyby informacji o produkcji nie było w mediach wtedy wszyscy produkowaliby na maxa. IMHO

Krzyss    0

Chyba nici z przeniesienia kwoty bezpośredniej na hurtowa... z tego co slyszalem to sie zmienil stus prawny... Jak ktos ma dokładnie info niech mnie poprawi...

kyllee    14

ja wlasnie wczoraj dogadalem sie i bede zdawal na sasiada rachunek tylko nie wiem jak zrobic, zdawac na jego nr i pozniej odda kase czy wydzierzawic od niego zastanawiam sie czy mozna wydzierzawic od niego kwote jak on nie wydal 70 % i czy bedzie mogl np za 2 lata ubiegac sie o zwiekszenie obecnej jak znow zwiekszy produkcje iprzekroczy posiadana

orientuje sie ktos w tym temacie???

Ferdek07    62

możesz wydzierżawić ale on musi wykożystać w roku kwotowym swoje 70% i tylko to co z 30% by mu zostawało może ci wydzierżawić, sam kręce się za dzierżawami, podobno nic nie przeszkadza w następnych latach a dzierżawa jest na jeden rok kwotowy także bez żadnego uszczerbku dla wydzierżawiającego

kyllee    14

tak ja tezbym wolal i mozna by bylo sie w nastepnym roku ubiegac z rezerwy ale czy on moze wydzierzawic jak nie wydal jeszcze 70 % i chyba nie wyda do konca stycznia tych 70 % a umowy do konca stycznia dzierzawy mozna

Edytowano przez kyllee

numie    0

Ja mam znowu za dużo kwoty....

Edytowano przez numie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dawid141413
      Witam, potrzebuje bariere tylna na hale udojowa delaval rybia osc 30. Prosilbym o pomoc w znalezieniu kogos kto moze posiadac takie cos. Konkretnie chodzi o takie cos jak na zdjęciu 

• Przez adeq15
      witam ma do was pytanie mam znajomego który chce miec obore pod oczena co musi zrobic a by to uzyskac ja slyszakem ze musi kupic jaluwki zacielone i musie miec ih conajmniej cztery na doplaty a 20 zeby miec obore pod oczena czy to prawda??
    • Przez Ferdek07
      W temcie "ceny mlekaw klasie extra" poruszane są watki z sytuacją na rynku mleka na rynkach światowych i perpektywach dlatego uważam ze potrzebny jest nowy temat, a temat o cenach niech będzie tylko o cenach.
      Więc jak mamy rozumieć sytuację obecną na rynku mleka, zapotzebowanie na surowiec na świecie jest, nowe rynki w chinach i indiach więc dlaczego tak drastyczny spadek cen mleka w proszku i sera na światowych giełdach?\
      osobną sprawą jest zmowa cenowa hipermarketów i największym problemem mocna złotówka ktra raczej nie osłabnie za bardzo aż wstąpimy do strefy euro więc najbliższych kilka lat to walka o byt dla mleczarzy, więc czy jest sens dalej produkować mleko?
    • Przez Ursusc36099
      Witam chcę was zapytać o opinie która mleczarnia jest lepsza Mlekpol czy OSM Piątnica.
      Względem cen skupu surowca i jakością produktów.
    • Przez vygi
      - poprawi wydajność mleczną
      - poprawi zawartość tłuszczu
      - poprawi płodność córek