Polecane posty

Sebastian    0
A ile wołają u was za kilogram? Dałem ogłoszenie w gazecie ze kupię po 10 gr.

Ja ostatnio po tyle kupowałem (koniec stycznia tego roku) wolałem kupić niż płacić kare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75
Chodziło o rozliczenie Krajowej Kwoty z podziałem na miesiące. Czyli jeśli przyjąć, że podzielimy Kwotę Krajowa na 12 miesięcy to na każdy przypada

określona ilość. Sumując 8 miesięcy wyszło to przekroczenie o 3%. Teraz wiesz o co chodzi?

Ale wytłumaczyłeś!! Czyli według ciebie polska ma już przekroczoną kwotę i 4 miesiące będzie ponad limit.? Niestety nie wierzę w to.. o 3% to może przekroczy na koniec roku kwotowego (w co wątpię) a nie na początku grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Zapewne jest o 3% przekroczone, w skali miesięcznej, za miesiąc też będzie o 3%, a może o 2% albo 4%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

Tata dzwonił do mleczarni

 

Wg Danona kwota mleczna nie zostanie przekroczona (tzn ta która przysługuje producentom danona rzecz jasna)

 

Zadzwoniliśmy też do ARR, tam jak zwykle czeski film nikt nic nie wie

 

Na dniach jednak kupujemy trochę kwoty, za duże ryzyko...


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

Mam takie zapytanie czy mieszkając w Wielkopolsce mogę kupować kwotę w np. woj Łódzkim czy też innym. Bo w najbliższej okolicy to nic nie znajdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie. Jest rejonizacja na województwa...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

A orientujecie się jakie mogą być kary i zasady przyznawania kwoty z rezerwy. No jeszcze o ile % polska może przekroczyć.

Jak u was to w okolicy wygląda czy sa problemy z zakupem kwot i po ile mniej więcej płacicie jak to tajemnica to choć podeślijcie mi na prywatna wiadomość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

U mnie się zapowiada że przekroczę lekko ponad 40tyś.l, ale tatuś mówi że lepiej kupić niż potem płacić kare. Więc kupujemy od gościa ok. 25tyś (dokładnie nie wiem ale coś koło tego) po 10gr. Resztę jak się przekroczy to mniejsze zło :lol:


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kolego wojtas szukaj w innych woj. a napewno dostaniesz za 10 gr

Edit: sory coś pochrzaniłem, sprawdziłem można kupić tylko na terenie tego samego woj.

 

""Czy istnieje możliwość sprzedaży lub kupna kwoty indywidualnej (KI) i gdzie ten fakt należy zgłosić?

 

Jeżeli producent mleka uważa, że nie wykorzysta swojej kwoty indywidualnej (KI), to może ją sprzedać. Jeżeli zaś jest zdania, że ma jej za mało wówczas może ją kupić od innego producenta. Można sprzedać całą niewykorzystaną kwotę indywidualną lub tylko jej część. Umowa kupna/sprzedaży kwoty indywidualnej musi być zawarta w formie pisemnej. Muszą ją podpisać obie strony (sprzedający i kupujący). Sprzedaży bądź kupna KI można dokonać wyłącznie między producentami posiadającymi gospodarstwa rolne na terenie tego samego oddziału terenowego ARR.

Zbywca KI zobowiązany jest zgłosić do OT ARR zbycie KI na odpowiednim formularzu ARR załączając w/w umowę zbycia KI oraz dokumenty potwierdzające posiadanie gospodarstwa.

Formularz wraz z wszystkimi wymaganymi załącznikami składa się od dnia 1 sierpnia do ostatniego dnia lutego danego roku kwotowego.

Producent, który sprzeda swoją kwotę indywidualną, nie będzie mógł otrzymać kwoty indywidualnej z krajowej rezerwy przez następne 5 lat od dnia sprzedaży.

 

 

W przypadku zawarcia umowy zbycia, 5% KI stanowiącej przedmiot umowy, przechodzi do krajowej rezerwy.""

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

darek91 my przekroczyliśmy kwotę w tamtym roku o ok 10 tyś brali na to zaliczki ale krajowa kwota nie przekroczona to potem odali te zaliczki. No i po tym przekroczeniu wniosek o przyznanie dodatku (by zwiększyć kwotę ) jakoś 12 tyś to przyznali 9,5 tyś. Wszystko bezpłatnie niewiem czemu ci się nie udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

Jutro kupuje ogłoszeniak (taka gazeta u nas) no i coś się znajdzie bo wujek mi gadał przez telefon ze widział właśnie parę takich ogłoszeń.

sebe1033 też byśmy dostali pewnie tyle kwoty co ty, tylko ze dokupiliśmy parę tys. bo myśleliśmy że polska polska przekroczy znacznie swoja kwotę referencyjną i będzie trzeba mieć nie wiadomo ile przekroczone żeby coś dostać. A wyszło tak kupiliśmy parę tys kg i przez to już kwoty nie przekroczyliśmy o wymagane 5000kg ale i tak dali nam coś ponad 1500kg.

A wszystko przez kochanych pracowników arimr co nic nie wiedz i maja wszystko w głębokim poważaniu. Dzwoniliśmy zarówno teraz jak i rok temu na numer jaki nam podali w centrali. Tak przy okazji wie ktoś czemu nie działa strona agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr88    0

Z tymi kwotami to już ku... można dostać co roku przekraczam kwotę ale tylko raz zapłaciłem karę za nadprodukcję w tym dostałem ok 14tys ale i tak przekroczę ok 1000 do 2000 litrów jeśli będzie kara to za jej wysokość przy obecnych cenach za kwotę spokojnie dokupię brakującą ilość a może nawet więcej ale jak nie będzie kar to tylko wydane pieniądze ale przy obecnych cenach każdy grosz się liczy


Ursus C-360, C-330M, C-330+ tur na 25ha narazie muszą wystarczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Ostatnie dane z ARR wskazują, że nie przekroczymy kwoty krajowej. Jeśli jednak, to kara ma wynosić ok. 28 gr za litr.

Wydaje się bezsensem kupowanie kwot, ale to ja tak myślę.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Nie wie ktoś czy te kary będą czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Dzisiaj na 100% nikt Ci nie powie, ale nie martw się, spokojnie. Ja mam realną perspektywę przekroczyć kwotę o 40 tys. litrów........ ;)


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoczek    0

Ja kupiłem w ostatni dzień po 10 gr,ale kwoty chyba nie przekroczymy. Jeśli przekroczymy kwotę to kara na dzień dzisiejszy wynosi około 1,30gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Wg najnowszych informacji z ARR krajowa kwota mleczna nie zostanie przekroczona, mnie to rybka, bo 27k brakujące sobie dokupiłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

W sobotę w tv Białystok mówili że nie przekroczymy krajowej i nie będzie kar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

A jak będzie z tym przyznawaniem do kwoty tej ilości mleka jaka przekroczyliśmy nadal to obowiązuje bo w tym roku tez mi sie przekroczy kwote więc chciał bym na te litry złożyć wniosek


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Pewnie trzeba będzie czekać, aż góra coś znów wymyśli, bo co roku zasady się zmieniają. Też mam nadzieję na skubnięcie kilkudziesięciu tys.l z rezerwy.

Musimy czekać. <_<


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

Wszyscy tak mówią że jak zniosą kwoty mleczne to drastycznie spadną ceny mleka a teraz co jest przecież cena za 1litr mleka jest tak niska że wiele gospodarstw jeszcze dopłaca a większość wychodzi na 0! Moim zdaniem ceny będą na takim samym poziomie (oczywiście różnym raz 1,50zł. a raz ,80zł. za litr) przecież obecnie w Polsce i nie tylko nie ma już terenów do zakładania dużych gospodarstw które by zalały ranek mlekiem!

Ja nie rozumiem skąd podejście że małe gospodarstwa po parę szt. krów mają taką samą(a nawet wyższą jak to ktoś określił) opłacalność produkcji od dużych partu set sztuk skoro w małych nikt nie prowadzi dokładnej księgowości kosztów i tak na prawdę nie wie ile u niego kosztuje wyprodukowanie litra mleka :D

Skoro się nie opłaca w dużej grupie to po co jest program zakładanie grup producenckich? Przecież wiadomo że w dużej grupie można negocjować wyższe ceny mleka a niższe ceny nawozów środków ochrony roślin czy choćby kupować z sąsiadami wspólny sprzęt (mam na myśli na przykład sieczkarnie którą się używa parę dni w roku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Po co grupy producenckie?? Po to żeby na raz wykończyć kilku gospodarzy a nie jednego :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

No powiem że ciekawe rozumowanie... no ale z takim podejściem to nawet nie ma co mówić o jakiejś walce z niskimi cenami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Z tymi grupami to ciężko bo każdemu brakuje ziemi a ziemia można kupić jedynie jak sąsiad upadnie, sprzęt jest coraz lepszy ale nie ma ziemi i to hamuje nasz rozwój najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj