Polecane posty

daremw    128

glupie pieprzenie.... kazdy kto odstawia mleko wie mniej wiecej ile litrow co miesiac odstawia wiec mozna przewidziec ile ok sie odstawi w roku.... kredytow sie nabralo na wyrost a teraz placz.... powiem tak: bardzo dobrze ze mleko tanie, sami sobie dolki kopiecie....

te buraki chyba za bardzo ci w krew weszły... możesz sobie przewidywać, podobnie jak choroby krów i padnięcia, zbierasz jednego roku lepszej jakości pasze i różnica w wydajności krów będzie widoczna wyraźnie dokładnie jak u mnie w ubiegłym roku. ja akurat nie mam ani złotówki kredytu także chybiłeś...zupełnie jak z całą swoją bezsensowną gadką i jakąś chorą nienawiścią do krowiarzy. zazdrościsz dochodów? to weź się do roboty , zajmij się krowami to sprawdzisz jaki to lekki chlebek

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dlatego bardzo dobrze sie stało ze zlikwidowali kwoty, nie trzeba niczego przewidywac  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trzeba przewidywać jeszcze bardziej. Nikt nie wie jak zachowa się rynek. Obecna susza mocno to zweryfukuje. Mleczarnie pewnie już widzą zmniejszenie mleka w skupie. Ciekawe czy podniosą cenę czy będą importować jeszcze więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion320    59

zazdroszcze dochodow krowiarzom? na kazdym kroku lament ze mleko tanie ze kary... go**o prawda zadnej kary nie ma poprostu taniej oddajecie to co ponad limit....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Zacznij produkcję mleka to porozmawiamy nie każdy ma możliwość zbiorów buraków. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Z burakami też za rok się eldorado skończy i wkracza wolny rynek, czyli w przypadku polski wolna amerykanka. Zeby był jakiś zysk to trzeba będzie mieć z 80 ton z ha i zyskiem bedzie dopłata, buraki pokryją koszty. Z mlekiem wiadomo było że będzie kara i jaka będzie. Kto nie miał kwoty a produkował wiedział co ryzykuje. A jak ktoś przez 10 lat funkcjonowania kwot nie dowiedział się  co grozi za przekroczenie limitu to nie wiem do kogo i o co ma pretensje.

A tak z innej bajki to widzę po wielu tematach że jedynym wybawieniem i szansą na lepsze ceny dla wielu z nas może być susza. Jakich my czasów dożyliśmy, jeszcze bedziemy księdzu na mszę dawać w intencji suszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Wszedłbym w dyskusję z trollami @arion320 i @miwigos ale to nie ma sensu, głupiego się nie przegada.

W wyniku Waszej jawnej radochy z cen mleka, płacenia kar i pieprzenia jaki to krowiarz jest głupi (w prost tego nie piszecie, ale inteligentni wyciągną to z kontekstu) bo nie umie zaplanować produkcji i przewidzieć co będzie. Z całego serca życzę Wam aby Wasze plany i przewidzenia ch*j strzelił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

To wszystko co piszą Ci dwaj to takie dane które tatuś podsunie, a sami u uprawie całej reszcie bladego pojęcia nie mają.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion320    59

prosze wybaczyc ale trzeba byc chyba uposledzonym zeby nie przewidziec ze mleko tak zacznie taniec. wystarczylo sie rozejrzec wkolo, nowy sprzet, ziemia, powiekszenie stada o 50-60% i jak miala sie produkcja nie zwiekszyc? swinie sa tanie ok, przywoza z zachodu ale zeby mleko bylo tanie bo jest go w polsce nadmiar? no kto temu zawinil? sami rolnicy i ich pazernosc.... dobrze ze te kary sa bo by mleko do wody w kranie dolewali tyle by go bylo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Szanowni Panowie 

Cenami mleka oraz innych produktów wyprodukowanych przez nas od dawna rządzą spekulanci a nie popyt i podaż. Także przewidywanie, że cena czegoś spadnie lub pójdzie w górę to jak wróżenie z fusów. Co do cen mleka oraz kar za przekroczenie zasadnym było bu ich płacenie gdyby np. była ustalona jakaś minimalna cena skupu, niestety nawet w okresie trwania kwot wahania cen były duże np. w 2009 roku mleko było po 90 gr sam sprawdzałem faktury  żeby w 2013 roku kosztować około 1,80 z tego co wiadomo kwota w 2013/2014 roku też była przekroczona a nie miało to wypływu na ceny mleka więc czymże jest większa podaż mleka i utrzymująca się cena aniżeli spekulacja.

Arion320 kar już nie ma od kwietnia 2015 także jedyną karą i to dla wszystkich produkujących mleko jest jego cena, która wielu zachęci do rezygnacji z produkcji a przy wysokich cenach żywca wołowego na pewno wielu zrezygnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

prosze wybaczyc ale trzeba byc chyba uposledzonym zeby nie przewidziec ze mleko tak zacznie taniec. wystarczylo sie rozejrzec wkolo, nowy sprzet, ziemia, powiekszenie stada o 50-60% i jak miala sie produkcja nie zwiekszyc? swinie sa tanie ok, przywoza z zachodu ale zeby mleko bylo tanie bo jest go w polsce nadmiar? no kto temu zawinil? sami rolnicy i ich pazernosc.... dobrze ze te kary sa bo by mleko do wody w kranie dolewali tyle by go bylo....

 

Z ciebie taki rolnik jak z koziej d... trąba, takie głupoty piszesz że się ich czytać nie chce. Świnie są tanie to ok, tak? Na to jeszcze odpowiedzi nie masz. Więc może powiesz dlaczego przywożą z zachodu? Nadmiar mleka? Nadmiar to u nas jest rządzących  i tych co w Brukseli siedzą.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3497

KOlego miałem limit 100 kilka tysięcy i tylko raz przekroczyłem jak wiadomo było że nie będzie kar , aprzeważnie mi brakowało od 1000 do 10000 litrów i co szło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

I o czym chcesz rozmawiać? Przywidz to proroku przy kilku set sztuk bydła w grupie producenckiej gdzie gdy różnica na kilkudziesięciu krowach jest 2l z jednego udoju i już masz rozbieżność kilku set litrów. Czy ja narzekam że przekroczyliśmy 500tys ? Nie zapłacę mimo wszystko.  


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion320    59

a kto ci do grupy producenckiej kaze wchodzic? swinie sa tanie bo przywoza z zachodu odpad po taniosci ktory sprzedaja potem jako 1 klasy kielbaska z polskich swin... nie wyzywaj sie na calym swiecie ze ci z gospodarka nie idzie, moze trzeba sie przebranzowic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Teraz to mnie rozwaliłeś ha ha mało z fotela nie spadłem  :lol: . Kto mi kazał wchodzić do grupy? Nikt, sam wszedłem bo mi to się opłacało. Przebranżowić? Jestem tak przebranżowiony że stać mnie bez mała na wszystko. Oprócz krów mlecznych świadczę usługi oraz stawiam przydomowe elektrownie wiatrowe i Ty mi mówisz o przebranżowieniu? Jak masz pisać tak denne posty to lepiej ich nie pisz i sam weź się za robotę? Dlaczego świnie są tanie masz taką odpowiedz? Ja Ci powiem dlaczego importują z zagranicy bo widzę że to Ty tu narzekasz i zamykasz się oraz skupiasz że import jest temu winny. Nie, nie import jest winny a UE która zachodnim rolnikom dopłaca do produkcji dzięki czemu mogą taniej produkować to raz, dwa to UE oraz nasz rząd który szuka tylko jak tu polskiemu rolnikowi zabrać. Dlaczego dopłaty skoro UE jak to wszyscy mówią nam "daje" co jest bzdurą bo pieniądze to my najpierw tam wpłacamy jako udziałowcy oraz po przez zakupy u zagranicznych sąsiadów. Do tego jakoś dziwnym trafem nasi rządzący tak wypłacą te "dopłaty" że złotówka jakoś jest najtańsza co równoznacze jest z tym że euro jest droższe przez co po przewalutowaniu pieniędzy jest jeszcze mniej.    


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

po za zaniżeniem wydajności jest jeszcze opcja zmnijeszenia obsady krow, z której nikt nie raczyl skozystac majac nadwyzke mleka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

A ja mam inne pytanie... Jaka jest cena za litr mleka w innych krajach UE? Ile dopłaca do produkcji państwo? Jak tam są rozwinięte gospodarstwa?

No i zasadnicze pytanie który kraj zapłaci te kary oprócz Nas? 

 

Pracuje na co dzień z rolnikami... Mleczarnie już rozsyłają pisma żeby nie planować poważnych wydatków na wrzesień bo będą pobierane kary w wysokości 93 groszy przy obecnej cenie mleka czyli średnio u mnie w okolicy 90gr/1l.... Od 3ch rolników dzisiaj słyszałem też taką małą ciekawostkę że nasz "kochany" minister rolnictwa Sawicki spóźnił się kilka dni ze złożeniem odpowiedniego pisma do Brukseli żebyśmy tych kar nie płacili i jedna jeszcze ciakawostka nie wiem czy prawdziwa bo tak słyszałem dzisiaj od ludzi że kasa ma iść do Warszawy a nie do UE.. Powiem szczerze jeżdżę do niektórych 3 lata i jakoś zwiększenia produkcji to ja nie widzę max o 2 krowy i przekroczenia powyżej 5ciu tysi zł nie będzie, może oprócz jednego który ma do zapłacenia 145 tys zł... Masę na okolicy widzę "mięsa" poustawianego po kątach... U mnie każdy płacze... Tak źle nie było... Byków już też nie chcą na mięso obecnie kupować bo jak to określają zastój się zrobił... Bardzo źle się dzieje... 

 

Tylko ja nie rozumie jeden rzeczy przecież nie po to podciąga się wydajność, dobiera odpowiednią dawkę pokarmową, wyciąga się z krów max by potem jeszcze do tego trzeba grubą kasę dopłacić

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Na podstawie informacji rocznych, przekazanych przez podmioty skupujące Dyrektorom Oddziałów Terenowych ARR, ilość skupionego mleka wyniosła 10,505 mld kg.

Tym samym krajowa kwota dostaw została przekroczona o 580,3 mln kg, czyli o 5,85%,a liczba dostawców hurtowych, którzy przekroczyli przysługujące im kwoty indywidualne wynosi niemal 63,5 tys.

Kurs przeliczeniowy dla opłaty jest przyjmowany z dnia 31.03.2015 i wynosi 4,0854.

Opłata za 100 kg przekroczenia krajowego w roku kwotowym 2014/2015 wynosi 27,83 , co stanowi 113,70 PLN.

 

Po zastosowaniu współczynnika realokacji w wysokości 0,200590630 stawka opłaty dodatkowej z tytułu przekroczenia kwoty indywidualnej dostaw za rok 2014/2015 wynosi 90,89 zł za 100 kg mleka wprowadzonego do obrotu ponad przysługujący limity.

 

Wobec powyższego opłata, jaką Polska musi uiścić z tytułu nadprodukcji wynosi ponad 161,5 mln EUR, co stanowi ok 659,8 mln PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

to się porobilo :)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A wielu się łudziło, że będzie inaczej. Nawet nieoficjalna notka z TPR nie przekonywała. Ktoś wie kiedy Mlekovita zacznie pobierać i w jaki sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a w grudniu/styczniu mieliśmy obawy czy kupować kwotę po 50gr, i jak widać opłaciło sie zapłacić "karę" wcześniej ale znacznie niższą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem czy są jeszcze te informacje o bieżącym wykorzystaniu kwoty. Pamiętam, że ARR szacowała przekroczenie kwoty o 5% kara miała wynieść 50-60 gr 7% 70-80 gr. Mamy przekroczenie niecałe 6% a karę bliską 91 gr. Jak oni wtedy to liczyli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Coś stwierdzili że dużo osób pokupowało kwoty i jest mniej osób i litrów które przekroczyły kwotę i dlatego kara jest większa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj