Polecane posty

aster453    26

cebulka czemu go straszysz ? jakie poidła w szopie ? To troszkę za dużo ale fakt dużo jest do spełnienia teraz już bym nie zaczynał tego od nowa jak bym miał wybór wolałbym hodować byki mięsne niż wchodzić znowu w mleko jednak jeszcze dwa lata i unia mnie opuści i kończę z tym, człowiek nie ma kompletnie życia rano dzień i w nocy krowy co innego mają nawet ze świńmi chociaż mniej roboty ale teraz po 3,5 to jedna wielka lipa... A tak przy krowach ok 16 godzin w ciągnu dnia jesteś ugotowany... Prawda zadawanie i dojenie to mniej ok 3 4 godzin ale reszta to przygotowywanie paszy koszenie łąk robienie balotów, dbanie o qq by dobrze wyrosła.... jednym słowem szkoda zachodu lepiej ziemniaki nawet sprzedać po 10 gr mniej roboty kasa ta sama po przeliczeniu kosztów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

tak tak wymagania sa duze


a tak apropo to w poradniku tygodniku rolniczym wylecieli z 90 gr kary za przekroczenie super nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

aj poradnik rolniczy ... Noo, niby tylko 5% przekroczenia i 90groszy... A za wróżenie z kart pan naczelny redaktor weźmie na miesiąc z 7kółek na wypłate :(

A co by było jak przekroczenie wyniosło by 30% to kara 5,4 heheh

Co może być z tego myślenia prawdą to rozłorzenie kar na raty... jako nie udane

Aczkolwiek, cena mleka na zimę zapowiada się super, nieurodzaj mamy, pokos pierwszy mniejszy o 30% drugi to totalna porażka /w moim rejonie/

Jeśli rolnik kare rozłorzy na te 3 lata to może też być stratny z tego powodu że to będzie wiążąca terminowo umowa a skupujący podmiot w czasach lepszej ceny może być tani :///

Edytowano przez rozal22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

fakt w tej chwili nie zapowiada się dobrze rok... żeby nie duże zapasy sianokiszonki z poprzedniego roku z dzierżaw to też bym siedział w czarnej ..... kukurydza niby wcześnie posiana a prawie stoi w miejscu i jeszcze dziki zrobiły swoje, jedyne co obrodzi to chyba tylko zboża (siane na koniec marca jak nigdy). nie wiem czy w całym kraju podobnie ale moje okolice słabo wyglądają u wszystkich. a pierwszy pokos trawy (niby dużej) też jakiś słaby i wszyscy koledzy podobnie mówią. cóż, miejmy nadzieję że chociaż cena podskoczy wobec takiego stanu rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

U mnie pierwszy pokos tragiczny 1/3 co w tamtym roku. Krowy na trawie jeszcze może ze dwa tygodnie pochodzą. Jak nie popada to będzie kiepsko. Teraz jestem w Mińsku Mazowieckim ok. 60 km odemnie to pada konkretnie na chwilę obecną, już 1,5 godziny. Może i w końcu do mnie dotrze deszcz.

Mleczarnie w końcu rozkładają karę na raty? Wie ktoś coś?

Edytowano przez bieniek_88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Kosów Lacki rozkłada na 3 lata, w maju,czerwcu, lipcu, sierpniu i wrzesieniu wezmą za ten rok, a przez następne 2 lata będą pobierać każdego miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bardzo dobre podejście mleczarni. Ciekawe jak postąpi Mlekovita. Jak ktoś ma kilka tyś.przekroczenia to pewnie rąbną na 2 msc jak w zeszłym roku i po sprawie dla nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

osm sierpc zabiera po 20 groszy z kazdego dostarczonego litra juz od miesiąca w którym się przekroczyło kwote swoką  czyli u mnie od stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Zapewne z Tygodnika Poradnika Rolniczego bo dzisiaj też widziałem taki artykuł, a wyliczyli to z tego co zrozumiałem z kwoty kary która ma być zapłacona przez Polskę, nie wiem kto ją podał, podzielona na liczbę przekroczonych kg mleka

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

TPR tak prognozuje. Dlaczego nikt nie przewidywał takiego przekroczenia nawet pod koniec kwotowania?Jakby wcześnij straszyli karą w okolicy 1 zł to może przekroczenie byłoby mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0303    50

kto wie moze i byloby mniejsze ale zachlannosc niektorych ludzi nie zna granic, wiec nawet jesli straszyliby 2 zl to i tak znalezliby sie tacy ktorzy ludziliby sie ze kara nie przekoroczy 30 groszy

Edytowano przez tomek0303

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

no i mamy 93 grosze a podobno nareszcie wzieli się za usawe o rozłożeniu na 3 raty zobaczymy

 

czy ktos potwierdzi ze tyle kary bedzie?? jak mi mleko wychodzi po 98gr.to kara 93gr.to piekny interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

To kto obstawiał że tyle będzie kary? Jak prognozowali 80 gr to co drugi pisał że przesadzają i będzie góra 50 więc nie wiem co by dało 1 zł. Najlepsi są Ci co myślą że za kazdy procent przekroczenia jest 10 gr. Ręce opadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

sam byłem pewien że kary nie będą tak wysokie, to że 1% to 10 gr to jedynie prognozy którymi nas wszędzie "częstowano". ta kwota kar mimo że niby ustawy ja regulują jest śmieszna i jest to po prostu sposób na podratowanie budżetu unijnego naszym kosztem, na tą minę wpakowano nas całkowicie świadomie a zrobili to sami  nasi przedstawiciele w unii. nikt mi nie wmówi że jeśli są jasno określone zasady naliczania kar, są też osoby które wszystkie potrzebne dane zbierają na bierząco przez cały rok kwotowy to że nie dało się przewidzieć (po prostu wyliczyć) takiej wysokości kar. są dwie opcje: albo danych nie zbierano (bardzo wątpliwe) albo ktoś nas po prostu świadomie w hu.. robił żebyśmy więcej wpłacili do budżetu. mnie to w sumie wisi i powiewa bo u mnie to śmieszne kwoty w porównaniu do innych którzy teraz żeby zapłacić będą pracowali gratis 2-3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczad    13

A kto kazał tyle doić ,widzieliście że jest kwotowanie ,

 

Nie wiem czy śmiać się z Twojej wypowiedzi , czy nad nią płakać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Redaktorzy twierdzą po tym, że ktoś powiedział na jakiś zebraniu nie pamiętam dokładnie którym, gdzie był obecny prezes ARR że kara będzie wynosić 90 gr a on nie zaprzeczył i stąd te (pewne info)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Sam odstawiam mleko kwoty nigdy nie przekroczyłem, a buraka sieje tyle żeby na styk lepiej nie wywiązać się niż być stratnym,jak by wszyscy tak robili nie było by problemu i mleko by tak nie staniało ,SAMI SOBIE JESTEŚMY WINNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

OSM Sierpc .

Parę dni temu dzwoniła do mnie pani ze skupu . W związku z tym ,że mam przekroczone +/- 1100 kg   mleka ,pytała czy chcę ,by mi karę rozłożyli na raty, czy jednorazowo zapłacę ? Suma ,o którą się rozchodziło, to lekko ponad tysiąc zloty i wspominała o 90 gr kary  za kg ponad limit .    

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

I gdzie są Ci co tu wróżyli że kara będzie 40 - 50 gr ? na szczęście przewaliłem tylko + /- 150 litrów , ciekawe czy do mnie będą dzwonić  :D

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od kiedy wierzy się we wróżby i kto to robi ?  :rolleyes:  Przyznam jednak ,że też max  50 gr kary obstawiałam .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj