Polecane posty

przemek7652    1

ja zdaje na kumpla w tym miesiącu około 8000 i jak zapytałem ile chce za to to się jeszcze obruszył. mówi ze i tak mu zbywa i od kumpla nic nie weźmie 

 

masz racje . jak sie z taba licza tak sie ty liczysz .  dlatego pytam jakie sa ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

muszę się zgodzić ,wbrew panującym tu nastrojom ,z  poglądami kolegi "marko-kolo" . W tym roku kwotowym każdy kilogram kwoty to KONKRETNY pieniądzarrow-10x10.png zarówno dla sprzedającego jak i kupującego i z tąd to całe zamieszanie  . Nie piszcie  w temacie kwot o przysługach czy wdzięcznościach między kumplami czy sąsiadami bo to  jest  inna bajka i bardziej pasująca pod tytuł "przysługi sasiedzkie " niż kwoty mleczne.

Kupujący liczy grosze i sprzedający liczy grosze - czyli obaj liczą na zysk . Dla jednego 100zł to już dużo a dla drugiego 1tys . to mało -miejcie to na uwadze używając określenia "dziadowanie".

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

sa rozne sytuacje, nie można wszystkich wrzucać do jednego worka, osobiście tez jestem za tym żeby brac kase za kwote, lub za nia placic, w moim przypadku ta druga opcja. dlaczego mialby ktoś oddac kwote za butelke wodki? przez ta nadwyzke ma nizsza cene mleka, pomimo ze sam wyprodukowal poniżej normy, dlatego kasa za kwote jak najbardziej, i nie ma to nic wspólnego z dziadowaniem. nawet w realcjach sąsiedzkich najlepiej jak każdy każdemu liczy za kazda usluge, na bieraco, bo z tych przysług często później wynikają komplikacje. bo ktoś komos więcej pomogl i wrazie sprzeczki jest wymawianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

koledzy po prostu liczyli że kwoty w lutym będą po 20 gr no i przeliczyli się .. na otarcie łez została nadzieja że na koniec wpadnie kwota za flachę bo może komu się przewala po kątach  ;)  no i też  kicha  :D  :D  :D  im się wydaje że  pazerni ich wydymali a prawda jest taka że po prostu sami się wydymali bo kara będzie boleć . 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

wszyscy jedziemy na tym samym wozku, ci co dokupili kwoty i ci co przekroczyli, jedni i drudzy poniessli lub poniosą podobne koszty. cieszenie się z tego ze komus nie udało się kupic, z jakiegoś tam powodu nie jest na miejscu, los lubi platac figle, dziś może nie isc sąsiadowi jutro mi, troszkę więcej pokory wskazane byłoby dla co po niektórych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 nikt tu z niczego się nie cieszy , wyraziłem swój pogląd i tyle  ...bardziej szanuje tych co szanują własną pracę bo wiem że i moją uszanują ...nie liczę na fuksy i tyle a flacha dla mnie nie ma żadnej wartości .


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

dzwoniac do ARR o zwrot 5% kupionej kwoty ktorej zabierano podczas kupna powiedziano mi ze jutro wszystkie mleczarnie zostaną po informowane o zwrocie..my rolnicy dostaniemy pismo potwierdzajace zwrot..kiedy nie wiadomo..dokladnie tak mi powiedziano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nrf6533    27

powinniśmy pozostać, raczej w marcu aż tak szybko wydajności nie poszły do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Ja niestety spodziewam sie ze w marcu wzrosnie produkcja - obym sie mylił. Rozlorzyli kare na raty a na wiosne kazdemu grosz potrzebny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

za szybko żeby już były dane za caly rok, przy przekroczeniu powyżej 6 procent kary wyniosą ok 70 gr, ale dosyć prawdopodobne ze przekroczenie będzie odrobinke nizsze, watpie żeby az do 5 procent spadlo, ale poniżej 6 jest to realne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Po co tyle przekroczyliście ,a teraz gdybacie ile, przez was wszyscy cierpimy bo cena poniżej złotówki,kto ma buraki celowo kwoty nie przekracza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Oczywiście masz limit 100 tyś a doisz 150 tyś ,sam mam limit 101 tyś i zawsze miałem produkcje od 89 tyś do 103 tyś przez wszystkie lata limitowania i co IDZIE JAK SIĘ MYŚLI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

z burakami prosciej....krowa nie maszyna czy areał ze ustawisz

to est głupie gadanie ze krowa to nie automat, głupie tłumaczenie. każdy rolnik wie ile ma kwoty, wystarczylo dopasować obsade do posiadanej kwoty, wiadomo ze krowy mogą dac troszkę mleka więcej lub mniej niż przewidzimy, ale w zyciu nie poltora raza więcej czy dwukrotnie, wiec darujscie dobie te gadki z automatami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

Oczywiście, że głupie gadanie. Jak się trzyma tyle samo krów to różnice niewielkie a jak widać, że za dużo mleka idzie to można szybciej wybrakować sztukę. Prawie wszyscy za wcześnie ruszyli, zamiast poczekać na zniesienie kwot  i takie skutki. Trudno stać w miejscu i produkować tyle samo od początku kwotowania bo ceny nie mleka nie rosły adekwatnie do środków do produkcji. Jak porównywać cenę mleka którą mamy  dzisiaj do tej z roku 2000 ( było ok. 1zł/l) czy nawet najniższej jaką znalazłem na fakturze od roku 1999, było to 0,68 gr latem 2003 roku. Jak ma to się do dzisiejszych cen ? Nie mówię,  że cena jest tragiczna ale bez rozwoju  ciężko byłoby się utrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rapaczp    0

agencja miała zwracać 5% które zabierała przy transakcjach kupno sprzedaż dzierżawa.czy ktoś dostał zwrot?

 

Właśnie dostaliśmy pismo z ARR i mamy zwrot

 

Edytowano przez rapaczp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

moja mleczarnia obstawia ze 70 75 gr bedzie a ze te rozłozenie na raty to fikcja bo nie ma dziennika ustaw zadnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj