Polecane posty

PATr    409

usuń ten post jeszcze na 4 dni bo zobaczą i produkcja wzrośnie i nici z mniejszej kary :D

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

no i nie jest źle, na tyle liczyłem i na tyle wychodzi, nie trzeba będzie ponosić nadmiernych wydatków, ostatecznie wyjdzie im 5% przekroczenia kwoty i będzie dobrze, wiedziałem że krowy trzeba rozkręcać od początku marca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w tamtym roku była podobna sytuacja, cysterki więcej wyjazdow miały niż zwykle. po za tym nie na każdej trasie maja do pelna i nie każdy musi oddawać z czterech dni, nie każdy przekroczy.

 

A co myślicie o  przetrzymaniu mleka z 6 dni (przy schłodzeniu do 1-2 stopni C), czy da sie to zrobić bez utraty jakości, bo z 4dni to bez problemu. Odbiór mam juz ustalony na noc z 31marca na 1 kwietnia, tylko nie wiem jeszcze czy 28 też zostawić czy oddać? W zbiornik spokojnie wejdzie mleko z 11 udojów.

 

Edytowano przez AdrianCichoski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wnioskując po poście zaoszczędzisz niewiele. Sam przekraczam już od stycznia i ten jeden odbiór mnie nie ratuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

wlasnie sporo ratuje, bo jak większość tak zrobi to marzec okaze sie słabszym miesiącem, raz ze we własnym gospodarstwie będzie nizsze przekroczenie, dwa to ze ogolnokroajowe będzie odrobinke nizsze, co może sie przelozyc nawet o grosz nizsza kare. Jeden odbior to jest 0.6 procenta mniej miesięcznie, w skali roku to da przekroczenie nizsze o 0.05 procenta. tyle ze nie każdy będzie miał taka możliwość przetrzymać ten ostatnio odbior i nie każdy będzie miał taka potrzebe, sa tacy którym kwoty wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janbaa12    0

Jestem ciekawy co będzie z tymi rolnikami którzy będą chcieli zacząć produkcję mleka po zniesieniu kwot .Wie ktoś moze coś na ten temat?No bo w końcu rynek mleka będzie wolny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wnioskując po poście zaoszczędzisz niewiele. Sam przekraczam już od stycznia i ten jeden odbiór mnie nie ratuje.

 

Niewiele? Z 6 dni to będzie prawie 7tyś litrów, przy prognozowanej karze 70 gr (sam uważa że będzie góra 50 gr) to daje prawie 5tyś zł,  nawet jeśli by liczyć tylko tegoroczna ratę to i tak będzie to grubo ponad tysiąc zł.

A tak właściwie to  chodzi mi o to żeby ktos powiedział jakie jest ryzyko że mleko sie zepsuje przy tak długim przetrzymywaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

Już od jutra przestańcie oddawać i zostawiajcie na kwiecień...

W większości mleczarni nie przejdzie mleko z 4 dni to po pierwsze, po drugie kierowcy na to nie pójdą bo co teraz będą wozić po pół cysterny a za chwilę nie będzie im się mieścić ? będę robić dodatkowe kursy ? Wątpię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przepraszam, bo źle skojarzyłem i nie pomyślałem, że ktoś kto ma tyle litrów co Ty może pomieścić 11 udojów. Masz chyba duży zbiornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

ja od jutra trzymam na odbior 31 marca który będzie zapisany na kwiecień. co do trzymania z 6 dni to odradzam, mleko na bank zlapie kwasku, jesli już ktoś sie na to upiera to tylko dolewanie mleka wychłodzonego do zbiornika, wydoic wystudzić do temp ok 3 stopni i dopiero wlewac. jesli będzie dolewane prosto od krowy nie ma szans żeby nie zlapalo kwasku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

nic nie złapie sa rejony polski gdzie normalnie odbierają co 6 dni. tylko temperature obniza sie do 2 stopni c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

to zależy w jakiej temperaturze trzymasz, jeśli odbiór jest codziennie to wystarczy 6-8 stopni, jak co dwa dni to 4-5 stopni, a jak schłodzisz do 1-2 stopni tak jak pisze rolstudent to spokojnie 6 dni wytrzyma, tylko raczej mało kto ma taki zbiornik by trzymać 3x czasu niż normalnie(zakładając odbiory co dwa dni), co do tego entuzjazmu to produkcja za luty w porównaniu z styczniem to nie spadła, gdyby luty miał 31 dni, to byłaby porównywalna ilość dostarczonego mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3437

Załatw z kierowcą i date zmieni na 1 kwiecień ,oczywiście 31 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek7652    1

dzierżawa "uzyczenie" kwoty mlecznej  znajomy odstawil na mnie 2 tys litrow mleka  . ile za 1 litr moge od niego zawolac  za taka przysługe ? kujawsko pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

10-20 groszy, albo uczciwie połowę kary którą naliczą.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

dzierżawa "uzyczenie" kwoty mlecznej  znajomy odstawil na mnie 2 tys litrow mleka  . ile za 1 litr moge od niego zawolac  za taka przysługe ? kujawsko pomorskie

czy wy wszyscy się tak liczycie?... u mnie to za taką ilość to po prostu dobrą flachę i tyle

zaraz pewnie pazerni się odezwą że kary by zapłacił  z 1200...

powiedz że co łaska i zobaczysz jak honorowy jest człowiek i czy warto z nim jakiekolwiek kontakty utrzymywać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

a to chyba ze tak, u mnie zbiornik chlodzi do 3.5, po za tym nie wiejdzie więcej jak z 4 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

czy wy wszyscy się tak liczycie?... u mnie to za taką ilość to po prostu dobrą flachę i tyle

zaraz pewnie pazerni się odezwą że kary by zapłacił  z 1200...

powiedz że co łaska i zobaczysz jak honorowy jest człowiek i czy warto z nim jakiekolwiek kontakty utrzymywać

ja zdaje na kumpla w tym miesiącu około 8000 i jak zapytałem ile chce za to to się jeszcze obruszył. mówi ze i tak mu zbywa i od kumpla nic nie weźmie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

no to też pamiętaj o kumplu jak będzie w potrzebie bo jak by to wystawił na sprzedaż to z pocałowaniem ręki dostałby  4000tys zł :P

 
 
 

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

on już był w potrzebie tylko w innej sprawie i też mu pomogłem bezinteresownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj