Polecane posty

daremw    128

właściwie to już nie bardzo jest do czego wracać bo właściwie nic tu nie zostało do dopowiedzenia, rok kwotowy niedługo się kończy, kwot już ani kupić ani sprzedać, jedyna niewiadoma to wysokość kar ale to wróżenie z fusów więc szkoda drążyć temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

no i stąd wszelkie problemy się biorą, rolnik wychodzi na lekkoducha który nie myśli tylko robi, a po zrobieniu myśli że może źle zrobił :blink: jeśli przyjąć taką teorię to... rolnik (lub jak twierdzisz 80%) jest idiotą bo nie potrafi parę złotych odłożyć na czarną godzinę

ja wcale nie odkładan mam jedną wypłatę na koncie do przodu jak by się jakaś ziemia trafiła na wkład do kredytu żeby było. Mówisz że rolnicy są bezmyślni ja bym powiedział że odwrotnie znam sporo nie rolników którzy pracują a nie mają 50zł 10 dni przed wypłata. Żeby kupić tonę węgla biorą kredyt albo przychodzą żeby 100zł pożyczyć bo w sklepie nie chcą dać już na kreche jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Wracając do tematu, są już jakieś konkrety odnośnie kontraktacji?? Przede wszystkim czy będzie można zwiększyć ilość deklarowanych kg niż bilans na koniec tego roku? Bo chciałbym min. 30% więcej + to co przekroczę, z resztą jak każdy zapewne ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Damian ale jedna wypłata do przodu to też oszczędności (no przynajmniej taka moja logika).
co do tej kontraktacji to zapewne w każdej mleczarni będzie inaczej, a byćmoże w niektórych całkowicie z tego zrezygnują jeśli mają dużą moc przerobową lub dadzą na tyle duże "widełka" że w praktyce nie będzie ograniczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Najlepiej by było tak jak mam kontraktację na ziemniaki, ile chcesz do tego widełki +20% i -20% deklaracji  i oczywiście cena minimalna przy podpisywaniu umowy, ale taka wersja znowu dla mleczarni nie daje praktycznie żadnego zabezpieczenia... 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

nie wiem jak w mleczarni całej ale rozmawiając z sąsiadami to można wysnuć wniosek że mleko idzie do góry, u mnie też w sumie pasze oszczędzam a mleko w górę a szczyt wycieleń akurat będzie się lada dzień zaczynał (marzec kwiecień).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

u mnie podobnie jak u kolegi wyżej, pomimo oszczednisci pasz z powodu kwoty krowy daja sporo mleka, już zaczynają się cielic i mleka więcej jak w poprzednich wycieleniach, ale najwięcej wycielen na początku kwietnia, w tym roku przewiduje u siebie wzrost produkcji o 80-100 procent , oby u większości nie było takiej dynamiki wzrostu bo może się zrobić nie ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

co wy mówicie o cenie minimalnej... albo cena stała  niezależna od popytu i podaży albo zależna od popytu i podaży, cen minimalna to za komuny a nie w kapitaliźmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

cena minimalna (oplacalna) wyliczona dziś za pol roku może być już nie oplacalna, dla kogos kto bazuje na własnych paszach moglo by się to jakos sprawdzić, ale dla tych co kupuja pasze nie koniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiszOn    0

ale cena minimalna nic nie da, bo jak popyt spadnie to dostaniesz aneks do umowy i albo zgodzisz się na niższą cenę albo nie odbiorą mleka

i co nam po takich kontraktacjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aras8593    7

Mleczarnie już coś sobie wymyślą, tylko kiedy my się o tym dowiemy?

 

Sawicki niech jutro załatwi nam rynek zbytu w Indiach! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

kontraktacije to były za czasow moich nie ojcow a dziadkow..i pomyslec ze teraz znowu maja byc...czy to jest nowoczesnosc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

A czy wszystko co stare to złe?
To, że my w PL sobie zrobimy kontraktacje to nam nic nie da. Ceny mleka w Polsce są zależne od cen w UE,wprowadzają kontraktację możemy sobię zrobić problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas w mleczarni chyba nic nie będzie bo pytałem to mówili że ile chce będę mógł produkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

u mnie podobnie jak u kolegi wyżej, pomimo oszczednisci pasz z powodu kwoty krowy daja sporo mleka, już zaczynają się cielic i mleka więcej jak w poprzednich wycieleniach, ale najwięcej wycielen na początku kwietnia, w tym roku przewiduje u siebie wzrost produkcji o 80-100 procent , oby u większości nie było takiej dynamiki wzrostu bo może się zrobić nie ciekawie.

 

I co kolego? mówiłem  że w marcu dostawy wzrosną to nikt nie wierzył. Na słowo sezonowość było ździwienie a jak już to co ile tam może tych paru małych rolników naprodukować.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

bo ten rok jest jakiś dziwnie nietypowy, co roku było spokojnie w marcu a w tym roku krowy sie rozszalały z mlekiem jak nigdy. w porównaniu do okresu listopad- styczeń ja mam wzrost prawie o 80% a w kwietniu-maju osiągnie już prawdopodobnie ze 120% gdzie żadnego roku takich wzrostów nie było. szczerze też przestaję ograniczać produkcję (cielęta wypijają i tak około 6-7% mleka), kwota akurat ostatnie litry przy następnym odbiorze się skończy to kar wiele nie zapłacę (ze 40% wypłaty) także teraz trzeba się tylko rozpędzać żeby niemcom sie nie dać ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

dane z marca będą za jakiś czas. jak by nie było to nie wiele to zmieni, spadek czy wzrost to i tak przekroczenie będzie ok 7 procent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a Niemcy też płaczą że u nich cena sporo po niżej kosztów produkcji bo jak dobrze pamiętam to mówili ze w granicach 0.35 ojro  a koszty liczą na 0.40 czy nawet ponad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Koszty to można sobie liczyć na 2 złote albo na 1 euro,tylko jakoś nie widać żeby ktoś miał zamiar zmniejszać produkcje więc chyba tak słabo jeszcze nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

otóż to, nawet wliczając własną pracę to swoją wycenić można przykładowo na 15 zł/h a jak pracownik pracuje to jemu się wyceni i zapłaci 6 zł np :) podobnie amortyzację sprzętu... jednemu ma się zamortyzować przez 10 lat a drugiemu po 5, każdy liczy żeby wyszło jak najbardziej na jego- proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

15 zl godzina to w sezonie ok 5 tys zl dla rolnika, a najczęściej troje lub nawet czworo ludzi pracuje na gospodarstwie, jak by tak każdy sobie wliczal 15 zl za godzine to koszt produkcji litra mleka nie u jednego by wyniosl min 1.50 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj