Polecane posty

Soltys85    83

Też interesuje mnie poziom skupu w styczniu....w lutym mozliwe ze wzrosł skup bo przy wczorajszym odbiorze typ zasysa mleko a gora mu ucieka :D, do samochodu była doczepiona druga cysterna ktorej za rogiem nie było widac. Byłem przy pryzmie zanim dobieglem z 200l albo i lepiej poszło na ziemie :D kierowca zadowolony nie byl...powiedział ze musialo wiecej mleka byc na trasie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W miesiącach kwiecień 2014 r. – styczeń 2015 r. do podmiotów skupujących dostarczono ok. 8,85 mld kg mleka po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu (wg danych zaczytanych do systemu informatycznego ARR na dzień 26.02.2015 r.). Stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po 10 miesiącach roku kwotowego 2014/2015 wyniósł ok. 89,52%. Natomiast szacunkowy stopień wykorzystania kwoty krajowej dostaw ukształtował się na poziomie 89,20%.

W okresie IV 2014 - I 2015 ilość skupionego mleka ukształtowała się na poziomie wyższym o 5,34 % niż w tym samym okresie roku 2013/2014.

W styczniu 2015 r. do podmiotów skupujących dostarczono 857,01 mln kg mleka, tj. o 0,57 % więcej niż przed rokiem.

W sytuacji, gdy dynamika skupu mleka utrzyma się na dotychczasowym poziomie, wysokość przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw może wynieść ponad 7 %, co skutkować będzie koniecznością uiszczenia opłaty wyrównawczej w wysokości znacząco wyższej niż opłata za rok kwotowy 2013/2014.

 

 

Czyli jak widać przekroczenie maleje i patrząc na tamten rok i poprzednie kara będzie około 50 gr

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Gdzie Ty tu widzisz, że przekroczenie maleje ? W styczniu wykorzystane 8,64% hurtowej kwoty, w grudniu 8,39% a w listopadzie 8,19 % więc ja nie widzę spadku a raczej wzrost. Może i zmienili z 8 na 7% bo średnia w roku na miesiąc maleje ale produkcja zaczyna wzrastać. Łatwo sobie policzyć ile będzie przekroczone jak na miesiąc trzeba przyjąć ok. 8,5% ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Pisze to co widzę, i się nie oszukuje.

Kwota do sprzedania ? chętnie bym kupił jeszcze z 10 tyś a ile już kasy poszło na kwotę to głowa boli. Niestety za swoją głupotę (nadprodukcję) się słono płaci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to widzisz że dynamika wzrostu spada. luty dużo krótszy   nawet przy prostym liczeniu 89.2 X1.2 wychodzi 7 %przekroczenia. a bedzie jeszcze mniej. nie ma co panikować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

kary nie bedzie więcej jak po 50 gr u nas juz mleczarnia potrąca po 20 gr i dobrze kara się rozłoży na drobniejsze sumy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

to widzisz że dynamika wzrostu spada. luty dużo krótszy   nawet przy prostym liczeniu 89.2 X1.2 wychodzi 7 %przekroczenia. a bedzie jeszcze mniej. nie ma co panikować

 

 

W tamtym roku luty tez nie mial 31 dni :D a gorzej by nie było...przekrocznie odnosi sie do  calego roku łacznie z lutym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku luty tez nie mial 31 dni :D a gorzej by nie było...przekrocznie odnosi sie do  calego roku łacznie z lutym.

 

zgadza się ale ja policzyłem go jako 1/12 roku a tak nie jest i o to mi chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Mnie to śmieszy te płakianie o to że kary trzeba płacić to jest tak jak z prowadzeniem auta jak jade 90 km/h w strefie zabudowanej i wiem że policja stoji za zakrętem a nie zwalniam to tylko do siebie można mieć pretensję za mandat(kare za nadprodukcję ) wiele gosp liczyło że można przekroczyć limit i bedzie ok nie bedzie trzeba płacić. Każdy ma swój limit i tego trzeba sie pilnować(napewno wiedzieli że przekraczają juz a nie zmniejszyli paszy albo cos podobnego) z resztą teraz bedzie jak ze świniami raz w cenie a raz dokładanie prawda jest taka że przez ostatnie kilkanaście lat na mleku kase sie robiło i gosp mleczarskie poszły do przodu bo co mies pensja stała jest bo produkcja  jest OGRANICZONA PRZEZ KWOTY i nie ma obawy że nagle stanieje mleko o połowe jak w produkcji tucznika. i wiele rolników sie cwaniaczyła mam znajomego co w zeszłe lato jak mleko płaciło to sie smiał i człowieka najoł zeby za niego robił a sam pajaca strugał no wiadomo jak co mies wpływało 17 tys zł to można sie śmiać a tych krów nie miał nie wiadomo ile normalne małe gosp 25/30 krów a teraz płacze że kare płaci ojjj jak źle ;/ Tyle że nie musiał latem tak w krowy walić i troszkę miniej by zarobił a kary by nie płacił. I ja wcale takich mleczarzy nie żałuje i tak niech ręce do boga składają że kwoty były teraz bedzie jak ze świniami tyle zysku co w pysku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Co do świnek to ani nie jest winny gospodarz. Duńczycy skutecznie nas likwidują wypłacając swoim farmerom dywidendy. Wtedy tucznika można sprzedać po 3,5zł. Ale najpierw trzeba być udziałowcem w przetwórni....

 

Jeśli chodzi o kwoty to można było nie szaleć ale wina rządu jest też taka że się o to stanowczo nie upomnieli. Druga sprawa że krzywdą byłoby dla rolników którzy jednak odpuścili trochę i wstrzymali rozwój a teraz oni zostali w tyle a rozwojowym się umorzy. Wszystko musi mieć sens panowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Powiem to na swoim przykładzie, nic nie zwiększałem pasz ani nic, po prostu trafił się dobry rok dla krów, sporo wycieleń i wgl ,wydajność wzrosła sama bez żadnego pchania paszy w nieskończoność, i jak średnio brałem za mleko w tym roku kwotowym po 1,4 to kara za 50 gr czy nawet 70 nie jest dla mnie tyle krzywdząca że musiałbym dopłacać przez karę za to mleko co sprzedałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

urodzaj na uprawy tez się przyczynil w pewnym stopniu do większej produkcji mleka. wydaje mi się ze produkcja nie przyhamuje w tych ostatnich miesiącach, duza liczba jalowek jest w trakcie wycielen, efekt zostawiania jaloszek by po zniesieniu kwot zwiekszyc stado, pamiętam, dwa lata temu, nie dalo się kupic jaloszki, pytałem u handlazy cielakami, u każdego to samo, kilkadziesiąt byczków i kilka jaloszek, oczywiście takie które nie nadawaly się na krowe, albo z pepem, albo miesna, albo jakas mizerna. Gdzie by się nie zapytal to każdy zostawial. Najwiekszy szczyt mleka powinien być wiosna i latem tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ja mam podobną sytuację jak PATr niby krów nie więcej ale... mleka więcej a pasz kupnych dostają tyle co na lekarstwo- prawie nic, średnia cena za mleko ogólnie wyszła całkiem dobra więc i nie tak bardzo żal kar zapłacić. co do zwiększania produkcji po kwotach... nie patrzyłem nawet na to tylko ot tak sie zostawiło trochę jałówek i będą się cielić w kwietniu, był urodzaj w ostatnim roku to i taniej się produkuje więc nei wiem czy warto płakać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek    18

to teraz jak zostaną zniesione kwoty mleczne każdy kto bedzie miał warunki to będzie mógł oddawać mleko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu1694    18

przekrocze kwote teraz na dniach 7 lub 8 marca i mam takie pytanie czy komuś zostało kwoty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

przekrocze kwote teraz na dniach 7 lub 8 marca i mam takie pytanie czy komuś zostało kwoty??

juz jest marzec nie mozna juz kupowac ani dzierzawic kwoty mlecznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Dzisiaj było można kupować jeszcze, lecz o tej porze to już raczej poczta zamknięta więc listu nie wyśle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

a jak drodzy agrofotowicze jest z karami za nadprodukcjie.,,jest jakis dopuszczalny procent ze mozna przekroczyc???? w moim przypadku jesli przekrocze tylko jakies 400 moze 600kg to tez naliczą kare??? wie ktos jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj