Polecane posty

PATr    409

Ty mówisz że ktoś dobudował halę, a ja znam np. człowieka który po 4 latach użytkowania 2 robotów wsadził 3 robota, i jest zadowolony, abonament miesięczny dwóch robotów to 2 tys. miesięcznie i nic go nie obchodzi ani serwis ani żadne filtry, gumy itd., ktoś może powiedzieć że ciągnie dużo prądu a co hala ciągnie tak mało? albo karuzela? to że coś jest włączone 24/7 to nie znaczy ze jest drogie w utrzymaniu. Jedyny minus to taki że właśnie, może cię obudzić w nocy że jakaś krowa nie podeszła ale większość krów w robocie ma średnią udoju 2,4-2,5 wiec nawet jak nie pójdzie się doić te 5-6h dłużej to nic się jej nie stanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie znam konketnych cen ale coś mi się nie wydaje ze  2tysi za 2 sztuki. nie oglądałem jak to działa wiem tylko co mówią i owszem obcym chwalą  ale do bliskich mówią ze to nie takie cacy jak miało być, napewno praca lzejsza niż na hali ale za  jakie pieniące. i nie mów ze nie pociągnie prądu bo pracuje  tak jak napisałeś 24/h  nie wiem jaki silnik tam jest ale do pompy chyba to 1kw to minimum

 i skoro ktoś ma 2 roboty i zwiększa produkcję to chyba najrosądniej 3 robot a nie wiąząnie się z halą na 1/3 stada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

nigdy robota, nigdy, wolalbym 3 ludzi za ten abonament. Nie dojrzelismy jeszcze jako rolnicy do placenia na wysokim poziomie i na wymaganiu na wysokim poziomie. Dlatego myslimy ze robot to takie cudo. 

 

Na 120 dojnych nie wierze ze wszystkie krowy sa zdrowie i nie maja zapalenia. Jak ma zapalenie to kto poda antybiotyk? Zaufasz robotowi ze jej nie wydoi? A jak nie zczyta respondera? Kolejna sprawa jak doje na hali i widze ze cos jest nie tak w cwiartce to reaguje szybko a na robocie poki poda mi taka informacje i poki ja zlapie to w przypadku zapalanie e-coli moze byc juz po sztuce. Z 4 przypadkow robotów wszystkie maja hale obok. 

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

I to jest właśnie najgłupsza metoda jaką można wybrać i dziwię się ludziom którzy mają roboty, po to właśnie żeby np. nie przyjść o 7 do obory tylko o 10 a budują halę i nie dość że mają dodatkowe koszty budując halę to jeszcze wychodzi im na to samo co by wybrali tylko halę. Robotem nie wydoisz krowy która ma zapalenie bo wykryje mleko które idzie do izolatki tak samo krowa i wysyła ci sms'a żebyś przyszedł i dał antybiotyk. Owszem niektórzy ludzie myśleli kupując roboty że przyjdą raz dziennie, wysypią wóz i nara, i teraz są zawiedzeni, niestety nie ma tak lekko. Nie na każdym terenie jest łatwo o pracownika a nie każdy chce by po domu mu się pałętał pracownik. Robot nie ma typowej pompy jak w dojarce, tam działa to trochę inaczej, zresztą nie robisz podciśnienia w rurociągu, jedynie tyle co aparat więc inaczej to działa. Co nie zmienia faktu że robot jest drogi w zakupie i nad tym nie ma co dyskutować jakimiś wyliczeniami bo nigdy nie wyjdzie że on się opłaca, ale za *WYGODĘ* się płaci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

dokladnie punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.

 

Skoro i tak mam chodzić do obory zeby zrobić inseminacje dac antybiotyk to dlaczego nie moze mi wydoić pracownik? I zeby było jasne poki co doje sam z rodzicami:)

 

moim zdaniem troche za duzo kosztuje utrzymanie robota;/ przeliczajac na litr pracownika masz i do dojenia i do cielat i do innych rzeczy a robot jest moim zdaniem ponizej 2 szt malo rentowny, ale to jest tylko moje zdanie:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Niedawno było szkolenie w ODR... Prowadzący wspomniał swój wyjazd do Holandii... gospodarz męczył sie  robotem 2 mies po czym go wymontował i stoi pod plandeką. Zapewne sprzedać nie może jak wzięty na UE. A wywalił go bo nie dawał rady doić krów z "nieforemnym" wymieniem. Widac słabe stado miał i temu takei szopki wyszły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

zawsze trzeba sie liczyc z wypadem kilkunastu sztuk. U mnie po wejsciu na wolnostanowiskowa wypadlo kilka sztuk z uwieziowej, zawsze sa straty:)

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

a propo robota słyszałem opinie że kilka km  odemnie maja robota albo 2 roboty do dojenia i  w pierwszym roku tylko2  razy wpadli na hamujące ....  i 7 dni wylewania +kara   taką plotke  w moich stronach mówią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Akurat w przypadku takich obór zazdrość ludzka jest wielka więc na takie informacje trzeba patrzeć z przymrożeniem oka, co do wypadania sztuk, jest tak w każdej oborze czy to robot czy hala, zawsze coś odpadnie jak przejdziesz z uwięziowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Tylko jaka jest rotacja w takich stadach.... wścieklizny można dostać jak przychodzi jałówkę obuczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czajek    2

Witam ja chcialem tylko wpomniec o robotach jedna rzecz wbrew temu co piszecie. Zdrowotnosc wymion na robocie jest zawsze duzo duzo lepsza niz na hali. Robot zapalenia wykrywa i daje o tym znac w bardzo wczesnej fazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam ja chcialem tylko wpomniec o robotach jedna rzecz wbrew temu co piszecie. Zdrowotnosc wymion na robocie jest zawsze duzo duzo lepsza niz na hali. Robot zapalenia wykrywa i daje o tym znac w bardzo wczesnej fazie.

 

I tu się mylisz kolego Holendrzy przeprowadzili badania i okazało się ze po przejściu na robota średnia komórek somatycznych w stadzie wzrastała o 100-150tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

ja w tej kwesti broniłbym robotów- bo pod tym względem sa bardzo dobre.

 

ale temat dotyczy kwot, zatem jakie teraz ceny za kwotę panują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

dobra to dajmy na to taka sytuacje

robot być może jest lepszy w wykryciu komórek, ale krowa wejdzie o 11 do dojenia, robot wysyla sms a ja jestem na polu. I czy Ty myslisz ze wróce i bede ganial tą krowe? jaka to dla mnie wygoda


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Czy da sie coś odzyskać Vatu przy zakupie kwoty mlecznej od ryczałtowca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

A tak bardziej szczegołowo, jaka fakture i kto ma wystawic, z jaka stawka VAT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Faktura vat /RR  [inne druczki]  Ty wystawisz fakturę  przelew na 7 dni , stawka 8% .


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

znalazłem ogłoszenie z ceną 30gr/kg, dzwonie i gościu od razu zaczyna mącić że niby kwota jest ale... ktoś tam sie nie zdecydował..... gadam z nim dalej to już wyszło że cena już 35gr. W sumie ok... posłałem gościa do mleczarni i jak bedzie miał papiery to da znać i przyjade z kasą.... Dzwonie po południu a on z tekstem że sąsiad to wzioł.... na moje oko gościu se licytacje urządził... kto da więcej to do tego oddzwoni. nie dość że kwoty nie mam, to jeszcze sie z roboty zwolniłem wcześniej i pare stów poszło sie dymać... życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprytny    1

Ja tam po kwotę w piątek jechałem  500 km  ale udało się kupić 30 000 kg po 0,40 gr netto i gościu konkretny

choć miał po mnie telefonów tyle że mu żyć nie dawali ale jak się ugadał to dotrzymał słowa.

Jak będą jakieś info o danych za luty to chętnie poczytam, chyba już powinny na dniach być bo jeszcze z 15 000 kg przekroczymy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

mało kto jest słowny większość wycofuje się dzień przed tranzakcją bo jakiś idiota po 50gr im daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

ktos mi gadal ze maja zwrocic za kupno kwot,,ale to pewnie jakas plotka puszczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Taaaaa oni w nosie mają tych protestujących a za kwoty Ci kase zwróca... jasneeeeeeee. Żebyśmy w PL nie mieszkali to można by mieć jakieś nadzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj