Polecane posty

PATr    409

Dokładnie te ceny co ludzie podają to też jest zmylne, prawidłowo powinno być tyle ile dostajesz na konto czy to co musisz oddać do US, a nie ludzie podają cenę razem z udziałami których raczej nigdy nie odzyskają a przynajmniej większość nie odzyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

a może ktos jest z okolic Radzilowa i zdradzi nam jak wyglądało u nich spotkanie z prezesem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5720    44

nic lepszego od kwot mlecznych i kar za nadprodukcje nie wymyślą ...

 
 
 

"John Deere bez kompromisów" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

ja jestem z pod moniek, i gadka była podobna jak u Ciebie @rolstudent, czyli umowa na dostarczanie określonej ilości litrów mleka +/-1% zadeklarowanej ilości, a jak nie dotrzymamy tego to kara 20%ceny mleka. Propozycji u ludzi było multum co i jak zrobić, ale dla mnie żadna nie była trafna, bo tak czy inaczej sami na siebie zakładamy pętlę na szyję. Jak zgodzimy się na propozycję Borawskiego, to czy wyprodukujemy mniej czy więcej to i tak zapłacimy karę(dostaniemy mniej za mleko) i zyskają na tym tylko same szychy w mlekpolu. może 5% gospodarstw nie zapłaci kary, ale reszta tak. Jeszcze przy dostarczaniu 50tys litrów to można by jeszcze się zgodzić, ale jak niektórzy z was produkują po 400 tys i więcej litrów to ja bym się wahał. Moim zdaniem jeżeli ktoś z nas zadeklaruje w tym roku, że dostarczy 100tys litrów a postanowi zbudować nową większą oborę i powiększyć stado, to i tak może na następny rok zadeklarować 200 albo 300tys. Przecież kwoty czy dodatkowego limitu nie będzie musiał dokupować a wystarczy, że na następny rok zadeklaruje, że odda więcej mleka, więc moim zdaniem to jest bez sensu i lepiej w całości uwolnić kwotowanie mleka i nie mieć kar. Ciebie rolstudent podziwiam przy takiej skali produkcji zastanawiać się nad rezygnacją, tym bardziej gdy widzę jak w okolicy powstają obory za grube miliony na 140szt na same krowy i jeszcze chcą część stada dokupić


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

niech buduja. co komu żałować. oni widocznie licza lepiej i im die opłaca. a życie zweryfikuje.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

dokladnie:) niech buduja ile wlezie i zobacza co to za miod z tej produkcji.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A orientujecie się panowie jaki udział rolników w mleczarni stanowią tacy do 100 tys l rocznie? Z ciekawości pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

30% ilości członków a 5% kupionego surowca od nich


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

30% ilości członków a 5% kupionego surowca od nich

spierałbym sie, skąd ta wartość 5% wydaje mi sie, ze będzie to conajmniej kilkanaście %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Mi też się wydaje że więcej niż 5%. A jeszcze  jedno pytanie: jaka jest średnia cena mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

przepraszam za wprowadzenie w błąd. 14% surowca od 30% najmniejszych członków. takie info było u nas na zebraniu. Przedłużono teraz do końca roku możliwość oddawania do zlewni


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

najgorzej ze sama propaganda i panika moga obnizyc cene mleka, jak patrzee na zachodnie gospodarstwa to nie wygladaja mi na tania produkcje, przynajmniej jezeli chodzi o koszty budynkow i sprzetu, robocizna, 8euro/godz dojenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

jesteśmy 30 lat za nimi jeśli chodzi o ekonomie!!! ilu z Was wie ile dokładnie kosztuje wyprodukowanie 1l mleka? ile 1kg kukurydzy a ile trawy? tam od zawsze wpajane było że nie warto czasami kupować sprzetu a wynając usługę. A u nas całe oszczedności ładuje się w maszyny które czesto są w niskim stopniu wykorzystywane.

 

Jak moze być u nas budowanie obory na 150 szt za 6mln złotych??? a słyszałem o takich wypadach. Tym właśnie nas zachód przewyższa o lata świetlne

  • Like 1

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

6mln na 150 szt nie slyszalem, ale 3 brutto to juz paczuski na robotach postawil, wiesz jeszcze trzeba miec wiarygodne zrodlo do informacji bo ludzie czesto sieja ploty:) juz pierwszy prow powinien byc bardziej skierowany na podniesienie rentownosci poprzez poprawe dobrostanu jezeli chodzi o gosp mleczne i sprofilowany, przeinwestowane w sprzet jest bardzo, ale nawet jak patrze po okolicy, 30ha 160km ciagnik, nie mowie ze nie ale jak na 30krow to po co? ale moim zdaniem jezeli sie inwestuje jak w tym przypadku tyle kasy

to watpie zeby sprzedawali mleko po 20 centow, z tego co pamietam 3,5 mln euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Wcale że Paczuskiego nie kosztowała 3 mln brutto a około 2,6-2,7 mln tylko co on tam ma... chyba że doliczyłeś tego 3 robota co niedawno kupił, chociaż ja słyszałem nawet wersje że 4 mln go kosztowała obora... Więc obora za 6 mln na 150 szt nie jest możliwe co byś tam nie wsadził, tutaj na przykładzie tej w korabiach, 140-150 szt. krów+ 60-70 jałówek, i obora nieźle a nawet bardzo nieźle wyposażona m.in. dwa roboty, ruszta, wygrodzenia lely i wszystkie bramki itd., oświetlenie, czochradła, wentylatory, maty też jakiejś drogiej firmy, konstrukcja ksb jak i wykonanie przez firmę ksb, i 3 mln nie przebiła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

a wiedziałeś o tym ze w UE dostają 0,12zł do litra od 3 lat na tzw miekkie lodawanie? 

Info o 6 mln pewne od pracownika banku. Przy okazji wybudowany dom od podstaw i garaz, silosy


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

U nich po 1. tak jak pisze statek, są bardzo dobrze rozwinięte usługi i dużo osób nie kupuje np. siewnika do kukurydzy na 20 ha bo użyje go jeden lub dwa dni tylko bierze usługę, a w polsce usług jest mało i jak każdy ma się denerwować i czekać np. 2 tygodnie w kolejce to woli kupić własny i przez takie coś mamy dużo droższą produkcję. po 2. u nich inwestowanie i dopłaty do rolnictwa są już bardzo długo, mają obory i maszyny dawno pospłacane, jedynie to co kupują nowe, a w polsce bum się zaczął od 2009r i teraz jest problem, gdy chce się unowocześnić gospodarstwo w 5 lat a nie 20...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

o poczuskim, to z tego filmiku na yt, gdziie on sam mowi ze 3 bruttohttps://www.youtube.com/watch?v=r4mIgfuSY80 2;10  W tym fimiku on mowi ze przychod w 40 procentach sklada sie z doplat bezposrednich jako wynagrodzenie za zle ceny mleka na rynkach swiatowych:)) te 3,5mln euro to w 12 lat wydane a polske zostawili samych sobie bo byloby za dobrze, zreszta ja mysle ze przy negocjacjach (nie pamietam kto tam byl miller? niewazne zreszta) sami nie iwedzieli o co tam chodzi.

Edytowano przez savas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

No tak, tyle że jest to cena z utwardzeniem placu i zbiornikiem na mleko który kosztował ponad 100 tys.... co nie zmienia faktu że i tak 6 mln to można osiągnąć ale nie na 150 szt, nawet jeśli dorzuciłby do tego dodatkowy zbiornik naziemny na gnojowicę, silosy czy kostka na podwórku, nawet z domem to nie jest możliwe... chyba że wybudujesz go za 2 mln...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ja mówię o przypadku a nie regule!!!

Sam mam obore na 90 legowisk za 500 tys z wyposazeniem wiec wiem ze mozna tanio wybudować. Widziałem obiekty na 240szt za 2mln. Ale widzialem tez 160 dojnych gdzie sama karuzela kosztowała 1mln.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

sam robot to koszt ponad 8tys na krowe, jezeli to sie sprawdza to  fajnie i warto inwestowac nawet kosztem tego ze sie troche mniej zarobi ale jakos nie wierze do konca w roboty, chcialbym zeby to bylo jak na filmikach gdzie opowiadaja o robotach osoby ktore sa tzw sprzedawcami obwoznymi i jeszcze 3 lata temu szukali pracy za 1500 na reke, ale musialbym chyba najpierw pobyc na takim gospodarstwie ze 3 dni;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

No tak, ale nawet karuzela za 1 mln to i tak nie da się wybudować obory za taką cenę, zresztą 2 roboty kosztują podobnie, nie popadajmy w histerię bo zazdrosny sąsiad rozpowiada że na 150 szt ktoś wybudował oborę za 6 mln, to fakt że niektórzy przepłacają ale można przepłacić np. 2x, bo taka obora kosztuje max 1,5 mln i za 3 mln jest możliwe ale nie za 6...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Ok, To wytlumacz mi kiedy zwróci Ci się na 0 obora za 3 mln przy cenie 1,4 dla kogos kto posiada 100 ha własnych i jaki jest sens inwestycji w porównaniu do produkcji pszenicy czy zboza szczegolnie gdy tak niepewna jest sytuacja jak teraz;/?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sam robot to koszt ponad 8tys na krowe, jezeli to sie sprawdza to  fajnie i warto inwestowac nawet kosztem tego ze sie troche mniej zarobi ale jakos nie wierze do konca w roboty, chcialbym zeby to bylo jak na filmikach gdzie opowiadaja o robotach osoby ktore sa tzw sprzedawcami obwoznymi i jeszcze 3 lata temu szukali pracy za 1500 na reke, ale musialbym chyba najpierw pobyc na takim gospodarstwie ze 3 dni;)

 

jest w okolicy robot i krowa jak chce to idzie a jak nie pójdzie to dzwoni tel i  trzeba iść nie ważne która godzina i tak siedzieć godzine jesli kilka nie weszło. robot dziła 2 lata koszta utrzymania podobnież kolosalne. po 2 latach gospodarz zaczął dobudowę z  boku obory na hale udojową

Edytowano przez TomaszKysiski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj