Polecane posty

wojtas    75

Czyli trzeba brać po 80 gr teraz ? 

coś ty na głowę upadł po 80gr. . bierz po 1,20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10
Napisano (edytowany)

Bo Z72245 w ostatnim roku zwiekszył produkcje pewnie dwukrotnie i myśli o sobie ,gwarantowana 1,20 zabiła by mleczarnie ,przecież wiekszość dostawców ma poniżęj 1,00 zł płacone srednia wychodzi bo te duże rekiny mają tak dobrze płacone ale i oni się zadławią tym mlekiem szybciej niż ten mały

heh o 500% a tak na serio to widzę że wielu ludzi którzy piszą tu na forum wierzy w to co co mówi główny nurt medialny, można się przekonać po latach ubiegłych gdzie gdy karę przewidywali na poziomie 30 gr rzeczywista było trzy w ubiegłym roku przewidywali nawet 80 gr było 30 gr. Także i w tym pewnie ich przewidywania się nie sprawdzą bo to zwykła spekulacja aby ktoś na tych kwotach mógł zarobić. Kierowca który odbiera mleko spytał się czy nie potrzebuję kwoty bo jego znajomy może każdą ilość sprzedać ciekawe skąd. A ta cała ustaw to pewnie po to żeby działacze partyjni mogli swobodnie sprzedać kwoty które niegdyś kupili w dobrej cenie a teraz można powiedzieć że sprzedać z kilku krotnym zyskiem. Niestety tak jak powiedział  JKM nie ma nic z darmo bo jeżeli ktoś mówi że daje ci sto złotych to drugi wyciąga z kieszenie 200 to jest zasada UE.

Edytowano przez Z7245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Czyli trzeba brać po 80 gr teraz ? 

 

To ile chcesz nie oznacza że tyle weźmiesz, wystaw na olx po 60 gr, zobaczysz czy dostaniesz chociaż jeden telefon, a nawet jeśli to spytać o cenę bo może przypadkiem się pomyliłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

coś ty na głowę upadł po 80gr. . bierz po 1,20

No niestety nie mam co sprzedać  ;) . 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golobek    0

co do cen minimalnych taki instrument nie może być wprowadzony ponieważ za brak skupów interwencyjnych, cen minimalnych itp pomocy ze strony państwa rolnicy dostają dopłaty bezpośrednie które mają rekompensować ewentualne straty ze względu na niską cenę... takie jest/było założenie dopłat, tego dowiedziałem się na studiach od gościa od prawa. a w rzeczywistości to jest tak że jeśli kraj jest na tyle bogaty to "przemyci" pomoc pod inna nazwa czy w innej formie, w niemczech podobno po kilka centów do litra rolnicy mieli w ostatnim roku i do polski przyszły jakieś pieniądze ale sie rozpłynęły na fundacje promocje organizacje i panów w garniturach co sie zastanawiają jak przekonać Władimira żeby coś jednak kupił. ale czy rynek zbytu to tylko federacja rosyjska czy jak nie idzie tam żywność to z głodu umierają rosjanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybkigrzes    73

Mleko powinno być po 2zł. Jeśli ktoś pisze o 80gr to albo nie ma krów albo nie ma pojecia o tym co pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

Skup wyhamowuje, na jezeli sie utrzyma na tym poziomie to przekroczenie bedzie ok 7%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Mleko powinno być po 2zł. Jeśli ktoś pisze o 80gr to albo nie ma krów albo nie ma pojecia o tym co pisze.

tak a ludzie w sklepie ile beda placic za mleko? 4zl? Popukaj sie w glowe zanim cos napiszesz. Cena ma byc jak najnizsza wszystkich towarow wtedy stac na nie kazdego ale ciezko to zrozuniec zwyklym ludziom. Pomysl Przeciez jakby wszystkie towary mialy wysoka cene minimalna to pomimo ze mialbys mleko po 2zl to nie byloby cie stac na np piwo po 5zl czy chleb po 4zl. Gospodarka jest polaczona i im mniejsze ceny tym lepiej dla konsumenta. Konsumenta nie rolnika. A pamietaj ze rolnik tez jest konsumentem. Rozumiesz juz o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

wierzysz  w to co piszesz?15 lat temu za mleko płacili 1zł i teraz też chcesz żeby było po tyle? a ile razy wzrosły koszty? i najlepiej jak rolnik je poniesie bo w markecie zabielona woda musi być po 2 zł - tak?  dziękuję za takie rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A dopłaty do krów bierzesz? To nie jest wszystko takie proste jak sie myśli. Może źle te dotacje dzielą ale cena ma być na tyle niska żeby ludzi było stać na te produkty... każdy by chciał zboże po tysiąc zł tylko kto ten chleb kupi? Twoj dochód mają podnieść dotacje do krów, do pola, do paliwa. Inna sprawa, że każdemu zawsze mało a tym bardziej jak się chce szybko inwestować, modernizować niekoniecznie racjonalnie (czyt 150KM na 30ha lekkiej ziemi). A ile pośredników po drodze musi zarobić na takim mleku, mące, mięsie... Ceny sie wahają czasem znacznie a w sklepie mało kiedy coś tanieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

wierzysz  w to co piszesz?15 lat temu za mleko płacili 1zł i teraz też chcesz żeby było po tyle? a ile razy wzrosły koszty? i najlepiej jak rolnik je poniesie bo w markecie zabielona woda musi być po 2 zł - tak?  dziękuję za takie rady

 

bo ty wierzysz w to ze jak ty bedziesz mial wyzsza cene mleka to bedzie lepiej. Zalozmy ze ceny na swiecie wszystkich produktow (mleka tez) ida do gory o 20%. Bedziesz mial lepiej? nie, bo wezmiesz wiecej za mleko ale wydasz wiecej zeby kupic dzieciom ubrania. Dlatego pomysl czlowieku ze wysokie ceny nie sa dobre, ceny powinny byc jak najnizsze wszystkiego. wiedz ze jak ceny mleka dla ciebie wzrosna to inne ceny nie pozostana w miejscu, gospodarka to naczynia polaczone ze soba. Pomysl o tym, to nie boli i nie opowiadaj bzdur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

rzecz w tym ze wszystko drożeje oprócz mleka, porównaj sobie jakies były ceny nawozow pasz i ropy 15 lat wstecz a jakie dziś,jak ma drozec wszysko to niech drożeje i mleko, może mi kolego wytłumaczysz co maja ceny mleka do cen ubranek dla dzieci? nie widze związku. nigdy nie było czegos takiego jak ceny proporcjonlne, jeśli myślisz ze jak mleko będzie tansze to dzięki temu będziesz miał tania odzież i wiele innyc rzeczy to możesz się pomylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

bo ty wierzysz w to ze jak ty bedziesz mial wyzsza cene mleka to bedzie lepiej. Zalozmy ze ceny na swiecie wszystkich produktow (mleka tez) ida do gory o 20%. Bedziesz mial lepiej? nie, bo wezmiesz wiecej za mleko ale wydasz wiecej zeby kupic dzieciom ubrania. Dlatego pomysl czlowieku ze wysokie ceny nie sa dobre, ceny powinny byc jak najnizsze wszystkiego. wiedz ze jak ceny mleka dla ciebie wzrosna to inne ceny nie pozostana w miejscu, gospodarka to naczynia polaczone ze soba. Pomysl o tym, to nie boli i nie opowiadaj bzdur.

Człowieku czy ty jesteś ograniczony umysłowo ? czy jak ? co tu za brednie wciskasz to normalnie oczy bolą ..punki się w tą pustą główkę bo naprawdę szkoda słów .


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    400

bo ty wierzysz w to ze jak ty bedziesz mial wyzsza cene mleka to bedzie lepiej. Zalozmy ze ceny na swiecie wszystkich produktow (mleka tez) ida do gory o 20%. Bedziesz mial lepiej? nie, bo wezmiesz wiecej za mleko ale wydasz wiecej zeby kupic dzieciom ubrania. Dlatego pomysl czlowieku ze wysokie ceny nie sa dobre, ceny powinny byc jak najnizsze wszystkiego. wiedz ze jak ceny mleka dla ciebie wzrosna to inne ceny nie pozostana w miejscu, gospodarka to naczynia polaczone ze soba. Pomysl o tym, to nie boli i nie opowiadaj bzdur.

co ty gościu pierdzielisz? xD xd od kiedy to tak jest???

 

w POLSCE zarabia się GROSZE dlatego wszystko wydaje się DROGIE !! pamiętam przed wejściem do komuny europejskiej nawozy kosztowały połowę tego co dzisiaj, ropa kosztowała 3zł :( tylko nic  nie mówcie o obecnej cenie bo w sezonie każdy z nas kupował po 5.2+ zł) poszukajcie starych gazet broszurek ile NOWY CIĄGNIK kosztował a ile teraz w przełożeniu na sprzedane kg mleka! 

 

pomimo że produkujemy więcej za relatywnie MNIEJ stać mnie na mniej jak 10lat temu xD  jeżeli kiedyś miałem mleko po 1,25-1,3 a po 10latach sprzedaje po 1,3zł(*dzięki zj*ebanym komuchom w rządzie chodzi mi o brak pomysł na pomoc poszkodowanym w wyniku ruskiego embargo) przed embargo mleko było po 1,6zł 

 

a więc tak przez 10lat mleko podrożało o około 25% ropa 80% nawozy 80-100% sprzęt rolniczy 30-40% węgiel 100-120%

podwoiłem produkcje a mimo tego dalej mnie nie stać na nowe maszyny nowy samochód..

i gdzie tutaj jest to DOBRO o którym piszesz wynikające z NISKICH cen na skupach?

 

 

przy założeniu stałej inflacji tylko na poziomie 1,5-2%(ale przekraczała nawet 4%) przy rewaloryzacji inflacji przez 10lat od ceny wyjściowej 1,25zł powinienem mieć 1,35-1,4zł xD odjąć od ceny sprzed embargo 1,6zł wychodzi że przez 10lat cena poszła w górę o 20gr czyli 15%... 

Edytowano przez Genius9872

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

wystarczy wspomnieć jaka była cena soli potasowej jeszcze z 10 lat temu... ludzie zimą sypali ją na drogi- taka była jej cena a w tej chwili? to na pole ciężko porządnie podsypać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    400

produkowaliśmy jeszcze tyton cena 1klasy 10lat temu ocylowała w granicy 14kg obecnie nie wiem czy do 7zł przekracza gdzie węgiel i drzewo poszły w górę o 100%..co z tego że są jakieś śmieszne dopłaty z komuny europejskiej jak w moim przypadku nawet różnicy w cenie zakupu paliwa i nawozów nie pokryją xD cieszę się że nie skusiliśmy się Agencyjnym Agitatorom na rozwój na nowoczesność w ich wydaniu bo teraz nie miał bym na nic nie mówiąc już o kredycie..

2zł to jest wg mnie optymalna cena  za 1kg mleka

 

jak robiliśmy obl koszt prokukcji 1 kg mleka u mnie wynosi ok 90gr wiadomo wszystko zależy od konfiguracji pasz dodatków i czy jest sens w śrubowaniu wydajności:)

za 2zł w sklepie to sie kupuję wodę kolorowaną o smaku mleka a nie prawdziwe mleko xD

 

u mnie w okolicy już płacą kary za nadprodukcję i jeżeli takiego facetowi 1kg mleka wyszedł 1,2zł gdzie produkcja kosztuje 90gr i kara 85gr czyli 1,75zł a zysku miał 30gr czyli 1,45zł DOKŁADA do produkcji!!! 

kupiłem limit po 50gr wyrobię się ale gdybym miał tyle dokładać to tylko bym wylewał albo kurom ważył ser xD przynajmniej był by stratny 90gr kosztów produkcji i miałbym jajko xD

 

niech stają linie produkcyjne, może wtedy zakłady przetwórstwa by się wstawiły za rolnikiem

bo żeby zakład produkował dalej to ja mam dokładać do tego interesu... nigdy!

 

a to wszystko zasługa k*rw komuchów tak negocjować kwotę mleczną żeby brakowało o to ci dopiero wykształciuchy niedorowinięte

wycieczki sobie fundować

czas rozliczyć hołotę na następnych wyborach za ten DOBROBYT

Edytowano przez Genius9872

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Człowieku czy ty jesteś ograniczony umysłowo ? czy jak ? co tu za brednie wciskasz to normalnie oczy bolą ..punki się w tą pustą główkę bo naprawdę szkoda słów .

 

wskaz dokladnie z czym sie nie zgadzasz, wtedy porozmawiamy. Puste slogany sobie zostaw dla siebie.

co ty gościu pierdzielisz? xD xd od kiedy to tak jest???

 

w POLSCE zarabia się GROSZE dlatego wszystko wydaje się DROGIE !! pamiętam przed wejściem do komuny europejskiej nawozy kosztowały połowę tego co dzisiaj, ropa kosztowała 3zł :( tylko nic  nie mówcie o obecnej cenie bo w sezonie każdy z nas kupował po 5.2+ zł) poszukajcie starych gazet broszurek ile NOWY CIĄGNIK kosztował a ile teraz w przełożeniu na sprzedane kg mleka! 

 

pomimo że produkujemy więcej za relatywnie MNIEJ stać mnie na mniej jak 10lat temu xD  jeżeli kiedyś miałem mleko po 1,25-1,3 a po 10latach sprzedaje po 1,3zł(*dzięki zj*ebanym komuchom w rządzie chodzi mi o brak pomysł na pomoc poszkodowanym w wyniku ruskiego embargo) przed embargo mleko było po 1,6zł 

 

a więc tak przez 10lat mleko podrożało o około 25% ropa 80% nawozy 80-100% sprzęt rolniczy 30-40% węgiel 100-120%

podwoiłem produkcje a mimo tego dalej mnie nie stać na nowe maszyny nowy samochód..

i gdzie tutaj jest to DOBRO o którym piszesz wynikające z NISKICH cen na skupach?

 

 

przy założeniu stałej inflacji tylko na poziomie 1,5-2%(ale przekraczała nawet 4%) przy rewaloryzacji inflacji przez 10lat od ceny wyjściowej 1,25zł powinienem mieć 1,35-1,4zł xD odjąć od ceny sprzed embargo 1,6zł wychodzi że przez 10lat cena poszła w górę o 20gr czyli 15%... 

oczywiscie ze tak bylo jak mowisz, ale przyczyna tego ze ceny towarow rosna szybciej niz place sa glownie podatki. To one stanowia bardzo duzy procent naszych zarobkow i dzieki temu nie stac nas na zakup towarow a one rokrocznie sie zwiekszaja. Troszke mnie nie zrozumiales. Chodzi mi o to ze celem jest zeby WSZYSTKIE ceny byly niskie, wtedy podatki od tych towarow sa niskie. Oczywiscie dla rzadu cel jest odwrotny, im wyzsze ceny tym wiekszy np. VAT. O to chodzi. I dlatego wlasnie co roku ceny towarow ktore kupujesz np. nawozow zwiekszaja sie szybciej niz twoje zarobki. Do tego oczywiscie dochodzi nadprodukcja na swiecie, ludzie nie przejadaja tego jedzenia ktore jest produkowane. Oczywiscie problem by sie rozwiazal gdyby plynnosc eksportu i importu byla wolna ale tak nie jest (cla i te sprawy). Zrozumcie ze im bardziej ceny beda rosly (wszystkich towarow) tym mniej bedziecie miec w kieszeni bo podatki od tych towarow beda stanowily wyzsza kwote. Taki jest cel rzadu. Poza tym podales zle przyklady towarow, oczywiscie one sa tobie niezbedne ale ich cena regulowana jest na troszke innych zasadach niz np chleb czy maslo.  Cena ropy to gra spekulacji i polityki takze o tym nie rozmawiajmy, moze w dowolnym momencie wzrosnac o 1,5zl albo spasc czego mamy przyklad, o tym nie rozmawiajmy. Cena nawozow = cena gazu, takze to tez polityka, czyli gra panstw i wielkich koncernow na ktory de facto rzad ma niewielki wplyw. A ceny wegla to podziekuj UE, za ceny gazu w sumie tez ale w mniejszym stopniu. Co do mleka ok, ale to tez sredni przyklad, u mnie 10 lat temu mleko bylo po 0,5-0,6zl, wiem ze slaba cena ale tak bylo. A teraz mozna sprzedac po 1,2zl. Takze spore przebicie. Poza tym to nie jest tak ze cena danego towaru systematycznie rosnie, czesto rynek nasyca sie i koniec cena nie rosnie, czasami spada pozniej znowu rosnie. Spojrz na zboza, cena waha sie co roku, jest zapotrzebowanie cena rosnie, jest duzo pszenicy na rynku cena slaba. Tak dziala rynek. Oczywiscie mleko to specyficzna branza bo mocno regulowana dlatego tam wolny rynek nie dziala co oczywiscie dla gospodarki jest nie dobre.

produkowaliśmy jeszcze tyton cena 1klasy 10lat temu ocylowała w granicy 14kg obecnie nie wiem czy do 7zł przekracza gdzie węgiel i drzewo poszły w górę o 100%..co z tego że są jakieś śmieszne dopłaty z komuny europejskiej jak w moim przypadku nawet różnicy w cenie zakupu paliwa i nawozów nie pokryją xD cieszę się że nie skusiliśmy się Agencyjnym Agitatorom na rozwój na nowoczesność w ich wydaniu bo teraz nie miał bym na nic nie mówiąc już o kredycie..

2zł to jest wg mnie optymalna cena  za 1kg mleka

 

jak robiliśmy obl koszt prokukcji 1 kg mleka u mnie wynosi ok 90gr wiadomo wszystko zależy od konfiguracji pasz dodatków i czy jest sens w śrubowaniu wydajności:)

za 2zł w sklepie to sie kupuję wodę kolorowaną o smaku mleka a nie prawdziwe mleko xD

 

u mnie w okolicy już płacą kary za nadprodukcję i jeżeli takiego facetowi 1kg mleka wyszedł 1,2zł gdzie produkcja kosztuje 90gr i kara 85gr czyli 1,75zł a zysku miał 30gr czyli 1,45zł DOKŁADA do produkcji!!! 

kupiłem limit po 50gr wyrobię się ale gdybym miał tyle dokładać to tylko bym wylewał albo kurom ważył ser xD przynajmniej był by stratny 90gr kosztów produkcji i miałbym jajko xD

 

niech stają linie produkcyjne, może wtedy zakłady przetwórstwa by się wstawiły za rolnikiem

bo żeby zakład produkował dalej to ja mam dokładać do tego interesu... nigdy!

 

a to wszystko zasługa k*rw komuchów tak negocjować kwotę mleczną żeby brakowało o to ci dopiero wykształciuchy niedorowinięte

wycieczki sobie fundować

czas rozliczyć hołotę na następnych wyborach za ten DOBROBYT

 

niekoniecznie masz racje i jestes lekko stronniczy. To ze cena tytoniu spadla to uwazasz za czyja wine? a co jesli po prostu popyt na niego jest mniejszy? albo gdzies na swiecie da sie produkowac go taniej? Moze wlasnie dlatego spadla. Co do mleka i kar za nadprodukcje. No jak mozesz miec pretensje za kary za nadprodukcje skoro sam chcesz limitu? Jesli bylby wolny rynek jak np, w zbozach tam nie ma kar za nadprodukcje. Dziwne jest to ze na kary wkurzaja sie ci sami ludzie co sa zwolennikami limitow. Paradoks. "niech powstaja linie produkcyjne" bo ty tam chcesz? kto ma je postawic? jesli chcesz to sam postaw a jesli nie to przeciez nie musisz dzialac w tej branzy.

 

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    400

kolego rząd to trzeba wypi*dzielić bo to jest czysta abstrakcja by tak nas obarczać podatkami ! nie wiem czy w jakim kolwiek kraju jest tyle podatków w udziale procentowym zarobków jak u nas!

 

złodzieje kłamcy i hołota miał być VAT roczny jakoś nie skasowali.. wystarczy porównać wielkości podatków i kwoty minimalne w krajach komuny europejskiej i wyjdzie że w obecnej sytuacji pańszczyzna była by błogosławieństwem xD 

 

jak się nic nie zmieni w najbliższym czasie zostanie się spakować i wyjechać jeżeli teść w UK na dostawczaku odkłada 10tys zł na miesiąc, a kilku moich znajomych chce ZAREJESTROWAĆ firmę w ANGLII bo taniej to gdzie tutaj logika? gdzie koszty życia PL i UK są zbliżone(długo mieszkałem w UK)  a zarobki 5krotnie niższe..

nawet kwota wolna od podatku jest 12razy większa tam jak u nas..

nie chcę dużo tylko otrzymać godną zapłatę za uczciwa pracę:)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

a tutaj to w pelni sie zgadzam z toba. Chcialem tylko wytlumaczyc ludziom ze czesto wysokie ceny to efekt podatkow a im nizsze ceny wszystkiego (mleka tez, przeciez ktos je kupuje) to podatki nizsze i ogolnie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

No to wkońcu ktoś zakumał o co chodzi z cenami i polityką... tylko czemu takich @marluk w rządzie nie ma. Gonic te chołote z wiejskiej i tyle... tylko gdzie tu znaleźć rozsądnych ludzi którym bedzie zależeć na gospodarce a nie napchaniu własnej kieszeni albo kolesi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

a tutaj to w pelni sie zgadzam z toba. Chcialem tylko wytlumaczyc ludziom ze czesto wysokie ceny to efekt podatkow a im nizsze ceny wszystkiego (mleka tez, przeciez ktos je kupuje) to podatki nizsze i ogolnie lepiej.

 No zobacz a o spekulantach i pośrednikach  którzy nakładają kosmiczne marże zapomniałeś ? Kto tak naprawdę zarabia i zyskuje  na niskich cenach ? Kto płaci za to wszystko > konsument ...i ten co produkuje po niżej opłacalności . 

Taki właśnie jest program JKM , dzika wolność - tylko dla kogo ? Kto tu zbije piane ?  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    400

debile na wiejskiej nie rozumieją że podnoszenie podatków tylko ogranicza wpływy bo ludzie zaczynają się ograniczać :)

nie kupie tego bo mnie nie stać ale gdyby ceny nawozów były mniejsze to zamiast 10t kupił bym 15za te same pieniądze :) czyli kupię więcej ale przy mniejszym podatku d budżetu trafi tyle samo ale dzięki tanim nawozom wyprodukuję więcej i taniej przez co będę sobie mógł pozwolić na nowe inwestycje i z nowymi zakupami odprowadze kolejny podatek czyli w sumie do budżetu trafi więcej :) ludzie będą kupowali więcej przetworów bo ich będzie stać :) zmniejszmy cenę podatków w paliwie to żeby gdzieś dojechać każdy będzie wolał swoim samochodem i znowu każdy zarobi bo jak mam dojeżdżać do pracy z pkt A do pkt B busem za 7zł a gdyby paliwo kosztowało trochę mniej tak aby koszt dojechania wynosił w okolicy 7zł to jeździł bym swoim każdy by wolał swoim automatycznie rośnie sprzedaż paliw i znowu wpływy rosną

 

no ale trzeba być krótkowzrocznym tępakiem żeby tego nie zrozumieć

 a propo strajków górniczych podobała mi się wypowiedz jednego pajaca z PO bo była kiepska zima i sprzedaż węgla nie pokryła potrzeb zakładu xD 

wszystko co możliwe jest robione wspak u nas;/

 

polecam poczytać jak USA poradziły sobie z kryzysem

zamiast zaciskać pasa do oporu inwestycje w efekcie mają ponad 4% wzrostu komuna europejska balansuje ciut ponad 0

Edytowano przez Genius9872

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

 No zobacz a o spekulantach i pośrednikach  którzy nakładają kosmiczne marże zapomniałeś ? Kto tak naprawdę zarabia i zyskuje  na niskich cenach ? Kto płaci za to wszystko > konsument ...i ten co produkuje po niżej opłacalności . 

Taki właśnie jest program JKM , dzika wolność - tylko dla kogo ? Kto tu zbije piane ?  

 

nic nie rozumiesz... Spekulacje to gra, ktora moze prowadzic kazdy. A ze ktos ulega spekulacjom to czym problem? Przeciez rolnicy maja zboze i to ich decyzja kiedy je sprzedaja. To ze ktos puszcza bajke ze np. zboze bedzie taniec a rolnicy na hura wywoza to czyja to wina? Tych co wierza w spekulacje. A o posrednikach nic nie mow, sam mozesz nim zostac, z tego co wiem to nie ma ograniczen w Polsce do bycia posrednikiem. Skoro to takie kolorowe... Na niskich cenach zyskuje konsument czyli 100% obywateli. Piane zbije ten kto ma leb na karku albo jest pracowity. Oczywiscie zakladamy uczciwa osobe bo na nieuczciwosci tez niektorzy zarabiaja. Ale spekulacje albo posrednictwo nieuczciwoscia nie jest. To dobrowolna umowa a nie zmuszanie. Nie musisz niczego sprzedawac osobie x za kwote x.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Człowieku ile ty masz lat ? i na jakim świecie żyjesz ? 

Cała ta propaganda JKM to jedna wielka utopia obliczona na tani poklask .

Nikt tego nie wprowadzi  , bo tak naprawdę nikomu to nie po drodze .Nawet ludzie którzy wierzą w te bajki byli by po prostu dziadami jakby taki dziki kapitalizm zapanował.

TU kłania się naiwność i nic więcej ludzi którym to się wydaje że będą graczami na wolnym rynku .Rynkiem rządzi kapitał i spekulacja , ale widać że o tym nie masz pojęcia bo klepiesz jakieś bajki które Ci sprzedał oszołom .

Człowieku dziś wielkie instytucje finansowe mają takie powiązania i interesy że żaden wolny rynek nie istnieje i nie będzie istniał .

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj