Polecane posty

Z7245    10
Napisano (edytowany)

W gestii rządu jest to żeby wszyscy byli traktowani równo, każdy kraj unii ma inne zasady i stara się wspierać swoje rolnictwo, nie wiem dlaczego unia nie traktuje wszystkich równo  względem dopłat, bo względem kar to już tak. To rząd polski całkowicie jest podległy unii, a nawet w kwestii niektórych przepisów stara się być ostrzejszy. Nie powinno się latać z każdą decyzją do unii i pytać co powie urzędnik z Brukseli tylko POlski rząd powinien walczyć o interesy własnych obywateli, a patrząc na to co się dzieje potulnie słucha unii. Traktat unii mówi o równości wszystkich obywateli, a UE sam tej równości nie stosuje chyba że chodzi o jakieś tam grupy hom......i inne Gendery. W kwestii kwot sadzę że najbardziej handlem zajmują się nie rolnicy a przedsiębiorcy którzy chcą po prostu zarobić, nawet patrząc na ogłoszenia widać niewiele ogłoszeń rolników bo każdy rolnik który produkuje mleko zawsze ma niewiele do sprzedania, a niektórzy mają po 100 czy 200 tysięcy tylko skąd.... Moim zdaniem rząd powinien w jakiś sposób obniżyć lub znieść kary a dla tych co dokupywali kwotę w ostatnim roku wypłacić rekompensaty za tę kwotę tak aby żaden gospodarstwo mleczne nie było stratne i wszyscy zostali równo potraktowani.

Edytowano przez Z7245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

cenę reguluje rynek (również spekulacje) więc z ceną minimalną to wątpię żeby to przeszło zwłaszcza że w większości mleczarni jeszcze takiej tragedii nie ma z ceną. pomysł żeby więksi przejmowali mniejsze mleczarnie jest kompletnie chybiony... i  więcej podmiotów skupujących tym mniejsze ryzyko zmowy cenowej, a tego nie można wykluczyć, w spółdzielniach jeszcze z tym mniejszy problem ale w prywatnych nie można tego wykluczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

nie koniecznie musiały by pasc, skup pewnie trwal by dalej, a większe mleczarnie uzupelnialy by swoje braki kupując mleko od tych małych mleczarni, zalozmy mala mleczarniz placi za mleko 80gr, a wieksza 1.30, wiec ta mala mleczarnia smialo mogla by odsprzedać nadwyzke mleka tej dużej zarabiając na tym, mala skupi mleko od drobnych rolnikow po 80 gr, i te mleko smialo może sprzedać tej dużej po 1.30, z zarobkiem dla obu mleczrni, gdyż przy takiej ilość ta wieksza placi ok 1.40,jest spora rozbieznosc cen. Jeśli jest dobry prezes to nie dopuści do upadku nawet malej spoldzielni. upadnie dopiero jak upadna jej dostawcy, mleczarni ma możliwość obnizac ceny surowca,co za tym idzie koszty produkcji, Rolnik tego zrobić nie może,bo nie on decyduje o cenach nawozow opryskow i innych rzeczy potrzebnych do produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8
Napisano (edytowany)

A ty myślisz ze takiego durnia znajdziesz że po 0,80gr  by mleko oddał pomyśl jaki to jest sens.

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

wielu dziś oddaje mleko za nie wiele więcej, 80 pare gr cena dosyć czasto spotykana w mniejszych mleczarniach, byli tacy co kiedyś mówili ze jak cena spdnie do takiej kwoty to wola wylac psom jak oddac, niebawem cena zeszla to takiego poziomu, podkulili ogony i dalej oddawali, większość będzie oddawalo z nadzieja na podwyzke cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

No będzie do puki nie zobaczą że g...no z tego mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybkigrzes    73

Ja nie rozumiem dlaczego dla polskich producentów narzucają karę? ale dla łotwy,litwy i estonii kar nie ma? Jesteśmy w tej samej uni czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jeśli jest płaca minimalna to i cena minimalna na mleko mogła by być. @Daremw jaki sens ma funkcjonowanie mleczarni w której zarabia tylko prezes a kilkuset dostawców od roku odstawia po 80gr-1zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

idąc tym tokiem myślenia... na rynku pracy jest zapotrzebowanie na osoby z określonym wykształceniem ale nie wszyscy znajdą pracę, z mlekiem analogicznie jest... do pewnej ilości skupionego surowca jest zapotrzebowanie a dalej nie ma co z tym zrobić a odbija się to na całości sektora. czy jak masz 100 osób na jedno miejsce pracy to zapłacisz 2 x minimalną? odpowiedz sobie sam.

cena minimalna a sens ale jeśli była by ustalona powiedzmy na poziomie 80 gr to i tak ci nic nie da a znając naszych rządzących wyliczyli by taką stawkę która był aby śmieszna i większości wystarczyła by z ledwością na życie, to tak samo z płacą minimalną... zapłać czynsz, rachunki, zatankuj samochód, napraw, wymień filtry, oleje, ubezpiecz, kup jedzenie, ubrania i teraz pomyśl ile ci z tej minimalnej zostało? no i tak samo by było z minimalną ceną mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

W gestii rządu jest to żeby wszyscy byli traktowani równo, każdy kraj unii ma inne zasady i stara się wspierać swoje rolnictwo, nie wiem dlaczego unia nie traktuje wszystkich równo  względem dopłat, bo względem kar to już tak. To rząd polski całkowicie jest podległy unii, a nawet w kwestii niektórych przepisów stara się być ostrzejszy. Nie powinno się latać z każdą decyzją do unii i pytać co powie urzędnik z Brukseli tylko POlski rząd powinien walczyć o interesy własnych obywateli, a patrząc na to co się dzieje potulnie słucha unii. Traktat unii mówi o równości wszystkich obywateli, a UE sam tej równości nie stosuje chyba że chodzi o jakieś tam grupy hom......i inne Gendery. W kwestii kwot sadzę że najbardziej handlem zajmują się nie rolnicy a przedsiębiorcy którzy chcą po prostu zarobić, nawet patrząc na ogłoszenia widać niewiele ogłoszeń rolników bo każdy rolnik który produkuje mleko zawsze ma niewiele do sprzedania, a niektórzy mają po 100 czy 200 tysięcy tylko skąd.... Moim zdaniem rząd powinien w jakiś sposób obniżyć lub znieść kary a dla tych co dokupywali kwotę w ostatnim roku wypłacić rekompensaty za tę kwotę tak aby żaden gospodarstwo mleczne nie było stratne i wszyscy zostali równo potraktowani.

hmm.. a niby to dlaczego rekompensaty dla tych co dokupili w ostatnim roku? wiadomo że zabraknie około 7% i dla wszystkich co chcą dokupić i tak nie starczy. albo dla wszystkich albo dla nikogo to chyba bardziej sprawiedliwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

@daremw nie 80gr a 1.20gr wtedy miało by to sens bo gwarantowało by minimalna opłacalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

zrozum że cena minimalna jest ceną która jest w stanie pokryć koszty a nie opłacalność. wybacz ale dla mnie jest zwykłą naiwnością wierzenie że ustalono by 1.2 zł, zwłaszcza że spotkało by się to z ostrą krytyką mleczarzy którzy bądź co bądź mają troszeczkę większą siłę przebicia niż rolnik, wystarczy spojrzeć  na obecną sytuację... protestujecie? to sie z wami nie spotkam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Bo Z72245 w ostatnim roku zwiekszył produkcje pewnie dwukrotnie i myśli o sobie ,gwarantowana 1,20 zabiła by mleczarnie ,przecież wiekszość dostawców ma poniżęj 1,00 zł płacone srednia wychodzi bo te duże rekiny mają tak dobrze płacone ale i oni się zadławią tym mlekiem szybciej niż ten mały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

mleczarnie by nie padły no może oprócz kilku małych mocno zadłużonyc. Poprostu były by zmiany w cennikach i mały i duży miał by 1.20 w kryzysie a potem dużemu by wzrosło a mały miał by te 1.20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128
Napisano (edytowany)

a ja powiem że może i cena minimalna jakoś by przeszła ale 1.2 to moim zdaniem nierealne, sam bym był zadowolony z wprowadzenia ceny minimalnej (chociaż na razie mam wyższą stawkę niż twoja propozycja) bo sam mlekiem się zajmuję ale jestem też realistą- nie ma szans.

tak wogóle to upadek mniejszych mleczarni wcale nie jest taki dobry. może zaraz powiesz że mają likwidować osiedlowe sklepiki a handlem mają się zajmować tylko supermarkety? bo to jest analogiczna sytuacja, zniszczyć mniejszych żeby więksi mieli wiecej?

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86
Napisano (edytowany)

ja też mam jeszcze wyższa i nie jest źle ale chce brać kredyt na obore i jak mi spadnie poniżej tego 1.2 to z kredytem nie wyrobie. Nie mówię że mają upaść ale niech zaczną działać w cywilizowany sposób bo czasy żeby ktoś pracował za darmo już się skończyły. W wielu mleczarniach wygląda to tak że mleko poniżej 1zł od dłuższego czasu a na premie dla prezesa kasa jest zawsze.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

a prezes sam sobie premię przyznaje? rozumiem że mówisz o spółdzielni? do mnie pretensji nie możesz mieć że prezes premię ma, przyszedł taki czas że jest ciężko ale da się żyć, z kredytem możesz poczekać, po co inwestować i brać kredyty jak widać że to jest zły czas- tutaj wystarczy tylko pomysleć. póki masz powyżej 1.2 to nie narzekasz więc i cena minimalna która by była zapewne około 1 zł niewiele ci pomoże. obniżki nie powinny być aż tak drastyczne więc zamiast siedzieć tu na forum również idź protestować i siać zamęt bo tutaj niczego nie wywalczysz. czasy pracy za darmo minęły? chyba troszeczkę źle widzisz ustrój naszego państwa, w kapitaliźmie własnie o wyzysk chodzi i o nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

wielu ludzi pracuje dziś za darmo, te czasy co czy robil czy lezal to pencja się nalezala już minely. dziś trzeba robic na siebie i na pamstwo, zwłaszcza na państwo, na każdym kroku zusy podatki zabierają znaczna czesc dochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

dokładnie , wielu ludzi ,jak nie większość ,robi za nędzne pieniądze  a bogaci na tym żerują . Państwo jest ,a w zasadzie w naszym kraju -powinno być - od tego ,żeby nie było wyzysku bo w prawdziwym kapitaliźmie chodzi o zysk dla obu stron  a nie o WYZYSK !!!

 
 
 

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Panowie jak się płci za kwoty ?Sąsiad sprzedał (10tys kg )po 50 gr w ciągu 10 min na OLX


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

heh mi też zbywa ze 4 tyś . (kiedyś kupione na zapas aby nie brakło) i proponuje mi znajomy 45gr. tylko czy sprzedać czy może czekać i liczyć na rekompensatę? coś widzę bardzo duży ruch z limitami czy aby ktoś coś czasem nie wie na temat rekompensat?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Rekompensata jeśli będzie to 30 gr tak jak dali rolnikom w niemczech, więcej ci nie dadzą więc spokojnie sprzedawaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Czyli trzeba brać po 80 gr teraz ? 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

czyli jak dobrze rozumiem kwot mlecznych od 1 kwietnia już nie będzie??? może i dobrze bo te kary jakie były jesienia były duże a teraz jak kara ma być do 80 gr to chyba bedzie zbyt duży cięzar 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Czas najwyższy że kwot nie będzie,bo albo kwotować każdy dział produkcji w rolnictwie albo żaden,tak samo ceny minimalne albo na wszystkie produkty rolne albo na żadne.Nie może być tak że są równi i równiejsi bo byłoby to zwyczajnie niesprawiedliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj