Polecane posty

nightmare    81

taki interes dla mleczarni ze mogla by dzięki temu kupic wieksza ilość mleka za mniejsze pieniądze, bo wiadomo ze jak by pol jednostki w dol każdemu to dużo by dalo, nie wiem jak w innych mleczarniach, ale w mojej jest chyba 3 gr za jednostkie tłuszczu, wiec pol jednostki nie zrobilo by roznicy w cenie mleka dla pojedynczego rolnika, dla spoldzielni były by to jakies pieniądze. Wiadomo ze żadna mleczarnia czegos takiego nie zrobi, niebylo by to zgodne z przepisami ue, i obawa poniesienia konsekwencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk90    5

Panowie W magazynie tydień mówili że rolnicy którzy wubiegłych latach dokupywali kwotę mają dostać po 5 %. czyktoś wie coś wiecej na ten temat?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

stąd że w tym roku przecież do tej pory pobierają 5% z transakcji a zanim przestaną pobierać to jeszcze chyba z 10 dni minie, transakcji było w tym roku na pewno dużo bo wcześnie zaczęli krzyczeć o gigantycznej nadprodukcji. wynik zbiorowej paniki -> dużo transakcji -> dużo wolnej kwoty z którą i tak nie będą mieli co zrobić bo sie kończy kwotowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

Kupiłem 20 tyś kwoty mlecznej. Do zakończenia transakcji potrzebuję jeszcze tylko pieczątki z mojej mleczarni i zatwierdzenia w agencji. 29.01.2015 Prezydent podpisał ustawę o tym co napisałeś kolego wyżej że zakończą pobierania 5% do rezerwy i było napisane że na uchwalenie ustawy potrzeba 14 dni więc dopiero w połowie lutego. Lepiej zaczekać z potwierdzeniem zakupu ? Do tej pory intrygowało mnie to że pobierają 5% do rezerwy krajowej z której nie było by możliwości poprzez zniesienie kwotowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja kupowałem 30.12 i nie mam decyzji dzwoniłem co się stało to mówią że nie wydają narazie bo ustawa się zmieniła i że dostanę zwrot 5% które zabrali mi w listopadzie jak kupowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Panowie W magazynie tydień mówili że rolnicy którzy wubiegłych latach dokupywali kwotę mają dostać po 5 %. czyktoś wie coś wiecej na ten temat?

 

To raczej dotyczy rolników którzy w bierzącym sezonie kupili. Za poprzednie lata to już przecież rozdali te 5 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

stąd że w tym roku przecież do tej pory pobierają 5% z transakcji a zanim przestaną pobierać to jeszcze chyba z 10 dni minie, transakcji było w tym roku na pewno dużo bo wcześnie zaczęli krzyczeć o gigantycznej nadprodukcji. wynik zbiorowej paniki -> dużo transakcji -> dużo wolnej kwoty z którą i tak nie będą mieli co zrobić bo sie kończy kwotowanie

heloo... ale on pisze że z ubiegłych lat. bo to że mają zwracać tegoroczne 5% było już tu kilkakrotnie wałkowane na tym forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
james    0

a ja chętnie przygarnę z 10 tys po 40 gr. podlaskie okolice ciechanowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgal    3

czytałem projekt zmiany ustawy (po przyjęciu przez senat) - i wg mnie zwrot 5 %  dotyczy wszystkich transakcji zawartych w ostatnim roku kwotowym - zdaje się, że kupować można było od sierpnia czy września  2014 do końca lutego i wszyscy którzy zawarli w tym czasie umowy powinni dostać te zabrane 5 % z powrotem. ARR z urzędu powinien wzruszyć decyzje zatwierdzające umowy zbycia które otrzymali rolnicy  - i je z marszu zmienić. Ale że w Polsce jest różnie to trzeba mieć na uwadze, że czasem to rolnik będzie się musiał pofatygować i napisać wniosek o zmianę decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1586
Napisano (edytowany)

przeczytałem wasze posty i  do końca nie mogę niektórych z was zrozumieć , najpierw kupujecie tony paszy dla swoich krówek krowy mlekiem leją kwotę razem z paszą pożerają a potem się użalacie że kwoty krajowej nie wystarczy że cena mleka nie pokrywa kosztów .

róbcie tak dalej bo tylko dilerzy paszy się obławiają ,a wam tylko gnój i robota zostaje .

 

Edytowano przez robert1226
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

hehe no takich jest więcej... dziś kolega się chwalił że w ciągu 2 lat wydajność mu wzrosła o 1500 od sztuki... i co on to tym krowom nie daje.... a za chwile... że znów trzeba kwoty dokupić... jakieś 20tys zł na ten cel i w tym momencie te jego "cukrowanie" do żłobu kompletnie przestaje sie opłacać... a jego teściu po cichu... że taniej to mleko kupić było i mnej roboty :P Cena mleka powoli w dół, cena śruty rzepakowej, młóta i jakiś tam ekstra dodatków raczej nie spadnie. Roboty od rana do nocy przy 40szt dojnych a efekt ekonomiczny raczej słabo widoczny... Eh on Inżynier zootechnik... ja inżynier agroekonom i ciężko sie dogadać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

Ale też całkowite odstawienie pasz wysokobiałkowych, koncentratów celem zmniejszenia wydajności skutkuje poważnymi problemami. Sam miałem okazję się o tym przekonać na własnej skórze, odstawiliśmy "kupną" na 3 mies. wydajność spadła, ba i to jeszcze jak tyle że kosztem zdrowia krów. Dwa miesiące dochodziły do siebie i mało brakowało żeby mleko poszło za cały miesiąć w PK. Ot i tak na tym zyskałem...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

kolego a nie wydaje ci się że kupne pasze maja w swym składzie składniki powodujące uzależnienie?  zmień tylko producenta a do mordy nie chcą wziąć . ja w już jakiś czas nie daję kupnych i nic się nie dzieje .mam kumpla co też do mieszalnika chyba i nutelle kładzie a wciąż płacze że nie ma pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
Napisano (edytowany)

Tyle że on obciął całkowicie a nie zamienił na własną. Każda pasza w każdej firmie ma dodany jakiś tam zapach i krowy tego szukają dlatego chcąc zmieniać producenta najlepiej przez min. tydzień czy dwa mieszać jedną z drugą

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wysokowydajnej krowie jak nie da się odpowiednio  zbilansowanej paszy ,to tak jak kolega Pedro pisze ,więcej problemów i kosztów  jak ta kara za nadprodukcję warta .   

 

 

hehe no takich jest więcej... dziś kolega się chwalił że w ciągu 2 lat wydajność mu wzrosła o 1500 od sztuki... i co on to tym krowom nie daje.... a za chwile... że znów trzeba kwoty dokupić... jakieś 20tys zł na ten cel i w tym momencie te jego "cukrowanie" do żłobu kompletnie przestaje sie opłacać..

W tym roku faktycznie w związku z koniecznością zakupu kwoty ,opłacalności nie ma,lub jest minimalna  ,ale zobaczymy co będzie za rok ? Czy mimo zapowiadanego spadku ceny mleka ,gdzie wyjdzie lepszy zysk ? Czy u tych co mają wysokowydajne krowy i karmią je odpowiednio czy u tych co ''nie kupuję '' mleka i mają wydajność przeciętną ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3510

A czy nie lepiej dać krowie własne zboże ,otreby pszenne i do tego śruta rzepakowa ,troche mniejsza wydajnośc ale i koszty mniejsze kary nie trzeba zapłacić i krowa dłużej w stadzie a nie jak te żyłowane 3-4 lata góra gdzie tu efeky ekonomiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żywienie winno być ustalone w zależności od wydajności krowy . Równie dobrze można wykończyć w 4 lata przeciętną krowę ,źle ją karmiąc .  

Odnośnie kar . Nie wszyscy je płacą po pierwsze ,a po drugie jestem przekonana że przy wysokowydajnych krowach i tak więcej zysku zostanie jak przy tych przeciętnych. Po prostu ci co mają dobre krowy i przekroczą limit stać ich dokupić kwotę lub zapłacić  karę bo mają na to ,chyba że przesadzili z inwestycjami .

U mnie we wsi jest rolnik co ma stado z kiepską wydajnością ,do tego  od polowy grudnia nie ma limitu  . Mleko wychodzi mu zaledwie złotówkę i nie ma za co dokupić kwoty ,bynajmniej tak twierdzi . Karę będzie musiał mieć z czego zapłacić .  Paszy nie kupuje ,krowy ma niewymagające pod względem żywienie ,ale pieniędzy też nie ma . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aras8593    7

Koszt produkcji jednego litra jest mniejszy przy krowach wysokowydajnych, dla których dodatkowo inwestuje się w gotowe pasze...

Moim zdaniem zawsze opłaca się karmić krowę proporcjonalnie do wydajności i nigdy na niej nie oszczędzać!!! Inaczej odbija się to na zdrowiu!

U siebie jak chciałem zaoszczędzić to od razu posypały się zapalenia, a jak wiadomo słabej krowy nie wyleczysz z mastitis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
Napisano (edytowany)

No to podaj ten koszt , bo mi wychodzi że przy 6 tys od krowy koszty są najniższe.  U mnie przy  własnych paszach+zakup tylko dodatków  jest to 70 - 80 gr .

Jaką masz stratę jak CI marnuje się taka wysokowydajna sztuka ? Niestety nie do końca jest tak że wszystkie inwestycje się zwrócą a na pewno nie przy obecnych cenach . 

 

 

Co do kwot to u nas szukanie po znajomych i sąsiadach już nic nie daje .- okazie się pokończyły .

Dużo chętnych , płaci się na obecny dzień po 50 gr i raczej już nikt taniej nie sprzeda .

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj