Polecane posty

shrek    1

z tego co wiem jest to mnożone przez współczynnik który uwzględnia ilośc dostawców którzy przekroczyli kwote i ilość dostawców którzy nie przekroczyli oraz wielkości przekroczenia itp wychodzi tego troszke i trzeba znac wszystkie dane a to zna tylko agencja :pp, a my poznamy na koncu kwietnia :DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

no i gitara w zeszłym roku po 1o miesiacach stopień wykorzystania kwot indywidualnych dla dostawców hurtowtch wyniósł 84,52 a szacunkowy topień wykorzystania kwoty krajowej dostawto 84,18 procent a teraz po 9 jest odpowiednio 80,86 i 80,56 uwazam ze damy rade zmininalizowac skutki wysikich kar

 

Ciekawe jak ? Jeśli jest oddane już 5,88 % więcej niż w zeszłym roku kwotowym a tam kara też była nie mała 29gr. Nawet jeśli skup jeszcze by spadł do 8% miesięcznie ( w grudniu 8,4%) to i tak przekrocznie ponad 4 %  i kara na poziomie 50-60  gr.

Prognozowana wysokość kar http://www.arr.gov.pl/rynki-rolne-dzialania-arr/kwotowanie-produkcji-mleka/3628-prognozowana-wysokosc-oplaty-w-roku-kwot-2014-2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

te ich prognozy to sobie mogą w .... wsadzić, co roku prognozują i żadna prognoza się nie sprawdziła, podają najbardziej pesymistyczny scenariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Oglądacie minęła 20 ta pani redaktor mówiła na początku że rolnicy tyle zysku mają to niech powie o swoich dochodów z których nie musi kupywać nawozów, zboża. Bardzo dobrze że szykują sie kolejne protesty.


 

 

Edytowano przez tedek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Wg mnie styczeń i luty przyniesie spadek produkcji ( jest wiele gospodarstw w których jest sezonowość) ale marzec to będzie drastyczny jej wzrost


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

a skad można wiecziec ze ta sezonowość zaczyna się w marcu, a może już w styczniu, wiele gospodarstw wlasnie teraz będzie mieć swoje najlepsze miesiące, według mnie nie ma co liczyc na znaczący spadek, każdy wie po sobie ze nikt mleka do kanalu wylewal nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

Ciekawe ile osób poi jeszcze cielaki preparatem mlekozastępczym zamiast mlekiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ci którzy mają wolny limit i ci najbardziej postępowi którzy wierzą w ten bełkot przedstawicieli że mlekopan jest lepszy od mleka dla cielaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

U mnie np. cielaki są zdrowsze i lepiej odchowane odkąd stosuje mlekopan, kiedyś zawsze były problemy z biegunkamj a cielaki były jak beczki a teraz jest wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

ja uwazam ze damy rade i ograniczymy produkcje jak mam płaci za limit po 70 gr komus kto dostał za darmow to cierpliwie poczekam końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

a skad można wiecziec ze ta sezonowość zaczyna się w marcu, a może już w styczniu, wiele gospodarstw wlasnie teraz będzie mieć swoje najlepsze miesiące, według mnie nie ma co liczyc na znaczący spadek, każdy wie po sobie ze nikt mleka do kanalu wylewal nie będzie.

ja bym aż tak nie uogólniał, ja sam będę miał 40% wycieleń właśnie w okresie marzec-kwiecień, styczeń- luty to zaledwie z 15%, nie da się powiedzieć że szczyt produkcji wypadnie u większości teraz, u każdego inaczej przecież.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

No u mnie szczyt powoli mija, bo 70 % stada jest 3 miesięcy do 2 tyg po wycieleniu. Z naciskiem na 2 miesiące. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

tak samo nie można powiedzieć ze szczyt wycielen jest w kwietniu, dziś rolnik inseminuje krowe jak ma ruje i nie patrzy na sezony, a jeśli juz bym miał cos takiego robic to ustawialbym krowy na jesien i początek zimy, listopad grudzień, po pierwsze zazwyczaj zima jest lepsza cena, po drugie jest więcej czasu ma dojrzenie tych krow i małych cieląt. Jeśli nawet sa gospodarstwa które stosuja ta sezonowość to nic nie znaczy, bo to tylko jakiś procent, a po drugie maja sezon w roznych okresach roku.  Jednemu ciela się wosna drugiemu jesienią i ogolnie jest rownowaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

jeśli spotkacie się z ofertą sprzedaży kwoty lub wydzierżawienie  w okolicach 30 gr, to piszcie tutaj, a możecie  w ten sposób pomóc innym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

U mnie wnioski i umowę mleczarnia daje tylko trzeba wypełnić samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robal54    1

A ja zwiększam mleko ile się da ,kupuje mleko w proszku dla cielaków ,kwotę dokupiłem po 50 i po 30 gr . Więcej mleka sprzedam mam za litr wyższą cenę ,w mleczarni też podgadują że ma być kontraktacja w zależności od posiadanej kwoty . Wolałem zapłacić rolnikowi polskiemu a nie płacić kary niby dla państwa ,ale przecież te kary pójdą do tej p.........j  uni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

no rzeczywiście rachunek ekonomiczny super... obniż teraz cenę o koszt kwoty i wychodzi cena realna (ile wzrośnie cena mleka? o 2 grosze przy większej ilości?), ale niektórzy to z matematyką na bakier, co tu się dziwić że niektórzy widzą rolników i się śmieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotto11    0

A ja zwiększam mleko ile się da ,kupuje mleko w proszku dla cielaków ,kwotę dokupiłem po 50 i po 30 gr . Więcej mleka sprzedam mam za litr wyższą cenę ,w mleczarni też podgadują że ma być kontraktacja w zależności od posiadanej kwoty . Wolałem zapłacić rolnikowi polskiemu a nie płacić kary niby dla państwa ,ale przecież te kary pójdą do tej p.........j  uni.

 

 kwoty mleczne zostaną zniesione ALE

 

 przecież nikt nie zabroni mleczarni wprowadzić jakiejś  NOWEJ NAZWY np. KONTRAKTACJI CZY COŚ W TYM STYLU i benda przyjmować tyle mleka na ile miałeś kwoty przed jej likwidacja

to będzie dalej monitorowane tylko nazwa się zmieni :)

bo mleczarnie tez maja swoje ograniczenia sprzedażowe czy magazynowe

 

obym się mylił  ale obsawiam spadek ceny mleka do 1 zł oby nie mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

każda mleczarnia będzie potrzebowała dużo mleka żeby zaspokoić swoje możliwości przerobowe a wobec spadku cen po prostu będą musiały nadrabiać ilością (choćby musiały nawet na drugi koniec świata wysyłać towar). u nas zawsze prezes mówił że chce więcej mleka. tylko komlpetnie głupi kierujący mleczarnią będzie limitował bo to po prostu nieekonomiczne dla mleczarni, maszyny muszą się zwracać dlatego najlepiej jak pracują pełną parą bez przestoju. wyjątkiem mogą być mleczarnie które po prostu nie mają odpowiednich mocy przerobowych. dlatego też jeśli ktoś nie narzuci im tego to nie będą ograniczać. a w niektórych mleczarniach cena już spadła poniżej 1 zł także trochę ta prognoza naciągana...

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

To że będą podpisywane umowy kontraktacyjne to nic nowego , ja przynajmniej mam taką umowę wieloletnią i groszową  dopłatę za nią .

Limitowanie jest zniesione i nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie ograniczał sam sobie produkcji jak by chciał tego Sawicki a na pewno nie SM w których władze mają najwięksi dostawcy . Po za tym jaki to ma sens ograniczać produkcje jak inni będą nas zalewać mlekiem . Teraz tylko cena będzie regulować rynek i tu wiadomo nie będzie różowo .


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

były lata kiedy nie było kwot i nie zawsze z cena było najgorzej, wręcz przeciwnie, było lepiej, bo ile znaczylo te 1 zl za litr 15 lat temu ile znaczy dziś, mleka było znacznie więcej niż dziś i dalo się to gdzies sprzedać,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

a skad można wiecziec ze ta sezonowość zaczyna się w marcu, a może już w styczniu, wiele gospodarstw wlasnie teraz będzie mieć swoje najlepsze miesiące, według mnie nie ma co liczyc na znaczący spadek, każdy wie po sobie ze nikt mleka do kanalu wylewal nie będzie.

 

Dletego że gospodarstwa w Polsce nie składają się z samych dużych którzy mają lux żywienie wprowadzone ale także z małych którzy z żywieniem opierają się na własnej wiedzy bądź błędnym przekonaniu że krowie sianokiszonka i śruta zbożowa wystarczy. Potem jak cielą się krowy to udaje im się je zacielić dopiero w czerwcu bo wcześniej były źle żywione a to skutkuje znowu wycieleniami na luty-marzec.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj