Polecane posty

damian40000    86

u mnie tłuszcz jest cały czas od kilku lat 3.9-4. A na kwocie jest 3.6 bo kiedyś kupiliśmy limit z tłuszczem 3.1 i tak zaniżyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

W tym temacie było nie raz wklejane dane z poszczególnych miesięcy, na pewno je znajdziesz jak prześledzisz temat. Za 7 miesięcy było chyba 4% więcej niż w poprzednim. Już chyba nie ma szans na niską karę. Stawiam na powyżej 60 gr ...

ale znajdz sobie dane za zeszły rok kwotowy nawet tu na forum znikły tak dla porównania z tym rokiem to nic nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

nom w tamtym roku kwotowym po 8 misiacach 68% w tym 72%...ale mimo wszystko zostało jeszcze 4 miesace to jest 1/3 calego roku poczekam na dane za grudzien dziwne że ich nie m jeszcze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Nawet jeśli dostawy spadną z 9% na 8% wykorzystania kwoty miesięcznie  to i tak kara będzie na poziomie 50-60 gr. Teraz już nie ma szans na karę poniżej 50gr. Był czas na zmniejszenie dostaw i można było zapobiec wysokiej karze ale jak jeden ograniczał produkcje to drugi nadrabiał.

Edytowano przez lamboEVO100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

dane za grudzien beda do konca stycznia, czyli juz niedługo :)  chodzi o przepisy, a mianowicie podmioty skopujące ( mleczarnie ) maja ustawowa czas na przesłanie danych do arr  z wielkości skupu za dany miesiąc do 24 następnego miesiąca  ( albo 22 nie jestem na 100 % pewien ) i wystarczy ze jedna sie spóźni albo poda ostatniego dani i dane nie moga byc podane jak nie sa kompletne :(  - taki to troszke dziwny system w dobie informatyzacji ze trzeba tak dłuuugo czekac :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1
W miesiącach kwiecień – grudzień 2014 do podmiotów skupujących dostarczono ok. 7,99 mld kg mleka po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu (wg danych zaczytanych do systemu informatycznego ARR na dzień 26.01.2015 r.). Stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po 9 miesiącach roku kwotowego 2014/2015 wyniósł ok. 80,86%. Natomiast szacunkowy stopień wykorzystania kwoty krajowej dostaw ukształtował się na poziomie 80,56%.

 

W okresie IV - XII 2014 ilość skupionego mleka ukształtowała się na poziomie wyższym o 5,88 % niż w tym samym okresie roku 2013/2014.

 

W grudniu 2014 r. do podmiotów skupujących dostarczono 842,29 mln kg mleka, tj. o 1,69 % więcej niż przed rokiem.

 

W sytuacji, gdy dynamika skupu mleka utrzyma się na dotychczasowym poziomie, wysokość przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw może wynieść ponad 7 %, co skutkować będzie koniecznością uiszczenia opłaty wyrównawczej w wysokości znacząco wyższej niż opłata za rok kwotowy 2013/2014.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

No i ładnie. Jeśli jeszcze troche wyhamuje produkcja to kary bedą maks 50gr. Ta informacja troche mnie uspokoiła i myśle ze nie bedzie aż tak tragicznie jak to nie którzy przewidują 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

ja tez uwazam ze kara bedzie po 50 gr po co ja mam dawac zarobić rolnikowi który juz niewie po ile brac za kwote to oddam w ratach państwu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

jeśli będziesz oddawal w ratach to nie kara wyniesie Cie więcej bo dojda odsetki, Ale najprędzej to mleczarnia zabierze wyplate lub dwie i nie będzie się bawic w jakies raty, tymbardziej ze male szanse żeby UE mleczarniom kary na raty rozlozyla. Może panowie na stanowiskach cos zalatwia w tej sprawie, choć osobiście watpe w to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

Z tego co wiem to na prośbę rolnika agencja niekiedy rozkłada na więcej rat kare. Co do panów na stanowiskach to niby w postulatach do premier jest coś o kwotach i mleczarstwie, ale marne szanse na efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

ja tez uwazam ze kara bedzie po 50 gr po co ja mam dawac zarobić rolnikowi który juz niewie po ile brac za kwote to oddam w ratach państwu 

Racja ostatnio patrzyłem na ogłoszenie i ludzie nawet chcą 70 gr a jak napisał do gościa że dam mu góra 30 gr za dzierżawe to on napisał: dzięki ale to znacznie poniżej kosztów. Tylko jakich skoro on sam tego nie kupywał za 30 gr. Tacy ludzie chcą się tylko dorobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

jeśli będziesz oddawal w ratach to nie kara wyniesie Cie więcej bo dojda odsetki, Ale najprędzej to mleczarnia zabierze wyplate lub dwie i nie będzie się bawic w jakies raty, tymbardziej ze male szanse żeby UE mleczarniom kary na raty rozlozyla. Może panowie na stanowiskach cos zalatwia w tej sprawie, choć osobiście watpe w to.

 a odsetki to z jakiej paki? coś od nich pożyczałem? prędzej mleczarnia rozłoży na raty niż nasz zapyziały minister coś załatwi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

CO niektórzy będą chcieli wyciągnąć od innych rolników po 70 gr i tak im z tej pazerności wyjdzie, że do końca lutego w ogóle nie sprzedadzą nadmiaru kwot i zostaną z niczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

a myślisz ze wszystkie mleczarnie będzie stać zaplacic tak kolosalne kary , mleczarnia takiej gotówki może nie mieć, nawet jak zdecyduje się rozlozyc rolnikom na raty to sama będzie musiala się zadluzyc co się wiaze z odsetkami, które oczywiście pokryje rolnik.


o  czym Ty piszesz? jakiego nadmiaru kwot? po raportach z 9 miesięcy nadal brakuje ok 8 procent,  proste liczenie, wykozystano prawie 81 procent kwoty przez 9 miesięcy, co daje średnio 9 procent miesięcznie, 9 x 12 daje nam 108 , jeśli nawet będzie spadek mleka, to i tak przekroczenie nie spadnie poniżej 7 procent, co wiaze się z wyskimi karami, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

to że brakuje na rynku nie znaczy że wszyscy sprzedadzą  jeżeli będą chcieli po 70 gr  (na olx widziałem już oferty po 1zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

miesiąc grudzień nie pokazal zadnych spadkow produkcji mleka, wręcz przeciwnie, był lepszy o 1.6 procent od grudnia 2013 r,  Ten co dziś ceni swoja kwote 70 gr nie sprzeda jej, sprzeda ja w drugiej polowie lutego po 50 gr od reki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

niewiem jak wy liczycie i jakimi programami.  waszym zdaniem za 7% przekroczenia bedzie 50Gr?   :D  jak to mozliwe skoro w tym roku było 1.7 i wyszlo 29 gr.  Najwyzszy czas spojzec na sprawe realnie bo na cud niema co liczyc na rzad takze ;/

Edytowano przez zetorr6441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

ktoś może pamięta w którym roku Polska przekroczyla po raz pierwszy kwote mleczna? o ile procent, i jaka wtedy była kara? było by dla porównania, pamiętam tylko ze była dosyć wysoka, wyzsza niż w poprzednim roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

no i gitara w zeszłym roku po 1o miesiacach stopień wykorzystania kwot indywidualnych dla dostawców hurtowtch wyniósł 84,52 a szacunkowy topień wykorzystania kwoty krajowej dostawto 84,18 procent a teraz po 9 jest odpowiednio 80,86 i 80,56 uwazam ze damy rade zmininalizowac skutki wysikich kar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

rok kwotowy 2005/2006 przekroczenie 3,4 %limitu kara 39gr. ale nie jest to tak że jak wtedy było 3,4 i kara39 , to teraz przy takim samym przekroczeniu byłaby ta sama kara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jeśli ktoś myśli że jak jest 2% przekroczenia i jest kara 40 gr a jak będzie 4% to bedzie 80 gr to się myli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj