Polecane posty

nightmare    81

Mi być może troszeczkę zbędzie kwoty, wiec za jakas symboliczna kwote wydzierzawie, z tym ze nie będzie to dużo, 1000-1500 kg , na dzień dzisiejszy ciężko dokładnie powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ja myślę że działają już oszuści próbujący zarobić na rolnikach. sam miałem ofertę że gościu z drugiego końca polski przyjedzie i tylko mieć kasę a on sprzeda w dobrej cenie.od razu wydało mi się to podejrzane. co do korespondencyjnych transakcji ja bym nie ryzykował wysłać kasę i czekać? oferta dla idiotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Znajomy rolnik rok temu kupował na odległość, wyglądało to tak że dostał wypełnioną umowę i podbitą przez mleczarnię, dzwonił do mleczarni czy wszystko jest ok, wysyłał kasę i dostał ten papier co jest potrzebny do agencji i tyle.  Ewentualnie można skorzystać z allegro, tylko wtedy dojdzie prowizja a jak by co to można kasę odzyskać do 20 000zł.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

jasnowidz kolejny? jakieś argumenty albo po prostu nie wprowadzaj ludzi w błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

napisała tylko własne przewidywania. powiedz jakiego argumentu ma użyć przy braku dokładnych danych? pomyśl... albo ja argument podam jak tak bardzo ci zależy: co roku znacząco (według ich szacunkowych danych)  kary właściwe odbiegają od przewidywanych. ja bym postawił na 60 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

jasnowidz kolejny? jakieś argumenty albo po prostu nie wprowadzaj ludzi w błąd

zaden jasnowidz poprostu co roku tak bywa ze połowa jest do zapłaty z tego co mówia  wszystkie dane za zeszły rok  zgineły  i czemu prosta odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

do kogo ty piszesz? a dlaczego to dobre i 1000. a jak będzie kara w granicach 50 gr to po co kupować? dostałem 8450 z rezerwy, trochę kupiłem po 35 gr i jeszcze ze 20 tys braknie, ale już sobie odpuszczam zakupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

zaden jasnowidz poprostu co roku tak bywa ze połowa jest do zapłaty z tego co mówia  wszystkie dane za zeszły rok  zgineły  i czemu prosta odpowiedz

 

W tym temacie było nie raz wklejane dane z poszczególnych miesięcy, na pewno je znajdziesz jak prześledzisz temat. Za 7 miesięcy było chyba 4% więcej niż w poprzednim. Już chyba nie ma szans na niską karę. Stawiam na powyżej 60 gr ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Przewidywanie w ARR to chyba jakiś przedszkolak wykonywał, nie ma żadnej analizy tylko po prostu przyjęto, że krzywa przekroczenia dla poszczególnych miesięcy to prosta liniowa, a tak w rzeczywistości nie jest, przekroczenie mogło by ulec zmianie żeby mleczarnie trochę na tłuszczu zaczęły zaniżać, bo jak wiadomo że tłuszcz wyższy od referencyjnego powoduje też znaczne przekroczenie kwoty. Ja prognozuje około 60gr także kupowanie po 50 gr czy 55 gr nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

no własnie o to chodzi że mleczernie co niektóre chyba zaniżają tłuszcz, tak niskich parametrów jak teraz to jak pamiętam to u mnie nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

prognozują 8% czyli od marca cała Polska by musiała przestać odstawiać żeby nie przekroczyć. Ciepła zima sprzyja produkcji tak że ja na małe kary nie liczę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

u mnie mleczarnia placi za jednostke tłuszczu 3 grosze, tłuszcz ostatnio 4.75 , w roku którym były wprowadzone kwoty srednia wyszla 3.7.  bylbym zadowolony gdyby mleczarnia zanizyla mi tłuszcz, najlepiej o cala jednostke.  po korekcie tłuszczu nalatuje mi pewnie z 10 procent, podejrzewam ze wielu ma podobnie, a na pewno rolnicy którzy w tamtym czasie wozili mleko do zlewni grupowych, a tam kompinacje były i złodziejstwo, jak przeszlo się na wlasny zbiornik i wyniki zaczela robic mleczarnia to tłuszcz automatycznie podskoczyl prawie o cala jednostke,

Edytowano przez nightmare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ja mam w kwocie tluszcz 4,18, w tym roku średnio 3,95 także na 500 tys. trochę naleci, był moment że średni wychodził 3,8 ale teraz się zwiększył

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

3 procent już nalatuje na korekcie litrow na kilogramy, kolejne procent , w wielu przypadkach znacznie większy nalatuje na tłuszczu.  Dla przykładu, przekraczam 10 tys litrow które po korekcie daja 11 tys kg,  cena za litr 1 zl,  w przypadku kar 80 gr, ktoś by pomyslal ze 20 gr jeszcze zostało, a tu guzik, zostaje tylko 12 groszy, 


i tak jak tu kolega wyżej pisal, lagodna zima tez będzie miała wpływ na ilość kary, przy mroznej zimie mleka by było znacznie mniej. i obstawiam ze przekroczenie było by nizsze o 1-2 procent, wiec bardzo dużo,  W tamtm roku przekroczenie było cos ok  2 procent jak dobrze pamiętam, i kary 29 groszy, wiec w tym roku jak będzie ok 8 procent to na pewno kary nie będą na poziomie 40-50 groszy tak jak nie którzy tu pisali, bardziej bym obstawial na 70-80 groszy, wielu jest tego swiadomych, i potrafią liczyc, dlatego ceny kwot nie spadają, pomimo ze czas sprzedaży niebawem minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

No właśnie mleczarnie powinny trochę z tłuszczem pokombinować, to przekroczenie było by mniejsze, a takiego wysokiego tłuszczu jaki jest w tym roku to jeszcze nie miałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

wyższy tłuszcz może być wynikiem zadawania mniejszej ilości pasz treściwych wysokobiałkowych, dla rolnikow którzy nie maja już kwoty rozsądnym rozwiązaniem było by czesc mleka przeznaczyć na odpojenie cieląt, Lepiej odpoic je teraz , niż później tracic mleko na ten cel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj