Polecane posty

Adanos    3

Żebyś widział minę u mnie skupowca jak większość umów kupna/dzierżawy idzie do innych mleczarni, z prostego powodu u mnie nikt nie chce dać więcej jak 40 a z innych płacą 50-55

I co się dziwić, że takie są stawki. Podobno rolnik rolnika zrozumie no ale mam pewne wątpliwości po takich wypowiedziach :D

 

Sam bym chętnie kupił z 40 tyś no ale oczywiście w rozsądnej cenie, a nie takiej jak kolega wyżej podał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Ja rozumiem innych, do swojej mleczarni oddał bym po 45, ale miałem tylko jeden telefon za 40, i kilka po 20-30 i to jeszcze z takim tonem że niby łaskę mi robią że wezmą w takiej cenie.

 

Być może ja z ciekawości zadzwoniłem na kilka ogłoszeń które wiszą od dłuższego czasu to wszystkie były nieaktualne.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

Czy zakup kwoty mlecznej od rolnika ryczałtowego gdy sam jestem na ryczałcie podlega jakiemukolwiek opodatkowaniu ? Czy do ceny 50 gr/kg trzeba doliczyć jeszcze 23% podatku czy sprzedający sam opłaca ten podatek?  Dzierżawa czy zakup kwoty mlecznej - zakup zawsze bezpieczniejszy ale czy będzie to miało znaczenie podczas zniesienia kwotowania ?, bo cena dzierżawy nie jest aż tak wysoka w porównaniu do kupna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak kupowałem w listopadzie to mi zabrali 5%. Potem kupowałem 30grudnia i 16 stycznia i nie mam jeszcze decyzji.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubki    0

W mleczarni byłem tydzień temu i mówili mnie że nic już nie potrącają. Życie pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek323    4

Mój ojciec znalazł dzierżawę w pobliskiej wiosce 1tyś litry (trochę za mało ale dobre i to) za 5gr. morze oda ale planujemy mu dać po 10-20gr. Przy takim podejściu tez trzeba być człowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7214

@Maniek to ja mam dla Ciebie propozycję, sprzedam ci 20 tys kg po 99 gr bo wiesz bieda ciśnie, nie mam już na czym zaoszczędzić, a jak będę musiał sprzedać hektary to tragedia. Jesteś tak dobroduszny to może zrozumiesz :D


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

pedro2 Jeśli to miało być śmieszne to coś Ci nie wyszło.

 

 

W wielkopolsce próżno szukać kwot poniżej 50 groszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

A ja mam przecieki że kary nie będą takie duże, góra 50 gr 

Edytowano przez tedek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

kolejny prorok... skąd możesz mieć przecieki jak jeszcze ponad 2 miesiące roku kwotowego  pozostało i nikt nie jest w stanie przewidzieć ostatecznego przekroczenia, zresztą szacunkowe dane są z reguły też mocno naciągane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Witam jak się kupi kwotę  z innej mleczarni, to moja mleczarnia na dokumencie do ARR musi postawić jakąś pieczątkę czy wystarczy że wpisałem nazwę  mleczarni jako podmiotu który skupi to mleko.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek323    4

@Maniek to ja mam dla Ciebie propozycję, sprzedam ci 20 tys kg po 99 gr bo wiesz bieda ciśnie, nie mam już na czym zaoszczędzić, a jak będę musiał sprzedać hektary to tragedia. Jesteś tak dobroduszny to może zrozumiesz :D

 

właśnie przez takich ludzi jak ty do bieda w kraju bo patrzą jak sobie tylko kieszenie napchać a nie zrobić żeby jedna i druga strona była zadowolona. My staramy się z ludźmi żyć fer to i ludzie widzą choć zdazają się tacy jak ty cwaniacy to omijam z daleka. Robiło się kiedyś dużo usługowo po ludziach (jak było mniej ha. u siebie)to ludzie znają mas a ja poznałem ludzi z okolicy niektórzy to do dziś winni i mieli tupet przychodzić żeby jeszcze raz zajść do nich na usługę a oni wtedy uregulują za poprzedni rok z łaski swojej. Jak ktoś ze mną fer postępuje to ja tez będę do niego fer .  A za te propozycję dziękuję ale nie skorzystam "bo wiesz bieda ciśnie" i za mocno atrakcyjna skoda żeby ciebie zlicytowali ale ja z takimi ludźmi interesów nie robię .Morze też będziesz  miał szczęście i komornik pujdzię do sąsiada i nie będziesz musiał sprzedawać hektarów :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

A jak to jest w przypadku gdy ktos Kupil w teraz za duzo kwoty i nie ubiegal sie o rezerwe mozna nadwyzke sprzedac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7214

Wam od tego "kryzysu" chyba całkiem deprecha się na głowy rzuciła, nawet żart odbieracie jako nie wiem, atak. Tak się składa, że z  usługami po ludziach miałem takie same "fanaberie", a nawet lepsze ;) Po 3 latach ojciec upomniał się o 600zł za koszenie, a typ na to "nie myślałem że już tak ostatkiem pędzisz aż się upominasz" To było już 7 lat temu i dalej nic ;) 

 

Wyluzuj trochę i pod szlifuj  ortografię ;)

 

 

 .Morze                     pujdzię 

 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golobek    0

a kupował ktoś kwotę z innej mleczarni na odległość tzn nie jechał np 400 km w jedną stronę tylko załatwiał to jakoś przez mleczarnię czy korespondencyjnie? babka do mnie dzwoniła ze ma na zbyciu ale jest z lubelskiego i mam do niej 350 km. zapewnie mnie ze jek ja wyśle jej pieniądze to ona napewno wyśle mi dokumenty , może pojawiłi się oszuści którzy próbują zarobić na fikcyjnych kwotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

No ja bym sie w ten sposób nie bawił. Wyślesz kase, przestanie odbierac telefon i po zawodach. Druga sprawa to sprzedający powinien mieć papier z mleczarni ile tej kwoty "ma wolnej" bo nawet przy osobistej transakcji bez papieru nie będziesz wiedział czy wolna kwota w ogóle istnieje. Choć może ktoś opracował korespondencyjną procedure zakupu kwoty? Może jakas instytucja pośredniczy w transakcji? wolałbym komuś zapłacić dajmy na to 100zł niż tłuc sie pół Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7214

Dzisiaj byłem w mleczarni, dwie transakcje po 40 gr, a za chwilę przyszli kolejni po 55 gr. Także rozbieżność spora w jednej mleczarni i  powstają "spory" na af, jeden pisze po 55 i objeżdża drugiego że pisze po 40 kupił ;) Ale ruch ogromny, facetka mówiła że ma dość od rana do 15 pełno...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

jak spora ilość kwoty to warto podjechać te 350 km. Tu chodzi o spore pieniądze , nie rozsądne było by wyslylac w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

@golobek przypomina mi sie że znajomy kupował tak rok temu, ale najpierw dzwonił chyba do tej mleczarni i sie pytał czy taki dostawca wogóle istnieje i czy posiada zadeklarowaną kwotę ( chyba przy tej rozmowie musiał byc sprzedający zeby wyrazic na to zgodę - bo tak pewnie pracownik nie powie ) i pózniej był to chyba w ten sposób ze sprzedający wysyłał dokumenty do niego ze swojej  mleczarni z pieczątką za pobraniem, tzn przynosił mu listonosz czy kurier uzupełnione czesciow dokumenty i on przy nim otwierał i sprawdzał czy wszystko jest oki i jak było wporządku to płacił dla kuriera/listonosza - ta opcja kosztowała cos koło 100 zł ale to nie w cicemno kasa jednak, z tego co pamieta to jakos tak :)   ale radze samemu sie dowiedziec na 100 %  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj