Polecane posty

st220    20

@cebula za tyle to chyba będzie problem, ja oddałem 20tys w dzierżawę po 50gr w 15 minut znalazł się chętny a ogólnie to telefon za telefonem z ofertami 40-45gr. W mleczarni byłem to kolejka u kierownika skupu i cena przy sprzedaży 50-55groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ja byłem w mlekovicie i żadnych kolejek nie widziałem. znam sporo ludzi bez limitu i wcale się nie wyrywają żeby kupować po 50 gr. a tym bardziej dzierżawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Daj Swój numer telefonu zaraz wystawię ogłoszenie że masz kwotę zobaczysz ile ludzie będą oferować i ile będziesz miał telefonów miałem tylko jedną ofertę po 35, 3x40, 4x45 i 1x50 w ciągu 15 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golobek    0

a gdzie jest najwięcej ofert sprzedaży ? znaczy na jakich stronkach szukacie?

z tymi cenami to różnie bywa padlasie i półocne mazowsze chyba najdrożej jest. jak pojawia się oferta 35 40 gr to południe polski przeważnie. co ważne jak dzwoni się praktycznie natychmiast po ukazaniu się ogłoszenia to albo już sprzedane albo żeby dopiąć transakcje to tak za dwa dni po czym za dwa dni już nieaktualne bo ktoś nibb już wziął. to nie tylko moje spostrzeżenie ale rozmawiałem z kilkoma rolnikami zainteresowanymi kupnem , pprzeważnie z podlasie i też takie sytuacje mają. wynikać może z tego taki fakt że ktoś wystawia ofertę w miarę rozsądną cenowo po czym stwierdza że może wyciągnąć więcej i się wycofuje . takie pytanie do kupujących po ile najczęściej dajecie za kwote?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

Czy w tym roku kwotowym będą pobierane zaliczki w postaci 20 groszy za każdy przekroczony litr mleka przez mleczarnię ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

Daj Swój numer telefonu zaraz wystawię ogłoszenie że masz kwotę zobaczysz ile ludzie będą oferować i ile będziesz miał telefonów miałem tylko jedną ofertę po 35, 3x40, 4x45 i 1x50 w ciągu 15 minut.

o godzinie 14 miałem telefon z ofertą 15 tys.w cenie 40gr.  z dawnego rzeszowskiego. 

  może ktoś wreszcie odpisze jak kupuje ?  załatwiacie formalności w mleczarniach czy w agencji a może kupujecie na umowę? niektórzy oferują kwote z drugiego końca polski więc nie wiem jak to zrobić?  miałem nawet chętnego który mówił że przyjedzie sam bo będzie w okolicy ale boje się naciąć na oszustów. skąd mam wiedzieć że on dysponuje taką kwotą. może w tym samym czasie sprzedać kilku osobom a później szukaj wiatru w polu 

Edytowano przez wojtas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

Wczoraj powiedzieli w magazynie Tydzien ze rezerwa przysługuje11% wartosci przekroczonej w zeszłym roku i po przekroczeniu w tym roku 5% dodatkowo..    nie bardzo rozumiem tego...wie ktos moze o co tu chodzi?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

@wojtas zadzwoń do mleczarni swojej do działu skupu i się dowiesz albo do arr i w tedy będziesz poinformowany bezpośrednio. ja jak kupowałem to jeździłem do mleczarni sprzedającego i tam z nim razem szedłem do działu skupu i w tedy osoba odpowiedzialna za to sprawdzała czy faktycznie sprzedający ma do sprzedania kwotę o której była mowa i jak było oki  to drukowała wypełniony formularz z danymi sprzedającego i z ilością sprzedanej kwoty dla mnie, a ja z tymi danymi do swojej mleczarni jechałem z wnioskiem zeby pani z działu skupu postawiła firmową pieczątkę i listem poleconym albo osobiście do ot arr. ale w moim przypadku to najdalej było 160 km w jedną stronę. wiem że niektórzy załatwiają to korespondencyjnie - ale w tedy co i jak to ci nie powiem, najlepiej żeby taka osoba sama napisała jak to załatwia. a daleko masz  do tej osoby z rzeszowskiego dawnego ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

@cebula za tyle to chyba będzie problem, ja oddałem 20tys w dzierżawę po 50gr w 15 minut znalazł się chętny a ogólnie to telefon za telefonem z ofertami 40-45gr. W mleczarni byłem to kolejka u kierownika skupu i cena przy sprzedaży 50-55groszy.

jak mam kupić po 50 groszy to wole oddac państwu jak dac rolnikowi i zapłacić podatek jeszcze 23% bo kar wyższych nie bedzie na 100 % zawsze krzycza a jest połowa perzekroczenia od wielu  lat śledze statystyki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macase    1

W lutym jak będzie już ostatni czas na sprzedanie, to kwoty będą tańsze bo jak ludziska chcą sprzedać to bedą sie spieszyć bo pózniej i tak im przepadna, tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Dokładnie cebula tez pamietam takie lata tez podobne prognozy - 8%, sasiad kupował kwote ponad 50 gr a kara byla 15 bodajze, jednego roku dzierzawił po 15 gr a kara była po 3 gr :D w tym roku powiedział że nie kupi :D i wsumie musie nie dziwie. Watpie żeby kara była wyzsza niz 50 gr ale trzeba trzymać reke na pulsie, póki co wole kupywąc tania rope i nawozy na sezon niz kwote....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a gdzie jest najwięcej ofert sprzedaży ? znaczy na jakich stronkach szukacie?

z tymi cenami to różnie bywa padlasie i półocne mazowsze chyba najdrożej jest. jak pojawia się oferta 35 40 gr to południe polski przeważnie. co ważne jak dzwoni się praktycznie natychmiast po ukazaniu się ogłoszenia to albo już sprzedane albo żeby dopiąć transakcje to tak za dwa dni po czym za dwa dni już nieaktualne bo ktoś nibb już wziął. to nie tylko moje spostrzeżenie ale rozmawiałem z kilkoma rolnikami zainteresowanymi kupnem , pprzeważnie z podlasie i też takie sytuacje mają. wynikać może z tego taki fakt że ktoś wystawia ofertę w miarę rozsądną cenowo po czym stwierdza że może wyciągnąć więcej i się wycofuje . takie pytanie do kupujących po ile najczęściej dajecie za kwote?

ciężko jest coś wyrwać z innej mleczarni bo kierownicy skupu blokują tranzakcje i podstawiają ludzi od siebie. Kilka razy byłem już umówiony z kimś i się wycofywal po telefonie do mleczarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 Tylko jak ma starczyć dla wszystkich jak jest takie przekroczenie ? Co i komu ma przepaść jak kwoty są rozchwytywane ? Każdy pyta i kombinuje gdzie tylko może żeby zdobyć taniej , wszystko co było po znajomości i po sąsiedzku się rozeszło .   Kwota już będzie tylko droższa i  na pewno nikomu nic nie przepadnie bo każdy kto chce sprzedać ma nabywce praktycznie od ręki .


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macase    1

U mnie wszyscy trąbią że 80gr będzie ale nie wiem . U mnie też przekroczenie bedzie napewno ok półtora miesiąca ale narazie nie kupuje, nie za tą cenę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

trafiłem teraz na gościa słownego i jak zadzwoniłem pierwszy to mi trzymał a telefon mu dzwonił bez przerwy mówił że w 2 dni kilkudziesięciu chętnych. Jak pisaliśmy papiery to 3 dzwoniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macase    1

Tak tak akurat droższe już to widze..... pozbędą sie jak będą tansze a nie, już troche potaniały kwoty bo w grudniu krzyczeli po 70gr nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

po 50 gr jest ofert , ale za te pieniądze to nikt nie kupuje, Jak tak dalej będzie zejda z cena ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

to az dziwne. bo dzis dzwonilem do babki po 43 grosze to sama mowila ze chetnych nie ma.

 

i jak kupujesz po te 43?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

oj z tym kupne też jest trochę przekręt po stronie sprzedających, krzyczą po 50 60 gr i mówią że zainteresowanie duże... a jak co do czego to nikt nie chce kupić po takiej stawce i kwota wisi, sprzedający mówią że tyle chętnych bo zachowują się jak typowi handlarze,  aby tylko znalazł się ktoś z jak najwyższą ofertą i liczą że ewentualny nabywca pod presją po prostu spanikuje i kupi po zawyżonej stawce, sam bym dokupił jakąś niewielką kwotę ale jeśli będzie max 40 gr, w sumie przy wielkości jaką przekroczę to kilka groszy nie jest dla mnie wielką różnicą ale mi bardziej chodzi o samą zasadę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

@daremw jak nie wierzysz że ludzie dają po 50-55 gr to wystaw ogłoszenie i zobaczysz ilu jest chętnych moja kwota wczoraj poszła w dzierżawę po 50gr, przy mnie kilka umów było pisanych po 50-55gr.

 

po 50 gr jest ofert , ale za te pieniądze to nikt nie kupuje, Jak tak dalej będzie zejda z cena ,

 

Patrz wyżej, są co po tyle płacą na moją ofertę w 15 minut znalazł się chętny po 50 i się zbytnio nie targował i był zadowolony że zszedłem z 55 na 50.

 

to az dziwne. bo dzis dzwonilem do babki po 43 grosze to sama mowila ze chetnych nie ma.

 

Może tylko ogłosiła w swojej mleczarni i akurat u niej nikt nie chce więcej płacić. Ja polecam wystawić ogłoszenie na olx.pl (dawna tablica).

 

ciężko jest coś wyrwać z innej mleczarni bo kierownicy skupu blokują tranzakcje i podstawiają ludzi od siebie. Kilka razy byłem już umówiony z kimś i się wycofywal po telefonie do mleczarni.

 

Żebyś widział minę u mnie skupowca jak większość umów kupna/dzierżawy idzie do innych mleczarni, z prostego powodu u mnie nikt nie chce dać więcej jak 40 a z innych płacą 50-55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ja nie mówię że nie wierzę ale spora część jest właśnie takich wiszących ofert, są tacy którzy kupują po tyle a jest sporo osób które po prostu kręcą i wmawiają innym że mają mnóstwo chętnych (tylko nie po takiej stawce), to jest wszystko nadmuchane sztuczną paniką a jak wyjdzie to zobaczymy jak podsumują cały rok kwotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj