Polecane posty

Gość   
Gość

dzisiaj 15000 poszło po 50 gr. sm Ryki  w okolice  Ostrołęki jak sprzedałem był telefon za telefonem i to najczęściej dzwonili pobliscy rolnicy chcieli brać bez targu w ciągu  1h po wstawieniu kupił drugi klient 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek3    0

Też słyszałem że 10-11% zawsze to coś. Chyba ludzie zaczynają panikować powoli, dostałem telefon z zapytaniem czy nie chce kupić kwoty po 30 gr odda :D poczekam jeszcze trochę to po 20 będą oddawać...

wiesz możesz sobie pisać takie bajeczki 

na dzisiaj nie ma szans kupić kwotę  w tej cenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Trochę za dużo ma, mi wyliczyli prawie 10 tyś trzeba pomyśleć, dziś gadałem ze znajomym po 35 gr kupił 3dni temu 20 tyś


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

ja sprzedałem 26 tys. po 0,50zł

telefony już mnie denerwowały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Zależy kiedy i gdzie, z wioski facet kupił w połowie grudnia 45 tys po 45 gr teraz żałuje bo sam mówił że dzwoni z ciekawości to za 40 na legalu by kupił...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

no i gdzie sie wyrywasz... czekamy ;)

 

Czekaj zdrów, masz chętnych co chcą sprzedać po 30-35gr to dawaj namiar chętnie kupię, wczoraj wystawiłem swoją to telefon się urywa 40gr z pocałowaniem ręki dają.

 

 

co z urywania telefonu jak nikt nie kupuje :)

 

 Przed chwilą było 2 telefony po 40gr.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
james    0

kumpel wyliczył że będzie miał około 24 tys. kary (licząc po 80g). czyli około 30 tys/kg przekroczenia. kupując teraz wyda po 50 gr -.15 tys .po obietnicach sawickiego o rozłożeniu na raty przez okres 5 lat te 15+9 tys kary w ogóle nie odczuje a kupując teraz wywali 15 tys jak psu w d....e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Dziwna matematyka. Lepiej zapłacić 24 tys niż 15 bo na raty będzie rozłożone.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Najlepsze w tym wszystkim jest to że z góry wiadomo że to kasa wyrzucona w błoto. Albo dasz zarobić sprzedającemu kwote (co chyba jest mniejszym złem) albo te darmozjady podzielą te kase z kar miedzy siebie bo wątpie żeby jakoś mądrze to rozdysponowali pomagając mleczarstwu w PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

swoją drogą to trochę nie tak ze kary w ostatnim roku bedą obowiązywac ale kwota to nie powieksza się o 1% troche to nie tak nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

przecież to celowe działanie mające na celu wyciągnięcie jak największej kasy na koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Celowo rolnicy przekraczali kwotę żeby zapłacic karę?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

odpowiedziałem na post cebula440.

a czy rolnicy nie byli świadomi że przy przekraczaniu kwoty będą kary? w takim razie  odpowiedź na twoje pytanie brzmi TAK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Większość rolników była pewna że jak w przed-ostatnim roku były kary to na ostatni rok kar nie będzie, niestety rzeczywistość okazała się inna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
james    0

Dziwna matematyka. Lepiej zapłacić 24 tys niż 15 bo na raty będzie rozłożone.

hmmm.. ja wiem czy dziwna? a jak rolnicy kupują na raty lub na kredyt maszyny lub ciągniki, to końcowa cena po podliczeniu wszystkich kosztów wychodzi o wiele większa niż gdyby brać ją za gotówkę. tak wiec każdy robi jak mu pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Na portalu spożywczym jakiś specjalista pisał że małe są szanse zeby kwota była rozłożona na raty. Sawickiemu jeszcze wierzycie w te jego obietnice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek3    0

tu nie Sawicki winien bo on niczego tak naprawdę nie obiecał , a tym bardziej załatwił ..po prostu wiara w to jest  naiwnością  i nadinterpretacją bo to nie Sawicki decyduje tylko UE  ...nikt nie poparł tych propozycji więc trudno liczyć na efekty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

większość tych co przekroczą spore ilości to duzi dostawcy którzy maja ceny zbliżone do 1.5 zl , i raczej kara na poziomie 60 gr ich nie zrujnuje, nie czekaja na zniesienie kwot tylko się rozwijają, i wejda po zniesieniu kwotowania z duza produkcja, być może już docelowa dla ich gospodarstwa. Po za tym nikt nie wiedział na początku roku ze będzie przekroczenie i jaka ewentualnie będzie kara, wtedy majac cene ok 2 zl za litr myśleli tylko o zwiększeniu produkcji, teraz mamy takie tego efekty.Pewnie będą przypadki utracenia plynnosci finansowej ale sporadyczne, większość ma glowy na karku i sobie poradzi. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fokuska    1

czy ktoś może ma na sprzedanie kwotę mleczną, 15 000 kg? miałam kupić ale sprzedający wystawił mnie, powiedział, że "krowy mu się rozdoiły" i teraz zostałam na lodzie. Cały czas szukam ofert na różnych portalach z ogłoszeniami, ale może ktoś będzie mogł mi pomóc, przecież wszyscy jesteśmy z tej samej branży i jedziemy na jednym wózku...Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

Chyba tyle co za sprzedaż, bo nie ma różnicy w dzierżawię i kupuje, bo to i tak ostatni rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj