Polecane posty

pawelol111    1337

Polityka... dopiero nie tak dawno za ładne sztuki jałówek licytowano 12-14 tys. Dziś ta jałówka daje tanie mleko za które trzeba zapłacić karę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Kolego nie obrażaj tu nikogo. Nie każdy będzie miał przekroczoną kwotę i bedzie płacił kary. Jak kupować jałówki to kiedy?????? jak nie teraz gdy są tanie.....

Tylko trzeba wziąść pod uwagę że mleko może być po 0.90 groszy....

no i ja mam podobne zdanie, sam wiele nie przekroczę, są to jakieś drobne ilości rzędu parę tysięcy litrów, u mnie trochę łagodniej będzie to wyglądało bo mam w planach kupić trochę cieliczek (docelowo ze 20) z dobrą genetyką, zanim doczekam od nich mleka to może się sytuacja ustabilizuje trochę, w każdym razie nie a sensu stać w miejscu albo zmniejszać produkcję bo mleko tańsze bo to będzie prowadziło do bankructwa zwłaszcza że więksi nie zmniejszają a wprost przeciwnie. Jak mniejszy nie będzie zwiększał produkcji przy jednoczesnym spadku cen to nie będzie miał za co wyjść w pole. Pewnie po moim wpisie pojawią się komentarze że po co zwiększać a będą to komentarze od osób które prawdopodobnie mają po 50-60 dojnych i w zwyż i również liczą że mniejsi ograniczą a oni będą produkowali więcej, mniejsi będą bankrutować a więksi za bezcen kupować ziemię po nich (od komorników). kto chce to niech sobie zaprzecza że tak jest ale docelowo takie jest założenie.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Założenie takie jest jak najbardziej od dawna, tylko końcówka Twojego posta trochę zaprzecza sama sobie ;) Mniejszy najczęściej nie ma kredytu wcale, więc będzie mu lżej, mniejszy też może ma łatwiej zgromadzić własne środki produkcji, w sąsiedniej wiosce jest 50 dojnych, facet ma 30 ha i od Bożego Narodzenia kupuje sianokiszonkę, więc co mu zostanie, trawa prima sort bo widziałem, ale z 90 km transport doliczyć to ile wyjdzie... Większy ma tyle lepiej, że w mleczarni jest inaczej traktowany i będą go podtrzymywać, ale też nie zabiorą wypłaty mniejszemu na rzecz tamtego ;)

 

Prawda jest taka, że wszyscy dostaniemy po d*pie i każdy tak samo odczuje, ale jak ktoś ma racjonalnie rozłożone zobowiązania lub nie ma ich wcale najwyżej zahamuje zaplanowane inwestycje i będzie miał lżej. Co nie znaczy jednak, że będą produkować "na siłę" poniżej 1 zł, bo długo tak się nie da pracować ciężko i wychodzić na zero. Czas pokaże ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

nie to że zaprzeczam sobie bo nie koniecznie miałem na myśli kredyty duże a raczej bieżące zobowiązania które defakto przy niskich przychodach będą prowadziły do powstawania zadłużenia.

taki który produkuje ponad stan ziemi to może mieć problem faktycznie bo raczej ceny belki sianokiszonki stoją w miejscu a dochody topnieją no i wszelką opłacalność zaczyna szlak trafiać, a tak chociaż kilka groszy na litrze zostawało :)

a tak swoją droga jak czasami czytam tu na forum że z 20 ha ciężko wyżyć (przy krowach mlecznych) to mnie czasami aż śmiech ogarnia a posty były pisane kiedy ceny mleka były wyższe, ciekaw jestem co teraz by te osoby powiedziały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

bo koledzy nie ma co wrzucać wszystkich do jednego worka. Jeden ma 20ha i 30 dojnych i taniej wyprodukuje niż ten co ma 50ha i 80 dojnych bo np. nie ma kredytu i nie zatrudnia ludzi którzy pomimo wszystko stanowią jakiś procent kosztów.

 

Ja uważam że to własnie najgorzej bedą i mają Ci którzy akurat teraz zaczeli spłacać raty za kredyt na obory budowane 2 lata temu (koniec okresu karencji). Do tego dochodzi kara za kwote i człowiek ugotowany. Na podlasiu jest kilka przykładów którym kary dały popalić.

 

I również uważam że to najlepszy czas na kupno jałówek. Teraz i za rok jak wysypią się kolejne kary.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Nadal brak żadnych obietnic od ministra - nic nowego. Powiniśmy zrobić tak jak te ,, Porozumienie Zielonogórskie'', może to by otworzyło oczy tym politykom. A co się tyczy tego że Ci co mają 20 krów płakali jak było droższe mleko to dlatego że może przejeli małe gospodarstwo i sami musieli do wszystkiego dojść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Koledzy sam mam krowy ale likwiduje bo 0,96 zł to nie będe rył ten co ma tyle krów  i kupuje sianokiszonke to rozumu nie ma produkuj tyle ile możesz wyrzywić , a kto kazał brać takie wysokie kredyty  ,muśleli że mleko będzie po 2 zł  PARANOJA .No teraz za prawde mi się oberwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hamuj się ziomek, bo nie wiesz co piszesz i nie znasz sytuacji. Sam muszę dokupować kiszonkę, ale jakoś nie płaczę z tego powodu. Hodować mniej, raczej trudno, bo żeby jako tako funkcjonować 25 krów to minimum. Nie moja wina, że dziadkowie i rodzice nie kupili więcej. Nie musisz wierzyć, ale rozwijam się mimo wszystko choć trochę powoli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaca19855    11

Jeden ma 20 krów i w roku powiedzmy cieli mu się 12 z tych 20 przy wydajnosci 5 tys litrów i klopotami z somatyka i rozrodem a drugi ma 20 krów i w roku cieli się 20 sztuk przy wydajnosci 8 tys litrów bez zbyt czestych wizyt weterynarza, robota ta sama a wyżyc temu pierwszemu napewno ciężej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Na krowy to są skazani ci co mają słabe gleby  ,im się nie dziwie ,ja wole prace na polu ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

to prawda na slabej glebie dzieki krowa można z ha wypracować bardzo ladny zysk.

obornik i gnojowica czyni z ziemi urodzajna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

Koledzy sam mam krowy ale likwiduje bo 0,96 zł to nie będe rył ten co ma tyle krów  i kupuje sianokiszonke to rozumu nie ma produkuj tyle ile możesz wyrzywić , a kto kazał brać takie wysokie kredyty  ,muśleli że mleko będzie po 2 zł  PARANOJA .No teraz za prawde mi się oberwie

 

A co powiesz na to, że u mnie kupiona sianokiszonka wychodzi tak samo jak swoja a nawet taniej ? Bela beli nie równa liczy się jakość, u siebie na słabych ziemiach ( Kurpie), łąkach zalewanych wiosną nie jestem w stanie zebrać super sianokiszonek. Z łąk odsiewanych 3-4lata temu zbieram niestety słabsze kiszonki niż te co kupuje, bo bardzo dobre trway bardzo szybko wypadają. Między jedną a drugą belą jest różnica nawet 30l mleka. A przecież jak się policzy wszystkie koszty: nawozy, paliwo, rekultywację to też wcale tak tanio nie wychodzi. Ktoś kto ma lepsze ziemie wygrywa tym, że z pokosu zbiera dużo więcej i opłaca mu się sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

no nie przesadzaj żeby już 1gr za litr nie dali to bida zupełna:P  a tak na serio  też się zgadzam że jak ktoś ma kasę i kwotę to może próbować 

juz w mojej okolicy mleczarnia wypłaca po 85 groszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Mam problem z jałówką która jest zacielona 6 miesiąc i nie chce pić wody w lecie trochę piła a teraz  wypija może 8l na 2-3 tygodnie ogólnie czuje się i wygląda dobrze karmię ją wysłodkami z bur. bur.pastewne,ziemniaki, śruta zbożowa i siano .Co może być przyczyną braku chęci do picia i czy nie odbije się to w przyszłości  na zdrowiu cielaka i ilości mleka

Post nie na temat. Zapytaj tutaj: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/3261-problem-z-bydlem-krowy-mleczne/

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Jeżeli chcecie rozmawiać o przyszłości w polskim mleczarstwie to przenieście dyskusję do tego tematu

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/10019-przysz%C5%82o%C5%9B%C4%87-produkcji-mleka-w-polsce/page-49?p=1399981&do=findComment&comment=1399981

albo jak chcecie to przeniosę Wasze posty dla ułatwienia.

 

 

Wracając do tematu, czy jest ktoś na forum, kto dostał chociaż decyzję z ARR o przyznaniu kwoty z rezerwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaca19855    11

Nie dostał jeszcze nikt, dzisiaj dzwoniłem do ARR. Czekają na decyzje ministerstwa odośnie wielkości wskaznika przyznania kwoty. Nie oficjalnie mi powiedziano, że stopień przyznania kwoty będzie wynosił 10-11 % ubiegłorocznego przekroczenia! Masakra, to tyle co nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

tyle co nic a dla niektórych będzie na ratę dość wysokiego kredytu, ja wychodzę z założenia że lepiej jak cokolwiek by było przyznane niż kompletnie nic, zawsze to parę złotych w kieszeni zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

też tak słyszałem że 10% więc całkiem sporo :))


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Też słyszałem że 10-11% zawsze to coś. Chyba ludzie zaczynają panikować powoli, dostałem telefon z zapytaniem czy nie chce kupić kwoty po 30 gr odda :D poczekam jeszcze trochę to po 20 będą oddawać...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

Też miałem możliwość, ale po 35 gr i niżej nie chciała zejść. Tylko od razu 18 tyś. Po 20 to wiadomo by się brało, ale wątpię, że spadnie tak nisko. Te Twoje 30 gr to już godne poważnego zastanowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Też myślę ze już można brać, kara najnizsza niby 40 gr...

 

 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

panowie jak macie oferty po 35 - 40 gr i nie chcecie zakupić to ja chętnie kupię proszę info na priv  :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj