Polecane posty

tedek2    65

Finlandia i kraje nad bałtyckie dostaną rekompensaty za to że importowali do rosji i za kwoty też nawet ich rząd może im wypłacić srodki z własnego budżetu a tu nic. W mediach nic o strajkach trzeba chyba bedzie coś wymyslic jak rolnicy z francji i tp.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Niemcy i Duńczycy  dostali po około 30 groszy za kg kwoty , rozłożone na 3 lata. Ale tu jest polska, więc czego się spodziewć....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

A powiedzcie mi czy mogę teraz kupić limit z nieswojej mleczarni? W skrócie z takiej, gdzie uda mi się to taniej?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Tak tylko pytam, żeby się upewnić. A jak wyglądają formalności w takim zakupie?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde a skąd ta unia ma kasę? każdy rząd ma deficyt i zapozycza się w banku i płaci odsetki. więc ktoś to musi zapłacić. nic nigdy nie bierze się z nieba

 

Według mnie to są dodatkowe pieniądze dla Unii bo jednego roku są kary a innego nie ma, więc Unia może po prostu państwom rozłoży te kary na kilka lat bez odsetek.

Podobno jak by nie sprzeciw krajów Unii którzy nie mają nadprodukcji w tym roku to może wprowadzili by ustawę że ten ostatni rok nie będzie już kar. I wtedy Unia kasy by w ogóle nie dostała i jakoś by żyła.

Z resztą co będzie to będzie, rozłożą kary będzie fajnie. Nie rozłożą to w 2015 odpuszcze sobie część inwestycji i zapłacę całą karę, lub mogę zaciągnąć kolejne kredyty żeby zrealizować wszystkie planowane inwestycje.

No chyba ze kar w ogóle nie będzie :D hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0
 
Uwaga producenci mleka!
printButton.png

Agencja Rynku Rolnego przypomina, że w obecnie trwającym ostatnim roku kwotowym 2014/2015 obowiązują następujące terminy składania wniosków:

-     od 1 sierpnia 2014 r. do 31 grudnia 2014 r.  można składać wnioski o konwersję kwoty indywidualnej,

-     od 1 sierpnia 2014 r. do 31 stycznia 2015 r. można składać wnioski o zatwierdzenie umowy oddania w używanie kwoty indywidualnej,

-     od 1 sierpnia 2014 r. do 28 lutego 2015 r. można składać wnioski o zatwierdzenie umowy zbycia prawa do kwoty indywidualnej,

-     do 28 lutego 2015 r. można dokonać zmiany podmiotu skupującego.

 


Społeczeństwo  zapłaciło. Rząd nie ma własnych pieniędzy to są nasze pieniądze. I założę  się że większość społeczeństwa nie ma ochoty dawać jałmużny dla zachłannych mleczarzy którzy   nagle zapomnieli o limitach.

chyba ty jestes zachłanny skoro piszesz takie farmazony przemądrzały

 

 

 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.13 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikaro    7

W miesiącach kwiecień – listopad 2014 do podmiotów skupujących dostarczono ok. 7,15 mld kg mleka po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu (wg danych zaczytanych do systemu informatycznego ARR na dzień 31.12.2014 r.). Stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po 8 miesiącach roku kwotowego 2014/2015 wyniósł ok. 72,92%. Natomiast szacunkowy stopień wykorzystania kwoty krajowej dostaw ukształtował się na poziomie 72,17%.

W okresie IV - XI 2014 ilość skupionego mleka ukształtowała się na poziomie wyższym o 6,57% niż w tym samym okresie roku 2013/2014.

W listopadzie 2014 r. do podmiotów skupujących dostarczono 811,9 mln kg mleka, tj. o 5,1 % więcej niż przed rokiem.

W sytuacji, gdy dynamika skupu mleka utrzyma się na dotychczasowym poziomie, wysokość przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw może wynieść ponad 8%, co skutkować będzie koniecznością uiszczenia opłaty wyrównawczej w wysokości znacząco wyższej niż opłata za rok kwotowy 2013/2014.

 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.13 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Według mnie to są dodatkowe pieniądze dla Unii bo jednego roku są kary a innego nie ma, więc Unia może po prostu państwom rozłoży te kary na kilka lat bez odsetek.

Podobno jak by nie sprzeciw krajów Unii którzy nie mają nadprodukcji w tym roku to może wprowadzili by ustawę że ten ostatni rok nie będzie już kar. I wtedy Unia kasy by w ogóle nie dostała i jakoś by żyła.

Z resztą co będzie to będzie, rozłożą kary będzie fajnie. Nie rozłożą to w 2015 odpuszcze sobie część inwestycji i zapłacę całą karę, lub mogę zaciągnąć kolejne kredyty żeby zrealizować wszystkie planowane inwestycje.

No chyba ze kar w ogóle nie będzie :D hehe

 

A skąd ta Unia ma pieniądze? przecież to są nasze pieniądze z właconych składek. Unia Europejska do tej pory nie wyprodukowała ani złotówki i ani jednego własnego euro.

 

A kredyt spłaci się sam który zaciągniesz? odsetki też same się spłacą? Policz ile przez to masz w plecy. 

Kraje które były przeciwko umorzenia kar same zapłaciły kare za przekroczenie wiedząc o tym że Polski na to nie stać. A przez to ograniczymy jako kraj  produkcje w nastepnym roku. 

 

 

 
Uwaga producenci mleka!
printButton.png

Agencja Rynku Rolnego przypomina, że w obecnie trwającym ostatnim roku kwotowym 2014/2015 obowiązują następujące terminy składania wniosków:

-     od 1 sierpnia 2014 r. do 31 grudnia 2014 r.  można składać wnioski o konwersję kwoty indywidualnej,

-     od 1 sierpnia 2014 r. do 31 stycznia 2015 r. można składać wnioski o zatwierdzenie umowy oddania w używanie kwoty indywidualnej,

-     od 1 sierpnia 2014 r. do 28 lutego 2015 r. można składać wnioski o zatwierdzenie umowy zbycia prawa do kwoty indywidualnej,

-     do 28 lutego 2015 r. można dokonać zmiany podmiotu skupującego.

 

chyba ty jestes zachłanny skoro piszesz takie farmazony przemądrzały

 

 

Koleżanko. Przecież te kary nie spadły na nas z nieba. System kwotowania jest od 2004 roku i każdy powienien brać ryzyko przekroczenia. Sam przekrocze około 150 tyś, ale jestem na to przygotowany. 

  • Like 1

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

to nie powód by nazywać dostawców mleka pazernymi

fajnie ale nas załatwili wszystkie dane o przekroczeniu za zeszły rok powykasowywali wszystkie umieszczałam a nic nie ma pewno przekroczenie nie będzie tak duże a oni straszą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

realnie będzie 60 groszy


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

to nie przekraczaj kwoty, jak ci taniej wyjdzie to wylewaj mleko... a może po prostu trzeba ograniczyć produkcję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

 

Koleżanko. Przecież te kary nie spadły na nas z nieba. System kwotowania jest od 2004 roku i każdy powienien brać ryzyko przekroczenia. Sam przekrocze około 150 tyś, ale jestem na to przygotowany. 

 

Ot i cała filozofia,  nic wiecej pisać nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Było trzeba trzymać się limitów i nie było teraz narzekania :mellow:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Dokładnie są limity i koniec są ograniczenia prędkości i za przekroczenie jest mandat i punty przepisów przestrzegać trzeba jak ktoś ma je w d**ie i je łamie niech za to płaci ja słyszałem o karze nawet 0,80 groszy i to tej już realnej.


I tak producenci mleka są pazerni jak nikt jak zobaczyli 1,90 za litr to polecieli do firm obory budować na 200-300 dojnych p***usy teraz bardzo dobrze niech płaca kary odechce im się samowolki konsekwencje jakieś muszą być do ch****ry.A ZRESZTĄ JAK ktoś pomyślał (a u rolników jest z tym ogromny problem) to przed zwiększeniem jak by poszukał to 3 lata temu po 10 groszy by nakupił nawet po 0,5 groszy a teraz po 0,50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotto11    0

kary karami...

nie wiem czy dobrze kombinuję bo od kwietnia 2015 roku zniesione zostają limity czyli jak dobrze rozumiem będzie można produkować ile wlezie mleka?! tak ?

nie będzie nikt kontrolował rynku a ceny bendzie  narzucał WOLNY RYNEK.?!

 

dobrze to rozumiem?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
james    0

Dokładnie są limity i koniec są ograniczenia prędkości i za przekroczenie jest mandat i punty przepisów przestrzegać trzeba jak ktoś ma je w d**ie i je łamie niech za to płaci ja słyszałem o karze nawet 0,80 groszy i to tej już realnej.

I tak producenci mleka są pazerni jak nikt jak zobaczyli 1,90 za litr to polecieli do firm obory budować na 200-300 dojnych p***usy teraz bardzo dobrze niech płaca kary odechce im się samowolki konsekwencje jakieś muszą być do ch****ry.A ZRESZTĄ JAK ktoś pomyślał (a u rolników jest z tym ogromny problem) to przed zwiększeniem jak by poszukał to 3 lata temu po 10 groszy by nakupił nawet po 0,5 groszy a teraz po 0,50.

taaa już słyszałeś o realnej karze -ciekawe skąd? pewnie wróbelki ćwierkały na stodole .teraz to są prognozy i przewidywania- nic więcej. co do kupowania po 5 gr. to dla ilu by starczyło? skoro ma być 8% przekroczenia? sam masz problem z myśleniem i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Od wiosny 2016 chciałbym odstawiać mleko , czy teraz po zniesieniu kwot muszę zgłosić to do mleczarni do której chcę odstawiać czy gdzieś indziej to zgłosić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek36    18

tym mleczarzom ciągle mało na podwórku nowe ciągniki nowe samochody za cielaka 3 dni hf krzyczą po 600 zł wiem co to jest praca przy krowach ale przestali by tak urwa jęczeć bo czasami to uj mnie strzela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

W drugiej połowie roku ich wyćwiczy że będą mleko do traktorów lać zamiast płynu do chłodnic. Sami sobie bicz ukręcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

No ale zgłaszać w tym roku czy nie bo znajomy mówił że gdzieś to trzeba zgłosić ale sam nie wie gdzie , on odstawia do Wilary Boro z Konojad . Sam bym się w to nie pchał ale u mnie kupić cielaka to prawie z cudem graniczy  ,a tak bym miał cielaki do opasu i coś z mleka . Wole z mlekiem się pomęczyć niż dalej do trzody dokładać przepraszam że to nie w temacie ale jak coś o tym wiecie to napiszcie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj