Polecane posty

zenon213    0

ustawa została zmieniona tylko ciekawe od kiedy będzie obowiązywać 

http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/sejm-zmienil-ustawe-o-organizacji-rynku-mleka,54608.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

ciekawe kiedy to wejdzie w zycie i ci co już kupili ( zostało zabrane 5 % ) zostanie zwrócone ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
james    0

czyli jeśli kupiłem 15 tys. kwoty od rolnika papiery załatwiałem w mleczarni (jako darowizna, gość nie jest na vacie), to jaką cześć zabiera agencja 

czyli od transakcji trzeba jeszcze płacić podatek? może ktoś napisze  jak to wygląda i kto płaci kupujący czy sprzedający? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

to może zwrócą mi to co zabrali jak kupowałem ostatnio.

żyj nadzieją, bo mi sie w to nie chce wierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

jak czytałem od osób postronnych darowizna do kwoty 4,9 tys. nie jest opodatkowana, tj III grupa osób od których możesz dostać darowiznę :

http://www.gabryszidoradcy.pl/darowizna-od-osoby-obcej-ile-zaplace-podatku/

W przypadku zakupu nie wiem jak to jest ale jeśli jesteś vatowcem sprzedający coś płaci a Ty jako kupujący powiększony vat możesz odebrać (oczywiście wcześniej ktoś doliczy go Ci do faktury).

Sprzedający chyba płaci 19 % a Ty możesz odebrać cały vat ale nie wiem do końca jak to jest 

 

@konrad82 ja pisałem odnośnie sprzedaży miedzy vatowcami, jeśli chodzi o sprzedaż od ryczałta to ok. 

Jednak co zrobisz jeśli ryczałt chce Ci sprzedać i chce pieniądze na rękę nie na konto a cena jest okazyjna.

 

A w zasadzie jak Wy kupujecie kwoty mleczne darowizna, faktura etc. Jak to się odbywa ?

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Coś chyba pomieszałeś.Jeżeli jesteś vatofcem  i kupujesz od ryczałtowca  wystawiasz my fakturę i płacisz przelewem . Ryczałtowiec dostaje swoją sumę a Ty odliczasz vat od faktury  np5%


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie konczy mi sie kwota mleczna kolega miał krowy dwa lata temu i oddawał mleko do mleczarni i miał kwotę niewiadomo czy mu przepadła czy ma nadal bo niesprzedawał prosze o pomoc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro30    0

panowie mam pytanie konczy mi sie kwota mleczna kolega miał krowy dwa lata temu i oddawał mleko do mleczarni i miał kwotę niewiadomo czy mu przepadła czy ma nadal bo niesprzedawał prosze o pomoc

Niech kolega zgłosi się do mleczarni i dowie się ile ma kwoty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktor1    1

najlepiej niech zadzwoni do ARR bo mogli mu zabrać jak nie oddawał mleka przez rok a jak dostał cześć z rezerwy krajowej to jego kwota też będzie pomniejszona o tą sumę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alcarcalimo    0

Witam,

Jeśli panowie mogli by mi wyjaśnić pewną zagadkę. 

Otóż zastanawia mnie dlaczego producenci mleka wolą obecnie wykupić limit mleka niż go wydzierżawić. Wszak limity mają być zniesione więc po co przepłacać teraz za ten limit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Bo póżniej   za te limity bedzie rekompensata coś koło 1 zł za kg tak  słyszałem. ;)


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Z tą rekompensatą to chyba mała ploteczka poszła. Jakby mieli wypłacić po 1 zł/litr to niezła kasę musieli by wyłożyć tak około 10 mld. Moim skromnym zdaniem to niewykonalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja chętnie wydzierżawie ale nie drożej jak 35gr. A jak mam do wyboru dzierżawę albo kupno po 50gr to wolę kupić. W mleczarni nie chcą nic powiedzieć jak będą wyglądać te kontrakty po zniesieniu limitów. Może być tak że tyle ile było limitu tyle będzie kontraktu w takim wypadku lepiej teraz kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

A tak w ogóle to można wydzierżawić???  Mnie sie wydaje że chyba nie tylko kupno- sprzedaż .

Damian oni nie mają jeszcze koncepcji  co i jak , nie ma co sie przejmować na zapas.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

konrad82 masz rację tylko Ci się wydaje że tylko kupno, można też i dzierżawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rekompensat za limity nie będzie na pewno. 

Już dość dawno o tym mówili że nie mamy co liczyć na jakieś rekompensaty.

 

A co do kar to gdzieś mi się o uszy odbiło że mają nam rozłozyć je na raty, na okres nawet 5 lat bez odsetek. I większość Unii zgodziła się na takie coś. Wtedy aż tak żle by nie było bo więcej kasy na inwestycje zostało by.

Ale nie pamiętam gdzie to słyszałem czy czytałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

a kto by doplacił do tych odsetek? całość unii? przecież zaden rolnik w UE nie zapłacił kary tylko Polski. W innych krajach zrobił to rząd:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Społeczeństwo  zapłaciło. Rząd nie ma własnych pieniędzy to są nasze pieniądze. I założę  się że większość społeczeństwa nie ma ochoty dawać jałmużny dla zachłannych mleczarzy którzy   nagle zapomnieli o limitach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a kto by doplacił do tych odsetek? całość unii? przecież zaden rolnik w UE nie zapłacił kary tylko Polski. W innych krajach zrobił to rząd:)

 

A o jakich odsetkach mówisz? Pieniądze z kar podobną są przeznaczane na reklamę i promocję branży mleczarskiej, więc po prostu będą mieli podzielone te pieniądze na 5 lat. W innych latach w ogóle unia nie dostała pieniędzy bo limitu nie przekroczyliśmy i jakoś przeżyła. Więc po co mają obciążać swoich rolników jeszcze odsetkami, to tak jak byś Ty bratu 1000 zł pożyczył i chciał odsetki od niego :)

A po za tym nikt nam pieniędzy nie pożycza tylko my im dajemy za nic.

Edytowano przez darko6101990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

kurde a skąd ta unia ma kasę? każdy rząd ma deficyt i zapozycza się w banku i płaci odsetki. więc ktoś to musi zapłacić. nic nigdy nie bierze się z nieba


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj