Polecane posty

malorolny121    187

Meg z tym kąpaniem to dobra sprawa Bynajmniej rolniczki będziemy mieli najpiękniejsze na świecie. na to i mleka nie żal a nie wylewać bezsensownie na pole jak w Brukseli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Pomyśl co jest 1 kwietnia to będziesz wiedział skąd ta data :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Moim zdaniem trzeba cierpliwie czekać jak sie sytuacja rozwinie. Pamietam tez jeden taki rok bo sledziłem co miesiac sytułacje tez po 6 misiacach przekroczone 55% kwoty kary owszem były ale symboliczne. NIe wiem jak u Was ale w mojej okolicy znajomy handlarz bierze po 20-30 sztuk od gospodarzy od mniejszych odpowiednio mniej, kazdy ogranicza pasze, musi wkoncu spasc produkcja...doja tylko Ci co maja duże kredyty i poprostu musza....Co do kar to złozyli jakiś wniosek o rozłożenie ich na raty...Co do ceny kwot dowiadywałem sie w mleczarni to mi powiedzieli ze cene ustalili spekulaci którzy kupili wczesniej po taniosci a teraz mysla zarobic...skup spadnie to i cena spadnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

W tym przypadku jest z czego żartować ? Zobaczymy kto się będzie śmiał ostatni...

 

na pewno nie ten kto myśli ,że po zniesieniu kwot będzie monopolistą  na rynku mleka .

 


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

współczynnik korekcji podziału rezerwy kwoty mlecznej  0,1126 w projekcie jeszcze nie podpisanej ustawy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
james    0

współczynnik korekcji podziału rezerwy kwoty mlecznej  0,1126 w projekcie jeszcze nie podpisanej ustawy 

już na 66 stronie było o tym pisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Nawet sobie nie jestem w stanie wyobrazić rynku mleka bez żadnej kontroli i kwotowania, bo jak widzę co się działo pomimo kwotowania (jeszcze jak jest kwota i kara to się ograniczają) i  jak w Polsce od kilku lat obór na krowy mleczna przybywa jak grzybów po deszcze to co się będzie działo jak nie będzie żadnych ograniczeń w europie.

No ludzie trzeba być naprawdę głupim i bez wyobraźni żeby chcieć takiego systemu można to przyrównać do zabrania wszystkich radarów, znaków z ograniczeniami prędkości i patroli policji z dróg powybijali by się w ciągu kilku miesięcy  na tych drogach albo wpuszczenia stada wariatów do arsenału z bronią i wypuszczenie ich na ulice  w  przypadku  tz. wolnej amerykanki  potopimy się w nim i będzie po 0,70 0,80 groszy i nie liczcie że koszty produkcji w jakim kolwiek stopniu spadną zachciało się uni i cen unijnych to mamy. AAAA kredyty będzie trzeba spłacać i ma go prawie każdy który skorzystał z tej dobroczynnej hahah że tak się o niej wyrażę dobroczynna  instytucja Unia Europejska stado złodziei i bandytów  

Mamy TERAZ doskonały przykład gdzie zaledwie 140 mil ludzi ile to jest w skali świata? GARSTKA. z czego spora część pewnie też przetworów mlecznych i samego mleka nie jada i mleka nie pija może też i nie stać mowa o ROSJI oczywiście co się dzieje z ceną mleka JEDEN kraj który nam wprowadził embargo nie bierzcie wielkości Rosji pod uwagę tylko ilość ludności + tych na których nie było stań na produktu w sklepie i tych którzy ich nie spożywają.Ta cena jeszcze tak nie spadała bo mleko na lewo SZŁO PRZEZ Białoruś, ,ale teraz już nie idzie bo zablokowali i nagle cena spada już całkowicie,ona i tak spadała i teraz wyobraźcie sobie jeszcze znaczny wzrost produkcji na dużą skllę bo w całej Uni + reszta świata bo  tez nie zaprzestaną  rozwoju.... Ja nie twierdzę że ten akurat sytem był dobry ,ponieważ no nie wiem ograniczał znacznie rozwój chociaż z drugiej strony wcale nie ,ale brak jakiej kolwiek kontroli po 1-2 latach skończy się wylewaniem tego mleka na pola i seriami bankructwa a małych i średnich nie wspomnę bo jakie oni będą mieli sznse na takim rynku tego chcemy dla naszych rodaków samych bambrów po 600ha i 400-600 dojnych??? a wtedy już unia nic nie pomoże bo co obór nabudują co mają je burzyć i kasować stada a tak pewnie będzie przecież była wolna amerykanka co kto chciał to robił dlatego nie woolno pozostawić Rynku samego sobie Mam nadzieję że te unijne mózgi wezmą to pod uwagę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

cena spadnie ale aż tak by nie dramatyzował... chociaż opłacalność i tak będzie pewnie znikoma, co do likwidacji kwotowania... ziemi nie przybywa, wprost przeciwnie... fabryki, drogi, domy no i oczywiście alternatywa dla mleka w postaci innych gałęzi rolnictwa, mamy określoną pulę ziemi która się zmniejsza i tego nie przeskoczymy, no chyba że komuś opłaci się z zagranicy przywozić "półprodukty". jakoś przed wprowadzeniem kwot mlecznych polskie rolnictwo też nie zalało świata mlekiem a wprost brakowało go trochę a ceny również że tak powiem... nie zachwycały (bardzo delikatnie ujęte), no ale udało się przetrwać a i tym razem myślę że nie będzie inaczej, raz górka, raz dołek i tak to sie w kółko kręci, jeden zrezygnuje bo mu się nie opłaci, drugi będzie zwiększał produkcję bo stwierdzi że jemu się opłaci.

co do burzenia obór... nie przesadzaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

myślę że tak źle nie będzie bo mało komu chce się bawić teraz w dojenie. Każdy patrzy żeby jak najwięcej ziemi i hodowlę skasować. Zostają tylko ci który mają do tego serce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Serce? A gdzie ty masz to serce u rolników którzy mają dwie obory, 200 sztuk bydła i kolejne są już w trakcie budowy. Tu jest czysty pieniądz a nie serce.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

no właśnie żeby to poprowadzić trzeba mieć do tego serce. Jak następca nie będzie miał chęci do roboty to w oborach pająki tylko zostaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Może i trochę dla nie których przesadzam dla siebie wcale ja się boję o swoją cenę mleka bo widzę już co się zaczyna dziać i wyciągam wnioski. Ja też jak wielu zainwestowałem w oborę maszyny i teraz  nawet nie chce tej obory obstawiać do pełna mimo że kwotę mam i nawet ją sprzedaje i wydzierżawiam w sumie już rozdysponowana jutro oddaje ostanie wolne 30 tyś  bo co jak jednak mój scenariusz się ziści  rynek sam sobie? Lepiej mi będzie w razie co skasować te 28 niż potem 60 dojnych i dzięki normalnemu pomyślunkowi nie stawiłem obory na rusztach i firmami  i różnymi duperlami które to mi miały by zastąpić wręcz pasz i genetyki bo jak jak czytam ile co ma zwiększyć wydajność to nie raz już z krzesła ze śmiechu prawie nie spadłem syf reklamowy. 

Ktoś tam pisał o kurczącej się ilości ziemi może i jest kilka rejonów w Polsce ,ale jak ja jeżdżę nie raz i nie dwa po kraju to widzę ile u nas ugorów jest także nie był bym taki pewny o zasoby ziemi  na razie mamy jej pod dostatkiem. przynajmniej tu co widziałem. 

A UKRAINA?? Pomyślcie co zrobiła by Unia gdyby dostała  w łapska Ukrainę? Oczywiście zacznie ją rozwijać kraj który jest prawie dwa razy taki jak Polska i na terenie którego jest większość czarnoziemu  na ziemi. U nas zboża już nie pokrywały kosztów produkcji a nie wieże że mleczne gospodarstwa tam by nie powstawały a koszty produkcji mieli by o połowę takie jak u nas to jest powód dla którego nie chciał bym Ukrainy w uni! Z resztą mszą  mieć kolejnych Jeleni na ich kasę która potem do nich wraca z nawiązka włącznie z ich bankami które na tym zarabiają  a ich przemysł też ładnie się rozwija a wszystko idzie z kieszeni rolnika tylko  na około +  chore marże.


A z resztą co raz słyszę o takich wariatach co  mówią czekam tylko kiedy zniosą te limity i od razu wstawiam 200 więcej i plany na nowe obory no k***wa bo inaczej się już na takich nie da to jest normalne?? Albo zadatek już firmom sprowadzającym jałówki dali i będzie dobrze? Samo przez się mówi jak będzie.


Mlewkowita tez wiecznie nie będzie cwaniakować w konsekwencji też w końcu spuchnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

hodowca 94 są wariaci co nawet nie czekają na zniesienie kwotowania np. kumpel znajomego miał 70 sztuk bydła mięsnego, na wiosnę wszystko sprzedał i teraz ma 70 dojnych, wydane już ponad 300tys. litrów a kwoty ma nie całe 20 tysięcy, w sąsiedniej gminie jeden rolnik zdawał coś około miliona litrów, rok temu podwoił i zapłacił 300k kary, teraz kwoty nie dokupił i nadal produkuje, podobno nawet więcej, znajomy pracuje w dużej firmie budowlanej, latem wybudowali oborę na 300 dojnych, a właściciel kwoty nic nie posiada. Ci co myślą że kary będą małe mogą się grubo pomylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ależ czego się martiwcie za innych? Jak ktoś chce niech stawia i na 300 sztuk, trzeba mieć swój rozum i jakoś radzić. Czasy gdy rolnik startował z 10ha i dorobił sie w 20 lat 100ha minęły i nigdy nie wrócą. Nie każdy musi być rolnikiem. 

 

Produkcje mleka ogranicza ziemia i jej zasoby. Co do ugorów to idź i uprawiaj, bez umowy, na gębę. Już sa przykłady 30 hektarowców z oborami za 2mln. Ten rok wybitnie pokazuje kto sie przeinwestował. Nie da się prowadzić produkcji mleka bez 1ha na 2 sztuki mleczne.

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

 Masz rację przreiuzą się ci którzy myślą że hodowla bydła mlecznego to łatwy i miły interes.Ja się martwię nie tylko o innych małych czy średnich,ale najwięcej o swój interes bo przez takich głupców którzy umiaru nie znają miedzy innymi właśnie tacy co stawia na 300-500 krów ja będę miał też przez nad produkcję mleko po 0,80-0,90 trzeba myśleć przestrzennie i globalnie. Niemcy też jeszcze nie wykorzystali całego swoje potencjału Anglia również o Ukrainie już wspominałem byle nie ten kraj nie żebym im źle życzył za mało jest ludzi jeszcze do wykarmienia żeby ruszać ich rezerwy może kiedyś o ile się nie wytłuczemy jakąś wojną,ale jeszcze nie teraz. A tak w ogóle  to po jaką cholerę ta unia chce na siłę każdego rozwijać poza ty że trzepią na tym olbrzymie pieniądze i zachód się nieźle rozwija w kierunku  usługowym i przemyśle ,ale w sumie to chyba o to im tylko chodzi tylko zobaczymy do czego tym doprowadzą Ja jestem za ty żeby unia pomagała samorządom budowała drogi odnawiała zabytki pomagała budować ośrodki związane z kulturą organizował imprezy typu Euro i inne mistrzostwa bo to buduje kraj na wielu płaszczyznach ,ale od rolnictwa nie się opd****li bo robi więcej złego jak dobrego i jak ktoś mi mówi że rozwija się bo nabrał na 20 krów i 20 ha nowych maszyn za cały zwrot to niech się za przeproszeniem pie***lnie cegłą bo tylko nabrał kredytu a te maszyny za  5 lat będą takie same złomy jak te w komisach i ile wcześniej go nie zlicytują no nie potrafimy jako rolnicy kupować jak w innych krajach na spółkę to fakt ,ale zaraz żeby byle 15-20 chektarowiec zmodernizował sobie cały park maszynowy i to za cały zwrot przecież to jest ponad 730 tyś brutto co on za te pieniądze na ten areał sobie kupił fendt-a 200 koni? nie żeby im zazdrościł daj im Bóg niech mają i robią ,ale czy to jest normalne?


Jeszcze zęby tym zwiększył ilość hektarów i ilość obsady chociaż trochę ,ale nic nie zwiększyć i nabrać maszyn żeby robił kilka dni w sezonie gdzie tu sens gdzie logika??

I widać dlaczego zbytnio nad tym kontroli nie było bo tłuką na tym PRWO niezłą kasę. Poza rolnikami. i mlek niech zjedzie teraz i bankrut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

nie jest, ale juz znam kilku takich co sa bankrutami i tak postepowali.

 

Nie jest to racjonalne, ale co zrobisz? tak juz jest i trzeba znaleźć recepte na siebie. Sa gospodarstwa co maja po 20 ha, rzepak pszenica, koles gdzies dorobi z żona i maja jak pączki w maśle. Ale sa i takie co maja po 60 dojnych i cienko idzie;/

 

Nie bedzie tak że bedziesz miał po 80-90 gr to juz ponizej kosztów. Tnij koszty gdzie można i tyle. 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nawet sobie nie jestem w stanie wyobrazić rynku mleka bez żadnej kontroli i kwotowania, bo jak widzę co się działo pomimo kwotowania (jeszcze jak jest kwota i kara to się ograniczają) i  jak w Polsce od kilku lat obór na krowy mleczna przybywa jak grzybów po deszcze to co się będzie działo jak nie będzie żadnych ograniczeń w europie.

No ludzie trzeba być naprawdę głupim i bez wyobraźni żeby chcieć takiego systemu można to przyrównać do zabrania wszystkich radarów, znaków z ograniczeniami prędkości i patroli policji z dróg powybijali by się w ciągu kilku miesięcy  na tych drogach albo wpuszczenia stada wariatów do arsenału z bronią i wypuszczenie ich na ulice  w  przypadku  tz. wolnej amerykanki  potopimy się w nim i będzie po 0,70 0,80 groszy i nie liczcie że koszty produkcji w jakim kolwiek stopniu spadną zachciało się uni i cen unijnych to mamy. AAAA kredyty będzie trzeba spłacać i ma go prawie każdy który skorzystał z tej dobroczynnej hahah że tak się o niej wyrażę dobroczynna  instytucja Unia Europejska stado złodziei i bandytów  

Mamy TERAZ doskonały przykład gdzie zaledwie 140 mil ludzi ile to jest w skali świata? GARSTKA. z czego spora część pewnie też przetworów mlecznych i samego mleka nie jada i mleka nie pija może też i nie stać mowa o ROSJI oczywiście co się dzieje z ceną mleka JEDEN kraj który nam wprowadził embargo nie bierzcie wielkości Rosji pod uwagę tylko ilość ludności + tych na których nie było stań na produktu w sklepie i tych którzy ich nie spożywają.Ta cena jeszcze tak nie spadała bo mleko na lewo SZŁO PRZEZ Białoruś, ,ale teraz już nie idzie bo zablokowali i nagle cena spada już całkowicie,ona i tak spadała i teraz wyobraźcie sobie jeszcze znaczny wzrost produkcji na dużą skllę bo w całej Uni + reszta świata bo  tez nie zaprzestaną  rozwoju.... Ja nie twierdzę że ten akurat sytem był dobry ,ponieważ no nie wiem ograniczał znacznie rozwój chociaż z drugiej strony wcale nie ,ale brak jakiej kolwiek kontroli po 1-2 latach skończy się wylewaniem tego mleka na pola i seriami bankructwa a małych i średnich nie wspomnę bo jakie oni będą mieli sznse na takim rynku tego chcemy dla naszych rodaków samych bambrów po 600ha i 400-600 dojnych??? a wtedy już unia nic nie pomoże bo co obór nabudują co mają je burzyć i kasować stada a tak pewnie będzie przecież była wolna amerykanka co kto chciał to robił dlatego nie woolno pozostawić Rynku samego sobie Mam nadzieję że te unijne mózgi wezmą to pod uwagę. 

 

i baaardzo dobrze ze zniosa te kwoty, rynek sam zweryfikuje ile mleko jest warte i ile go potrzeba, koniec socjalizmu i gospodarki planowanej, kapitalizm wchodzi do gry na rynku mleka, brawo, skonczy sie bajduzenie o tym ze trzeba sie rozwijac, kto sie nie rozwija ten ginie, trza brac kredyty  a jak ! trza ryzykowac bo kto nie ryzykuje ten szampana nie pije :D  a ten kto inwestował na pałe i bez pojecia wypadnie z gry... kapitalizm

powinno sie zniesc wszelkie limity na cokolwiek w unii, przede wszystkim na CO2 !!! :D

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

ventador zobaczymy jak będziesz potem ćwierkał o ile masz przynajmniej 1ha ziemi a nie przyszedłeś i tylko głupoty pierdzielisz. Takich jak ty to na odstrzał :lol:


statek W moim przypadku już bardziej się nie da hehe bo już jadę po kosztach jak się da swoje zboże owies nawet już żyto po trochy ale tego lepiej unika.  Zobaczy się jak to będzie nikt wróżką nie jest do takich co tam mają po te 20 ha tam ziemi i pracują i obrabiają nic nie mam, najgorzej jak pooddają i biorą tylko dopłaty z kolei mam do tych  co mają układy w agencji i wcale nie są kontrolowani a mają po kilkaset trwałych użytków zielonych i nawet tego nie kosili tylko kaskę brali za darmo. Ogromne  luki były w tej perspektywie która już za nami.Nowa pewnie nie będzie gorsza dla nich tylko w latających dronach nadzieja bo podobno mają już taki sprawdzać co i jak faktycznie na tych polach się dzieje.

NA PEWNI RÓŻOWO NIE BĘDZIE Z tym mleczkiem jak było.

Edytowano przez hodowca94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

do prawdziwego wolnego rynku to jeszcze daleko, trzeba by też zlikwidować dopłaty, cła itd. Z tego co pisze hodowca94 ma bardzo roszczeniowe podejście w stosunku do państwa. A prawda jest taka że państwo żeby Ci dać 100zł najpierw zabierze Ci 150. Polityków z powołania jest może z 5% a reszta dba tylko o swoje interesy. Ile było już afer to nikt już nie zliczy, choćby ostatnia 'madrycka', 'taśmowa' idt.

Jedyna rada dla prostego człowieka to zaakceptować rzeczywistość jaką jest i inwestować z głową. Jak sąsiad postawi oborę na 300sz to się ciesz bo jak mu zabraknie paszy to od Ciebie kupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już żalosne się robi, wszędzie gdzie nie spojrzeć "wszystkowiedzący" @hodowca94 cały czas placze i użala sie nad sobą - czy tylko ja mam tego dość ? Wiem można wyrazić swoją opinie, ale k*rwa żeby cały czas płakać ? Mało tego, żeby chociaż to on prowadził gospodarstwo, ale zapewne to jest na jego ojca, a ten k*rwa wiecznie płacze :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ventador zobaczymy jak będziesz potem ćwierkał o ile masz przynajmniej 1ha ziemi a nie przyszedłeś i tylko głupoty pierdzielisz. Takich jak ty to na odstrzał :lol:

statek W moim przypadku już bardziej się nie da hehe bo już jadę po kosztach jak się da swoje zboże owies nawet już żyto po trochy ale tego lepiej unika.  Zobaczy się jak to będzie nikt wróżką nie jest do takich co tam mają po te 20 ha tam ziemi i pracują i obrabiają nic nie mam, najgorzej jak pooddają i biorą tylko dopłaty z kolei mam do tych  co mają układy w agencji i wcale nie są kontrolowani a mają po kilkaset trwałych użytków zielonych i nawet tego nie kosili tylko kaskę brali za darmo. Ogromne  luki były w tej perspektywie która już za nami.Nowa pewnie nie będzie gorsza dla nich tylko w latających dronach nadzieja bo podobno mają już taki sprawdzać co i jak faktycznie na tych polach się dzieje.

NA PEWNI RÓŻOWO NIE BĘDZIE Z tym mleczkiem jak było.

 

 

jak bede cwierkał ?

tak jak do tej pory albo lepiej :D

jak 3 lata temu gadałem takim jak ty zeby wyluzowali z inwestycjami w krowy, a juz nie daj boze na kredyt to sie ze mnie smieli....

kto miał racje ?

pobrali po 1,2,3 mln na ten kierunek produkcji a dzis co ? a jutro co ? mleko bedzie po max 1zł,  łatwo sobie zmarnowac zycie, bo w tym kraju nawet jak zbankrutujesz, zlicytuje cie komornik i wszystko sprzeda, to i tak masz dług do dopoki go nie spłacisz, jednym słowem odpowiadasz za długi przez całe swoje zycie, nie mozesz zucic i powiedziec dosc, ogłaszam bankructwo i jestem niewypłacalny, NIE! twoje długi beda sie ciagły za toba do konca, w takiej samej sytuacji sa ci ktorzy brali kredyty na budowe własnych domow, perfidne oszustwo bankierow w tym przypadku polega na udzielaniu kredytow niby hipotecznych, ktore powinny nazywac sie dozgonne :D , w usa jezeli ktos wział kredyt hipoteczny np. na budowe domu to jezeli mu w zyciu nie wypoaliło to oddawał ten dom bankowi i byli rozliczeni, dom był zabezpieczeniem długu i od tej pory niech sie martwi bank, w Polsce oddasz dom, komornik go sprzeda za połowe wartosci, a to co zostanie nadal masz do zapłaty mimo ze jestes bankrutem :D  sory taki mamy klimat :D

 

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

ventador weś człowieku daj se spokój z takim gadaniem a tamtemu tej prawicy niech wypije melisę bo cienko z nim  jest jak widzę. Ty mnie będziesz uczył co mam mówić?? Jak ci coś NIE PODOBA TO W**IER***AJ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj