Polecane posty

daremw    128

fakt faktem, u mnie centrala Mlekovity i moce przerobowe są tak duże że jeszcze mleko zza granicy ciągną czasami i cały czas prezes chce więcej, swego czasu nawet padła propozycja że zapłaci za rolników kary aby tylko mleko szło, no niestety przepisy unijne nie pozwalały na to... cały czas są inwestycje jakieś i w planach kolejne budowy także u nas żeby  nie limity i kary można produkować do woli, no tyle że trochę wschodni rynek zbytu zawiódł no i te ceny "trochę" pospadały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

idź na jakiś portal ogłoszeniowy, trzeci raz już wpisujesz to tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

odnośnie kontraktów czy pakietów mlecznych to coś czuję ,że to tylko puste gadki mleczarni, żeby ludzie nie ograniczali produkcji .

Po zniesieniu kwotowania będzie tak jak przed wprowadzeniem limitów  skupią wszystko tylko będą promować większych dostawców a mniejszym zapłaca mniej ,surowca pewnie będzie w bród to i cena spadnie ale wszystkim .

Jak nie będzie odgórnych regulacji  i nałoży się jeszcze na to brak mozliwości eksportowych to nie trudno przewidzieć co nastąpi .

Zupełnie nie rozumiem sensu zniesienia kwotowania jak by nie można było corocznie powiększać krajowy limit przy rosnącym popycie na mleko .

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1985    0

Idealny przejaw co znaczy cena kwoty realna a taką jak chcą sprzedawcy, co tego że ten Pan ale nie tylko mowa o nim cenią się po 50 gr jak i tak takiej kwoty nie dostaną, chyba że znajdą jakiegoś desperata ale też mało możliwe, przy takiej cenie to można kupić jak komuś brakuje 2 czy 3 tys. ale nie więcej

 

To że Tobie nie odpowiada cena kwoty, to nie znaczy że każdy myśli w ten sposób :-)

To jest odwieczne prawo handlu, że każdy ceni swój towar, a i tak sprzedajacemu zawsze mało, a kupującemu drogo.

Jak za drogo to nie bierz i sprawa jasna, a nie obrzucasz kogos epitetami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

kupujący traktują , niestety ,  oferty sprzedaży kwot jako przejaw spekulacji ,tylko,że na stawki wpływa wiele czynników nie mówiąc już nawet o wysokości przewidywanej kary .  Jak sprzedam to tylko raz ,a kilogramy to nikt nie dostał  z brukseli a z tego co sam wyprodukował

 
 
 
 
 
 

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

największy dym to robią ci co i tak nie kupią bo nie mają kasy .. wolą płacić karę bo ta będzie na raty  :D  :D  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1215    0

Poczytajcie więcej na  stronie portal spożywczy i uzbroić się trzeba w cierpliwość wszystko przed nami, może Sawicki  coś spróbuje załatwić w Brukseli.

 

+1p. ostrzeżeń.

Edit: kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Próbować może, ale raczej nie ma na co liczyć.

 

największy dym to robią ci co i tak nie kupią bo nie mają kasy .. wolą płacić karę bo ta będzie na raty  :D  :D  :D

 

Coś w tym jest, ale jeśli kara będzie duża to mleczarnie mogą powiedzieć że nie stać ich na taki wydatek i będzie kicha, trzeba wszystkie warianty brać pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
james    0

największy dym to robią ci co i tak nie kupią bo nie mają kasy .. wolą płacić karę bo ta będzie na raty  :D  :D  :D

nie wiem z czego się śmiejesz. dla wszystkich i tak nie starczy choćby nawet i chcieli kupić, więc nie rozumiem waszego zadowolenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

po 50gr to i w lutym zdąży się kupić jak będzie już wiadomo ile dokładnie potrzeba a narazie nie ma co się wyrywać. Ludzie wysoko cenią ale nie bardzo im schodzą te limity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Nie wiem skąd jesteś ale ja znam wielu z mojej okolicy  co chętnie kupią po 40groszy za litr oby tylko ktoś po tyle chciał sprzedać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja kupiłem troche po 35gr i jak by się trafiła po tyle to jeszcze bym kupił. Jak ludzie nie będą szaleć i przepłacać to i sprzedający zmądrzeją a tak ktoś tam kupił jakieś małe ilości po 50gr i nagle wszyscy chcą po tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Po 50 gr to jestem w stanie kupić i 300 tys. kwoty, nie ma problemu ze znalezieniem, 30 gr to jest kwota optymalna za kwotę w tym roku według mnie, więcej bym nie dał a jak ktoś chce to niech płaci, według mnie to niektórzy będą sprzedawać i po 20 gr jak się obejrzą w lutym że zostali z niewykorzystaną kwotą po 50 gr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

jasne, tylko to nie Ty decydujesz kto ma za ile sprzedać ..u mnie płacą po 40 gr i więcej - kupują średni i mniejsi rolnicy co będą mieli mniejsze przekroczenia 

ci co po przekraczali o 100 tys i więcej liżą rany po zeszłorocznej karze ...nie chcieli płacić w tamtym roku po 20 gr to zapłacili karę po 28 gr i w tym roku szykuje się znowu powtórka z rozrywki  ...jaki sens i logika ? nie mam pojęcia jak można tak zgłupieć 

 

powiedz co z tego że jeśli ktoś nie sprzeda kwoty i przepadnie ? nic ...po prostu nie wpadnie mu dodatkowa kasa 

a co na tym wyjdzie taki co ma 100 tys przekroczenia i zapłaci po 60 - 80 gr kary ? gdzie całkiem nie dawno można było kupić kwotę   po te 30 gr 

 

mówisz że optymalna cena to  30 gr dla Ciebie - to ile kupiłeś jak była po tyle ? było pewnie za drogo nie ? 

liczysz że w lutym kupisz po 20 gr ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

W lutym to każdy kto będzie juz miał jasne przekroczenie kwoty będzie starał się kupić brakującą ilość "na łeb na szyję" - tym bardziej że wtedy będzie wyklarowana w bardziej dokładny sposób szacowana kara/litr mleka więc cena może diametralnie skoczyć do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0303    50

nie po to sa limity aby je przekraczac i pozniej plakac obwiniajac za to caly swiat. nie rozumiem jak mozna swiadomie krecic na siebie bat. idea kwot bylo utrzymanie mozliwie stabilnej sytuacji na rynku. Ci co naprodukowali mleka 2razy tyle na ile mieli przyzwolenie (kwota) powinni placic podwojne kary za celowa destabilizacje rynku, po takiej atrakcji moze by sie co niektorym mozg zalaczyl i zaczal spelniac swoja naturalna funkcje czyli myslec.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy myślą... gdzie tu nową oborę wybudować żeby więcej produkować - w końcu trzeba się rozwijać przecież ...


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaska    10

najlepsi to sa Ci ktorzy wciaz sie oglaszaja ze wydzierzawia kwote po 50 gr. niby im kwota niepotrzebna ale licza ze moze jakies rekompensaty za kwote jednak beda. szczyt bezczelnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3035

z tego co wyczytalem w branzowej prasie to kara moze wyniesc nawet w okolicach 80 gr a cena mleka w rejon 1 zl i to w wiekszych mleczarniach.

chyba moja niewielka kwote [6 tys] sprzedam, tylko mam jako dostawca bezposredni i trzeba jakies kombinacje przeprowadzac.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Niektórzy myślą... gdzie tu nową oborę wybudować żeby więcej produkować - w końcu trzeba się rozwijać przecież ...

A co w tym dziwnego że ludzie myślą co zrobić żeby więcej zarobić. Limity się kończą ludzie już dają zaliczki na jałowki z terminem po połowie marca. Tak że wzrost produkcji dopiero będzie i to duży. Jak cena się utrzyma na przyzwoitym poziomie to też chce stado zwiększyć o 50% a zmniejszyć opasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak ,zwiększajmy pogłowie krów ,produkujmy coraz więcej  mleka ...zawsze będzie można się w nim wykąpać . 

Trzeba się rozwijać ,więcej zarabiać .  Czy na pewno rozwijanie się zagwarantuje dobre zarobki ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

trzeba się rozwijać , tym bardziej ,że od 1 kwietnia rynek rosyjski stanie otworem dla polskiego mleka :D

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecio123    0

tomek0303

o jakiej destabilizacji mowisz?

przekroczenie kwoty krajowej o 1-6% nazywasz destabilizacją?? kiedy w tym czasie z nowej zelandii  jest powodz i mleka jest o połowe mniej? tak samo destabilizują Ci co przekroczyli kwoty tak jak i ten który nie wywiązał sie ze swojego planu!!!! dlaczego ta Twoja "stabilizacja dzieki kwoto" nie spowodowała ze cena była stabilna? przypomne jeszcze niektórym sprzedający, ze były lata kiedy kraj nie przekraczał kwoty = niektórzy nie wywiazali sie nawet ze swoich 70% kwoty i co wtedy było? kwota przepadała na rzecz ARR. wtedy nikt nic nie mowił ze zabrali za free. tylko teraz jak bedzie kara to wielka kase chca zbic na swojej kwocie...znalazłem nawet ogłoszenie na olx gdzie gosc chce 90gr. ciekawe do ilu zejdzie dziad jeden :) uwazam ze uczciwą ceną byłaby połowa kary za przekroczenie kwoty. pytanie tylko ile jej bedzie??? moim zdaniem 50-70gr.

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj