Polecane posty

daremw    128

 to co podajesz to  nie aktualne już człowieku , widać jak śledzisz bieżące sprawy i udajesz że wiesz 

 

przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i jak to się ma do rzeczywistości  , bo raczej prawdopodobnie będą dla wszystkich 

 

;;no właśnie nie ma i prawdopodobnie nie będzie (znaczy w większej części polski) ;;

 

 dopłaty do bydła i krów  będą od 215 roku   

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/PB_2014_-2020/PDFy/c/Platnosci_powiazane_z_produkcja.pdf

 

 

 

wróćmy do tematu , kwoty niestety zabraknie i ceny raczej nie będą spadać ...ale powodzenia dla tych co żyją nadzieją .

nie powiedziałeś co dokładnie negowałeś w mojej wypowiedzi więc do części wypowiedzi się odniosłem potwierdzając linkami z lat ubiegłych o których również wspomniałem, jak nie umiesz się precyzyjnie odnieść do czyjejś wypowiedzi to wróć do szkoły, w podstawówce już tego uczą.

teraz w takim razie sam głupoty opowiadasz idąc twoim tokiem myślenia bo piszesz że prawdopodobnie dla wszystkich... gdzie to masz napisane? gdzie jest napisane że we wszystkich województwach? kolega Morfi również potwierdza że nie dla wszystkich i tylko do 10 szt było także nie wiem czy się tu popisałeś... bo na pewno nie wiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CALUMET    2

trzeba być powalonym i to zdrowo aby spekulantom płacić po 40 groszy za kg kwoty nie mówiąc o większych sumkach .Osobiście kupiłem 25000 kg za 0,20 gr pod k0oniec pażdziernika w listopadzie 9000 kg po 0,25 groszy za kg i na 9 grudnia umówiona cena 0,18 groszy za kg a kupuje 6000 kg wszystkie tranzakcje załatwiane przez mleczarnie . z tymi karami nie bedzie też tak zle  gdyż mleczarnia do której oddaje powiedziała ze produkcja hamuje ,maja mniej mleka .jeśli tak to spowolni to przekroczenie nie bedzie az takie duże jak to spekulanci od kwot prognozują.Kary bedą w granicach 0,30-040 groszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Są ludzie w jak opowiadał znajomy rozwożący pasze którzy nie hamują produkcji i powiększają jak się da. Doszły ich jakieś plotki, że po zniesieniu kwotowania mają być te kontrakty na które będzie składać się indywidualna kwota+ to co przekroczyli w ostatnim roku. Dla mnie to szaleńcy, którzy wierzą w jakieś plotki lub prawdziwi farciarze, którzy mimo kary zyskają więcej po zniesieniu kwotowania. Są też ludzie, którzy całkowicie zaprzestali oddawać mleko i dają tylko otręby dla podtrzymania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

z tego co już spory czas temu mówiono (nie plotki tylko ktoś z agencji) to kwoty mają być zastąpione pakietami mlecznymi które po części mają przypominać kontraktację ale na jakich zasadach w końcu to będzie to kto to wie... agencja pewnie jeszcze nie wie a co mowa rolnicy. sam teraz nie szaleję z mlekiem i ograniczam jak się da a i tak wiosną będę miał kumulację wycieleń :)

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

nie powiedziałeś co dokładnie negowałeś w mojej wypowiedzi więc do części wypowiedzi się odniosłem potwierdzając linkami z lat ubiegłych o których również wspomniałem, jak nie umiesz się precyzyjnie odnieść do czyjejś wypowiedzi to wróć do szkoły, w podstawówce już tego uczą.

teraz w takim razie sam głupoty opowiadasz idąc twoim tokiem myślenia bo piszesz że prawdopodobnie dla wszystkich... gdzie to masz napisane? gdzie jest napisane że we wszystkich województwach? kolega Morfi również potwierdza że nie dla wszystkich i tylko do 10 szt było także nie wiem czy się tu popisałeś... bo na pewno nie wiedzą

człowieku to że tak było to wiemy , ale nowa perspektywa dotyczy całego kraju ...pisze prawdopodobnie bo jak na razie nie ma rozporządzenia 

podajesz  to co jest już nie  aktualne i jednocześni widać że nie masz pojęcia o tym co na dniach będzie obowiązywało,bo nadal twierdzisz że będzie jak było  :D  :D  :D

 

 

 

tak kwoty mają być zastąpione pakietami mlecznymi , ale na razie nie wiadomo jak ma to wyglądać w praktyce 

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Są ludzie w jak opowiadał znajomy rozwożący pasze którzy nie hamują produkcji i powiększają jak się da. Doszły ich jakieś plotki, że po zniesieniu kwotowania mają być te kontrakty na które będzie składać się indywidualna kwota+ to co przekroczyli w ostatnim roku. Dla mnie to szaleńcy, którzy wierzą w jakieś plotki lub prawdziwi farciarze, którzy mimo kary zyskają więcej po zniesieniu kwotowania. Są też ludzie, którzy całkowicie zaprzestali oddawać mleko i dają tylko otręby dla podtrzymania.

jest gość który ma 2 rok obore na 150krów wcześniej miał 40. Za tamten rok miał 200tys kary ale mleczarnia mu rozłożyła na raty. W tym roku od lipca doja ponad limit paszy nie zmniejszają jeszcze kupują jałowki bo jest okazja kupić tanio dobre sztuki a miejsce jeszcze mają. O kupowaniu limitu nie chcą słuchać bo to ostatni rok kwotowy. Jest ryzyko jest zabawa.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

człowieku to że tak było to wiemy , ale nowa perspektywa dotyczy całego kraju ...pisze prawdopodobnie bo jak na razie nie ma rozporządzenia 

podajesz  to co jest już nie  aktualne i jednocześni widać że nie masz pojęcia o tym co na dniach będzie obowiązywało,bo nadal twierdzisz że będzie jak było  :D  :D  :D

a ty dalej pokazujesz że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, nic więcej nie da się tu powiedzieć.

w żadnym zdaniu nie napisałem że ma być jak było, nie twórz swoich bajek na podstawie czyichś postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@kozulek2 weź ogarniaj trochę...czytaj uważnie ze zrozumieniem. Sam mam wrażenie, że Ty czytasz, to co chcesz przeczytać...

 

@daremw, takie pakiety to co mają dać? Z jednej strony będą pewnie chronić mleczarnie przed przekroczeniem mocy przerobowej, a co do negocjacji ceny mleka? Mali gospodarze będą dostawać mniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

co mam ogarnąć ? dopłaty będą do krów i do bydła dla wszystkich nie zależnie od regionu  od 2015 roku ..a koleś podaje jakąś  prahistorię i zadaje głupie pytanie że niby gdzie to napisane ? 
 

kto  te bzdury pisał ? 

,,ale w przyszłych planowane jest wsparcie (dopłaty do sztuki) do bydła w południowo wschodniej części kraju... dlaczego tylko tam to ja nie wiem, jakiś nonsens...,, 
 
 
mali i tak dostają mniej i tu kwotowanie ani pakiety nie będą miały wpływu na politykę cenową

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest gość który ma 2 rok obore na 150krów wcześniej miał 40. Za tamten rok miał 200tys kary ale mleczarnia mu rozłożyła na raty. W tym roku od lipca doja ponad limit paszy nie zmniejszają jeszcze kupują jałowki bo jest okazja kupić tanio dobre sztuki a miejsce jeszcze mają. O kupowaniu limitu nie chcą słuchać bo to ostatni rok kwotowy. Jest ryzyko jest zabawa.

 

Po prostu gościu liczy na to ze kara będzie taka jak w tym roku albo ciut wieksza. Więc powiedzmy przy takiej ilości cenę ma około 1,5zł to i tak wyjdzie jeszcze na plusie. Po prostu, nie ryzykujesz to wina nie pijesz :D

Ja też miałem zamiar z 10 jałóweczek dokupić se w tym roku ale się wstrzymałem, po 30 marca 2015 kupię se odrazu z 20 i też bedzie dobrze ;)

Co do ceny jałówek to ładnie spadły ,a słyszałem że te z terminem cielenia po 30 marca 2015r juz rolnicy wykupują. 

I ostanie moje zdanie, jak rok temu kupywałem jałówki to stwierdziłem ze czasami te zwykłe po 4000-4500zł (cena zależy od ilości miesięcy do wycielenia) dają więcej mleka niż te z papierami co kosztowały około 6 000 zł

Dobra idę do roboty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

przez litry które oddaje to może negocjować w mleczarni rozłożenie kary na długi okres i dlatego się nie boi tak jak ten mały któremu wezmą karę na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

@daremw, takie pakiety to co mają dać? Z jednej strony będą pewnie chronić mleczarnie przed przekroczeniem mocy przerobowej, a co do negocjacji ceny mleka? Mali gospodarze będą dostawać mniej?

mali i tak dostają mniej w każdej chyba mleczarni, i więcej litrów tym większe stawki i to raczej się nie zmieni nigdy

w tej chwili nikt dokładnie nie wie jak będzie to wyglądało z pakietami mlecznymi, jednak zasady kontraktacji są dość jasne i co tu wiele mówić... przypominają kwoty mleczne, bo w tym przypadku mleczarnia podpisuje umowę z rolnikiem na dostarczenie określonej ilości surowca, no i pytanie czy w przypadku przekroczenia tej ilości nie będziemy się narażali na jakieś kary lub też w drugą stronę. co prawda słyszałem opinię kogoś z agencji iż największy wpływ pakiety mleczne będą wywierały na dostawców do typowych firm, a w spółdzielniach pakiety praktycznie nie będą obowiązywały (w szczegóły prawne się nie zagłębiałem), a należało by wspomnieć że w naszym kraju większość produkcji ląduje właśnie w spółdzielniach więc na chwilę obecną trochę ciężko to rozpracować. moim skromnym zdaniem dostawcy spółdzielni mleczarskich nie będą limitowani odgórnie- ale to tylko moja opinia, wszystko wyjdzie w praniu.

 

co mam ogarnąć ? dopłaty będą do krów i do bydła dla wszystkich nie zależnie od regionu  od 2015 roku ..a koleś podaje jakąś  prahistorię i zadaje głupie pytanie że niby gdzie to napisane ?

otóż kolego nad ty bym dyskutował, parę dni temu oglądajaąc chyba agrobiznes padły takie słowa iż wsparcie takowe może być regionalizowane także jeśli nie wiesz to nie upieraj się przy swoim, ja tylko powtarzam a nie tworzę jak ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

a nas mleczarnia straszyła ze bez kwoty mlecznej nie bedzie odbierała mleka...tu tylko chodzi o to by zmobilizowac rolnikow by kwoty kupowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

mam do wydzierżawienia 16 000 kg kwoty mlecznej

 

info na priv

Idealny przejaw co znaczy cena kwoty realna a taką jak chcą sprzedawcy, co tego że ten Pan ale nie tylko mowa o nim cenią się po 50 gr jak i tak takiej kwoty nie dostaną, chyba że znajdą jakiegoś desperata ale też mało możliwe, przy takiej cenie to można kupić jak komuś brakuje 2 czy 3 tys. ale nie więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

jak brakuje 2-3 tys to i kary da się przeżyć :) ja takich sum w życiu bym nie zapłacił, 30 gr to bym sie jeszcze z 10 razy zastanowił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

 

otóż kolego nad ty bym dyskutował, parę dni temu oglądajaąc chyba agrobiznes padły takie słowa iż wsparcie takowe może być regionalizowane także jeśli nie wiesz to nie upieraj się przy swoim, ja tylko powtarzam a nie tworzę jak ty

 

 

do dyskusji  zapraszam do innego tematu http://www.agrofoto.pl/forum/topic/73962-doplaty-2015/page-35?do=findComment&comment=1465480

mnie nie interesują plotki i nie aktualne linki , tylko fakty np. ze stron  ARiMR lub rozporządzenia MR - tak więc najpierw się zapoznaj bo widać spore braki 

 

 

 

znaczy co lepiej zapłacić 60 czy 80 gr kary ? gdzie tu logika ? 

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

uważasz że osoba z agencji wypowiadająca się oficjalnie w agrobiznesie rozsiewa plotki? wow ty już szalejesz na prawdę :)

 

co do kar... kto powiedział że będzie sie płacić 80 gr (może po 40), tutaj jest ruletka w tej chwili, jeszcze po obliczeniu z grubsza nadprodukcji nikt nie podaje od razu stawki więc teraz to sobie można powróżyć z kart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Ostatnio będąc w mleczarni (mlekpol) wydzierżawiałem od sąsiada (równy chłop bo sam przyszedł i powiedział że mu zostanie i jak chcę to może mi oddać) to czekałem 2 godziny w kolejce a ceny wydzierżawiania sięgały nawet 70 gr.Tak se myśle że jeżeli będą wysokie kary to dla sąsiada trzeba będzie zboże za darmo skosić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qatro44    3

Ropsonok-ty farciarzu, mam rozumieć że dostałeś kwotę za darmo?

Człowieku nie bądź tym co ryje-do żniw dorzuć skrznkę piwa ale teraz.

No normalnie jak bogatemu to nawet wół się cieli, a biednemu to i krowa

nie chce. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O pakietach mlecznych to wiem jak Wy od dawna. Nie zrozumieliście tylko jednej rzeczy w mojej wypowiedzi. Ktoś gdzieś usłyszał, że kontrakty będą na indywidualną kwotę i to co przekroczone, więc teraz produkują bez limitu. Oj zdziwią się jak będzie inaczej a karę zapłacą i to niezłą. Możemy domyślać się jak będą wyglądać kontraktacje, ale mam jakąś teorię, że kto będzie chciał zwiekszyć kwote w kontrakcie załóżmy o 30% będzie musiał wykupić w swojej mleczarni limit. To nie byłaby kara tylko wykupowanie prawa do zwiększenia produkcji. Mleczarnia zdecydowałaby o wielkości opłaty w zależności od zapotrzebowania na surowiec. To tylko moje domysły i nie traktujcie tego poważnie, bo to chyba szalony pomysł, choć cenę by jakoś stabilizowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ciężko w tej chwili cokolwiek powiedzieć, udziały są w spółdzielni, spółdzielnia jest niejako własnością rolników więc głupio by było wykupować sami od siebie- no ale u nas to niczego nie można wykluczyć ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

to raczej nie realne przy tej konkurencji jaka jest między mleczarniami. Jak by tak było to powiedzmy mlekovita powiedziała by że u nich każdy może produkować ile chce i ściągnęła dostawców do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj