Polecane posty

pawelol111    1342

Moim zdaniem mleczarnia powinna się przyjemniej zyskiem dzielić z każdym kto zdaje ponad limit, a w takim przypadku mleczarnie nie ponoszą żadnej odpowiedzialności, to właśnie one powinny zniechęcać do nadprodukcji a jest wręcz przeciwnie cały czas narzekają że za mało surowca bo im więcej przerobią tym większy zysk. Niestety mleczarnie wypracowuję zyski kosztem rolników. Podział zysku choć w jakimś stopniu zminimalizował by kar. Tu przykład z roku 2012/2013 kiedy kara wynosiła po 3gr to mleczarnie z chęcią zapłaciły np. Mlekowita, tak i w tym roku   powinny choć trochę wspomóc rolników np zapłatą 10%-20%  kary a nie zapatrywać się na zyski. Niestety jak wielu rolników popadnie w problemy finansowe przez te kary to i mleczarnie stracą swój zysk.

Ktoś tutaj kłamie:http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/rekompensaty-po-embargu-nie-dla-polskich-mleczarzy,54323.html. albo był duży eksport do Rosji, albo jak twierdzi unia był znikomwy

 

Jeśli mleczarnie mają dopłacać do kar to ja poproszę dopłatę do tego że limitu nie przekroczyłem. Dlaczego zysk z mojego mleka mleczarnia ma oddać komuś kto jest nieodpowiedzialny?

 

Dokładnie tak. Ci co maja kredyty nie moga zmniejszac produkcji  bo z czego raty spłacac i zyc. Słyszałem ze jakis tam kombinat rolny ma zmiejszyc produkcje o 1/5 i dlatego na rzeź pójdzie 500 krów. Sam tez zmneijszyłem produkcje ale i tak przekrocze kwote o 100 tysiecy

 

Ci co mają kredyty jeśli nie zmniejszą produkcji to wpakują się w jeszcze gorsze bagno. Jeśli dostają 1,5zł a przyjdzie zapłacić 0,8zł kary to można śmiało rzec że muszą do każdego litra ponad limit dołożyć ok 0,2-0,3 zł bo koszt produkcji to ok 1-1,1zł. Czyli jeśli przekroczą limit np o 100tys zł to nie dość że oddają cały zysk to jeszcze dokładają do takiej produkcji. 

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Nie mają dopłacać z twojego tylko z tego które kupują ponad limit, dlaczego ktoś ma zarabiać kosztem rolnika. Skoro dla mleczarni to żaden interes to po co płaciła za rolników kary w 2013 roku, tym samym zachęciła rolników do nadprodukcji bo jak coś to pokryje kary. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A rolnik to czytać nie umie i nie wie że może być kara. Jeśli ktoś liczył że mleczarnia zapłaci za niego  karę niezależnie od jej  wysokości to jest albo głupi albo naiwny a najpewniej jedno i drugie. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Z7245 Ty masz chyba jakieś problemy z myśleniem. Zakłady nie dzielą się z Tobą zyskiem? Chyba płacą za mleko jeszcze.... Jak za mleko płacili ~ 2zł, to co?- myślisz teraz, że współpracowałeś ze złodziejami...3 grosze to nie 1zł(orientacyjnie), zresztą i tak mleczarnie wliczyły te 3 gr rolnikom do wypłaty za mleko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Witam,jak można zwiększyć wydajność wymienia przysuszonej krowy? oxytocyna pomoże i na jak długo?

 

+1p. ostrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
james    0

zaraz cię pogonią z tego tematu.a co do pytania to oxytocyna nie zwiększa wydajności .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Część ludzi pewnie liczy że inni wyhamują i przekroczenia nie będzie a oni po cichu nie zmniejszą produkcji i zarobią kupę kasy. 

 

Coś w tym jest, znam wiele osób co im kwoty zabraknie, albo już nie mają i nikt nie zmniejsza produkcji a wszyscy mówią to samo że trzeba zmniejszyć. Widocznie wszyscy liczą że się uda, a prawda może się okazać bardzo bolesna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

U nas poprostu przestali wszystcy kupowac dodatki itp, po ksztach idą ale nikt nic nie zmniejsza.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

@Z7245 Ty masz chyba jakieś problemy z myśleniem. Zakłady nie dzielą się z Tobą zyskiem? Chyba płacą za mleko jeszcze.... Jak za mleko płacili ~ 2zł, to co?- myślisz teraz, że współpracowałeś ze złodziejami...3 grosze to nie 1zł(orientacyjnie), zresztą i tak mleczarnie wliczyły te 3 gr rolnikom do wypłaty za mleko...

Półki co Mleczarnie są to spółdzielnie a nie prywatne folwarki. a to co płacą za mleko to po prostu część przychodu ze sprzedaży każdego litra mleka. A jak ktoś zna ekonomie zysk to przychód minus koszty uzyskania przychodu (zakup surowca, pracownicy,energia,itp.) Nie mam problemów z myśleniem, tylko pisze możliwe rozwiązania może ktoś z SM też to czyta, bo wszyscy nawołują do jakiś działań ale żadnych konkretów, najczęściej wypowiada się prezes Mlekowity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktor1    1

kara na pewno będzie tylko pytanie jaka ja też bym chciał żeby nas wybronili ale rozsadek mówi co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nrf6533    27

Kara do 70 groszy powinna tylko być, ludzie hamują produkcję więc może się okazać, że kary mogą być niższe niż zapowiadają teraz. Oby tak było :) Nie chce wykładać kasy dla nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123456    54

A wiadomo juz ile bedzie kwoty z rezerwy w tym roku ?

Edytowano przez 123456

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktor1    1

ARR mówiła że to minimalna będzie kwota z rezerwy ale nie nie mogą powiedzieć ile bo to minister ustala współczynnik przydziału a on biedak nie ma czasu zająć się sektorem mleczarskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

Półki co Mleczarnie są to spółdzielnie a nie prywatne folwarki. a to co płacą za mleko to po prostu część przychodu ze sprzedaży każdego litra mleka. A jak ktoś zna ekonomie zysk to przychód minus koszty uzyskania przychodu (zakup surowca, pracownicy,energia,itp.) Nie mam problemów z myśleniem, tylko pisze możliwe rozwiązania może ktoś z SM też to czyta, bo wszyscy nawołują do jakiś działań ale żadnych konkretów, najczęściej wypowiada się prezes Mlekowity.

Taki zysk jeszcze opodatkuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

Moim zdaniem mleczarnia powinna się przyjemniej zyskiem dzielić z każdym kto zdaje ponad limit, a w takim przypadku mleczarnie nie ponoszą żadnej odpowiedzialności, to właśnie one powinny zniechęcać do nadprodukcji a jest wręcz przeciwnie cały czas narzekają że za mało surowca bo im więcej przerobią tym większy zysk. Niestety mleczarnie wypracowuję zyski kosztem rolników. Podział zysku choć w jakimś stopniu zminimalizował by kar. Tu przykład z roku 2012/2013 kiedy kara wynosiła po 3gr to mleczarnie z chęcią zapłaciły np. Mlekowita, tak i w tym roku   powinny choć trochę wspomóc rolników np zapłatą 10%-20%  kary a nie zapatrywać się na zyski. Niestety jak wielu rolników popadnie w problemy finansowe przez te kary to i mleczarnie stracą swój zysk.

Ktoś tutaj kłamie:http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/rekompensaty-po-embargu-nie-dla-polskich-mleczarzy,54323.html. albo był duży eksport do Rosji, albo jak twierdzi unia był znikomwy

 

Najpierw piszesz, że mleczarnia ma się dzielić zyskiem z każdym kto zdaje ponad limit ( czyli zachęcać do większej produkcji ), a w drugiej części zdania sam sobie zaprzeczasz pisząc, że jednak powinny zniechęcać do nadprodukcji. Zdecyduj się...

 

Jak już mają dzielić się zyskiem *(dopłacać do przekroczonych kwot) to niech się dzielą też z tymi którzy zachowali zdrowy rozsądek i kwot nie przekroczyli, bo w innym przypadku to właśnie ci którzy nie przekroczyli limitów będą karani...

 

PS sprzedam lub wydzierżawię kwotę 22-25000l 60gr/l woj. podlaskie. info na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beti55560    0

Witam. Mój tata chce wydzierżawić kwotę mleczną a jest na zasadach ogólnych. Proszę napiszcie mi czy trzeba odprowadzać podatek 23 % od dzierżawy ? Sama już nie wiem jedni mówią że tak a inni że nie :(

Edytowano przez beti55560

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
james    0

Najpierw piszesz, że mleczarnia ma się dzielić zyskiem z każdym kto zdaje ponad limit ( czyli zachęcać do większej produkcji ), a w drugiej części zdania sam sobie zaprzeczasz pisząc, że jednak powinny zniechęcać do nadprodukcji. Zdecyduj się...

 

Jak już mają dzielić się zyskiem *(dopłacać do przekroczonych kwot) to niech się dzielą też z tymi którzy zachowali zdrowy rozsądek i kwot nie przekroczyli, bo w innym przypadku to właśnie ci którzy nie przekroczyli limitów będą karani...

 

PS sprzedam lub wydzierżawię kwotę 22-25000l 60gr/l woj. podlaskie. info na priv

ja mam kwoty pod dostatkiem ale przy prognozowanej karze 80gr. za l. płacić 60gr  komuś za  nic nie robienie - ja powiedziałbym dziękuję - ty  frajera na pewno znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecio123    0

Prognozowana wysokość opłaty w roku kwot. 2014/2015

 

 

Stosownie do treści art. 35 ust. 1 pkt 1 ustawy o organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 50 ze zm.), Prezes Agencji na podstawie informacji przekazywanych przez podmioty skupujące odnośnie ilości mleka dostarczonego w danym roku kwotowym przez dostawców hurtowych ustala stopień wykorzystania kwoty krajowej, a w przypadku jej przekroczenia określa krajowy współczynnik realokacji. Przedmiotowy współczynnik w przypadku dostawców hurtowych stanowi iloraz:

    sumy niewykorzystanych przez dostawców hurtowych kwot indywidualnych przysługujących na dany dzień roku, według stanu na ostatni dzień roku kwotowego, i pozostającej do dyspozycji części krajowej rezerwy przeznaczonej dla dostawców hurtowych oraz

    sumy przekroczonych przez dostawców hurtowych kwot indywidualnych przysługujących na dany dzień roku, według stanu na ostatni dzień roku kwotowego.

 

Należy podkreślić, iż w sytuacji, gdy dynamika skupu mleka utrzyma się na dotychczasowym poziomie, Agencja Rynku Rolnego prognozuje, że wysokość przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw może wynieść ponad 8%. Skutkiem tak istotnego przekroczenia może być konieczność uiszczenia opłaty wyrównawczej w wysokości znacząco wyższej niż opłata za rok kwotowy 2013/2014. Wówczas  producenci mleka, którzy przekroczyli posiadane kwoty indywidualne będą zobowiązani do wniesienia za pośrednictwem podmiotów skupujących należną opłatę.

 

Wobec powyższego, Agencja Rynku Rolnego informuje o prognozowanej wysokości opłaty jednostkowej za kg mleka wprowadzonego ponad posiadany limit, z tymże należy pamiętać, iż przedmiotowe wyliczenie jest oparte na prognozowanych wartościach, w związku z czym może być obarczone pewnym marginesem błędu.

 

Przy założeniu, że krajowa kwota dostaw zostanie przekroczona o:

 

    ok. 4 % - opłata jednostkową może wynieść ok. 50-60 groszy za kilogram przekroczenia,

    ok. 6 % - opłata jednostkową może wynieść ok.  60-70 groszy za kilogram przekroczenia,

     ok. 8 % - opłata jednostkową może wynieść ok.  70-80 groszy za kilogram przekroczenia.

 

 

 

 

james masz racje. ludzie szukaja juz naiwniaków chcac po 50-60 groszy. moze ten tekst opublikowanu na stronie ARR otworzy wam oczy i jednak zejdziecie z ceny. ja nie zapłace nikomu wiecej niz 35-40 gr. Pozdro..

 

p.s. nie bedzie tak źłe :)

 


jeszcze dodam link dla potwierdzenia tej informacji z innego źródła

 

http://www.portalspozywczy.pl/mleko/wiadomosci/wyhamowuja-wzrostowe-dynamiki-skupu-mleka-w-polsce,108478.html

Edytowano przez krecio123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

U mnie ostatnio kierowcy mleczarek zasieli panikę, że kara po 1,20 zł będzie. Kwotę można kupić po 60gr ale raz, że kasę trzebjuż wyłożyć a dwa może tak wysokiej kary nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jak miałbym kupować po 60 gr kwotę i kasę muszę mieć na już wolę karę albo zyskam a jak stracę, mleczarnia rozłoży na raty i coś może sama dorzuci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

ja mam kwoty pod dostatkiem ale przy prognozowanej karze 80gr. za l. płacić 60gr  komuś za  nic nie robienie - ja powiedziałbym dziękuję - ty  frajera na pewno znajdziesz

 

Zastanawiam się kto jest większym frajerem - ten co nic nie robi czy ten co tyra i jeszcze musi dołożyć do interesu. Odpowiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

krecio123, coś tu chyba zaniżyłeś ostatnie wyliczenia przy 8% powinno być 80 do 90gr

Po 30-40gr to chyba Ty szukasz naiwniaków .Póki co to nikt Ci nie sprzeda za tyle i wiedz ,że ilość kwot oferowanych do sprzedaży też jest ograniczona i zapewne nie dla każdego starczy , nikt nie przymusza do kupna . Co do kary 1.2 to nie panika a informacja ze strony ARR ,że za miesiąć wrzesień ilość skupionego mleka przekroczy kwotę krajową o 10,4% ( oczywiście chodzi o prognozowaną dynamikę wzrostu )

 
 
 
 
 
 

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@james, przykładowo taki @Rolnik1973, który jak widzę jest za wspieraniem Polskich produktów pewnie wolałby zapłacić nawet równowartość kary(przyjmijmy te 80 gr) i kupić/wydzierżawić kwotę tylko dlatego, aby zostawić kapitał w rękach jakiegoś gospodarza i nie finansować Brukseli...Może się okazać, że nie tylko Litwa, Łotwa czy Estonia otrzyma pomoc, ale już poziom pomocy dla rolnika polskiego, a zachodniego będzie się różnił, tak jak w sytuacji sadowników/warzywników po embargu.

 

@krecio123, Prognozy są na te 8%, ale nigdzie nie mogę znaleźć danych  czy uwzględniali obniżki dostaw(bo ludzie ograniczają jak mogą). Jeśli uwzględnili , to te 8% to będzie takie min., jeśli nie to może być niżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj