Polecane posty

szmergiel    1053

dlaczego myslisz ze chce wywolac ferment? od 2 stron wysuwali chlopaki merytoryczne argumenty jakim prawem ktos kto celowo i rozmyslnie produkuje ponad miare ma jeszcze czelnosc domagac sie zwolnien z kar a mimo to osoby "ze srodowiska"  producentow nie widza w tym nic zlego ba nawet czuja sie skrzywdzeni.szczyt arogancji hamstwa i chytrosci a z takimi nie wolno milo i ladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qatro44    3

Mi chodzi o Twoje środki na manifestujących; o te gumy i armatki-

A niech wykrzyczą co ich boli-po co od razu taki radykalizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

@rolstudent Nie żebym coś do Ciebie miał, bo tak nie jest. Ale skoro sam twierdzisz że na produkcji roślinnej wyszedłbyś lepiej niż na krowach przy tej ilości ha i miałbyś więcej czasu na "spokojne życie" to po jakiego Ci te krowy? Wiadomo, sentyment jest, obory nastawiane, stado budowane pewnie od kilku pokoleń, ale życie tylko jedno. :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widocznie jeszcze jednak się to połaci. Może nie mam kokosów ale jednak zostaje na +. Zobacz do jego galerii i pod fotkami jakiś czas temu pisał że cena jest rewelacja ale niestety długo to prawdopodobnie nie potrwa. Choć i tak długo trwało bo od wpisu pod fotką trochę czasu minęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Powiem tak jak misl bym robic to sam krow juz dawno by nie było. A ze pracujemy rodziną to jest co innego. Tyle że jak by tak dla wszystkich zapłacić utrzciwie po 3 tyś z tego biznesu naprawdę mało zostanie.

 

Ja poprostu wam mówię ze wręcz pozora niema nam czego zazdrościć.

 

Ja życzę nam wszystkim jak najlepiej i wam producenta zboza rzepaku warzyw wieprzowiny drobiu itp. Każdy niech zarabia i niech godnie z tego żyję.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Rolstudent- jak się ma rodzinny biznes to inaczej. Jak trzeba to panienkę bierzesz na 2 tyg na wczasy i jest Cię komu zastąpić tyle że takich gospodarstw jest bardzo mało. Krowy dla rolnikó 10-30ha to jedyna alternatywa która pozwala na godne życie. Stado 25 sztuk mlecznych + jałówki i opasy. Do tego obora przystosowana do paszowozu i można się bawić. 

 

Jeśli miałbyś z pr roślinnej podobne pieniądze co z krów to proponuję pośrednie wyjście: OPASY. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/eksport-na-bialorus-alternatywa-na-nadprodukcje,54277.html, jak w tym przypadku podjeść do kwot jak mleko surowe centralnie sprzedawane jest przez SM na Białoruś, taka sprzedaż nie powinna być wliczana do kwoty mlecznej, a jak to zwykle w tym państwie najwięcej zarobią pośrednicy za rolnik jeszcze kary zapłaci.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jesteś tym zaskoczony? Jakoś w latach poprzednich żaden podmiot skupujący nie zważał na kwotę gdyż cena surowca na rynku globalnym zachęcała do kupowania ponad limit w celu odsprzedaży z dużym zyskiem surowego mleka. Teraz gdy cena jest słaba/gdy nie ma odbiorcy nikt po nad limit nie będzie kupował, a jeśli już to nie za swoje pieniądze a wasze/kary kwotowe.

 

Rolstudent zebrało ci się na życzenia jak byś od razu posądził mnie że się cieszę z waszej sytuacji. Jest zupełnie odwrotnie, dla mnie to mleko powinno być po 2,5 wtedy jak opętani byście dostawiali krów do wszystkich szopek jakie macie na podwórzu, a że ha za mało by wyżywić swoją paszą, wtedy przyjechali byście do mnie po pszenżyto i kukurydzę za 1000 zł/t z pocałowaniem w rękę, bo i tak by się to wam opłacało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

dlaczego myslisz ze chce wywolac ferment? od 2 stron wysuwali chlopaki merytoryczne argumenty jakim prawem ktos kto celowo i rozmyslnie produkuje ponad miare ma jeszcze czelnosc domagac sie zwolnien z kar a mimo to osoby "ze srodowiska"  producentow nie widza w tym nic zlego ba nawet czuja sie skrzywdzeni.szczyt arogancji hamstwa i chytrosci a z takimi nie wolno milo i ladnie.

 

Na pewno każdy by pokornie zapłacił kare, szukał kwoty nawet po złotówce, tak jak to było w pierwszym roku członkostwa w uni, ale teraz skoro nie będzie kwot, po co te kary? Tak patrzycie na te niby zyski, przeliczcie te pieniądze na rzeczywisty czas w ciągu roku poświęcony na to i porównajcie do innych branż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Damuanzbr. Pewnie co niektórzy by tak zrobili. Naszczescie dzis pszenżyto jest po 500 i tez ludzie kupuja a mleko po 1.4 i dajemy radę. Można powiedzieć ze ceny zarowno mleka jak i innych towarów wrocily do normy sprzed 2 czy 3 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewnie gdybym mógł sam bym tak zrobił, chyba jest to oczywiste że każdy kto miał by taką możliwość chciałby jeszcze więcej zarabiać. A ceny wróciły i oby nie spadły jeszcze niżej.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Na pewno każdy by pokornie zapłacił kare, szukał kwoty nawet po złotówce, tak jak to było w pierwszym roku członkostwa w uni, ale teraz skoro nie będzie kwot, po co te kary? Tak patrzycie na te niby zyski, przeliczcie te pieniądze na rzeczywisty czas w ciągu roku poświęcony na to i porównajcie do innych branż.

 

Jeżeli pracujesz w mało dochodowej branży która nie potrafi docenić Twojego wysiłku to albo z tym się godzisz albo zmieniasz branżę. Innego wyjścia na poprawę Twojego losu nie ma.

I co z tego, że ostatni rok kwot mlecznych? Zasady są jasne, znane od lat i przejrzyste. Produkujesz tyle ile masz kwoty, im więcej przekroczysz tym więcej płacisz kary. Co w tym takiego trudnego i niejasnego?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Krassus masz 100% racji, każdy wiedział jak działa kwotowanie i teraz pretensje powinien mieć tylko do siebie nie do innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

do "Paweł 20" - dam Ci taki przykład łapie kogoś drogówka w ostatnim dniu roku (31 grudnia) i okazuje się że dostajesz tyle punktów karnych ,że zabierają Ci prawko. Na to Ty byś powiedział ,panie władzo po co te punkty jak już jutro  wszystkie w tym roku zebrane znikną. ?

Tak samo pewnie i z limitami .Po pierwsze to obowiązujące prawo (które nie tak prosto zmienić żeby uwzględnić interesy wszystkich) , a po drugie to przecięż spory zastrzyk gotówki do unijnej kasy i z tąd twarde stanowisko w tej kwestii .

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Tu nie chodzi o zastrzyk gotówki bo UE nie ma wpływu na ilość przekroczonego limitu. Kary są po to żeby odstraszyć przed przekraczaniem limotów. Jaki sens miałyby limity bez konsekwencji za ich przekroczenie?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ale to jest ostni rok. Za rok nikt by sie juz tym nie martwił. Nsdprodukcja mleka wynika z tego że pasza w 2 lata temu i w tym roku byla i jest super jakości. Co przełożyło sie na produkcję. A z drugiej strony cena tez była dobra. Ja przekrocze jakiesc 70 tyś mimo ze sporo limitu dokupilem i wsumie mam teraz bardzo mało krów. Ja nastaeiam się ze te 70 tyś tak czy siak będę musiał zaplacic. Jest natyle dobrze ze to wiadomo i człowiek nie jest zaskoczony. Tak jak np produceci brokula embargiem. Damy rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale co z tego, że ostatni? Jak wam umorzą to i tym rok wcześniej także powinni bo to też był dla nich ostatni rok. A co z tymi co nakupili limitu żeby uniknąć kary? Im też trzeba oddać pieniądze.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

dokładnie ,jak kolega wyżej pisze , kwestie prawne nawet nie pozwolą na odstąpienie

 
 
 
 
 
 

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Kraje starej Unii miały taki program mieki srart. Przez 3 lata dostawaly po 6,5 eurocenta na każdy kg limitu. Osobiscie niechce nawet tyle. Wystarczylo by mi ograniczenie kary do tych 30 groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Trzeba było mniej produkować, byłaby mniejsza kara. Nic więcej.

 

Chcieliście oszukać system, system nie dał się oszukać i postąpił tak jak do tego był stworzony czyli limitowanie produkcji mleka. A teraz macie pretensje, że system jest bezduszny bo nie dał się oszukać?

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

No to samo mozna powiedzieć o plonie zbóż trzeba bylo mniej na kosic to cena byla by lepsza. A tak to cacie ten sam problem co my. Trzeba bylo tyle nie kosic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Jaki problem? Na przykład ja żadnego problemu nie widzę bo go nie ma w produkcji roślinnej.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to samo mozna powiedzieć o plonie zbóż trzeba bylo mniej na kosic to cena byla by lepsza. A tak to cacie ten sam problem co my. Trzeba bylo tyle nie kosic.

 

Za większy plon zbóż nikt nie płaci kary. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Za to cena leci w dół. Malo tego mam taki przykład od Wojtka.

 

Ma kontrakt na 300 ton ziemaniaków. Owszem firma kupils te 300 a reszte talerzowal. My chyba tez musimy wylac mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Chłopy słuchajcie! Po co płacić kary za kwoty mleczne i podporządkowywać się narzuconym cenom!?!?

 

Wylejmy mleko tydzień- dwa na pola, a zobaczycie jak sytuacja się zmieni!!

 

A jak ktoś będzie robił problemy to jak we francji - rozrzutniki obronika, beczki z gnojówką/gnojowicą i zalejemy Warszawe i wszystkie miasta wojewódzkie!

 

Nie wiem jak Wy, ale ja mam dosyc tego wyzysku NAS chłopów rolników!

 


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj