Polecane posty

szmergiel    1053

Zamysł wprowadzania kwot miałby sens ale nie w Polsce, kraju gdzie chłop jest tępy i chytry, żeby nikt mi nie zarzucił że bezpodstawnie takie określenia  to uzasadnię. Załóżcie wariant 1 mamy kwotę taka jak jest teraz, produkcja w ostatnich latach nie rośnie na łeb na szyje bo chłopy używając mózgów nie chcą zawalić rynku, cena utrzymuje sie w okolicy 1.5-1.3, jest nieźle, cena dobra, zbyt dobry, kasę na fajne życie jest i nie ma idiotycznych cen ziemi i kredytów ponad stan. Wariant 2 (normalny w polskim głupim społeczeństwie) jest limit, jest super cena, produkować taki max aż w końcu rynek się przesyci, zamiast powoli odkładać kasę  to kredyt na kolejna oborę bo mało i mało i mało, ok teraz dowala kary i co z tego skoro większość na nic nie patrzy tylko jeszcze zwiększa produkcje, od przyszłego roku kiedy zdejmą limit, to jak sadzicie, o ile zwiększy się produkcji, ano tyle ile chytrusy dadzą rade nadoić. Czy mleko jest innym produktem niż np warzywa czy inne płody, otóż nie i podlega takim samym prawom ekonomi, naprodukują ponad stan i cena spadnie tak ze się dopiero wtedy ci rozwojowi obudza  z ręką w nocniku. Z każdym produktem tak jest w Polsce jak coś trochę płaci to polski niemyślący chłop robi wszystko alby się nachapać ponad miarę i efekt jest od wielu lat ten sam. ps. wracając do kar czemu jakieś pretensje macie skoro robicie to na własne życzenie, skoro masz limit np 100tys to po co produkujesz 150 skoro ze 100 masz dobry zysk? NIENORMALNE!!! za to normalne we łbie polskie chłopa. zresz jedynym sprawiedliwym wyjściem z sytuacji byłoby stopniowanie kar, mianowicie ci do 20% przekroczenia  jakaś symboliczna np 10gr, powyżej 20% a mniej niż 40% jakieś 50gr, a tym co robią to z premedytacją czyli powyżej 40% to dowalić 1.5 zł i patrzeć jak puchną głupki

 

 

Trochę dużo tego. Na przyszłość proszę bardziej przykładać się do polskich znaków i przecinków.

Pozdrawiam kris14

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatakw    3

Szmergiel masz rację  tych wszystkich ,którzy z premedytacją  po raz kolejny przekraczają limit o kilkadziesiąt procent ARR od samego początku kwotowania powinna obciążać bardziej  ,adekwatnie do winy.Jakim prawem wszyscy mamy płacić solidarnie za ich nadużycia.Tak do wcześniejszej dyskusji :uważam ,że to pierwsza ekipa negocjatorów Traktatu akcesyjnego postrzegana była za 'frajerów" przez wspólnotę europejską ,którymi można manipulować.Natomiast  oni ten kompleks przenieśli na chłopów ,którzy w jednym roku będą bez goryczy żądać 100 zł za belę słomy ,a w następnym 60 gr za niewykorzystany limit ,a  niebawem zacznie się sąsiedzki spór o 3 palce miedzy.Największa   w tym kraju grupa zawodowa  poprzez brak wzajemnego szacunku  ,szacunku dla własnej godności -idzie na psy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Ludzie... tu nawet nie ma o czym dyskutować. Miałeś 100tys kwoty i tyle trzeba było wyprodukować. Jak wyprodukowałeś 200 tys albo postawiłeś oborę a dziś 40 tys kary do zapłaty i nie ma na ratę kredytu to czyja to wina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Czemu tak najeżdżacie na tych co inwestowali... Zobaczcie jaka jest tendencja w PL. liczba krów mlecznych i gospodarstw tym się zajmujących spada, za to rośnie wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Az tak w temacie nie jestem ale czy juz jakies manifestacje chytrusy robia bo kar nie chca placic? Jak tak to gazem rozpedzic.ps .bardzo popieram jak strajkowali o odszkodowania za dziki bo tam naprawde bylo kiepsko.ale jak o kary to guma i gaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Producentom mleka otworzą się oczy w marcu jak cena spadnie do 80gr, za litr do tego dojdą bieżące kary za limit plus nabrane kredyty.... współczuję  zrobią to samo co z trzoda chlewną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

niech producenci apelują o przedłużenie okresu kwotowego,a nie o umorzenie kar, bo płaci tylko  ten kto przekroczył. Z doświadczenia wiem, że Polacy są tak pazerni, że zajadą każdą branże. Niejeden pewnie, żeby odrobić straty to jeszcze zwiększy produkcję....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Az tak w temacie nie jestem ale czy juz jakies manifestacje chytrusy robia bo kar nie chca placic? Jak tak to gazem rozpedzic.ps .bardzo popieram jak strajkowali o odszkodowania za dziki bo tam naprawde bylo kiepsko.ale jak o kary to guma i gaz

 

 

Jak ktoś w 2-3 lata z 20-30 ogonów przeskakuje na 100 to nic dziwnego że płacz teraz, bo jeszcze kredyt ciśnie. Nikt za gotówkę obór nie stawia.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Chińczyk przestał brać w 2008 r i się nagle zrobił problem - co do tego ma Unia? 

Czemu skoro ceny były stabilne i lepsze nie budowano tylu nowych obór i nie kupowano takich sprzętów jak obecnie? 

Bez dopłat ludzie nie narzekali? Dobrze się czujesz? Od którego roku zaczęło na wsi przybywać nowych maszyn? Po wejściu do UE. SAPARDY, PROW itp napędziły koniunkturę. 

 

Gdybyś trochę czytał to wiedziałbyś że niskie ceny paliw są celowym działaniem USA żeby zniszczyć Rosję. USA zwiększa wydobycie i obniża ceny bo wie że Rosja 50% budżetu finansuje zyskami z paliw. 

A czy ty kojarzysz ile te maszyny poszły w górę kiedy weszły prowy i sapardy może o więcej niże te całe dotacje. Każde dotowanie gospodarki nie czyni jej wolnorynkowej tylko można powiedzieć że centralnie sterownej przez UE. Co trzeba sprzedać to się dotuje. Kolejną sprawą jest sprawa ograniczenia w dwutlenku węgła stara 15 przygotowuję się do tego może 60 lat a w Polsce chcą to samo zrobić w 5 lat. Nie pisz że unia jest dobra bo to właśnie Bruksela psuje całą gospodarkę przez limity, ograniczenia i dotację. 

Proponuje tym co nie inwestują nie inwestować w paliwo tylko dalej ziemię koniem obrabiać, wyjdzie taniej a i mniejsze zanieczyszczenia powietrza, choć już teraz Unia nawet za zwierzęta się bierze, że środowisko zatruwają i na pewno niedługo ktoś wymyśli że dla każdej korowy trzeba będzie katalizator zakładać który oczywiści będzie dotowany. 

Edytowano przez Z7245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

A czy Ty nie widzisz o ile wzrosło wynagrodzenie w naszym kraju? Kiedyś najniższa krajowa 800zł teraz 1600. Opłać wszystkich ludzi i zobaczysz o ile koszty wzrosną. Zadam Ci proste pytanie: dlaczego dopiero po 2004 roku nastąpił bum na zakup nowych maszyn rolniczych a w poprzednich latach mimo taniego paliwa, nawozów, lepszych cen każdy obywał się starymi gratami??????

 

 

I jeszcze jedno. Czy wg Ciebie w gospodarce wolnorynkowej zawsze są wysokie ceny na towary i opłacalność???

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

A czy wiesz kiedy w Polsce były kupowane pierwsze ciągniki w latach 80 i porostu rok 2004 i ludzie zaczęli dopiero wymieniać na nowe i nie były to wcale takie stare graty teraz z zachodu kupują starsze. Nie zawsze ale decyduje popyt i podaż a nie jakiś urzędnik. Co z tego że płaca minimalna wzrosła jak siła nabywcza pieniądza spadła więcej, także nie ma co się tą unią ekscytować.

Druga spraw co ma zrobić rolnik jeżeli ceny spadają, jak ma utrzymać rodzinę?,rząd to podnosi podatki czy wydłuża wiek emerytalny a dla rolnika pozostaje zwiększanie produkcji, no chyba że żebractwo lub też likwidacja gospodarstwa i wyjazd z granicę, jeżeli wszyscy by tak myśleli to by nie było już polskiego rolnictwa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Czekaj, czekaj. To ludzie nie kupowali nowych wypasionych JD, NH czy Classów tylko dlatego, że 20 letnie Ursusy, Zetory czy Bizony były lepsze? Ale nagle jak pojawił się SAPARD a później PROW zmienili zdanie? Fajna teoria.

 

I gdzie Ci rząd podnosi w rolnictwie podatki?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Z254 piszesz tak chaotycznie, że nie wiadomo o co ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Proszę powrócić do wątku dot. kwot mlecznych. Następne posty niedotyczące tematu będą skutkowały punktami ostrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

Witam. Chciał bym sie dowiedzieć po ile można sprzedać kwotę mleczna bezpośrednią ? mam 10 000 kg  i dostałem ofertę po 20 gr za kg, czy to uczciwa cena ? jak rozejrzałem się po różnych stronach to cena waha się w okolicach 40-45 groszy a czasem nawet i 60 gr. prosił bym o odpowiedz. woj. wielkopolskie 

 

po tyle samo co hurtową a nawet i wiecej bo: można bez problemu konwertować  i jak kupujący ma bydło pod oceną to może złożyć wniosek o wpisanie swojej wartości referencyjnej tłuszczu  ( jeżeli ma oczywiście więcej jak 38 bo taka jest bezpośrednia  z ARR) .

Tylko pytania czy w ciągu ostatnich dwóch lat nie brałeś coś z rezerwy bo będzie obcięta przy sprzedaży o tyle co dostałeś.

20 gr. czy to uczciwa cena ? Przy karze 80gr Ty dostaniesz te 20 a kupujący zyska 60 ,wiec możesz sam wyciągnąć wnioski (oczywiście ARR jeszcze potrąci 5% z tych 10 000kg  i wyjdzie wtedy 9500kg dla kupującego ).

Odnośnie manfestacji : jeżeli ktoś przez te wszystkie lata produkował i nie podlega dziś  karze za przekroczenie kwoty,  bo dokupywał limity to takiemu producentowi też Broksela powinna zwrócić pieniądze jeśli pozostałym zechciała by kary darować. Jakoś nie słychać z ust protestujących ,że nie można dokupić kwoty tylko nie chcą wcale płacić kar .Czy nie tak ???

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

po tyle samo co hurtową a nawet i wiecej bo: można bez problemu konwertować  i jak kupujący ma bydło pod oceną to może złożyć wniosek o wpisanie swojej wartości referencyjnej tłuszczu  ( jeżeli ma oczywiście więcej jak 38 bo taka jest bezpośrednia  z ARR) .

Tylko pytania czy w ciągu ostatnich dwóch lat nie brałeś coś z rezerwy bo będzie obcięta przy sprzedaży o tyle co dostałeś.

20 gr. czy to uczciwa cena ? Przy karze 80gr Ty dostaniesz te 20 a kupujący zyska 60 ,wiec możesz sam wyciągnąć wnioski (oczywiście ARR jeszcze potrąci 5% z tych 10 000kg  i wyjdzie wtedy 9500kg dla kupującego ).

Odnośnie manfestacji : jeżeli ktoś przez te wszystkie lata produkował i nie podlega dziś  karze za przekroczenie kwoty,  bo dokupywał limity to takiemu producentowi też Broksela powinna zwrócić pieniądze jeśli pozostałym zechciała by kary darować. Jakoś nie słychać z ust protestujących ,że nie można dokupić kwoty tylko nie chcą wcale płacić kar .Czy nie tak ???

 

co ty bredzisz człowieku.po pierwsze- nie wiesz czy kara wyniesie 80 gr . może być po złotówce 60 50  20gr.  lub wcale może jej nie być (tego nikt nie wie) po drugie  przy kupnie kwoty nie ma mowy o żadnym zysku ,nie ważne po ile byś nie zapłacił ,tylko o mniejszych stratach. po trzecie nikt nie kazał ci kupować wcześnie kwot (a jak ktoś kupił to powinien się cieszyć że ma spokojną głowę i nie musi ograniczać produkcji) po czwarte mamy wolność zgromadzeń więc jak ci żal d... ściska to bierz podobnych sobie przeciwników manifestacji  (których na tym forum nie brakuje ) i heja na warszawę na kontrmanifestacje . czy nie tak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

ty się "wojtas " tak nie spinaj !!!  Jak nie wiesz jaka będzie kara to nie kupuj teraz tylko czekaj do końca lutego   bo się jeszcze okaże ,że  kary wcale nie będzie (zaklinanie rzeczywistości) ,życzę Ci takiego optymizmu ,żeby nie nazwać tego skrajną naiwnością .

Uparłeś się ,że kupujący ma zapłacić grosze a sprzedający niech odda za ile Ty tu wykrzyczysz . Brednie snujesz póki co sam, bo przy obecnej sytuacji na rynku kwot ten kto sprzedaje dyktuje cenę .

Ja nie kupiłem ani kilograma a ty się ciesz ,że mleczarnia chce od ciebie te nadwyżki kupić ,bo tragedia to jest narynku żywca wieprzowego i u sadowników a nie ciebie , ale jak to mówiąnajtrudniej kota od szynki odzwyczaić .Produkcji nie musisz ograniczać tylko sprzedaj to co kupiłeś za ponad limitowe litry ,dokup za to kwoty a jak generujesz same straty to nie dój i  nie musisz jechać do Warszawy  ,ciekawe czy byłeś na tej demonstracji? Ja tu nie użyłem tak jak inni słów o pałach gumowych i gazie ,więc nie do mnie te uwagi. A swoje zdanie będę prezentował czy się tobie to podoba czy nie !!!!

Żal ci sciska (wiadomo co) bo myślałeś ,że znów się uda przechytrzyć tych co kwoty kupowli ,ale nie w tym  roku.

Do "Damian 150"  -nie bąź FRAJEREM - jak chce kupić to  co najmniej karę na pół , teraz ARR prognozuje 80gr .

Kolega tylko "bredzi" żeby kupić jak najtaniej, choćby i bezpośrednią

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

co ty bredzisz człowieku.po pierwsze- nie wiesz czy kara wyniesie 80 gr . może być po złotówce 60 50  20gr.  lub wcale może jej nie być (tego nikt nie wie) po drugie  przy kupnie kwoty nie ma mowy o żadnym zysku ,nie ważne po ile byś nie zapłacił ,tylko o mniejszych stratach. po trzecie nikt nie kazał ci kupować wcześnie kwot (a jak ktoś kupił to powinien się cieszyć że ma spokojną głowę i nie musi ograniczać produkcji) po czwarte mamy wolność zgromadzeń więc jak ci żal d... ściska to bierz podobnych sobie przeciwników manifestacji  (których na tym forum nie brakuje ) i heja na warszawę na kontrmanifestacje . czy nie tak???

 

guma gaz i armatka wodna na swolocz rozbestwiona ,najbardziej dochodowa branza i ciagle im zle,moze po 2 zl ma byc i kazda ilosc przez 100lat? GUMA I GAZ!!! ps.kara conajmniej 1 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ja nie wiem czy taka najbardziej dochodowa. Mam kolegę ktory ma tyle samo ha w uprawie bez zwierząt. Na czysto wciagu 10 lat on zarobił napewno wiecej. On byl 10 razy na wczasach majorka itp a ja ani razu. Owsze ja obrut kasa mam wiekszy. Ale na tym sie kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qatro44    3

jeny szmergiel-naprawdę tak myślisz, czy tylko chcesz wywołać tu jakiś ferment?

Edytowano przez qatro44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj