Polecane posty

Z7245    10

Ja wcale nie jestem za wykańczaniem mniejszych na mniejszych można sporo zarobić na na usługach, 2-3 gr to było 3 lata temu. A co było 2 lata temu kiedy straszyli wysokimi karami i ludzie pokupili kwoty po 40 gr gdzie kara była 2gr, podobnie zresztą w ubiegłym roku gdzie niektórzy eksperci wróżyli 70 gr a tu co tylko 30 gr było. Media nie ustalają wysokości kar tylko sztucznie napędzają cen kwot. Nie wiem czy pamiętasz rok referencyjny na podstawie którego została określona krajowa kwota mleczna  były bardzo niesprzyjający i dlatego polska kowota jest o wiele za mała do możliwości produkcyjnych kraju  Kary nic nie zmienią porostu to dodatkowy podatek który ostatni raz zapłacony będzie w 2015 roku. 

tu coś ciekawego jak to UE ustalała dla Polski wysokość kwoty mlecznej, na początku zakłada że Polska będzie płacić kary za nadprodukcję: http://archiwum-ukie.polskawue.gov.pl/HLP/files.nsf/0/9B123D98FFFD4BD5C12571DB00333566/$file/Seremak-UKIE-maj_2002.pdf?Open

Edytowano przez Z7245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikaro    7

Mówienie że kwoty mają wpływ na cenę mleka jest zupełnie bez sensu. Cenę mleka kształtuje ogólnoświatowa sytuacja na rynku mleka a nie kwoty mleczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Mówienie że kwoty mają wpływ na cenę mleka jest zupełnie bez sensu. Cenę mleka kształtuje ogólnoświatowa sytuacja na rynku mleka a nie kwoty mleczne.

 

Drogi kolego, oczywiście że limity mają wpływ na ceny. W 2008 jak mieliśmy kryzys mleka bo było go za dużo w Nowej Zelandii część gospodarstw zdechła. Francuzi również odczuli kryzys. Niemcy tak samo. Sytuacja się unormowała - spadła produkcja i znów można było brać sensowne pieniądze. Zniosą limity i spowoduje to coraz większe wahania cenowe. Nie przetrwają najwięksi tylko najmniej zadłużeni. Za jakiś czas ceny znów wrócą do wysokich poziomów i tyle że pewien procent z nas przestanie produkować.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikaro    7

Zgodzę się z tobą w pełni kolego że ci mocno zadłużeni będą mieli duże problemy. Wahania cenowe były i na pewno będą. Ale system kwot według mnie nie spełnił swojego zadania. Miał uregulować rynek i zapewnić stosunkowo stabilne ceny mleka. Ale nie żyjemy sami na świecie i to nie mogło zadziałać. Jak podałeś przykład Nowej Zelandii ona nie leży w UE nie podlega limitom a to co się u niej dzieje ma wpływ na cały świat. W zeszłym roku był tam duży spadek produkcji mleka oraz ogólnie większy popyt na świecie i ceny poszybowały w górę. Polska w 2013 i 2014 ma tako samo kwotę a jaka jest różnica w cenie mleka to każdy wie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@mikaro żyj dalej w nieświadomości, że kwoty mają mały wpływ na cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Żeby Polska mogła otrzymać wyższy limit to komuś go trzeba byłoby zabrać żeby utrzymać pewną równowagę w produkcji. Jakby zwiększyli nam limit ot tak, to reszta UE też by tak chciała i mamy prostą drogę do nadprodukcji. Ale spokojnie, kwoty zniosą to dla tych co mało, będzie pole do popisu. I tak dla waszej ciekawości, wiecie, że Nowa Zelandia nie dotuje rolnictwa.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

W tygodniku był artykuł o wyjeździe z Konrada do Kanady. Tam mają kwoty i ceny też fajne. Wahania cen były i będą ale po zniesieniu kwot zmieni się korytarz ich przebiegu. Szczególnie jego dolny przebieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Twierdzenie, że ilość mleka nie ma wpływu na cenę to dopiero głupota. To jak stwierdzenie, że zwiększone pogłowie trzody też nie ma pływu na spadek cen w skupie. Nasz eksport po embargu kuleje a sam nasz kraj nie jest w stanie tego wszystkiego pochłonąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

Nie mogłeś pozwolić sobie na zakup kwoty za 10-15 gr a mogłeś pozwolić na zapłatę kar które były dużo wyższe. Gdzie tu logika i sens?

niby dużo piszesz i niby mądrze ale tak na prawde to chyba niewiele wiesz. wtedy co kary były po 39 gr. limit chodził po złotówce. więc lepiej było zapłacić kare i dostać z rezerwy tyle ile przekroczyłeś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

niby dużo piszesz i niby mądrze ale tak na prawde to chyba niewiele wiesz. wtedy co kary były po 39 gr. limit chodził po złotówce. więc lepiej było zapłacić kare i dostać z rezerwy tyle ile przekroczyłeś. 

 

No dobrze, były kolejne lata gdzie limit kosztował grosze. Chciałeś produkować więcej - trzeba było tanio kwote kupić ucząc się na błędach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

"wojtas" o ,którym roku kwotowym piszesz ?

 
 
 
 
 
 

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Ani limity, ani wysoka produkcja nie ma wpływu na cenę, największy wpływ mają spekulanci i socjalistyczna unia europejska. Tu dla przykładu cena ropy która nie wiedzieć czemu spada lub też nagle wzrasta.

@Miakro takie teorie to niektórzy 12 lat temu snuli i jakoś się nie spełniły. Cena bez wprowadzenia w Polsce kwot była bardziej stabilna niż po ich wprowadzeniu. Ropa 10-15 lat temu kosztowała poniżej 2 PLN a mleko było trochę powyżej złotówki i żadnych kar nie było kto ile chciał produkował, nie było dopłat i jakoś ludzie nie narzekali. Teraz niestety żeby unia dała 100 zł to musi z kraju 1000 PLN zabrać no chyba że to Niemcy gdzie stopa zwrotu wynosi 90%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dla tych który mieli nadzieję. http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/o-zniesieniu-kar-za-przekroczenie-kwot-mlecznych-mozna-zapomniec,54200.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ani limity, ani wysoka produkcja nie ma wpływu na cenę, największy wpływ mają spekulanci i socjalistyczna unia europejska. Tu dla przykładu cena ropy która nie wiedzieć czemu spada lub też nagle wzrasta.

@Miakro takie teorie to niektórzy 12 lat temu snuli i jakoś się nie spełniły. Cena bez wprowadzenia w Polsce kwot była bardziej stabilna niż po ich wprowadzeniu. Ropa 10-15 lat temu kosztowała poniżej 2 PLN a mleko było trochę powyżej złotówki i żadnych kar nie było kto ile chciał produkował, nie było dopłat i jakoś ludzie nie narzekali. Teraz niestety żeby unia dała 100 zł to musi z kraju 1000 PLN zabrać no chyba że to Niemcy gdzie stopa zwrotu wynosi 90%.

 

Nie zapominaj, że kiedyś produkowaliśmy mniej mleka, granice były pozamykane. I najgłupszy przykład jaki można porównać, że kiedyś było lepiej to cena mleka do ropy. Jaki % kosztów przy produkcji mleka to paliwo? Ile wy tego paliwa zużywacie, że przy podwyższce o 20 groszy już płaczecie o braku opłacalności? Może pokażcie lepiej, czego przed wstąpieniem do UE się dorobiliście skoro było tak dobrze a dzisiaj UE was hamuje.

 


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

Dla tych który mieli nadzieję. http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/o-zniesieniu-kar-za-przekroczenie-kwot-mlecznych-mozna-zapomniec,54200.html

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/mleczna-pikieta-przed-gmachem-ministerstwa-rolnictwa/75q18  nie tak szybko 

@DarekD rok kwotowy 2005/2006 przekroczenie 3,4 %limitu

Edytowano przez wojtas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ropa i prąd to dziś napęd całej gospodarki, chłopie przestań bredzić... Droższa ropa to droższe praktycznie wszystko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian150    8

Witam. Chciał bym sie dowiedzieć po ile można sprzedać kwotę mleczna bezpośrednią ? mam 10 000 kg  i dostałem ofertę po 20 gr za kg, czy to uczciwa cena ? jak rozejrzałem się po różnych stronach to cena waha się w okolicach 40-45 groszy a czasem nawet i 60 gr. prosił bym o odpowiedz. woj. wielkopolskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Według niektórych to wszystko pracuje na wodę a i na polu samo rośnie bez nawozów, oprysków. To mentalność szczególnie tych którzy ziemi nie uprawiają bo im się nie opłaci, lepiej oddać w dzierżawę i dopłaty wziąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Witam. Chciał bym sie dowiedzieć po ile można sprzedać kwotę mleczna bezpośrednią ? mam 10 000 kg  i dostałem ofertę po 20 gr za kg, czy to uczciwa cena ? jak rozejrzałem się po różnych stronach to cena waha się w okolicach 40-45 groszy a czasem nawet i 60 gr. prosił bym o odpowiedz. woj. wielkopolskie 

 

Po 60 gr to kwoty większe niż 2 tys. stoją po dwa miesiące i nie mogą sprzedać, za 40 gr myślę że spokojnie sprzedaż jak poczekasz z tydzień, dwa, jak chcesz od ręki kasę i sprzedać w całości to po 20-25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Nie zapominaj, że kiedyś produkowaliśmy mniej mleka, granice były pozamykane. I najgłupszy przykład jaki można porównać, że kiedyś było lepiej to cena mleka do ropy. Jaki % kosztów przy produkcji mleka to paliwo? Ile wy tego paliwa zużywacie, że przy podwyższce o 20 groszy już płaczecie o braku opłacalności? Może pokażcie lepiej, czego przed wstąpieniem do UE się dorobiliście skoro było tak dobrze a dzisiaj UE was hamuje.

co za głupoty człowieku wypisujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ani limity, ani wysoka produkcja nie ma wpływu na cenę, największy wpływ mają spekulanci i socjalistyczna unia europejska. Tu dla przykładu cena ropy która nie wiedzieć czemu spada lub też nagle wzrasta.

@Miakro takie teorie to niektórzy 12 lat temu snuli i jakoś się nie spełniły. Cena bez wprowadzenia w Polsce kwot była bardziej stabilna niż po ich wprowadzeniu. Ropa 10-15 lat temu kosztowała poniżej 2 PLN a mleko było trochę powyżej złotówki i żadnych kar nie było kto ile chciał produkował, nie było dopłat i jakoś ludzie nie narzekali. Teraz niestety żeby unia dała 100 zł to musi z kraju 1000 PLN zabrać no chyba że to Niemcy gdzie stopa zwrotu wynosi 90%.

 

Chińczyk przestał brać w 2008 r i się nagle zrobił problem - co do tego ma Unia? 

Czemu skoro ceny były stabilne i lepsze nie budowano tylu nowych obór i nie kupowano takich sprzętów jak obecnie? 

Bez dopłat ludzie nie narzekali? Dobrze się czujesz? Od którego roku zaczęło na wsi przybywać nowych maszyn? Po wejściu do UE. SAPARDY, PROW itp napędziły koniunkturę. 

 

Gdybyś trochę czytał to wiedziałbyś że niskie ceny paliw są celowym działaniem USA żeby zniszczyć Rosję. USA zwiększa wydobycie i obniża ceny bo wie że Rosja 50% budżetu finansuje zyskami z paliw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

Chińczyk przestał brać w 2008 r i się nagle zrobił problem - co do tego ma Unia? 

Czemu skoro ceny były stabilne i lepsze nie budowano tylu nowych obór i nie kupowano takich sprzętów jak obecnie? 

Bez dopłat ludzie nie narzekali? Dobrze się czujesz? Od którego roku zaczęło na wsi przybywać nowych maszyn? Po wejściu do UE. SAPARDY, PROW itp napędziły koniunkturę. 

 

Gdybyś trochę czytał to wiedziałbyś że niskie ceny paliw są celowym działaniem USA żeby zniszczyć Rosję. USA zwiększa wydobycie i obniża ceny bo wie że Rosja 50% budżetu finansuje zyskami z paliw. 

hmmm. ciekaw jestem gdzie te prowy i sapardy najwięcej nakręciły koniunktury? na pewno nie w polsce. większość sprzętu pochodzi z zachodu i tam wracają unijne dotacje. według mnie   kwotowanie miało na celu ograniczenie produkcji w nowych krajach unii a nie żadne stabilizacje cen. ile kwoty ma polska a ile francuzi lub holendrzy?

Edytowano przez wojtas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ale co Ty porównujesz? Francuza do Polaka? Oni mają dużo większą produkcję więc na start dostali więcej ale jak była nędzna cena to protestowali tak samo jak i u nas.

 

Jak Ci źle to wszystkie zachodnie sprzęty oddaj na złom i kup sobie 914 i talerzówkę bometu. Czy w PROW czy SAPARD było napisane: OBOWIĄZEK ZAKUPU ZACHODNICH MASZYN? Chyba jednak nie.... Polski rolnik wolał dać więcej i bujać się JD niż jakimś złomem który po 2 tys mth wymaga gruntownych remontów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj