Polecane posty

Egzo    27

Słyszeliście może coś o mleczarniach które skupują mleko bez limitu? (np sprzedają bezpośrednio na białoruś)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Wie ktoś czy ktoś kontroluje mleczarnie z tych informacji co poddadzą do anr ile mleka skupią itd.? Czy anr mogła by np. wpaść ewn. dogadać się z US by sprawdzić ile dany rolnik oddał mleka do mleczarni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

Słyszeliście może coś o mleczarniach które skupują mleko bez limitu? (np sprzedają bezpośrednio na białoruś)

 

wiem że w podlaskiem jakas babka z białorusi prowadzi taki skup ale gdzie dokladnie- nie wiem. mówił nam o tym kierownik z mlekovity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

co ona może za skup prowadzić, przecież teraz to by pełne cysterny ludzie do niej wozili... może jakies symboliczne ilosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

Czy w roku kwotowym 2014/15 przewidziane jest płacenie zaliczek za nadprodukcję ? Czytałem że w 2012 roku został podjęty projekt o zniesieniu lecz nigdzie nie mogę znaleźć czy został on uchwalony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

panowie a ktoś orientuje się jak to jest z kwotą bezpośrednią. czy jest ona w obiegu i czy można ją kupić i zkonwertować na hurtową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

jest i można konwertować . Chcesz taką kupić ?

 
 
 
 
 
 

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

nigdzie nie ma ofert sprzedaży takowej. czy trzeba mieć wcześniej kwotę bezpośrednią żeby kupić i konwertować?, czy nie ma takiego wymogu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

ci którzy kupili kwote maja a ci którzy nie kupili nie maja ale moze beda mieli znizki za kare lub całkowite zniesienie kar...jedyna pomoc jaka moga zrobic przy kryzysie embargo w brukseli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0
 

W miesiącach kwiecień – październik 2014 do podmiotów skupujących dostarczono ok. 6,30 mld kg mleka po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu (wg danych zaczytanych do systemu informatycznego ARR na dzień 25.11.2014 r.)Stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po 7 miesiącach roku kwotowego 2014/2015 wyniósł ok. 64,56%. Natomiast szacunkowy stopień wykorzystania kwoty krajowej dostaw ukształtował się na poziomie 63,98%.

W okresie IV - X 2014 ilość skupionego mleka ukształtowała się na poziomie wyższym o 6,57% niż w tym samym okresie roku 2013/2014.

W miesiącu październiku 2014 r. do podmiotów skupujących dostarczono 870,9 mln kg mleka, tj. o 5,5 % więcej niż przed rokiem.

W sytuacji, gdy dynamika skupu mleka utrzyma się na dotychczasowym poziomie, wysokość przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw może wynieść ponad 8%, co skutkować będzie koniecznością uiszczenia opłaty wyrównawczej w wysokości znacząco wyższej niż opłata za rok kwotowy 2013/2014.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zniosą kary, bo tak Sawicki obiecywał. Już po embargu obiecywał byle od wyborów. Dziwię się, że po 2 czy 3 miesiącach nadal przewidywane przekroczenie to 8%. Czyżby nikogo nie nauczyły kary za ten rok i hamują produkcję tylko mniejsi tzn tacy ok 100tyś rocznie i mniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikaro    7

Hamuje produkcje ten kto może a i tak nie spada. U nas Ci co maja bardzo duże kredyty nic nie hamują a nawet zwiększają. Jak zmniejszą to dobiorą się do nich banki.

I jak tu ma spaść produkcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

no to kary nieuniknione, za własną głupote trzeba płacić :(

chyba nie tylko za własną. ktoś chyba negocjował wysokość  krajowej kwoty i ten ktoś jest teraz u władzy (psl), więc chyba powinien poczuwać się do tego co teraz sie dzieje z kwotami.niestety w polsce tylko sukcesy mają wielu ojców a jak problem to mordy zamknięte . chłop zapłaci i nie będzie problemu. we francji mleko płynęłoby już przez cały paryż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

O widzę,że ktoś myślący się wypowiedział kary to wina tych co negocjowali kwoty przed wejściem do UE, jak wiadomo rok referencyjny był słaby więc trzeba było negocjować większą kwotę referencyjną, niestety polski rząd zarówno teraz i i w tamtym czasie brał co unia dała żadnych negocjacji i ci FRAJERZY dalej mają duże poparcie.

Później były programy pomocowe które na pewno przyczyniły się w dużym stopniu do osiągnięcia obecnej produkcji przy wzroście kwoty tylko o 1% rocznie no i w ostatnim roku o % procent skoro kwota nie wzrosła to kary powinny spaść lub też powinny być liczone procentowo do średniej ceny skupu mleka w roku kwotowym, a nie jak jest obecnie zarówno polak jak i Niemiec czy francuz płaci takie same kary, gdzie członkowie ze starej 15 otrzymują już dopłaty od 30 lat, także równość w unii nie ma, W przypadku kar powinno zadziałać państwo polskie w celu obrony rolników niestety jak mleko nie ma ceny to i inne produkty potanieją, przykładem jest tegoroczna cena kukurydzy.

Kupowanie kwoty po cenie 40 czy 50 gr nie ma większego sensu, bo w tym państwie nic nie ma pewnego przepisy mogą się zmienić z dnia na dzień.

Spokojnie popłynie ale nie teraz a na wiosnę jak z karami będzie już coś pewnego, nikt takiego jeb... nie wytrzyma i ludzie wyjdą na ulice skoro górnicy czy pielęgniarki mogą to i rolnicy ruszą na warszawkę uczyć rzekomą klasę ludzi wykształconych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

Panowie, a nie pomyśleliście że sami jesteśmy sobie winni i to my odpowiadamy w pewnym stopniu  za sytuacje jaka jest z tymi kwotami. Przecież kwoty zostały wprowadzone aby ustabilizować rynek mleka i co za tym idzie jego cenę. I bardzo dobrze spełniły swoje zadanie. Ale oczywiście my kiedy cena mleka była wysoka, postanowiliśmy rozwinąc produkcję, pobraliśmy kredyty, nakupilismy sprzetu, pobudowaliśmy obory i wszystko było fajnie dopóki nie okazało się że Polska poraz pierwszy zapłaciła wysoką kare za nadprodukcję. A przecież  mogliśmy sobie dokupić kwoty mlecznej parę lat do tyłu bo dobrze wiemy ze była taka mozliwość, a cena była do przyjęcia,  tyle tylko że kazdy miał to gdzieś, a myśląc o rozwoju produkcji zapomniał o najważniejszym.  Takie jest moje zdanie. Narzekacie na kwoty , ale poczekajcie rok, no moze dwa gdy uwolnią rynek to bedziemy sobie produkować ile tylko chcemy, pytanie tylko czy bedzie chcieć produkować mleko za taką cene? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Tak tylko żeby krajowa była większa to handlu by nie było i nikt by kary nie zapłacił. Jeżeli jeden kupi kwotę do dla drugiego i tak zabraknie, wśród rolników powinna być solidarność bo jeżeli ktoś nie wykorzysta w całości swojej kwoty to część niewykorzystana przechodzi na wszystkich którzy przekroczyli, a tak ktoś niekoniecznie rolnik zarabia, pierwsza sprawa to silna propaganda ze strony ogólnie pojętych mediów i prasy rolniczej które swoimi artykułami napędzają jeszcze ceny kwot mlecznych. Jeżeli kwoty miały by stabilizować cenę to czemu w przypadku niewykorzystania kwoty krajowej unia nie płaci za część nie wykorzystaną lub też jak był spadek cen mleka nie dopłaciła do każdego litra tylko jakieś ochłapy  rzuciła chyba 1 gr do litra było wtedy.

Druga sprawa żeby nie inwestycje tych gospodarstw wielu ludzi nie miało by pracy np w samej ARiMR, ARR, ODR, i innych  ile ludzi znalazło zatrudnienie, jak rozwinął się handel maszynami i materiałami do produkcji rolnej, przynajmniej raz w tygodniu jakiś przedstawiciel przyjeżdża i coś próbuje sprzedać. Spadku cen mleka i nie tylko  najbardziej boją się firmy które żyją wprost z rolnictwa. Także rząd wspierając rolnictwo inwestuje w cały sektor gospodarki. Zapłata kary to wypływ z polski kapitału rzędu kilkudziesięciu milionów euro, ja na obecny stan rzeczy na walkę z ebolą której nie ma i istniej tylko w mediach. Niestety propaganda dała cuda z niczego można zrobić coś, a wielką rzecz zmarginalizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

No to nie lepiej było ci dokupić kwoty po pierwszym roku kwotowania lub nawet później po 10 gr bo takie cen były gdyz  wielu ludzi rezygnowało wówczas z produkcji, niż ,, płacić nie jedną kare"? Ja wiem że ma się różne wydatki bo każdy je ma, ale prawda jest taka że dopłaty się dobrze bierze , ale jak już przyjdzie coś kupic do gospodarstwa czego nie widać to juz wielki problem. Ciągnik i maszyny każdy kupuje bo to przecież widać, sąsiad zazdrości, ale jak juz przyjdzie kupić kwote to po co może sie uda i kar nie bedzie, a tu du-a. A że wszystkie branże na nas zarabiają to każdy dobrze wie bo juz dawno ktoś napisał że od myszy po cesarza wszyscy żyją z gospodarza. Tylko że jak ja czy ty zaprzestaniemy produkcji zeby sie sprzeciwić to na nasze miejsce bedzie juz z 10 innych bo dobre i troche. Taka ta nasza solidarność rolnicza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

wiesz co fartom jaka jest moja odpowiedź na ta takie posty - d*pa -ja zapłaciłem już nie jedną karę (w drugim roku kwotowania kara była bodajże 39gr.) . nie jestem jakimś krezusem , nie buduje super obór i nie mam kredytów. wszystko wypracowałem sam . cały czas mam jednakową liczbę krów i tylko żywienie i genetyka wpłynęła na znaczny wzrost produkcji. niestety mam inne wydatki nie związane z rolnictwem i nie mogłem sobie pozwolić na zakup kwot. 

 

Nie mogłeś pozwolić sobie na zakup kwoty za 10-15 gr a mogłeś pozwolić na zapłatę kar które były dużo wyższe. Gdzie tu logika i sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

2 lata temu znajomy kupił 100 000 kwoty po 3-4 gr/litr, kto chciał ten kupił i teraz się śmieje. Mój sąsiad np. rok temu nie chciał brać w dzierżawę po 5gr, bo po co komuś dawać kasę i zapłacił prawie 30 tysięcy kary :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

"Z7245"  - piszesz o solidarności a dokładnie wiemy ,że  większe gospodarstwa chcąc się rozwijać  wyeliminowałyby  z rynku mniejsze .

Nie zwalaj winy za wielkość kary na media bo przytaczają tylko dane z ARR. Jeśli chodzi o cenę to były ogłoszenia za 2 max 3 grosze ,ale po co kupować, można bezkarnie przekraczać a jak  ktoś  nie sprzeda to i tak  pójdzie do rezerwy a ja dostanę za darmo.

Dobrze ,że w końcu kary dadzą  do myślenia  tym,którzy przestali myśleć. Uwolnienie rynku mleka nie wróży już tak dużej opłacalności  w tym sektorze i niejeden zatęskni za limitami !

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj