Polecane posty

DarekD    70

kolega "pawello111" ma rację i co tu pisać ,że to Polska właśnie a wszystko to ruletka. Każdy z dostawców otrzymuje wraz  z fakturą z mleczarni informację o wykorzystanej i pozostającej do wykorzystania kwocie ,a także  przewidywanym dniem kiedy zostanie przekroczona . ARR podaje szacunkową wielkość produkcji na podstawie comiesięcznych informacji z mleczarni . Gdzie tu oszustwo ,kogo obwinić za nadprodukcję ?

Niestety ,coniektórzy mając możliwości finansowe i bagatelizując śmieszną karę za ubiegły rok kwotowy a także w pogoni za wysoką ceną i możliwością nieograniczonej produkcji (po zniesieniu kwotowania)  zwiększyło świadomie produkcję a odzwieciedlenie mamy w wysokści przewidywanej kary. Mało tego ,przy obecnie ograniczonych możliwościach zbytu produktów mlecznych wysoka podaż przyczynia się do spadku ceny surowca dla wszystkich dostawców ,łącznie z tymi którzy mieszczą się w swoim limicie !

 
 
 
 
 
 
 

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

spadek cen nastąpił na skutek decyzji politycznych większa produkcja nie ma nic do tego. Rosja to worek bez dna cała nasza produkcja może tam iść nie ważne ile wyprodukujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

nadmierna podaż to  zawsze spadek ceny surowca ,co nie oznacza wcale spadku ceny produktu-wystarczy popatrzeć na półki sklepowe .

 Oj "pawelol111" nie tylko tam upadają . Coraz więcej kartek z licytacjami i u nas

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

I ja to wiem i Ty to wiesz. Obawę budzi fakt iż obecnie sporo obór jest w trakcie budowy, część dopiero ma być zapełniana. Ludzie liczą że 1,4 -1,6zł miało być na spłaty kredytów i zakupy a 0,1-0,2zł na życie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Może być ciężko ale to jest w każdej dziedzinie u nas w Polszy tylko że sadownicy wyszli na strajk a co z nami ? Słyszałem że w kuj. -pom. co drugie gospodarstwo mleczne ma problemy nie wiem czy to prawda ale nie jest ogólnie ciekawie sam to wiem po sobie ... Zobaczcie ile więcej mamy pracy niż sadownicy a nasz temat w ogóle nie jest istotny w mediach 

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Wiesz pawelo nie do końca się zgodzę fakt mają pod górkę ale jak u nas mleko zejdzie do złotówki to mamy poniżej opłacalności. Wiesz sama robota jest niewspółmiernie większa po naszej stronie liczę że koszty robocizny mamy przynajmniej 3, 4 razy większe niż oni.... Ja nie mówię że teraz mamy źle ale możemy mieć źle 1.3 to przecież to prawie koszt wytworzenia 1 l. więc co mamy siedzieć cicho a będzie jeszcze gorzej .... Ja nie mówię że tylko my mamy źle ale wiem że sadownicy to nie jedyni poszkodowani przez embargo u nas też będzie coraz gorzej  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Może być ciężko ale to jest w każdej dziedzinie u nas w Polszy tylko że sadownicy wyszli na strajk a co z nami ? Słyszałem że w kuj. -pom. co drugie gospodarstwo mleczne ma problemy nie wiem czy to prawda ale nie jest ogólnie ciekawie sam to wiem po sobie ... Zobaczcie ile więcej mamy pracy niż sadownicy a nasz temat w ogóle nie jest istotny w mediach

kary za tamten rok + brak limitu+ susza jakiej nie było od kilkunastu lat i niektórzy mogą popłynąć. Mam w okolicy gospodarstwo 11ha 20krów wypłata będzie dopiero w styczniu bo mleczarnia konfiskuje na karę. Doja już ponad limit a kiszonki starczy góra do marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

no a takich ludzi jest sporo. Trzymali bydło i świnie poszli w stronę mleka bo ziemi za mało a teraz klapa całkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Limity można było kupować po 10 gr. To nie jest wielki wydatek. Dmuchanie pod wiatr jeszcze nikomu efektów nie przyniosło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Kar i braku limitu można było uniknąć. Sami są sobie winni. 

 

Masz na myśli że można było zmniejszyć produkję? A po co jak mleko u niektórych dochodziło do 2 zł, te pare groszy kary co było to głupio by było ograniczać. Co innego zapowiada się w tym roku, tu już trzeba zrobić mocną selekcję, albo zagrać vabank i nie stękać bo zasady tej gry są jasne i znane od 10 lat.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Nie przesadzaj już z tym 2 złotymi. ile ludzi miało po 2 złote i przez jaki okres???


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

W temacie ceny mleka często się pojawiały ceny powyżej 1,8 netto więc troche chyba takich było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ja miałem najwięcej 1,82 netto, teraz 1,22 netto ci co mieli po 2 zl teraz mają 1,45-1,5...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

po 5gr można było kupować tylko jeden problem trzeba 70%wyłożystać bo inaczej ci zabiorą.

można chyba przyjąć ,że każdy z szukających dziś kwoty przekroczył ją od1/4 do 1/3 czyli z grubsza licząc mogli dokupić 60%   i mieli by o te 30% punkty procentowe więcej i kwota  nie zostałaby zmniejszona

 przykład : mam 70tys kwoty przekroczyłem o 25tys potrzebuję w sumie 95tys kupuję 66tys i mam w sumie 136tys ( z tego 70% to 95tys  i 41tys nikt nie zabierze jeśli nawet nie wykorzystam )

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Skoro Polska jako całość przekroczy swoją kwotę o 6 do 8 % to niby skad te kwoty chcecie kupować? Jakby miało starczyć dla wszystkich to nie było by przekroczenia i kar. Jak produkcja nie zmniejszy się to kwot braknie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

część kwot jest czy była z 5% procentowych potrąceń od transakcji część od tych co rezygnują , część od tych którzy nie zdołają wykorzystać w 100% swojego limitu .

To jasne ,że dla wszystkich nie starczy  ,ale póki co można jeszcze kupić . Oferty sprzedaży są

 
 
 
 
 
 

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

można chyba przyjąć ,że każdy z szukających dziś kwoty przekroczył ją od1/4 do 1/3 czyli z grubsza licząc mogli dokupić 60% i mieli by o te 30% punkty procentowe więcej i kwota nie zostałaby zmniejszona

przykład : mam 70tys kwoty przekroczyłem o 25tys potrzebuję w sumie 95tys kupuję 66tys i mam w sumie 136tys ( z tego 70% to 95tys i 41tys nikt nie zabierze jeśli nawet nie wykorzystam )

tylko kto przewidział że będą takie kary na koniec kwotowania wcześniej były raz i dawali wtedy z rezerwy dużo. Teraz wywaliłem prawie 4tys na limit który w kwietniu nie będzie nic warty. W tamtym roku mogłem kupić po 30gr ale nie kupiłem bo stwierdziłem że po co mi na ostatni rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1985    0

mam do wydzierzawienia ok 20 000 kg kwoty mlecznej

info na priw

woj. kuj.-pom.

Edytowano przez marcin1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj