Polecane posty

DarekD    70

zauważ Mati10 ,że zaliczki na poczet kary już są pobierane , więc kara też będzie . Poza tym przed wyborami  politycy duuuuużo obiecują ...... nawet zniesienie kar :D

 
 
 
 
 
 

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

To że niektóre mleczarnie pobierają zaliczki to tylko ich interes, zawsze łatwiej odzyskać pieniądzę w dłuższym okresie czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

gorzej jak by nie przyjmowały ponadlimitowych litrów

 
 
 
 
 
 

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qatro44    3

To 1kg. wyszedł Ci po ok.27gr...trochę mało...tak u was płacą? Ja wczoraj sprzedałem

5000kg po 45gr. Tylko tyle mi zbywało a klient chciał jeszcze z 20000kg.

Czyli powinienem być zadowolony-chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

nie wiem jaką macie cenę ja mam ledwo 1.30 tak że kupując kwotę po 40gr jestem pod kreską. Jest w okolicy kilka osób co chcą po 40gr i drugi miesiąc sprzedać nie mogą tak że myślę że w styczniu po 30gr będzie można kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qatro44    3

Też mam taką cenę za mleko i gdybym musiał kupić kwotę raczej bym zwlekał.

 

Ale jeśli kary będą po 70gr. to jeszcze bardziej będziesz pod kreską-czego nie życzę.

I tu zagadka - po ile tak naprawdę wyjdą te kary? Trudno wyczuć, na razie produkcja

hamuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dwa lata temu do ostatniego dnia straszyli kara 1.20 ludzie płacili po 30gr za dzierżawę po 60gr kupowali a okazało się że to było oszustwo i kara była 3gr. Tak że to co podają to może być manipulacja. U mnie w mleczarni jest załamanie dostaw ludzie sprzedają dobre krowy na rzeź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qatro44    3

I to jest Polska właśnie...mało że jesteśmy rolnikami to jeszcze trzeba

być jasnowidzem-żeby jakoś przetrwać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

dwa lata temu do ostatniego dnia straszyli kara 1.20 ludzie płacili po 30gr za dzierżawę po 60gr kupowali a okazało się że to było oszustwo i kara była 3gr. Tak że to co podają to może być manipulacja. U mnie w mleczarni jest załamanie dostaw ludzie sprzedają dobre krowy na rzeź.

 

Ale jak to załamanie? Przekroczyliśmy kwotę troszkę. Co za tym idzie ludzie chcą ograniczyć produkcję więc wyprowadzają krowy, ograniczają pasze. Teraz będą produkowali powiedzmy 5% mniej niż rok temu żeby nie płacić kar. No i gdzie to załamanie? Chyba że Twoja mleczarnia jest jedną z tych gdzie dostawcy poszli na całość, nastawili obór, zapomnieli o kwotach a dziś płaczą że bronią im mleko produkować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

no i nie chcą ujawnić co po zniesieniu limitów jak będą wyglądać te kontrakty. My zwiększyliśmy produkcję o dobre 20% niż w tamtym roku. Trochę limitu kupiłem resztę będę musiał kupić.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Jeśli kupujesz limit a zysk pokrywa jego koszt i jeszcze coś zostaje to ok ale jak robisz aby na limit starczyło to trochę bez sensu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dlatego na ogłoszenia 50gr albo więcej wcale nie dzwonię bo szkoda czasu. O sprzedawaniu dobrych krów czy jałówek też nie myślę bo od kwietnia trzeba będzie produkować na maksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

okaże się później kto lepiej zrobił ten co 1/3 obory wycioł a zanim to odbuduje miną 2lata czy ten co przetrzymał i za rok wyprodukuje tyle co teraz albo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziwne podejście? Polskie podejście, naprodukować ile się da i narzekać, że cena spada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Ten co wyciął 1/3 obory zrobił to bo miał o 1/3 za dużo krów w stosunku do posiadanej kwoty. Jeśli przy delikatnej nadprodukcji jaką mieliśmy ceny mleka drastycznie spadły to co będzie jak zniosą kwotowanie i rolnicy pełną parą zaczną produkcję? Co do tych 2 lat na odbudowanie stada - bujda kolego. Jałówki już pozacielane, stada odmładzane i to na kolejny rok można spodziewać się rekordów w produkcji mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Tyle, że suszę to my mieliśmy na północy, a południe na brak opadów nie narzekało, wręcz przeciwnie przeglądając temat ,,anomalia pogodowe,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Kiszonek z trawy jest w opór. Zboża też pięknie sypały. Kukurydza słabsza ale nie wszędzie. Trawa miała wody na styk stąd bardzo dobre plony. Są rejony bidne ale skala mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas tylko zboże i pierwszy pokos był dobry. Drugi to 30%pierwszego a trzeci i czwarty to 3-4 bele z ha. Pastwiska nie odrastały. Kukurydza na piachu nie miała wcale kolby. Gdyby nie zapas kukurydzy z poprzedniego roku to było by cienko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Też Rypin tak ładnie płaci z powodu tej suszy. Ludzie ogarnijcie sie, susza w kilku powiatach, czy nawet w województwie ma taki wpływ na ceny mleka i innych produktów rolnych jak przymrozki w listopadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj