Polecane posty

kotwczapce    30

Po sześciu miesiącach mamy o niecałe 3% więcej nadprodukcji jak w sezonie  2009-2010 , a wtedy wyprodukowaliśmy 95% limitu.Cena w skupie była jednak niska i nikt się nie szarpał. Gdyby cena mleka jeszcze spadła to bankowo nawet nie przekroczymy kwoty. Sytuację oczywiście psują ogromne różnice w cenach skupu w poszczególnych regionach.Gdybym miał 1.50 zł/l też bym nie ograniczał produkcji, bo było by z czego zapłacić karę.


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

kary nie beda az tak dotkliwe ale małe tez nie..szacuja jakies 60>70gr..kwote jeszcze mozna kupic po 45gr..jak myslicie opłaca sie?  podobno AAR po zakupie kwoty bierze jakies prowizjie..wie ktos czy to prawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

kary nie beda az tak dotkliwe ale małe tez nie..szacuja jakies 60>70gr..kwote jeszcze mozna kupic po 45gr..jak myslicie opłaca sie?  podobno AAR po zakupie kwoty bierze jakies prowizjie..wie ktos czy to prawa?

 

Po 45 gr to daj na wstrzymanie,niech sobie trzymają.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja wczoraj sprzedałem po 55gr -  dosłownie w godzinę od wystawienia ogłoszenia po 60 do negocjacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qatro44    3

To po ile groszy sprzedawać aby nie zostać "frajerem"? I jaki wpływ na cenę

ma ilość kg. oferowanych do sprzedaży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ten co sprzedaje to frajerem raczej nie jest, bo skoro jej nie wykorzysta to mu zabiorą albo całkiem zniosą więc każdy grosz dobry... U mnie w okolicy wystawiają na olx itp po 70-80gr ale wiszą te ogłoszenia tygodniami.... Więc jak chcesz sprzedać to około 50gr , i nie sugeruj się ogłoszeniami po 30gr bo to oferty kupna jak się okazuje po wejściu w ogłoszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

Ja wczoraj sprzedałem po 55gr -  dosłownie w godzinę od wystawienia ogłoszenia po 60 do negocjacji

 

możesz napisać jak duża to była kwota ?

Jeśli mamy powoływać się na szacunki ARR to za miesiąc wrzesień 2014  stopień wykorzystania kwoty wynosi 10,4% i jest o ponad 2 punkty procentowy wyższy niż za okres od kwietnia do sierpnia teg samego roku .


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

no i już wiadomo ile będzie z rezerwy -około11%. więc za  dużo nie dołożą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

jesteś pewien ,że będzie rezerwa skoro jest to ostatni rok kwotowy ? Pani z ARR twierdzi ,że już NIE !!!

 
 
 
 
 
 

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Rok temu było raczej sporo transakcji kupna/sprzedaży i coś z tymi zajumanymi 5% ARR musi zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

wczoraj mieliśmy zebranie z mleczarni i kierownik skupu ogłosił to oficjalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Również uważam ,że jakaś minimalna  rezerwa jest ,bo po co w takim razie składaliśmy w lipcu wnioski do ARR?   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

możesz napisać jak duża to była kwota ?

Jeśli mamy powoływać się na szacunki ARR to za miesiąc wrzesień 2014  stopień wykorzystania kwoty wynosi 10,4% i jest o ponad 2 punkty procentowy wyższy niż za okres od kwietnia do sierpnia teg samego roku .

Nie wiele - 12000kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

 a ciekawe co się stanie z 5%-ową  rezerwą pobieraną od transakcji w tym roku? ktoś na pewno ją dostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

może i trafia tylko transakcje sa do końca lutego  a miesiąc później koniec kwotowania czyli w miesiąc powinni rozdysponować nadwyżkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

Ale to przecież niewiele chyba zmienia, bo kwota dla Polski na  ten rok jest przyznana i to czy ktoś sprzedaje i zabierane jest 5 % czy też nie, nie ma różnicy. Zawsze 5 % szło do rezerwy krajowej, ale kwota na kraj i tak nie ulega zmianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

ludzie !!! Dzwoniłem do agencji , nie będzie żadnej rezerwy bo znika kwotowanie  . Jeśli chodzi o te 5% od transakcji to przejmuje nadal ARR ale nie zasilają żadnej rezerwy bo rezerwa nie została przewidziana . Na moje pytanie o to ,gdzie się  te 5% znajdzie -odpowiedziano ,że przepisy zobowiązują tylko do potrąceń ,ale te same przepisy już nie precyzują gdzie mają trafić . Wyjaśniono mi,  ,że trzeba zmienić ustawę o kwot.prod .mleka , do tego dojdą załączniki  , a to jest gra nie warta tych 5%. Tyle ARR ,uważam ,że widzą co mówią

Kolega Mati10 słusznie zauważył : na ten rok kwotowy2014/2015 mamy określoną kwotę powiększoną o rezerwę z roku kwotowego 2013/2014 . Jeśli miałoby 5% trafić do rezerwy to już na rok 2015/2016 a wtedy już nie  ma limitów produkcji mleka!!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

człowieku kiedy dzwonileś ? dzisiaj?  w niedzielę? mówimy o rezerwie na rok 14/15  (z roku ubiegłego).  a co do tych 5% to  chyba nie wyparowuje. więc na pewno komuś zasilą kwotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

jak piszę w niedzielę to muszę dzwonić tego samego dnia ??  Dokładnie tak jak piszesz -"WYPARUJE " niczego nie zasili !!!! Zadzwoń Do ARR i się nie rzucaj ,jak nie wiesz !

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

sam napisałeś że przepisy nie precyzują co ma się stać z tymi 5% więc zapewne rozejdą się wśród znajomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

A jest szansa na to, że ustawa o limitach obowiązuje do 31 marca, a kary naliczane są w czerwcu i kara nie zostanie naliczona?

Edytowano przez Mati10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj