Polecane posty

damian40000    86

@wojtas właśnie o tym pisze mi jak doje 20krów i jedna dostanie somatyki to zaraz w całym zbiorniku się podnosi. Próby 2 razy w miesiącu. A kolega doi 50krów i mówi że to nie prawda bo u niego nie wiadomo kiedy jest badanie bo biorą z tej próbki co jest przy każdym odbiorze i zawsze trafi jakaś co zapalenia akurat dostanie a on nie wie co to somatyka z mleczarni zawsze jest 100-200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro30    0

Panowie, zastanawia mnie jedna rzecz, myślę o powiększeniu stada krów po przejęciu gospodarstwa po rodzicach, teraz jest 5 sztuk wiadomo - za mało, chciałbym dokupić krów do 12 - 15 sztuk na początek ale jak to jest z kwotami mlecznymi? są one przyznawane na jedną sztukę czy jak, i jak to wygląda przy zwiększaniu ilości sztuk? Żeby potem nie było, że będę miał 15 sztuk ale kwoty mlecznej tylko dla 5

Kwota mleczna za kilka miesięcy zostanie zniesiona , ale nie radzę ci zaczynać tej produkcji .Teraz ci mali to kasują stada .Ja sam skasowałem takie stado i jestem "szczęśliwy".Weźmiesz pewnie kredyt a później będzie bieda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

A te patologie o których piszecie były spowodowane kwotami. Mleczarni zależało na ilości to przymykała oko na wiele spraw, bo zaraz do dużego mogła podjechać konkurencja i stracili dostawce. Teraz w ciągu  dwóch trzech lat wszystko się powinno unormować. Mleczarnie przestaną gonić za surowcem, skupią się na jakości, ceny pewnie też się spłaszczą dla dużych i małych bo przecież większy koszt odbioru to kwestia kilku groszy a nie kilkudziesięciu, jakość zależy od rolnika a nie od wielkości produkcji.

nie masz zielonego pojęcia  o mleczarstwie to nie wypisuj głupot ...wiesz koto rządzi w spółdzielniach ?  RN a nie prezes ...  w tych RN  są najwięksi dostawcy i to oni ustalają cennik  itp. ...myślisz że ukręcą bata na siebie ? jak mleczarnie przestaną gonić za surowcem ? jak one z tego surowca żyją  ...na dziś 70  % mleczarni  to spółdzielnie które są poniekąd własnością rolników i te całe normy jakościowe to dla nich udręka większa niż dla rolnika ..więc nie ma co się dziwić że w praktyce to wygląda tak jak tu niektórzy piszą - uwalić to potrafią małego ale na pewno nie dużego dostawce który praktycznie  może iść w każdej chwili do konkurencji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Zobaczymy za dwa lata kto miał racje. Jeszcze są kwoty i kary a już zaczyna się robić górka towaru a Ty myslisz że jak się skończą to nadal będą szukać. Ty masz pojęcie o mleczarstwie jak są kwoty, gdzie mleko jest kagańcem na wielkość produkcji, a duzi hodowcy uwierzyli że są ważni dla mleczarni. Za pare lat połowy tych spółdzielni mleczarskich o których piszesz już nie będzie. Zostaną wchłonięte przez duże.  Za dwa trzy lata to popyt na produkt gotowy będzie ograniczał produkcje a wtedy cena tego produktu będzie najważniejsza. A myślisz że jak cały handel jest praktycznie w zachodnich rękach to komu będzie łatwiej wejść na inne rynki nam na zachod czy im do nas? Do chin i afryki to oprócz proszkowanych produktów to za wiele się nie da sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

To skąd ten zootechnik jest że jechał z pismem bo chyba nie z mleczarni? W takim razie co mu do tego?

 

słyszałeś o pfhbipm? robia ocenę użytkowności i to od nich był zootechnik

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

mleczarnia która nie szuka dostawców jest jak rolnik który nie szuka ziemi. Tak jak dla rolnika każdy nowy hektar to więcej kasy tak dla mleczarni każdy litr więcej to większy zysk. Dlaczego samochody z mlekovity latają po 50km od mleczarni mając po 2-3 dostawców w gminie. Jak by nie potrzebowali mleka to by tak nie robili. Zabrali by mleko wkoło zakładu bo tam najwięcej dostawców a nie latali przez pół kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Federacja ma za przeproszeniem gó**o do tego kto jakie mleko oddaje, także nadal nie rozumiem co on wiózł za pismo i w jakim celu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

człowieku wiózł raport z oceny użytkowości ..wysoka somatyka  świadczy o złym stanie zdrowotnym stada i to dla  hodowcy jest alarm 

 

 

 

''Ty masz pojęcie o mleczarstwie jak są kwoty, gdzie mleko jest kagańcem na wielkość produkcji'' - no co Ty nie powiesz ? mleczarstwem zajmuję się co najmniej 25 lat  ;) - nie licząc pomocy dla rodziców przed przejęciem hodowli 

 

 

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

napewno bo mi też jak jakaś ma somatykę to zootechnik mówi że coś z ta krowa nie tak. Pewnie im każą tak robić bo niektórzy wcale do raportów nie zaglądają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Zootechnik z federacji jest płatny, po to ktoś go wynajmuje by to on ogarnął wyniki, a ty napisałeś że pismo im wiózł że mają duże komóeki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek1    40

Prezes to RN  ma  w kieszeni i najczesciej glosuja jak on chce....

Edytowano przez lolek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

a co by było jakbym w tym roku kwotowym przekroczył 50 000  i z dniem 1 kwietnia zakończył produkcję. kto by zapłacił karę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Powiedz  jeszcze po ile????  Poniżej 40 gr to już ciężko. A po wyżej 40gr to już chyba nie ma sensu


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

mam znajomych w różnych mleczarniach i powiem wam że dużemu więcej wolno. Mały czyści krowy bada tacką czy somatyki nie mają. Mleko z somatyką oddziela dla cielakow. A duży nie ma czasu się bawić on poprostu doi bakterie załatwia chemia a na somatykę przymykają mu oko bo liczą się litry.

to prawda CHAMSTWO

a co by było jakbym w tym roku kwotowym przekroczył 50 000  i z dniem 1 kwietnia zakończył produkcję. kto by zapłacił karę?

TY I TO DUŻA

A te patologie o których piszecie były spowodowane kwotami. Mleczarni zależało na ilości to przymykała oko na wiele spraw, bo zaraz do dużego mogła podjechać konkurencja i stracili dostawce. Teraz w ciągu  dwóch trzech lat wszystko się powinno unormować. Mleczarnie przestaną gonić za surowcem, skupią się na jakości, ceny pewnie też się spłaszczą dla dużych i małych bo przecież większy koszt odbioru to kwestia kilku groszy a nie kilkudziesięciu, jakość zależy od rolnika a nie od wielkości produkcji.

OBY TAK BYŁO

A te patologie o których piszecie były spowodowane kwotami. Mleczarni zależało na ilości to przymykała oko na wiele spraw, bo zaraz do dużego mogła podjechać konkurencja i stracili dostawce. Teraz w ciągu  dwóch trzech lat wszystko się powinno unormować. Mleczarnie przestaną gonić za surowcem, skupią się na jakości, ceny pewnie też się spłaszczą dla dużych i małych bo przecież większy koszt odbioru to kwestia kilku groszy a nie kilkudziesięciu, jakość zależy od rolnika a nie od wielkości produkcji.

OBY TAK BYŁO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

a co by było jakbym w tym roku kwotowym przekroczył 50 000  i z dniem 1 kwietnia zakończył produkcję. kto by zapłacił karę?

 

mleczarnia wysyła informację do ARR o ilości mleka ponad przyznany limit i jeśli w następnym roku kwotowym nie ma możliwości pobrania od dostawcy ,to zobowiązania dochodzi sama ARR nakazując  dostawcy uregulowanie kary -tak to widzę

Jak się spóźniasz  albo nie wpłacasz to pewnie tak jak każda kara administracyjna -ustawowe odsetki , a w końcu komornik.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

przecierz kwoty jeszcze mozna kupowac,,jeszcze sie trafiaja nawet 40 do 50 gr..kary jakies max 70gr.rewelacji nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

czy Ktoś ma informacje na temat nowych umów zawieranych przez Mlekovitę  albo inne mleczarne w związku z kończącym się rokiem kwotowym ??

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Mlekovita weźmie cię bez żadnego problemu, oni potrzebują mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

wiadomo ,.....że mleczarnia mleka potrzebuje ,po to jest  .Jednak ciekawi mnie jak wyglądają nowe umowy ?

 
 
 
 
 
 

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj