Polecane posty

pawel885    2279

Produkcja mleka jest jak praca, uważacie że ktoś tyrający 15h dziennie będzie zdrowszy od kogoś kto pracuje 8h dziennie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

co zrobić... to co mam kupować po 1 zł. o tych co chcą ze mnie zedrzeć a niby rodacy ....

 

Jakiś Ty biedny... Ciekawe co byś zrobił na ich miejscu. Oddał po 10 groszy może? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Ja nikomu prezentów robić nie będę, ani dla Niemców ani dla swoich którzy za sprzedaną kwote będą mieli tyle kasy co za mleko na czysto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Na tych kwotach to ktoś pewnie nieźle zarabia kupiła jak były po 10 gr a teraz sprzedają po 60 gr, a do tego cenę napędzają gazety z artykułami jakie to straszne kary będą. W poprzednim roku ktoś nawet pisał że kara może wynieść 70 gr a tu co tylko 30 gr. Należy tutaj zaznaczyć, że wzór na obliczanie kary nie jest funkcją liniową. tz. jeżeli dla przekroczenia 1,8% było 30 gr to dla 3,6 nie będzie to 60gr 60 gr to będzie gdzieś w granicach 8% przekroczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Ja nikomu prezentów robić nie będę, ani dla Niemców ani dla swoich którzy za sprzedaną kwote będą mieli tyle kasy co za mleko na czysto

 

I to mi sie podoba... Zeby wszyscy mieli takie podejście do sprawy kary byłyby mniejsze o połowe...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

co zrobić... to co mam kupować po 1 zł. o tych co chcą ze mnie zedrzeć a niby rodacy ....

po 40gr spokojnie znajdziesz tylko poszukaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cebula440    0

W miesiącach kwiecień – wrzesień 2014 do podmiotów skupujących dostarczono ok. 5,47 mld kg mleka po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu (wg danych zaczytanych do systemu informatycznego ARR na dzień 27.10.2014 r.)Stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po 6 miesiącach roku kwotowego 2014/2015 wyniósł ok. 55,71%. Natomiast szacunkowy stopień wykorzystania kwoty krajowej dostaw ukształtował się na poziomie 55,19%.

W okresie IV - IX 2014 ilość skupionego mleka ukształtowała się na poziomie wyższym o 6,74% niż w tym samym okresie roku 2013/2014.

W miesiącu wrześniu 2014 r. do podmiotów skupujących dostarczono 880,4 mln kg mleka, tj. o 6,1 % więcej niż przed rokiem.

W sytuacji, gdy dynamika skupu mleka utrzyma się na dotychczasowym poziomie, wysokość przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw może wynieść ponad 8%, co skutkować będzie koniecznością uiszczenia opłaty wyrównawczej w wysokości znacząco wyższej niż opłata za rok kwotowy 2013/2014.


W miesiącach kwiecień – wrzesień 2014 do podmiotów skupujących dostarczono ok. 5,47 mld kg mleka po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu (wg danych zaczytanych do systemu informatycznego ARR na dzień 27.10.2014 r.)Stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po 6 miesiącach roku kwotowego 2014/2015 wyniósł ok. 55,71%. Natomiast szacunkowy stopień wykorzystania kwoty krajowej dostaw ukształtował się na poziomie 55,19%.

W okresie IV - IX 2014 ilość skupionego mleka ukształtowała się na poziomie wyższym o 6,74% niż w tym samym okresie roku 2013/2014.

W miesiącu wrześniu 2014 r. do podmiotów skupujących dostarczono 880,4 mln kg mleka, tj. o 6,1 % więcej niż przed rokiem.

W sytuacji, gdy dynamika skupu mleka utrzyma się na dotychczasowym poziomie, wysokość przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw może wynieść ponad 8%, co skutkować będzie koniecznością uiszczenia opłaty wyrównawczej w wysokości znacząco wyższej niż opłata za rok kwotowy 2013/2014.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Ciekawe czasy nastały. Mi Węgrów przysłał kartkę, że mam 10 000 do sprzedania kwoty i po ile bym za nią chciał. Dwa dni temu odesłałem, że po 45gr i dziś już są pierwsze telefony z zainteresowanymi.

coś mi się zdaje że po zniesieniu kwot nawet nie będą chcieli ode mnie  mleka odbierać, bo jak niektórzy zwiększyli produkcję o 200 000 tys a ja mam cełego limitu 70 000 to się nie opłaci zajeżdżać do mnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

node3mer nie przesadzaj mleczarnia dba o dostawców i tyle, a kwoty nie sprzedawaj tylko dzierżaw. U mnie co roku kierownik  skupu z mleczarni liczy ile komu limitu się zostanie czy zabrakuje i dzwoni do ludzi czy nie są zainteresowani sprzedażą/dzierżawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas też tak jest jak chce się kupić limit to można się od nich dowiedzieć kto chce sprzedać. Na każdym litrze zarabiają to nic dziwnego że chcą żeby jak najwięcej odstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

nie wiem jak u was ale u mnie w okolicy wszyscy co maja za mało ostro hamują z produkcja. rozmawiałem z gościem co handluje paszami to mówi że sprzedaje 30%  tego co przed rokiem. coraz większa jest też sprzedaż krów do okolicznych rzeźni (ceny  do dołu) jeszcze miesiąc temu był jeden tir dziennie teraz bywa i cztery. tak że przekroczenie może byc o wiele mniejsze niz prognozowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikaro    7

U nas w okolicy jest tak samo. Wszyscy zmniejszają produkcje, bardzo ograniczają treściwe i wszystkie jakieś gorsze sztuki jadą do rzężni. Produkcja jeszcze pewnie wyhamuje ale nie na tyle żeby nie było przekroczenia. A ile ono wyniesie to się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kbagro    2

ja przy 57krowach z 25,5 litrów zjechałem na 15litrów.  ochłonąłem z produkcją bo w tym roku płacę kare za 180tyś litrów nadprodukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

rok temu wymieniłem zbiornik na większy a teraz mam połowę tego co przed rokiem. zero pełnoporcjówek i koncentratów, ale i tak przekroczę limit .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

u nas wreszcie się zabrali za robienie umów z rolnikami na co zwrócić szczególną uwagę ? Było dobrze a teraz cos kombinują  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Żeby wypowiedzenie umowy nie trwało 2 lata.... Bo sie już spotkałem z takim czymś...hehe


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Po wrzesniowych danych nie widac tego spadku. Może w kolejnych miesiacach skup sie obnizy ale przekroczenie i tak bedzie, mysle ze okolo 5%. Kara może byc wtedy w granicach 60-80 gr. Mali ograniczaja Ci do 30szt. ale duzi produkuja wiecej bo nie maja innego wyjscia. W mojej okolicy gosc mial w tamtym roku 100 krow w tym juz doi 250. W calym kraju jest takich setki. Wiec ilu malych musi ograniczyc zeby zrownowazyc wieksza produkcje tych duzych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sam zastanawiam się na podstawie których miesięcy liczą wykorzystanie kwoty. Na wrześniowej fakturze za sierpień planowane przekroczenie miało być 15 stycznia 2015 roku a na październikowej przyspieszyło do 27 grudnia mimo iż od chyba lipca mleko nie rosło tylko spadało. Przestałem dawać jak Wy pełnoporcjówkę, bo wystarczy mi 6 tyś kary za ten rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

A to na fakturze nie jest  tylko planowany dzień przekroczenia indywidualnej kwoty? Myślę, że duży woli zapłacić na koniec tego roku kwotowego więcej i mieć mega stado, bo potem będzie mógł licytować cenę z mleczarnią za mleko i mu się zwróci, a mały padnie. My też staramy się ograniczać pasze, ale jak za bardzo się utnie to chudną, ale przez dość długi czas jeszcze ciągną z wydajnością. Są jakieś szanse na brak kar, np. ze względu na embargo czy cóś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Ta mały padnie, mali mieli paść po wejściu do unii i jakoś nie padli, więc i teraz nie licz że ktoś padnie i ziemię tanio kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jeśli przekroczenie w UNII będzie takie że kara będzie wynosiła 1 zł a mleko 1,1 zł to jest raczej pewne że będzie umożenie kary w jakimś stopniu, ale jeśli kara wyniesie 50,60 gr to raczej nie ma na co liczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Jeżeli ktoś się łudzi że kar nie będzie to niech się puknie czymś ciężkim w głowę.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Dzisiaj tak samo mówił kierownik agencji że unia kar nie odpuści ani nie umorzy tylko trzeba będzie zapłacić, a ile to nikt tego nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj