Polecane posty

Gość   
Gość

Moim zdaniem kary beda w granicach 50-60groszy co i tak bedzie poniżej kosztów przy tych cenach mleka. Ja od wrzesnia ograniczyłem produkcje o 20% po przez sprzedanie słabszych sztuk i ograniczeniu pasz tresciwych nie stosuje równiez zadnych dodatków oprócz witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Ja zrobiłem tak samo , witaminy i bufor, produkcja spadła o 30 % mimo tego kwota mi sie kończy w połowie grudnia..


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co za problem ograniczyć bialko roznolegle z energią  ja tak zrobiłem mocznik srednio nie spadł ponizej 200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2900    0

tak jak kargo pisze ograniczyc rownomiernie  białko z energi moze az tak bym nie rezygnował przynajmniej dla sztuk ktore sa po wycieleniu i nie schodził bym z witamin by pozacielac sztuki bo po kwocie nie bedzie co  doic za rok ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

@starybudnik nie każdy może sobie pozwolić na zmniejszenie produkcji, postaw się np. na miejscu rolnika który zainwestował w oborę, roboty, zwiększył produkcję o 2 czy tam nawet 3 razy i jak ty widzisz zmniejszenie produkcji u takiego rolnika?

 

 

Poszukaj na olx.pl jest tam sporo ofert.

 

 

Taki rolnik doskonale wiedział ile ma limitu i co grozi za jego przekroczenie. Teraz zostaje sucha kalkulacja. Jeśli zakupi/wydzierżawi kwotę i nadal będzie na plusie na produkcji 1 litra mleka - niech doi dalej. Jeśli zaś zakupi kwotę za 60gr/kg, koszt wyprodukowania 1 l mleka będzie ok 1 zł i dostanie za mleko 1,5zł to już 10 gr dokłada. Sprawa jest trudna bo zapewne zakładał 30-40gr zysku z litra żeby kredyty regulować. Jednym słowem wpadł w dół. Tylko teraz trzeba tak robić żeby doła nie pogłębić nieopłacalną produkcją ponad limit. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

no a po ile chodzi?  cenić to sobie można i po 2 zł ale realnie to nie ma zbyt dużo transakcji powyżej 35 gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

kiedyś się mówiło lecisz w ch.. jak zorro.. To taka dygresja jak zobaczyłem Twój nick nie ma się nijak do wypowiedzi ale mi się tak skojarzyło... a odpowiadając na Twój post jakiś narwany się pewnie znajdzie mi brakuje ok 20 tys. czekam aż znajdę max. po 0.2 zł. jak nie zapłacę karę ale nie będę napełniał kabzy spekulantom ... na pohybel zdrajcom  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Zawsze istnieje opcja, że umorzą kary, gdy komuś brakuje 5 tys to może sobie kupić po 50 gr ale gdy np. Mi zabrakuje 150 tys. A to nie jest najwięcej z rejonu I mam po tyle płacić to już wolę zaryzykować i najwyżej zapłacić karę a mleczarnia rozłoży na raty bez %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobrze wiedziałeśTy i tobie podobni zwiększając produkcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

No i już kwota wykorzystana. Po 60 gr nie będę kupował, zmniejszam produkcję, może nawet na 2 miesiące wcale zatrzymam. Żebyście widzieli czym karmię swoje krowy, tylko i wyłącznie stare bele słabej jakości. Za miesiąc będę je doił raz dziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

Ciekawe jak będa wygladay zacielenia oraz powrot do "normalnej wydajnosci" na pewno to bedzie dodatkowy koszt, pewnie duuuzo wiekszy niz kupienie przed 3-4 latami kwoty po 5 gr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Chyba zdajecie sobie sprawe, że skoro Polska przekroczy swoją kwotę o ileś tam procent, to właśnie tyle tej kwoty zabraknie i chociaż  by ktoś po złotówce szukał to nikt mu jej nie narysuje ani nie stworzy. Jest jeszcze troche wolnej kwoty na rynku,niedługo zniknie i nie będzie. Niektórzy o tym zakupie tak piszą jakby te kwoty gdzieś produkowali i czekały na nich. Zabraknie i tyle, ile i jakie będą kary to się okaże, kto może ten kupuje ale do wszystkich nie wystarczy. Chyba rozumiecie o co mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

Chyba zdajecie sobie sprawe, że skoro Polska przekroczy swoją kwotę o ileś tam procent, to właśnie tyle tej kwoty zabraknie i chociaż  by ktoś po złotówce szukał to nikt mu jej nie narysuje ani nie stworzy. Jest jeszcze troche wolnej kwoty na rynku,niedługo zniknie i nie będzie. Niektórzy o tym zakupie tak piszą jakby te kwoty gdzieś produkowali i czekały na nich. Zabraknie i tyle, ile i jakie będą kary to się okaże, kto może ten kupuje ale do wszystkich nie wystarczy. Chyba rozumiecie o co mi chodzi.

 a wcale nie, bo jeżeli cześc rolników w ostatnich miesiącach mocno przystopuje z dostawą mleka a ci ci wiedzą, że nie wyniosą swojego limitu i daną część kwoty sprzedadzą to moze jeszcze się okazać, ze Polska nie przekroczy swojej kwoty, pamiętajcie także, że jeszcze nie dostaliśmy decyzji z ARR z informacją ile dołożono z rezerwy krajowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Z rezerwy krajowej prawie nic bo w tamtym roku nic tam prawie nie spadło. Kolego jak w tamtym roku przekroczyliśmy o ileś tam to dla takiej ilości powiększonej o nie wykorzystane brakło. Jak nie przekroczymy to nie zabraknie dla nikogo. Jak przekroczymy o 5 to zabraknie dla wielu. 10 lat systemu a niektórzy się nie do końca orientują o co chodzi i na sam koniec się dowiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Ciekawe jak będa wygladay zacielenia oraz powrot do "normalnej wydajnosci" na pewno to bedzie dodatkowy koszt, pewnie duuuzo wiekszy niz kupienie przed 3-4 latami kwoty po 5 gr :)

Zacielenia są perfekcyjne, jeszcze takiego roku nie miałem, widać ta cała chemia, koncentraty, witaminy i kukurydza to straszny badziew, widać krowa jest stworzona do jedzenia trawy. A jakie zawartości tłuszczu i białka. Już nigdy nie posieję kukurydzy (wiem że wielu uważa że bez kukurydzy to się nie da). Co roku kupowałem kwote, teraz dość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Ja nie sieje kukurydzy poniewaz nie jestem przekonany do niej. Moj sasiad bazuje glownie na kiszace z QQ i nie ma miesiaca zeby jakas sztuka mu nie padla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj